Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 21:59   #751
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
No właśnie miałam pisać o minerałach, bo wiem że używasz.
Minerałki zimą to nienajlepszy pomysł, zwłaszcza jak się ma przesuszoną skórę. Ja z bólem serca musiałam odłożyć je na bok i wrócić do normalnych podkładów, więc na twoim miejscu zastanowiłabym się nad tym, a jeżeli zwykłe podkłady cię zapychają, myślę że mogłabyś spróbować BB kremów, która prócz tego iż pełnią rolę podkładów, to mają właściwości pielęgnacyjne( z tego co wiem). Ale niestety nie jestem ci w stanie nic więcej na ich temat powiedzieć, bo nie miałam z tym styczności, ale słyszałam że dziewczyny używają i chwalą.
W moim przypadku nie było konieczności odłożenia minerałów
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:02   #752
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
W moim przypadku nie było konieczności odłożenia minerałów
Ah jak masz dobrze, zazdroszczę.
Próbuje kombinować jak się da, ale niestety cera nie chce współpracować xD

A jakich minerałów używasz?

Edytowane przez Katrina93
Czas edycji: 2012-01-08 o 22:11
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:19   #753
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

A moze u Ciebie to kwestia bazy? Moze stosujesz cos z wodą i jak potem wychodzisz na mroz czujesz sie nie komfortowo w makijazu.

Ja stosowałam do tej pory tylko latem i wydaje mi sie, ze wtedy bylo trudniej bo minerały szybciej się wazyły, mieszaly z potem gdy cera się zagrzala od ciepla itd.
Teraz to chyba kwestia bazy czy kremu. Choc sezon grzewczy moze podnosic sklonnosc do przesuszen.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:45   #754
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
A moze u Ciebie to kwestia bazy? Moze stosujesz cos z wodą i jak potem wychodzisz na mroz czujesz sie nie komfortowo w makijazu.

Ja stosowałam do tej pory tylko latem i wydaje mi sie, ze wtedy bylo trudniej bo minerały szybciej się wazyły, mieszaly z potem gdy cera się zagrzala od ciepla itd.
Teraz to chyba kwestia bazy czy kremu. Choc sezon grzewczy moze podnosic sklonnosc do przesuszen.
Raczej nie, bo używam olej lub olej + żel hialuronowy, więc nie za bardzo.
Nie wiem o co chodzi, moja cera ostatnio nie chce jakoś ze mną współpracować
A ty co nakładasz pod minerały, że ci się trzymają?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:47   #755
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Właśnie odkryłam minerały (wyjątkowo opóźniony zapłon) i trwam w zachwycie, toteż zajrzałam tutaj.

Przy okazji trafiłam na poniższy post i mam radę (powinno pomóc):
Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Dziękuje za rady. Cos mi się zdaje, że będę musiala szybciej zdecydować sie na zamowienie z BU
Myślę, że po częsci spirytus wpływa na wysuszenie ale oleje rowniez. Bo spirytus stosuje przwaznie w okolicach brody i ewentualnie policzki, a czoło i okolice nosa tez mam suche.
Muszę zamowic coś do mieszania z olejami, zeby chciazby pielęgnacja na noc była bardziej "tresciwa".

Byl taki czas wczesniej (nie teraz przed wysuszeniem), że nic nie mogłam stosowac pod podkład nawet plynny bo mnie zapychało i ratowałam się jedynie mgiełkami do ciała zamiast kremu na dzień
Robisz sobie ogromną krzywdę tym spirytusem. Zamiast agresywnego przesuszania skóry powinnaś ją nawilżyć. Pisałaś o dużych skłonnościach do zapychania, poradzę coś od siebie (również ciężko jest mi dobrać krem): https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1 - naprawdę świetny produkt.
Nie bój się oleju paradoksalnie, więcej zdziała niż spirytus. Kropla, dwie na zwilżoną, oczyszczoną buzię wchłonie się do matu. Przy Twoim problemie świetnie sprawdzi się np. olej słonecznikowy (w carefurze kupisz dużą butlę organicznego oleju słonecznikowego za kilkanaście złotych - możesz zalać nim trochę suszonego ziela pokrzywy, odstawić na dwa tygodnie, uzyskasz macerat o dodatkowych właściwościach pielęgnacyjnych.

No i delikatne oczyszczanie na co dzień. Może żel micelarny z biedronki? Tani jak barszcz, skuteczny, wypróbowany na sobie. Dobrze sprawdzają się odpowiednie mydełka (np. z mydlarni Tuli, lub mydło Aleppo - z dodatkiem oleju laurowego, świetna sprawa) Do tego raz, dwa razy w tygodniu maseczka z glinki (można kupić tanio na allegro różne rodzaje, jeżeli jesteś zainteresowana, poczytaj coś niecoś na ten temat. Może być jakiś delikatny peeling. Ot, wszystko.
Odpowiednią pielęgnacją doprowadzisz skórę do jako takiej równowagi.
Mam nadzieję że rady okażą się pomocne w Twoim przypadku.

Poleciłabym filtr, ale dobranie odpowiedniego ustrojstwa i opanowanie go tak, aby można było wyjść do ludzi to czasem droga przez mękę.
Moje zmiany akurat nasilają się pod wpływem promieni słonecznych, krem z wysokim faktorem pomaga.
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:38   #756
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Poli, już masz pewnie głowę jak sklep, ale ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze.
Tu polecam Ci zajrzeć, zeby sprawdzić, co i w jakim stopniu zapycha.
http://www.dermaxime.com/acne-comedo...ngredients.htm
Od minerałów osobiście bym nie odchodziła, bo chyba wszystkie płynne "gotowce"zapychają, więc to, co uda Ci się wyleczyć minerałami, popsujesz płynnymi. Owszem, zimą trudno o równowagę pomiędzy suchością a zanieczyszczaniem się i gulami (też mam taką cerę), ale za wszelką cenę nie wolno dopuścić do przesuszenia, bo właśnie na takim podłożu najłatwiej o gule.
U mnie miejscowo świetnie sprawdza się krem Azelo z BU - potworne gule znikają w mig. Do pielęgnacji jak najbardziej różne mieszanki olejowe, ale z uwzględnieniem ich współczynnika komodogenności. Ostatnio dobrze działa na mnie krem Alterry z serii Sensitiv - nie zapycha i jakoś tak ładnie nawilża.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:40   #757
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Patrycjazuzanna
Krem z Hipp byc moze przetestuje, choc skład nie za bardzo mi odpowiada. Ale te kosmetyki maja to do siebie, ze nie sa drogie a potem jakby co mozna zuzyc do ciała
Oleje i olejowanie u mnie juz gosci, wiec nie trzeba mnie zachecac do olejow. Na noc jak najbardziej je stosuje, ale staram sie w miedzy czasie testowac inne lecznicze kremy, wiec mam fazy stoswania olei i fazy stosowania czegos innego.
Ziołami tez interesuje sie od jakiegos czasu (wplyw na cere i zdrowie, wewnetrz i zewnatrz stosowane).
Mydełka tez roze testowalam, obecnie własnie Aleppo
BU/ZSK/Mazidła to jeszcze przede mna
Dziękuje za rady

Joasia Be
Dzękuje za linka, nie znalam strony. Krem z Alterry mam ten brzoskwiniowy i aloesowy i nie podeszły mi, chyba za ciezka konsystencja. Czytałam że ten co ma w nazwie Hydro jest warty uwagi. Ale nie moge znalesc takiego i nie pamietam gdzie czytałam. Byc moze to jest ten sam o ktorym Ty piszesz, bo ma opakowanie z symbolem wody-nawilżania i moze dlatego tak go zapamietałam Postaram się wejsc do Rossa po ten kremik.
Masz porownanie tego kremu z na przykład tym aloesowym? Bo mnie ten aloesowy chyba zapycha przez ta jego konsystencje.
Co do minerałów... wiem, doswiadczyłam zmiany cery na gorsze po odstawieniu mineralów i powrocie do klasyki. Teraz robie drugie podejscie do nich. Jest juz lepiej ale nadal nie podoba mi sie, że mineraly wychodza na wierzch i po kilku godzinach widac jakbym omiotła sie pudrem na swiecaca twarz od podkładu. To takie dziwne zjawisko, nie wiem czy to typowe zwazenie sie podkładu. Bo na twarzy wyglada z daleka ładnie i sie nie świece mocno.

Katrina93
Wiesz nie jestem zaawansowanym uzytkownikiem mineralów i dopiero zaczynam po przerwie znow je stosowac. Stosowałam je w poprzednie lato, potem znow wrocilam do klasyki i przez rok sie jej trzymalam. Teraz znow odstawiłam i zaczelam testowac mineraly. Wczesniej tylko Pixie, teraz inne marki i szukam swoich proszkow. Wtedy latem to stosowałam minerały albo na sucha twarz po wyschnieciu mgiełki hydrolatu albo na krem Bioderma Sebium Matt ten koloruzyjacy krem. Wtedy ta Bioderma spisywała sie, ale to było lato i wiadomo, ze lekkie rzeczy sie spisywały. Teraz jak wrociłam do minerałów szukam bazy. Testowałam wiec: krem pichtowy z Profarm (dawał rade ale nie do konca mu ufam pod katam zapychania mnie), krem z olejkiem herbacianym z Thursday Plantation (stosowany na noc byl ok, ale potem jak zaczełam stosowac na dzien - tu mnie zapychał strasznie, nie wiem czemu dziwne, zreszta teraz na noc nawet nie ufam mu, moze cera sie przyzwyczaiła do niego, ale za słabo nawilzał pod minerały), wygrzebałam tez tubke resztki Uriage z seri tradzikowej nawilzajacy, ktory kiedys stosowalam (krem lezal w szafie chyba drugi rok? ale zaryzykowałam raz nalozenie i pod minerały sie spisał, ale wiecej nie probowałam bo chyba nie był swiezy, choc krzywdy nie zrobił, moze jeden pryszcz wyszedł ale nie wiem czy to jego wina), dzis zas stanełam przed szafką w całkowitej kropce i bezradnosci, bo juz nie miałam pomysłu co dac pod minerały.. dałam na sucha skore troszke oleju i wtarłam, nalozyłam puder jedwabny i minerały. Nie powiem bałam sie bo juz raz probowalam, ale teraz było ok, nie swieciłam sie mocniej niz zwykle, nie zwazyl sie bardziej niz normalnie, wiec chyba jest dobrze. Zaraz ide zmyc makijaz i tego sie boje. Czy ujawnia sie stany zapalne i nowe gule, czy to nie zapchało porow. Ryzyk fizyk.

Acha, teraz testuje Blusche, wczesniej Pixie ale te latem. Nie mam na razie duzego rozeznania bo nie mam porownania, co innego pielegnacja latem a zima.
Przepraszam, ze mało pomogę, moge co najwyzej pisac o moich obserwacjach.

Katrina, nie wiem czy jestes bardzo naturalna czy nie pod katem produktow, ale ten pichotwy z Profarm mozesz wyprobowac jak nie boisz sie zapchania. Nie jest drogi, szukaj w zielarskich. Jak sie nie sprawdzi na twarz to potem mozesz do dłoni/ciała.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:45
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 23:27   #758
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Ah jak masz dobrze, zazdroszczę.
Próbuje kombinować jak się da, ale niestety cera nie chce współpracować xD

A jakich minerałów używasz?
Nie pamiętam, kiedy miałam ten przesusz, ale najpierw jechałam na próbkach różnych firm. Potem pełen wymiar Blushe w formule Full Matte (teraz zmienili formułę), następnie Lucy Light mieszana z Lumiere Veena Velvet (zaryzykowałam Light, bo po Orginal się trochę za bardzo świedziłam, choć była dobra, a Veena Velvet za słabo kryła), teraz mała mieszanka próbek : różne odcienie Buff'd w formule Light i Lumiere w Luminesse. Niestety muszę z tym wytrzymać do przyjścia przesyłki od Lucy.
Ogólnie zamierzam przystanąć tylko przy Lucy Orginal na zimę i Meow Flawless Feline na lato (nie wiem czy to ten motyw kota powoduje, że mam słabość do tej firmy ).
Moim zdaniem ważne jest to, co dajemy pod minerały. Używałam frakcji swojowej, z której byłam zadowolona. Planuję zrobić serum na dzień z frakcją, olejem z malin i wit.c oraz koenzymem Q10 (naprzemiennie).

Poli, ten krem zawiera Cocoglycerides. To nie są przypadkiem trójglicerydy? Bo mnie osobiście zapychają. Moim zdaniem nawilżanie olejem cery przesuszonej to za mało. Olej bardziej natłuszcza, warto dołączyć jakieś składniki do swojej pielęgnacji wiążące wodę.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 23:59   #759
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie pamiętam, kiedy miałam ten przesusz, ale najpierw jechałam na próbkach różnych firm. Potem pełen wymiar Blushe w formule Full Matte (teraz zmienili formułę), następnie Lucy Light mieszana z Lumiere Veena Velvet (zaryzykowałam Light, bo po Orginal się trochę za bardzo świedziłam, choć była dobra, a Veena Velvet za słabo kryła), teraz mała mieszanka próbek : różne odcienie Buff'd w formule Light i Lumiere w Luminesse. Niestety muszę z tym wytrzymać do przyjścia przesyłki od Lucy.
Ogólnie zamierzam przystanąć tylko przy Lucy Orginal na zimę i Meow Flawless Feline na lato (nie wiem czy to ten motyw kota powoduje, że mam słabość do tej firmy ).
Moim zdaniem ważne jest to, co dajemy pod minerały. Używałam frakcji swojowej, z której byłam zadowolona. Planuję zrobić serum na dzień z frakcją, olejem z malin i wit.c oraz koenzymem Q10 (naprzemiennie).

Poli, ten krem zawiera Cocoglycerides. To nie są przypadkiem trójglicerydy? Bo mnie osobiście zapychają. Moim zdaniem nawilżanie olejem cery przesuszonej to za mało. Olej bardziej natłuszcza, warto dołączyć jakieś składniki do swojej pielęgnacji wiążące wodę.
A gdzie to można kupić?
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 00:10   #760
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Zwies Pokaż wiadomość
A gdzie to można kupić?
Lucy Minerals, Meow Cosmetics.

Poli, jeśli szukasz czegoś nawilżającego, ale pod makijaż to dziewczyny sobie frakcje sojową chwalą

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2012-01-10 o 00:12
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 00:12   #761
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dziękuję. Szkoda, że nie ma polskich dystrybutorów.

To jest lepsze od EDM? Jak na razie tylko z tym mam styczność - bo można kupić na polskich stronach
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 00:22   #762
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Zwies Pokaż wiadomość
Dziękuję. Szkoda, że nie ma polskich dystrybutorów.

To jest lepsze od EDM? Jak na razie tylko z tym mam styczność - bo można kupić na polskich stronach
Dla mnie tak, testowałam tylko Intensive (bez LL), choć wtedy nie miałam takiej wprawy przy aplikacji minerałów. Czasem można wyczaić na allegro, ale moim zdaniem zdecydowanie bardziej się opłaca kupić od producenta. Na wizażu są prowadzone wspólne zamówienia . Do tego Lucy bardzo często ma darmową wysyłkę i dochodzi w tydzień, a Meow ma bardzo często zniżki i darmowe wysyłki.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 00:30   #763
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dla mnie tak, testowałam tylko Intensive (bez LL), choć wtedy nie miałam takiej wprawy przy aplikacji minerałów. Czasem można wyczaić na allegro, ale moim zdaniem zdecydowanie bardziej się opłaca kupić od producenta. Na wizażu są prowadzone wspólne zamówienia . Do tego Lucy bardzo często ma darmową wysyłkę i dochodzi w tydzień, a Meow ma bardzo często zniżki i darmowe wysyłki.
Dziękuję za informację
Na razie muszę się rozeznać w temacie
Kupiłam próbkę podkładu i korektora plus pełnowymiarowy róż
I strasznie mi wszystko przypadło do gustu (mimo, że podkład zdecydowanie za ciemny ) - więc pewnie jak się trochę wdrożę to będę kombinować
A podkład miałam IT - jakaś nowa formuła, ale się na tym nie znam
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 03:20   #764
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

O, właśnie, ja też posiadaczka suchej skóry, która na zimę minerałów nie odstawia (za bardzo uwielbiam meow, żeby odpuścić) Na noc zwykle stosuję balm balm, na dzień krem z flos-leka - nie zapycha, nie podrażnia, bardzo go polubiłam na zimową porę
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 08:56   #765
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja też trwam przy minerałkach w każdej porze roku. W sumie poruszam się między joppa, EGM i Lauraess a ostatnio odgrzebałam signature próbkę i zastanawiam się nad zakupem- tam pierwsze probki chyba za free tylko przesylka (dość tania) do opłacenia. Mnie podeszły Czasem LUcy, czasem EDm...
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:55   #766
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;31523945]O, właśnie, ja też posiadaczka suchej skóry, która na zimę minerałów nie odstawia (za bardzo uwielbiam meow, żeby odpuścić) Na noc zwykle stosuję balm balm, na dzień krem z flos-leka - nie zapycha, nie podrażnia, bardzo go polubiłam na zimową porę [/QUOTE]

Który konkretnie krem masz an myśli ?

Dziś z ciekawości nałożyłam Lucy w formule Orginal. Generalnie nie jest źle, ale biorąc pod uwagę iż Lucy jest kapryśna, wolę rozejrzeć się za czymś innym.
Ahh a miałam nie kupować żadnych próbek w tym miesiącu.
Ale tak to się dzieje jak się wchodzi na wizaż
Lecę przejrzeć zakupowy. ^^

No jak na złość nic nie ma :/

Edytowane przez Katrina93
Czas edycji: 2012-01-10 o 12:24
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:22   #767
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Poli, mam ten aloesowy, ale używam go na szyję i dekolt, na twarz jakoś okropnie mi nie podpasował - błyszczało mi się wszystko i źle się podkąłd rozprowadził. Nieźle działa też taki z różą do cery młodej i wymagającej, ale tego używam na noc. Ten o którym piszesz z Hydro w nazwie jest chyba w Rossmannach niemieckich, bo takiego w naszych nie widziałam ( i szaty graficznej tez takiej nie mamy). Ale Sensitiv dla mnie jest ok.

Ja zauważyłam, ze u mnie najważniejsze jest dość częste zmienianie podkładu - kilka dni i następny, wtedy cały czas buzia pięknie wygląda. Chyba mi się twarz nuży i dlatego zaczyna odrzucać podkład. Tak jest obecnie z Lauress, który do niedawna był super ekstra, świetnie natomiast wygląda od wczoraj Lucy Minerals Original, chociaż chciałam się go już pozbyć, tak był kiepski. Tylko co do Meow moja cera ma zdecydowany stosunek i o każdej porze dnia i nocy i roku mówi stanowcze "NIE".
Generalnie najłagodniej obchodzi się z moją twarzą nowe Pixie oraz Lucy Light - nie warzy się i pięknie kryje.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 23:11   #768
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja na jakiś dłuugi czas odstawiłam minerały, odkąd z bardzo tłustej zrobiła mi się sucha jak wiór skóra, ale właśnie wkręcam się z powrotem odsprzedałam i porozdawałam swoje zbiory i dzięki Bogu mam powód do zakupów
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 00:01   #769
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Zauważyłam, że aktualnie im więcej pod minerały napakuję treściwszych produktów (krem, filtr), tym lepiej makijaż się trzyma. Podkład na gołą twarz/ewentualnie primer szybko ściąga mi twarz i skóra rusza z produkcją sebum...
Zobaczymy co będzie latem.
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 00:29   #770
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Joasiu, to jednak bylo o Sensitive (jednak skojarzyło mi się z hydro przez wode na opakowaniu) bo dzis przypadkiem trafiłam na to co czytalam wczesniej. I w dodatku to była Twoja wypowiedz tylko, ze na innym watku
Co do mnie... do rossmana marsz po ten krem!
Dzieki za podpowiedz dotyczaca minerałów, cos w tym jest o czym piszesz. Zapamietam i gdy moja cera zacznie kaprysic na pewno sprobuje Twojego sposobu z naprzemiennym stosowaniem firm i formuł.

EDIT z godz. 18.58:

Zachaczyłam dzis o Rossa i kupiłam Sensitive.
Wzbraniałam sie i miałam wątpliwosci bo na KWC sa opinie bardzo sprzeczne. Ale kremik był w promocji a ja uwazam takie "znaki" za nie przypadkowe, wiec wziełam Najwyzej gdyby mnie zapchał bedzie do rąk.

Dzis pod mineraly mam olej konopny, zobaczymy jak bedzie po zmyciu makijazu. To drugi raz proba tym razem na konopnym.
Wyjatkowo uzylam kabuki zamiast flap top i podlad po kilku godzinach mniej wylazł na wierzch.
Widocznie nie umiem flatem dobrze wetrzec podkład, dzis mimo iż uzyłam wiecej warstw (bo flatem lepiej kryje, wiec jak robie nim to wystarcza tylko dwie) efekt w ciagu dnia był lepszy. I nadal ok.
Tylko punktowo gdzie dałam duzo (aby zakryc przebarwienia) podkład nie wyglada dobrze. Ale trudno mi zakryc sino-czerwone plamy z stanow zapalnych. Zawsze ta sina barwa wyłazi, jakby podklad jeszcze bardziej ja wyciagał na wierzch
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-11 o 19:02
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:05   #771
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Nie wiedzialam, gdzie zadac to pytanie... to chyba bedzie dobre miejsce

Czy, ktoras z Was wie, gdzie sie podziala Cathy ze swoim blogiem http://mineralnekosmetyki.pl/ ??? Czy jest moze teraz jakis nowy adres???
wani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 10:14   #772
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny jakie konkretnie polecicie cienie do szarozielonych oczu?
Tej zimy moje teczówki troche zmienily odcien i z szaroniebieskich staly sie zdecydowanie szarozielone. Nie mam pomysłu jak je wydobyc i uzywam bezpiecznych beżów. A czasem chcialabym troche mocniej sie pomalować, te cienie ktore do tej uzywalam teraz juz zupelnie nie wspolgrają. do zielonych niby fiolety, ale mam kilka odcieni i jakos niekoniecznie mi sie to podoba, macie jakies pomysly?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 12:37   #773
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie konkretnie polecicie cienie do szarozielonych oczu?
Tej zimy moje teczówki troche zmienily odcien i z szaroniebieskich staly sie zdecydowanie szarozielone. Nie mam pomysłu jak je wydobyc i uzywam bezpiecznych beżów. A czasem chcialabym troche mocniej sie pomalować, te cienie ktore do tej uzywalam teraz juz zupelnie nie wspolgrają. do zielonych niby fiolety, ale mam kilka odcieni i jakos niekoniecznie mi sie to podoba, macie jakies pomysly?
Może się nie znam, ale w mojej wyobraźni widnieją brązy. Może mało obiektywna podpowiedź, bo uwielbiam brązy, ale wydają mi się uniwersalne
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 13:12   #774
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie konkretnie polecicie cienie do szarozielonych oczu?
Tej zimy moje teczówki troche zmienily odcien i z szaroniebieskich staly sie zdecydowanie szarozielone. Nie mam pomysłu jak je wydobyc i uzywam bezpiecznych beżów. A czasem chcialabym troche mocniej sie pomalować, te cienie ktore do tej uzywalam teraz juz zupelnie nie wspolgrają. do zielonych niby fiolety, ale mam kilka odcieni i jakos niekoniecznie mi sie to podoba, macie jakies pomysly?
ja maluję się turkusami, kolorami zielonego morza i fioletami . Na tym wątku kiedys
dałam makijaz oka ale nie wiem jak się same załączniki szuka. :/ Cathy ma zielone oczy, ja niebieskozielone
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 13:25   #775
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Wani, o tym co się dzieje z Cathy było dwie strony temu Też nad tym ubolewam i trzemam kciuki aby w koncu powrociła.
Jest jeszcze taka strona http://mineralnekosmetyki.blogspot.com/ oraz chyba jeszcze jedna, ale moge sie mylic. To sa archiwalne stare posty, ale lepsze to niz nic.

Julia
Ja mam szare oczy z domieszka pigmentu zielonego i niebieskiego. Zawsze myslałam, ze mam szare ewentualnie szarozielone ale potem zauwazyłam iz w zaleznosci od swiatła, kolorow ubioru itd wychodzi na wierzch tez niebieski.
Ja najbardziej lubie sie w brazach ale z racji tego, ze nie lubie zdecydowanych barw na twarzy i wole barwy naturalne. Bezy nie lubie bo nie lubie jasnego makijazu oka, jestem brunetka.
Własnie a Ty nie napisalas jaki masz kolor włosow a to tez wazne.
Ja zauwazyłam, ze moja tenczowka ładnie wyglada przy:
- brazy naturalne wpadajace w piasek, bez (neutralny makijaz)
- brazy wpadajace w rdzawości, czyli z dodatkiem ciepłego pigmentu (makijaz wydobywa teczowke)
- pomaranczowe odcienie (według mnie najpiekniej podkresla teczowke)
- rozowe odcienie (tez pasuja ale to kwestia gustu)
Zielenie bywaja rozne ale uwazam, ze powinno sie ich unikac. Chyba, ze mozna sprobowac z butelkowa zielenia czy turkusem, ale to indywidualna rzecz gustu. Fiolety bywaja fiołkowe, wpadajce w roz czy burgund wiec tu tez efekt bedzie rozny. Niebieskie odcienie, błekity nie bardzo według mnie pasuja, chyba ze granat lub taki jeans.
Wydaje mi sie, ze przy konkretnej tenczowce nalezy unikac barw w niej wystepujacych, czyli u nas niebieskiego i zielonego. Jak juz chcemy koniecznie uzyc takich barw to szukajmy w nich domieszki innej barwy tak aby przełamac czysta zielen/niebieski.
Ale to tylko moje obserwacje

Edit:
Ubiegła mnie Pastereczka A własnie! Wejdz do działu moje makijaze i popatrz na zdjęcia dziewczyn. Zobacz jaka maja tenczowke i co im pasuje
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-12 o 13:34
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 13:44   #776
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Wani, o tym co się dzieje z Cathy było dwie strony temu Też nad tym ubolewam i trzemam kciuki aby w koncu powrociła.
Jest jeszcze taka strona http://mineralnekosmetyki.blogspot.com/ oraz chyba jeszcze jedna, ale moge sie mylic. To sa archiwalne stare posty, ale lepsze to niz nic.
Ooo dzieki! Chociaz i te dwie strony temu niewiele mozna sie dowiedziec. Mam nadzieje, ze Cathy niedlugo powroci, bo jej blog byl jednym z moich ulubionych, a z mineralnych najulubienszym ;P Niby sa inne, ale to juz nie to samo...

Cathy wracaj do nas!!!
wani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:15   #777
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Może się nie znam, ale w mojej wyobraźni widnieją brązy. Może mało obiektywna podpowiedź, bo uwielbiam brązy, ale wydają mi się uniwersalne
też lubię brązy mam ich bardzo dużo, ale raczej uzywam ich w dziennym makijażu. Faktycznie poeksperymentuje mocniej

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja maluję się turkusami, kolorami zielonego morza i fioletami . Na tym wątku kiedys
dałam makijaz oka ale nie wiem jak się same załączniki szuka. :/ Cathy ma zielone oczy, ja niebieskozielone
turkusy uwielbiałam latem, są fantastyczne, tęczówki mialam jasne i dawały naprawde taki lekki swiezy look, teraz jakoś są zgaszone i juz nie jest tak fajnie.

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Julia
Ja mam szare oczy z domieszka pigmentu zielonego i niebieskiego. Zawsze myslałam, ze mam szare ewentualnie szarozielone ale potem zauwazyłam iz w zaleznosci od swiatła, kolorow ubioru itd wychodzi na wierzch tez niebieski.
Ja najbardziej lubie sie w brazach ale z racji tego, ze nie lubie zdecydowanych barw na twarzy i wole barwy naturalne. Bezy nie lubie bo nie lubie jasnego makijazu oka, jestem brunetka.
Własnie a Ty nie napisalas jaki masz kolor włosow a to tez wazne.
Ja zauwazyłam, ze moja tenczowka ładnie wyglada przy:
- brazy naturalne wpadajace w piasek, bez (neutralny makijaz)
- brazy wpadajace w rdzawości, czyli z dodatkiem ciepłego pigmentu (makijaz wydobywa teczowke)
- pomaranczowe odcienie (według mnie najpiekniej podkresla teczowke)
- rozowe odcienie (tez pasuja ale to kwestia gustu)
Zielenie bywaja rozne ale uwazam, ze powinno sie ich unikac. Chyba, ze mozna sprobowac z butelkowa zielenia czy turkusem, ale to indywidualna rzecz gustu. Fiolety bywaja fiołkowe, wpadajce w roz czy burgund wiec tu tez efekt bedzie rozny. Niebieskie odcienie, błekity nie bardzo według mnie pasuja, chyba ze granat lub taki jeans.
Wydaje mi sie, ze przy konkretnej tenczowce nalezy unikac barw w niej wystepujacych, czyli u nas niebieskiego i zielonego. Jak juz chcemy koniecznie uzyc takich barw to szukajmy w nich domieszki innej barwy tak aby przełamac czysta zielen/niebieski.
Ale to tylko moje obserwacje
ok, potestuje z rózami choć szczerze nie przepadam. Pomarańcze jakoś też nie bardzo, ale może akurat coś sie zmieni.

Po prostu tęczówki zrobiły sie troche ciemniejsze, i jakoś trudniej mi jest je "wydobyć" z tła. No nic trzeba poeksperymentować. Wlosy mam jak w avatarze, naturalny ciemny blond. Czasem mają chłodny odcień czasem cieply. Roznie to bywa. Ostatnio zrobilam smoky z fioletów niby wszytsko ok, ale jednak nie to.

Oglądam mnóstwo fotek makijazy, uwielbiam dziewczyny na YT mnostwo sie dzieki nim nauczylam, ale kurcze jakoś trudno sie przestawić, stare sprawdzone sposoby nie dzialają.


Dzięki dziewczyny za pomoc
Chyba że ktoś jeszcze ma jakieś pomysły
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:45   #778
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Poprobuj polaczenie pomaranczy czy rozow z brazem, na przykład takie http://mejkapszu.blogspot.com/ makijaz nr. 17 (choc tu akurat teczowka jest piwna)
Cos w tym stylu mialam namysli mowic o pomaranczy
Zerknija tez tu http://82inez.blogspot.com/search/label/makijaż Inez robi swietne makijaze, ma jasne oczy
Jakie ma Cathy juz nie pamietam, brakuje mi bloga Tym bardziej teraz bo chciałam przeczytac o jej pielegnacji a nie skopiowałam nic a głowa pusta
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 16:04   #779
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

ja mam brązowe oczy, i niestety opadające powieki, próbowałam robić sobie brązowe smoky eyes, jednak wydaje mi się że wyglądam śmiesznie, jak panda
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:59   #780
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Poprobuj polaczenie pomaranczy czy rozow z brazem, na przykład takie http://mejkapszu.blogspot.com/ makijaz nr. 17 (choc tu akurat teczowka jest piwna)
Cos w tym stylu mialam namysli mowic o pomaranczy
Zerknija tez tu http://82inez.blogspot.com/search/label/makijaż Inez robi swietne makijaze, ma jasne oczy
Inez jest świetna
na bloga nigdy nie wchodzilam zazwyczaj sledze filmiki. Fantastyczny jest ten szary makijaż... nie wiem czy pasowalby mi taki wlasnie szary cien. Popróbuje.
pomarańczowy mi sie nie podoba
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.