dr Waldemar Jankowiak / żyły/ prosze o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-21, 08:37   #1
Reńka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 1

dr Waldemar Jankowiak / żyły/ prosze o radę


Zwracam sie do pana z pytaniem poniewaz miasto w którym mieszkam jest pustynia jeżeli chodzi o lekarzy flrbologów. Cała wiedza jaką mam to wynik moich własnych poszukiwań ale chciałabym zapytać specjalistę. Mam 32 lata i genetyczne skłonności do chorób ukladu krązenie .( w rodzinie występuje zakrzepowe zxapalenie zył)Profilaktycznie biore detyralex, nosze podkolanówki uciskowe i staram się dbac o moje żyły http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Jednocześnie stosuje antykoncepcje hormonalną. Usg doppler nie wykazało jeszcze zmian ale bóle w nogach, uczucie cięzkości i pajączki na udach i w okolicach kostek wskazują ze dzieje się coś złego.Prosze powiedziec co moge zrobic zeby nie dopuścić do rozwoju choroby i czy powinnam usunąć "pajączki" jako źródło zastoju krwi.

Pozdrawiam


Reńka
Reńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 22:57   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: dr Waldemar Jankowiak / żyły/ prosze o radę

To co opisujesz to już objawy całkiem zaawansowanej niewydolności żylnej. Bez zbadania trudno mi polecić coś więcej, niż uwagi zawarte w artykule. Pajączki raczej świadczą o zmianach w trochę grubszych naczyniach do których odpływa krew i to nimi należy się zainteresować - może trzeba je zamknąć. Badanie doplerowskie wykrywa zaawansowane zmiany w żyłach, bardzo dobry jest tzw. podwójny Doppler ale nie wszędzie się to badanie wykonuje, aparatura jest droga. Choć drobnych zmian również nie wykaże. Często jest tak, że zastawki zapobiegające cofaniu się krwi do układu żylnego powierzchownego są całkiem sprawne, lecz gdy na skutek gorąca, długotrwałego bezruchu zopuszczonymi nogami poszerzą się wypełnione mocno krwią żyły dochodzi do rozsunięcia płatków zastawek, ich nieszczelności, cofania krwi i nasilenia zmian. A badanie zmian nie wykaże.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.