Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-15, 16:35   #1
kamiks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Prudnik
Wiadomości: 330
GG do kamiks Send a message via Skype™ to kamiks

Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??


Hej,
od ponad dwóch tygodni mam problem z pupą Natalki..nie możemy wyleczyc...no właśnie- do konca nie jestem pewnie czy jest to odparzenie, uczulenie, czy jakies otarcie. Na poczatku wygladalo wlasnie na otarcie ale zastosowanie preparatow penatenu ktore zwykle skutkowalo po jednokrotnej aplikacji nie pomagalo wcale. Ogladal ja pediatra, zalecil Triderm do trzykrotnego zaaplikowania- ale co sie polepszylo, to znowu bylo gorzej i gorzej... Pediatra zalecil ponowna aplikacje- znow niewiele pomoglo. Stosowalam juz wszystko co mozliwe, maka ziemniaczana, alantan..w tej chwili prawie tydzien czasu jestesmy juz wylacznie na pieluchach tetrowych, bo myslalam ze jest to uczulenie na pampersy. Dalej specjalnej poprawy na dluzej nie widac. Dodam, ze problem sie zaczal wlascxiwie na krotko po tym jak przeszlysmy na trojki....Pomyslalam ze jakas pechowa seria.

Obecnie stosujemy tylko i wylacznie sudokrem nadal tetrowe pieluchy, ale juz naprawde nie wiem co robic.

Slyszalam ostatnio od jednej z mam ze jejj dziecko przy kazdym zabkowaniu mialo problemy z pupa.... Coraz bardziej jestem przekonana ze to wlasnie to jest powodem, bo mala slini sie niemilosiernie...
Czy ktoras z Was spotkala sie z podobna sytuacja?
__________________
Natalka-Szczęście nasze! 21.X.2006
kamiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 07:01   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

krem na odparzenia
Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 07:39   #3
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Cytat:
Napisane przez kamiks Pokaż wiadomość
Hej,
od ponad dwóch tygodni mam problem z pupą Natalki..nie możemy wyleczyc...no właśnie- do konca nie jestem pewnie czy jest to odparzenie, uczulenie, czy jakies otarcie. Na poczatku wygladalo wlasnie na otarcie ale zastosowanie preparatow penatenu ktore zwykle skutkowalo po jednokrotnej aplikacji nie pomagalo wcale. Ogladal ja pediatra, zalecil Triderm do trzykrotnego zaaplikowania- ale co sie polepszylo, to znowu bylo gorzej i gorzej... Pediatra zalecil ponowna aplikacje- znow niewiele pomoglo. Stosowalam juz wszystko co mozliwe, maka ziemniaczana, alantan..w tej chwili prawie tydzien czasu jestesmy juz wylacznie na pieluchach tetrowych, bo myslalam ze jest to uczulenie na pampersy. Dalej specjalnej poprawy na dluzej nie widac. Dodam, ze problem sie zaczal wlascxiwie na krotko po tym jak przeszlysmy na trojki....Pomyslalam ze jakas pechowa seria.

Obecnie stosujemy tylko i wylacznie sudokrem nadal tetrowe pieluchy, ale juz naprawde nie wiem co robic.

Slyszalam ostatnio od jednej z mam ze jejj dziecko przy kazdym zabkowaniu mialo problemy z pupa.... Coraz bardziej jestem przekonana ze to wlasnie to jest powodem, bo mala slini sie niemilosiernie...
Czy ktoras z Was spotkala sie z podobna sytuacja?
a może to uczulenie pokarmowe? mój synek miał taki "zjadliwy" mocz i kał przy uczuleniu na mleko. niczym nie mogłam tego wyleczyć do momentu wyeliminowania mleka z mojej diety, bo karmiłam go piersią.
a z tego co czytałam przy ząbkowaniu problemy z odparzeniami są najczęściej z powodu luźniejszych i częstszych stolców.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 10:14   #4
kamiks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Prudnik
Wiadomości: 330
GG do kamiks Send a message via Skype™ to kamiks
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

całkiem mozliwe jest tez ze dziecko moje ma ostry mocz. Czy to uczulenie na mleko?raczej nie, bo karmie ją od początku a problem ten nastapil jak juz pisalam zaraz po przejsciu na pampersy trojki.

Dziś w koońcu jakby lepiej, wczoraj kupilam tez pampersy z serii Total care, zobaczymy jak to będzie przy ich uzyciu, chociaz najchetniej przeczekalabym do zupelnego wyleczenia pupy...
__________________
Natalka-Szczęście nasze! 21.X.2006
kamiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 11:30   #5
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Cytat:
Napisane przez kamiks Pokaż wiadomość
całkiem mozliwe jest tez ze dziecko moje ma ostry mocz. Czy to uczulenie na mleko?raczej nie, bo karmie ją od początku a problem ten nastapil jak juz pisalam zaraz po przejsciu na pampersy trojki.

Dziś w koońcu jakby lepiej, wczoraj kupilam tez pampersy z serii Total care, zobaczymy jak to będzie przy ich uzyciu, chociaz najchetniej przeczekalabym do zupelnego wyleczenia pupy...
a ile w ogóle malutka ma miesięcy?
mój synek akurat był uczulony na mleko, ale twoją córcię może cos innego drażnić. poza tym u niego alergia wyszła dopiero w czwartym miesiącu życia.
tak mi sie wydaje, że gdyby to było uczulenie na pieluchy to w tetrze juz by sie pupa wygoiła. ale moze potrzeba więcej czasu?
powodzenia.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 13:19   #6
kamiks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Prudnik
Wiadomości: 330
GG do kamiks Send a message via Skype™ to kamiks
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Natalia za 5 dni skończy 5 miesięcy...

Właśnie stwierdziłam , że idzie zdecydowani eku lepszemu-mam nadzieję że ostatecznie!
Wprawdzie teraz trudno mi powiedzieć co pomogło, czy przejscie na pampersy total care czy też maść alantan. W każdym razie odparzenia sa juz bardzo bledziutkie...
__________________
Natalka-Szczęście nasze! 21.X.2006
kamiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:45   #7
ivi77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 383
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Cytat:
Napisane przez kamiks Pokaż wiadomość
Natalia za 5 dni skończy 5 miesięcy...

Właśnie stwierdziłam , że idzie zdecydowani eku lepszemu-mam nadzieję że ostatecznie!
Wprawdzie teraz trudno mi powiedzieć co pomogło, czy przejscie na pampersy total care czy też maść alantan. W każdym razie odparzenia sa juz bardzo bledziutkie...
Dobrze, że małej już przechodzi. Miałam dokładnie taką samą sytuację z moją Wiki. Jak miała 7 miesięcy nagle odparzyła się pupa i nic nie pomagało, nawet tak jak u Ciebie zbiegło się to ze zmianą paczki pampersów i też zaczęłam wtedy zakłądać tylko tetrę. Nic nie pomagało, wypróbowałam przeróżne kremy i pomógł dopiero ....... ALANTAN!!!! Stosuję go do dzisiaj i problem się nie powtórzył. Maść Alantan polecam każdemu. Pozdrawiam
ivi77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 16:39   #8
kamiks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Prudnik
Wiadomości: 330
GG do kamiks Send a message via Skype™ to kamiks
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Tak, trzeba przyznac ze Alantan jest cudowny. Nawet zachwalany przez wszystkich sudokrem nie radzil sobie jak nalezy.


ivi77, a czy w Twoim przypadku w czasie leczenia alantenem zdarzalo sie ze mimo wszystko w ciagu dnia pojawialy sie pojedyncze "kropeczki" uczuleniowe? Od wczoraj obserwuję ze mimo smarowania objawy niewielkie sie pojawiaja, byc moze wtedy gdy pampers za bardzo nasiąknie. W takich chwilach znowu się stresuję ze będzie sie to ciaglo niewiadomo jak dlugo....ale i tka jestem dobrej mysli!
__________________
Natalka-Szczęście nasze! 21.X.2006
kamiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 08:29   #9
ivi77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 383
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

kamiks właśnie teraz borykam się z kropeczkami. Do tej pory nic się nie pojawiało a od paru dni (mniej więcej około 5 dni) pojawiło się na posladku skupisko takich kropeczek (około 1 cm. średnicy) na zaczerwienionej skórce. Dostałam dzisiaj w aptece maść Linoeparol która podobno leczy m.in. wyprysk alergiczny. Zacznę dzisiaj stosować to napiszę jakie rezultaty. Ale maść Alantan i tak dalej wychwalam .
ivi77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 08:58   #10
kamiks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Prudnik
Wiadomości: 330
GG do kamiks Send a message via Skype™ to kamiks
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

A ja dalej usilnie stosuję, choć jak mówiłam, co się troszke pupa podleczy to znów jest cała w kropeczkach, ech...
Pampersy mimo że te z serii total care zmieniam co 1,5-2h bo i tak sa z wierzchu mokre, a ja mam wrazenie ze to wlasnie dlatego ciagle nie mozemy wyleczyc pupci.
Mysle znow o chwilowym przejsciu na tetrowe, ale przy tych dopiero czesto bede musiala pilnowac by nie bylo zbyt dlugo mokro...
Już nic nie wiem....

No nic, powodzenia i szybkiego pozbycia sie "kropeczek"
__________________
Natalka-Szczęście nasze! 21.X.2006
kamiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 11:03   #11
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Rety jakbym czytala historie coreczki. Od dwoch tygodni nie moge wyleczyc jej z odparzenia pipulki (tyleczek wogole sie nie odparzyl).Zaczelo sie od przejscia na pieluszki 4+, ktore moj maz niechcacy pomylil z 4. W niedziele zmienilam na pieluszki lidla, smaruje grubo sudokremem i....nic. Zaraz ide po alantan moze i u mnie zadziala.
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 21:40   #12
mdorocka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 56
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Moja córcia również miała zaczerwieniona pupcie. Wyglądało to wręcz jak poparzenie. Pjawilo sie po zmianie pieluszek. Cała tuba Alantanu tylko delikatnie złagodziła. Pediatra przepisała mi Clotrimazol i kazała smarować na noc. W ciągu dnia Sudocrem. Po Clotrimazolu przeszło jak ręką odjął - po 3 smarowaniach.
mdorocka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 19:47   #13
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

odgrzebuje wątek bo własciwie nie wiem co sie stalo mojemu synkowi
kupiłam nowe pieluchy i faktycznie po 3 dniach w okolicy boczków i kosci lędzwiowej pojawily sie krosteczki. Smarowałam je sudocremem ale myslalam, ze to otarcie po 2 kolejnych dniach krostki pojawily sie na pleckach po bokach i tam gdzie lopatki czy to mozliwe zeby uczulenie na pieluchy "wędrowało" ?? krostki sa tylko na pleckach i na kosci lędzwiowej
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 13:44   #14
kamilaN23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

WITAM!!! JA TĘŻ MAM TAKI PROBLEM MOJA CÓRECZKA MA SIEDEM MIESIĘCY I TEŻ MA NA PUPIE NIE WIEM JAK TO NAZWAĆ BO RACZEJ TO NIE ODPARZENIE WYGLĄDA NA TO ŻE JEST TO UCZULENIE OD PAMPERSA ALE ZMIENIŁAM PAMPERSY I NIC NIE POMAGA...STOSOWAŁAM JUŻ WSZYSTKIMI KREMAMI NAWET ALANTANEM POMOGŁA MI TYLKO SMAROWANIE SAMĄ PARAFINĄ

Edytowane przez kamilaN23
Czas edycji: 2009-03-30 o 13:45
kamilaN23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:37   #15
pablosita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 100
Dot.: Odparzona pupa - uczulenie na pampersy a może ząbkowanie??

Cześć dziewczyny. A ja mam dla Was propozycję na odparzeniana, pomimoże moja córcia jest juz duza i dawno nie nosi pampersiorów to jednak nie ominęło mnie leczonko odparzeń, potówek czy uczuleń. Sprobujcie zwykła mąkę ziemniaczaną, podpowiedziała mi to moja koleżanka i mówię Wam ciałko było cudniutkie, można stosować sudokrem ale to w przypadkach jak jest bardzo źle ale tylko na chwilę bo tutaj chodzi o to żeby to wyleczyć i żeby potem jak to sie mówi" wysuszyło się". Poleciłam ta metodę już wielu moim koleżanką i były zadowolone
pozdrawiam
pablosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.