Jak po angielsku wymawia sie...... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-09, 10:26   #31
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Cytat:
Napisane przez magdalenka14 Pokaż wiadomość
Hej! Dziewczyny mam do was pytanie. Czy wiecie moze jak wymawia się po angielsku imiona: Magdalena (Magda) i Iwona?? Ja pytałam znajomych i wszyscy mówią Megi, ale ja uważam, ze Megi to Małgorzata. Więc jeśli coś wiecie to piszcie. Pozdro
Magdalena to Magdalen albo Magdalene po angielsku ale moje imię (Magdalena) wymawiali w szkole Magdalina albo niektórzy skracali po prostu do Mag, Meg albo po prostu Magda przy czym pierwsze ''a'' po ''M'' brzmiało miedzy ''e'' i ''a''
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:58   #32
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Cytat:
Napisane przez magdalenka14 Pokaż wiadomość
Hej! Dziewczyny mam do was pytanie. Czy wiecie moze jak wymawia się po angielsku imiona: Magdalena (Magda) i Iwona?? Ja pytałam znajomych i wszyscy mówią Megi, ale ja uważam, ze Megi to Małgorzata. Więc jeśli coś wiecie to piszcie. Pozdro


Moja nauczycielka angielskiego ma skłonność do zmieniania imion na angielskie odpowiedniki. Napiszę to fonetycznie
Magdalena ----> Madlin
Iwona ----> Iwon (nacisk na 'won')
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:30   #33
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

niektore imiona malo sie roznia od polskich jedynie wymowa i jedna literka
sa slowniki fonetyczne i tam chyba sa wpisane imiona i ich prawidlowa wymowa
w imionach sie nie orientuje wiec nie bardzo pomoge
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 17:56   #34
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Wiele osób myli Magdalene z Małgorzatą ( w języku ang.)
Magdalena to Magdalene ->wymowa Magdalin(a)
Małgorzata to Margaret lub Maggie. -> wymowa Megi
Iwona - Ivone -> wymowa Iwon

Cytat:
Napisane przez Kwaśna truskawka
Magdalena ----> Madlin
To niestety nie prawda.
Madeleine to Matylda -> wymowa Madelajn bądź Madlejn albo po prostu Madi
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:11   #35
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

A mnie totalnie dziwi wymowa polskich imion w angielski sposób...

Jestem w stanie zrozumieć to w przypadku kiedy jakaś osoba mieszka za granicą i jej znajomi mają problem z wymową imienia Grażyna czy Krzysztof, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego w polskiej szkole na lekcji angielskiego nauczycielka zwraca się do uczniów ich "zangielszczonymi" imionami....

Co więcej, nawet kiedy studiowałam anglistyke i uczyli mnie obcokrajowcy, to oni sami starali się wymawiać nasze imiona tak, aby jak najbardziej przypominały wymowę polską. Nie żadne dżastin, kejt, czy anet.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 20:21   #36
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Iwona może mieć dwa odpowiedniki w ang pisowni: Ivone albo Yvonne (ciotka mojego tżta używa własnie tego drugiego wariantu)

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
kompletnie nie rozumiem dlaczego w polskiej szkole na lekcji angielskiego nauczycielka zwraca się do uczniów ich "zangielszczonymi" imionami....
A mnie to wcale nie przeszkadza Jeśli istnieje angielski odpowiednik polskiego imienia, to dlaczego go nie uzyć na lekcji angielskiego, chociażby z tego powodu, żeby uczeń mógł nauczyć sie paru angielskich imion i znać ich odpowiedniki. Poza lekcją, to kwestia upodobań. A to, że Brytyjczycy wymawiaja nasze imiona tak jak są, to prawda, zgadzam się Przynajmniej próbują

Jeśli chodzi o takie typowe tradycyjne imiona brytyjskie, jakich uczą nas w polskich szkołach na angielkim takie jak Jane, Anne, Peter, Rob, Thomas, John, Kate, Margaret, Sylvia etc w dziejszych czasach zostały w dużym stopniu zastąpione przez takie jak: Paris, Megan, Macy, Morgan, Kieran, Kyle, Callum, Cameron, Libby, Corey, Chantal, Erin, Chloe, Zoe, Toni, Tonja, Sioned, Talary, Connah, Connor etc Chyba powinninśmy uaktualnić nasze podręczniki
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 16:51   #37
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Ja się tak zastanawiam, czy gdyby do Polski przyjechał jakiś tam Michael, czy mówiono by Michał? Albo gdyby przyjechał Chris, mówiono by Krzysiek? A na Margaret, Małgosiu? I zastanawiam się, jakby się z tym czuli...

Po prostu uważam, że brzmienie polskich imion jest tak śliczne i nietypowe, że nie ma sensu modyfikować ich pod jakieś tam standardy. Wszytskie kraje (Francja, Włochy, Hiszpania) pragną zachować swoją tożsamość językową i są dumni ze swoich oryginalnie brzmiących języków, a my? Nam wiecznie coś nie pasuje, wiecznie czujemy, że to my musimy się dopasować... Jakieś kompleksy, czy co?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 20:13   #38
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Pewnie mówiono by Michael, Chris i Margaret chociaz osobom starszym, nie znającym angielskiego byłoby niewygodnie je wymawiać
Tak czy inaczej, ja na pewno uczyłabym swoich uczniów angielskich odpowiedników na lekcji W niczym to nie urąga jezykowi polskiemu.

Dla mnie zdecydowanie śmiesznie brzmią typowo polskie imiona w angielskim tekście albo rozmowie, wypowiadane przez rodzimego Polaka, z typowo polskim akcentem np Marrrcin, z podkreśleniem tego "r". Robiłam kiedyś listening z jedna z moich uczennic, i miałyśmy taka rozmowe na cd w której osoba pochodzenia polskiego usiłowała udawać Brytyjczyka. Oczywiście polskie imiona brzmiały idealnie po polsku co dawało komiczny efekt w połaczeniu z udawanym akcentem brytyjskim
__________________

Edytowane przez Titania
Czas edycji: 2009-03-20 o 20:15
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 20:02   #39
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Jak po angielsku wymawia sie......

Dziewczyny jak przeczytać HealthVault?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.