Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-01, 19:01   #331
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: Plamy po trądziku

Witam serdecznie

Ja również mam problemy z twarzą. Po trądziku zostały mi blizny, niektore mniej widoczne, ale są takie które widać bardzo, ponadto mam przebarwienia-okropnie to wygląda, jestem załamana, bardzo mi jest przykro jak niektórzy patrzą się na mnie z takim obrzydzeniem . Stosowałam i stosuje naprawde sporo preparatów m. in. adonis, cepan, aknemecin, acne-derm, żel z avonu, ponad to biore diane juz 6 miesiac, i antybiotyk unidox, efekty są, ale dla mnie niezadowalające.Obecnie kupiła na blizny krem no-scar, ale nie wiem czy to pomoże.Co jeszcze powinnam zrobić?, prosze pomożcie.
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:15   #332
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Plamy po trądziku

też mam z tym problem, i dziś zmów wyciskałam i narobiłam sobie pobojowisko na twarzy, teraz znów minie tydzień jak zacznie znikać a i tak blizny zostaną
jak tu utrzymać rece przy sobie, jak z tym walczyć, nic nie pomaga na tyle żebym była zadowolona
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:19   #333
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Plamy po trądziku

Cytat:
Napisane przez bluegirl
też mam z tym problem, i dziś zmów wyciskałam i narobiłam sobie pobojowisko na twarzy, teraz znów minie tydzień jak zacznie znikać a i tak blizny zostaną
jak tu utrzymać rece przy sobie, jak z tym walczyć, nic nie pomaga na tyle żebym była zadowolona
Pomysl sobie ze jak dotkniesz twarz to bedziesz maila zamiast jednej piec albo wiecej nowych krost( krosty sie roznosza w ten sposob) Mnie pomoglo juz nie dotykam chociaz jest trudno,moze jedz cos rob cos innego z rekami
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:21   #334
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Plamy po trądziku

Pomoglo mie tez np jak siedzialam w domu to wiedzilam ze wtedy bede dotykac twarzy kladlam wtedy maseczke z glinki na te krosty( lazilam caly dzien z kropkami na twarzy ale nie mialam dostepu do krost
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:30   #335
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Plamy po trądziku

tak chyba bedę robić, maseczki chyba codziennie będe musiała kłaść, teraz położyłam benzacne, skóra sie naciagneła i nie ma jak cisnąć
kusi mnie Garnier rozgrzewający, Hean, Dax to wiele mam do testowania
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:39   #336
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Plamy po trądziku

Z zabiegów w gabinecie polecam peeling ziołowy (bardzo dobry jest Acne Peel) - trzeba powtórzyć kilka razy ,ale efekty bardzo dobre, mikrodermabrazja + odpowiednie preparaty po zabiegach, może będą też potrzebne zabiegi wybielające -nie tylko złuszczające. Pomaga także regularnie wykonywany peeling ultradźwiękowy ,ale to raczej przy niewielkich zmianach ,lub jako wspomaganie kuracji
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:53   #337
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Plamy po trądziku

a maseczka z zielonej glinki rozjasnia skórę? bo ja sie teraz opalilam i tak mi sie podoba ta opalenizna, krostki zniłky, ze szkoda zeby znikla pod wplywem maseczki, ale jednoczesnie przydaloby sie twarz oczyscic, wągry
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-02, 00:04   #338
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: Plamy po trądziku

Na takie plamy peelinguj i odnawiaj.

Do leczenia blizn ja osobiście używam kolagenu. Nie tego od Heleny rubinstein, ale polskiego, lepszego bo z rybich skór a nie z krowy (zadna wciekłe krowy mi więc nie grożą) i silniejszego (wieksze stężenie procentowe niż w kremach).
Są w Polsce dwie czy 3 firmy, które go produkuja. ja używam tego firmy Inventia dysrybuowany przez firme Calway (taki system jak oriflame).
Osobiście dość mocno sobie chwale, bo udalo mi się zwalczyć blziny na nodze po operacji. No i jest wydajny. Jedyny mankment: trzeba go trzymać w lodówce bo to dość skomplikowane podobno jest zachować jego wszystkie właściwości w temperaturach powyżej 23 stopnie a poniżej 5 stopni.

Staraj sie jednak nie ppalać świerzych (czerwonych i fioletowawych )blizn, bo sie jeszcze bardziej utrwalą. Poczekaj, aż je zwalczysz troche. I unikaj słońca i solarium jeżeli wciąż ci wyskakuja krostki. Bo skóra zasusza się zzewnetrznie i przez lato wygląda ok, ale potem jesienią zaczyna się makabra i skóra wysypuje ze zdwojoną siłą.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 10:43   #339
dusia1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 51
Send a message via Skype™ to dusia1000
Dot.: Plamy po trądziku

Mam bardzo podobny problem, z tym,ze moje plamki sa wieksze.Tez nie mam duzo pryszczow,ale sęk w tym,że jak już się jakiś pojawi,to jest głęboko i strasznie boli.No i dłubię.
Byłam u kosmetyczki, poleciła mi niemiecki krem Drula.W Polskich aptekach można kupić za ok 40zł.Mała tubka,ale bardzo wydajna. Wprawdzie na ulotce jest napisane,że to na plamy starcze,albo po ciąży,ale ja używałam i mi naprawdę pomógł.
Ale tak najbardziej pomaga mi słońce. Opalałam się ostatnio dwie godzinki i już mam ładną skórkę,bo mi się szybko stara złuszczyła
dusia1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 15:35   #340
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Angry Blizny po trądziku :(

Witam!!
Mam problem z bliznami po trądziku, syfki jeszcze się pojawiają ale jakoś sobie z nimi radzę. Za to blizny w postaci ciemniejszych od skóry plamek zostają na bardzo długo i fluid nie chce tego maskować
Pomóżcie!!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 16:14   #341
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Witam!!
Mam problem z bliznami po trądziku, syfki jeszcze się pojawiają ale jakoś sobie z nimi radzę. Za to blizny w postaci ciemniejszych od skóry plamek zostają na bardzo długo i fluid nie chce tego maskować
Pomóżcie!!

Przeszukaj forum jest pełno wątków o bliznach po trądziku
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-07, 16:20   #342
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Blizny po trądziku :(

cepan tłusty, może powodować kolejne krosty
acne derm podobno ok , nie stosowałam osobiście, i to raczej na przebarwienia
inne kwasy ok, ale jak mówią specjalisci nie w okresie letnim... (niebezpieczeństwo kolejnych przebarwień)
sok z cytryny -ok tani wypróbowany sposób
ogórek tak pod warunkiem, że nie masz na niego uczulenia
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:16   #343
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Blizny po trądziku :(

Nie jestem pewna o jakie plamki Ci chodzi. Ja po większych pryszczach miałam fioletowawe plamkio które zimą stawały się sine. Ale nie martw się, napewno zbledną, trzeba tylko na to czasu. Złuszczaj skórę może peelingiem enzymatycznym ( ziarnisty może roznosić zarazki).
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:17   #344
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Blizny po trądziku :(

a to ja mam jeszcze pytanie czy diacneal będzie pomocny w tej sytuacji?
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:21   #345
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cepan mi nie pomógł i faktycznie powodował nowe pryszcze, ogórek nie pomaga, sok z cytryny?? hmm naturalnej czy tej w butelkach??
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:23   #346
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Skórę złuszczam raz w tygodniu, nie pomaga ;/ a blizny szpecą skóre, szczególnie widoczne mam blizny na policzkach
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:26   #347
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Blizny po trądziku :(

sok ze świeżo wyciśniętej cytryny... a kwasy (lysanel, etc.)? ale max ochrona przed słońcem
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:43   #348
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez kajasia222
Skórę złuszczam raz w tygodniu, nie pomaga ;/ a blizny szpecą skóre, szczególnie widoczne mam blizny na policzkach
JEŚLI MASZ WYLECZONY trądzik to może zabiegi złuszczania u kosmetyczki? Ja nigdy nie korzystałam ale to chyba jedyny sposób na szybsze polepszenie stanu skóry. Ale o tym może napisze jakaś wizażanka, która takie zabiegi stosuje.
Złuszczanie domowe, tak jak mówiłam, wymaga cierpliwości. Wiem ze te blizny szpecą, sama przez to przeszłam ale uwierz- znikną.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 17:44   #349
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Blizny po trądziku :(

Ja mam Cepan i jak na razie nie pojawiają się nowe krostki,a jeżeli chodzi o słońce to w ogóle nie wolno opalać blizn,bo to sprawia,że już w ogóle się ich nie pozbędziemy za pomocą jakis kremów czy maści
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-07, 20:11   #350
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Blizny po trądziku :(

jejuuuu,skąd ja znam ten problem...też ma plamki po trądziku:-(stosowałam już wiele preparatów, złuszczałam naskórek,ale wszystko pomaga na krótko,potem jest jak wcześniej...
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:21   #351
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Kwasów nie próbowałam skąd to brać?? Jaka ja niedoświadczona jestem, ehhhh
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:21   #352
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Blizny po trądziku :(

Ja slyszalam przypadkiem kiedys w aptece, ze dobra jest masc na bazie cebuli. Moze zapytaj jaiejs aptekarki?
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:22   #353
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Mi cepan nie pomaga;/ z opalaniem to u mnie i tak na bakier bo opala mi sie tylko dekolt brzuch i ręce, z resztą zawsze są problemy
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:25   #354
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Dokładnie ;/ a najlepsze jest to że jeszcze rok temu nie miałam zadnych blizn, teraz mam mało wyprysków za to blizny straszne;/
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:27   #355
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Aptekarka powiedziała że nic mi nie może poradzić bo może mi bardziej zniszczyć skóre;/ a do kosmetyczki nie pójde bo kiedyś mi cere zepsuła strasznie ;/
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:30   #356
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez madie
JEŚLI MASZ WYLECZONY trądzik to może zabiegi złuszczania u kosmetyczki? Ja nigdy nie korzystałam ale to chyba jedyny sposób na szybsze polepszenie stanu skóry. Ale o tym może napisze jakaś wizażanka, która takie zabiegi stosuje.
Złuszczanie domowe, tak jak mówiłam, wymaga cierpliwości. Wiem ze te blizny szpecą, sama przez to przeszłam ale uwierz- znikną.
Nie do konca mam trądzik wyleczony;/ a słysząłma ze zabiegi złuszczania sporo kosztują;/ więc nie dla mnie niestety
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 20:33   #357
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Blizny po trądziku :(

1.Kajasia nie spamuj-jak chcesz coś dopisać to zrób edycję poprzedniego postu
2.Jeżeli opalasz te miejsca gdzie masz blizny to się ich nie pozbędziesz i nie chodzi tu o to czy masz ciemny kolorek skóry czy nie,tylko o to czy wystawiasz te miejsca na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia.
3.Jak będziesz czytać ten wątek przejedź do samego końca strony-tam na dole są linki do takich samych tematów-poszperaj tam.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 21:01   #358
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez kajasia222
do kosmetyczki nie pójde bo kiedyś mi cere zepsuła strasznie ;/
Hmm, no ja może i bym poszła do kosmetyczki ale tak jak Ty mam uraz po pierwszej i jednocześnie ostatniej wizycie. Wtedy też miałam trądzik i poszłam na oczyszczanie. Zupełnie jeszcze nie świadoma tego co można a czego nie można dałam jej sobie wyciskać pryszcze trądzikowe, czego absolutnie robić nie wolno! teraz to już wiem...
No ale to było w moim małym mieście i dawno, więc może i wiedza kosmetyczek i możliwości zabiegów dla skóry trądzikowej są lepsze

Co do wystawiania buźki na słońce to pewnie wiesz że lepiej twego nie robić. U mnie trądzik się zaogniał i skóra jeszcze bardziej stawała się tłusta.

Ja mogę Ci polecić Dermatol. Może spotkałaś się z tym środkiem. To proszek odkażający w stanach zapalnych, ropniach i owrzodzeniach który lekko sciąga skórę ale nie wysusza jej. Mi bardzo pomógł przy ropnych krostach. Sprzedawany w saszetkach.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 22:59   #359
wushu
Przyczajenie
 
Avatar wushu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 18
Dot.: Blizny po trądziku :(

jak ktoś sie dowie że jestem na babskiej stronie, na forum to mnie ukamieniują... Ale co do blizn...hmn...Kiedys miałem bardzo duże problemy z cerą, i sporo blizn sie porobiło od tego...Ale odkąd pamiętam peeling twarzy to był u mnie podstawa, mimo że często podrażniał istniejących na niej nieprzyjacieli...Po prostu gdy nie miałem ich dużo na twarzy to robiłem takowy peeling...Pamiętam też że robilem coś takiego...2 łyżeczki mleka, ok. łyżeczki miodu, i sok z pół cytryny albo całej..nie pamiętam..i Nakładałem to na twarz...Też chyba troche wybielało... Teraz to już blizn zbytnio nie mam, i zawdzięczam to głównie chyba peelingom.. ( zarówno przebarwień jak i dziurek itp.) Od czasu do czasu ( ale rzadko solarium, lub słoneczko, żeby twarz nie była blada i jest gicio...) pozdrawiam See ya...
wushu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 08:35   #360
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Wink Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez wushu
jak ktoś sie dowie że jestem na babskiej stronie, na forum to mnie ukamieniują... Ale co do blizn...hmn...Kiedys miałem bardzo duże problemy z cerą, i sporo blizn sie porobiło od tego...Ale odkąd pamiętam peeling twarzy to był u mnie podstawa, mimo że często podrażniał istniejących na niej nieprzyjacieli...Po prostu gdy nie miałem ich dużo na twarzy to robiłem takowy peeling...Pamiętam też że robilem coś takiego...2 łyżeczki mleka, ok. łyżeczki miodu, i sok z pół cytryny albo całej..nie pamiętam..i Nakładałem to na twarz...Też chyba troche wybielało... Teraz to już blizn zbytnio nie mam, i zawdzięczam to głównie chyba peelingom.. ( zarówno przebarwień jak i dziurek itp.) Od czasu do czasu ( ale rzadko solarium, lub słoneczko, żeby twarz nie była blada i jest gicio...) pozdrawiam See ya...

Panów tu trochę jest,nawet jeden erotoman się nam trafił ostatnio ,więc raczej Cię nikt nie ukamieniuje
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.