Kierunek-ściema - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 23:51   #31
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kierunek-ściema

Zielarstwo
Behawiorystyka zwierząt
Nowoczesna biogospodarka
Gastronomia i szkoła kulinarna

te cztery tylko z UP w Lublinie

Coaching medyczny - ŚUM

Niestety takim kierunkiem, który jest wymagający i na pewno ciekawy, ale nazwą obiecuje więcej, niż może istotnie zapewnić, jest neurobiologia. Znam trochę osób z tego kierunku, w większości są zachwycone, problem się pojawia, gdy trzeba znaleźć pracę, a praktycznie wszyscy wybierają te studia z planami kariery naukowej...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 00:02   #32
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak ja nie lubię pietruszki
peszek zresztą nieistotne, też nie przepadam, ale ślicznie wygląda w ogródku jak wystaje taka żywa zieleń spod śniegu (jeśli jest śnieg).
Co do religioznawstwa będę protestować i to zdecydowanie. Kierunek absolutnie niesprzedający się na rynku, ale z konkretnym zakresem badań i tradycjami. Wojskoznawstwo- nie widzę sensu na uczelniach cywilnych.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-03-05 o 00:05
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 00:07   #33
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
- Zastosowania fizyki w biologii i medycynie
To akurat całkiem sensowne, szczególnie jeśli wybierze się spec. z fizyki medycznej czy optometrii.

Od siebie dodam:
Socjologia w medycynie
Biochemia
Biofizyka
Edytorstwo
Język polski w komunikacji społecznej
Polonistyka-komparatystyka
Migracje miedzynarodowe
Ochrona dóbr kultury
Relacje międzykulturowe
Astrofizyka i kosmologia

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2015-03-05 o 00:23
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 00:31   #34
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Kierunek-ściema

Poznań też przyszalał:

prawo europejskie ( ja się pytam czemu tylko to? ,,Jestem prawnikiem europejskim"- jak to dumnie brzmi)
humanistyka w szkole
wspomniane już zarządzanie państwem
polityka i gospodarka żywnościowa ( dla tych co lubią pojeść)
nauczanie przyrody ( dotychczas wystarczyły osoby po biologii)
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 00:38   #35
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Akurat co do nauczania przyrody to owszem, kiedyś wystarczał biolog do biologii, ale był też fizyk i chemik. Reforma to wywróciła i wspólczuję nauczycielom, którzy zaczynali jako chemicy uczący w klasach 7-8, potem stali się nauczycielami przyrody, a na koniec obniżono wiek pójścia do szkoły. Tacy nauczyciela zaczynali z 14-latkami, a mają pracować z 9-latkami, przeskok rozwojowy kosmiczny. Zmieniła się szkoła, kierunek jest nauczycielski, więc nic dziwnego, że dostosował się do szkół.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-03-05 o 00:44
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 00:53   #36
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Kierunek-ściema

Co jest nie tak z behawiorystyką zwierząt?
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 01:23   #37
paular409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 242
Dot.: UWAGA! Kierunek-ściema

A taki offtop co jest nie tak z biochemia? Mam w rodzinie dwójkę po biochemi, oboje pracują w laboratorium, koncern lekowy a drugi kosmetyczny.
paular409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 07:02   #38
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
To akurat całkiem sensowne, szczególnie jeśli wybierze się spec. z fizyki medycznej czy optometrii.

Od siebie dodam:
Socjologia w medycynie
Biochemia
Biofizyka
Edytorstwo
Język polski w komunikacji społecznej
Polonistyka-komparatystyka
Migracje miedzynarodowe
Ochrona dóbr kultury
Relacje międzykulturowe
Astrofizyka i kosmologia
Sorry, ale poczułam się urażona, co jest nie tak z edytorstwem i polonistyką? Bo primo - edytorstwo jest ściśle związane z rynkiem wydawniczym i mam na myśli wszystko, co się odnosi się jakkolwiek rozumianego SŁOWA, więc nie wiem dlaczego ma to być kierunek ściema. Jeśli chodzi o polonistykę - gdzie jest polonistyka-komparatystyka? Na jakiej uczelni? Bo to jest jakaś odnoga filologiczna, więc trudno mi uwierzyć, że piszesz o osobnym kierunku. I jeśli chodzi o tę dziedzinę jaką jest "komparatystyka" też nie widzę żadnej ściemy...
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 08:45   #39
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o polonistykę - gdzie jest polonistyka-komparatystyka? Na jakiej uczelni? Bo to jest jakaś odnoga filologiczna, więc trudno mi uwierzyć, że piszesz o osobnym kierunku. I jeśli chodzi o tę dziedzinę jaką jest "komparatystyka" też nie widzę żadnej ściemy...
Na UJ jest polonistyka-komparatystyka
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 09:27   #40
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez ToniaZhivago Pokaż wiadomość
Jest jeszcze dziwna hybryda: Elektroniczne przetwarzanie informacji
Epi faktycznie ma specyficzny program, ale studenci nie narzekają raczej na brak zatrudnienia
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 10:09   #41
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Na UJ jest polonistyka-komparatystyka
Czyli "normalna" polonistyka z elementami komparatystyki, jak mniemam. Nadal nie widzę w tym żadnej ściemy, choć może się mylę...
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 10:57   #42
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Co jest nie tak z behawiorystyką zwierząt?
To że jest to zwykła zootechnika (po której powszechnie wiadomo, że jeśli ktoś nie ma swojego gospodarstwa, to znalezienie pracy w zawodzie jest bliskie 0 i co roku brakuje na nią chętnych chyba na wszystkich uczelniach), do której ktoś dodał zaledwie kilka przedmiotów związanych z behawiorystyką.

Biochemia - to w niemal 90% zwykła biotechnologia.

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Akurat co do nauczania przyrody to owszem, kiedyś wystarczał biolog do biologii, ale był też fizyk i chemik.
Ale bardziej chodzi o to, że "nauczanie przyrody" to zwykle jest po prostu roczna podyplomówka dla osób po biologii, chemii, fizyce, geografii, etc. Podyplomówka - 300h; studia I stopnia - 2000h. Do tego po 4 latach razem z podyplomówką można było uczyć w podstawówce i gimnazjum, a po dwóch dodatkowych latach magisterki też w szkołach średnich. Po I stopniu nauczania przyrody można pracować wyłącznie w klasach 4-6 (a szkoła potrzebuje zwykle tylko jednego nauczyciela przyrody) bez mozliwości rozszerzenia tego zakresu. Poza tym nie wiem jak można się uczyć o przyrodzie przez 2000h o.O

Cytat:
Napisane przez summer_overture Pokaż wiadomość
Czyli "normalna" polonistyka z elementami komparatystyki, jak mniemam. Nadal nie widzę w tym żadnej ściemy, choć może się mylę...
Wyżej sama napisałaś, że trudno Ci uwierzyć, że taki kierunek może w ogóle istnieć, więc chyba jednak widzisz w tym ściemę? Gdyby UJ miało w ofercie tylko polonistykę-komparatystykę, to spoko. Ale normalną polonistykę też mają.

W sumie i ta komparatystyka i biochemia i behawiorystyka zwierząt i biofizyka i astrofizyka i parę innych ma jedną cechę - wszystkie powstały na bazie istniejącego już kierunku, który nie cieszy się popularnością wśród kandydatów m.in. ze wzgledu na powszechnie panująca opinię o braku sensownych perspektyw po jego ukończeniu. Uczelnia oczywiście nie usuwa kierunku bazowego, dubluje 80-90% przedmiotów, dodaje kilka nowych i nadaje mu chwytliwą nazwę. I nagle studenci się znajdują Dla mnie to właśnie jest ściema w czystej postaci.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2015-03-05 o 11:09
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:20   #43
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Catss Pokaż wiadomość
Dla mnie kierunkiem ściemą jest kierunek o nazwie Nauki o rodzinie.
O tak, jeden z moich ulubieńców

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Nie znalazłam programu tej nowej dyplomacji, więc nie powiem, czym się różni od sm. Wiem za to, jak wyglądają egzaminy i rozmowy wstępne dla kandydatów do pracy w służbie dyplomatycznej i szczerze wątpię, żeby kierunek dyplomacja do tego przygotowywał.
licziliczi politologia to kierunek nierynkowy, ale nie krzak (chyba że w Koziej Wólce, ale to nie wina kierunku tylko poziomu szkoły). Co do rynkowości sm i msg ciężko mi coś powiedzieć, bo moi znajomi pracę mają w większości.
Tak samo nie przyszłaby mi do głowy etnologia, kulturoznawstwo czy "klasyczne" językoznawstwo.
ps.1 - kryminologia się wielu z kryminalistyką miesza (CSI) ew. chcą polować na seryjnych morderców
ps.2 konia z rzędem temu, kto zgadnie dlaczego ochrona srodowiska jest na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej
U mnie na studiach dyplomacja była specjalizacją na drugim stopniu studiów, ale nazwa jest ogólnie chwytliwa i dużo osób się na nie rzuca, niestety.

Kierunkiem - ściemą nazwałabym bezpieczeństwo wewnętrzne, patrząc pod kątem jak było ono tworzone na mojej rodzimej uczelni - UW. Pierwszy nabór na studia, koniec września, a jeszcze nie było pomysłów na kadrę, przedmioty, brak pomysłów/wizji na cokolwiek, aby tylko przyciągnąć studentów. Lekka żenada, dobrze, że ogólnie na pierwszym roku można nawciskać dużo przedmiotów ogólnych, które są mniej więcej takie same na wszystkich kierunkach na wydziale.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Aha, moimi faworytami chyba jednak pozostają studia prawnicze tylko o określonej tematyce, nie dają przecież żadnych uprawnień i taki prawnik nie jest prawnikiem (poza papierkiem, ale mgr prawa też wydaje mi się nie będzie), na aplikację też się nie dostanie ze względu na znajomość tylko 1 puli zagadnień. Sztuka dla sztuki.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:25   #44
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
To że jest to zwykła zootechnika (po której powszechnie wiadomo, że jeśli ktoś nie ma swojego gospodarstwa, to znalezienie pracy w zawodzie jest bliskie 0 i co roku brakuje na nią chętnych chyba na wszystkich uczelniach), do której ktoś dodał zaledwie kilka przedmiotów związanych z behawiorystyką.

Biochemia - to w niemal 90% zwykła biotechnologia.


Ale bardziej chodzi o to, że "nauczanie przyrody" to zwykle jest po prostu roczna podyplomówka dla osób po biologii, chemii, fizyce, geografii, etc. Podyplomówka - 300h; studia I stopnia - 2000h. Do tego po 4 latach razem z podyplomówką można było uczyć w podstawówce i gimnazjum, a po dwóch dodatkowych latach magisterki też w szkołach średnich. Po I stopniu nauczania przyrody można pracować wyłącznie w klasach 4-6 (a szkoła potrzebuje zwykle tylko jednego nauczyciela przyrody) bez mozliwości rozszerzenia tego zakresu. Poza tym nie wiem jak można się uczyć o przyrodzie przez 2000h o.O



Wyżej sama napisałaś, że trudno Ci uwierzyć, że taki kierunek może w ogóle istnieć, więc chyba jednak widzisz w tym ściemę? Gdyby UJ miało w ofercie tylko polonistykę-komparatystykę, to spoko. Ale normalną polonistykę też mają.

W sumie i ta komparatystyka i biochemia i behawiorystyka zwierząt i biofizyka i astrofizyka i parę innych ma jedną cechę - wszystkie powstały na bazie istniejącego już kierunku, który nie cieszy się popularnością wśród kandydatów m.in. ze wzgledu na powszechnie panująca opinię o braku sensownych perspektyw po jego ukończeniu. Uczelnia oczywiście nie usuwa kierunku bazowego, dubluje 80-90% przedmiotów, dodaje kilka nowych i nadaje mu chwytliwą nazwę. I nagle studenci się znajdują Dla mnie to właśnie jest ściema w czystej postaci.
No, to fakt, trudno mi było uwierzyć, ale nie, nie widzę w tym ściemy. Dlaczego? Na polonistyce u mnie nie było w ogóle komparatystyki, co nie dziwi, bo któż ze studentów zna język obcy perfekcyjnie, żeby móc wziąć się za komparatystykę? Niewielu takich się znajdzie, ale jednak dla niektórych z nich komparatystyka byłaby gratką i wprowadzeniem do tłumaczeń sensu stricte. Ja, żeby zająć się komparatystyką, musiałam przejść przez dwie filologie, w tym jedną obcą, żeby finalnie zająć się tym na doktoracie. Do którego nota bene lepiej byłabym przygotowana pewnie po komparatystyce właśnie, a tak - na własną rękę musiałam odkrywać niuanse tej gałęzi humanistyki.
Podsumowując, może polonistyka-komparatystyka jest właściwie dla jakichś maniaków i jest ich niewielu, ale to nie znaczy, że nie jest potrzebna i do niczego nie przygotowuje. O braku perspektyw nie będę się rozpisywać, bo po polonistyce ich nie brak, więc analogicznie również znajdą się po polonistyce-komparatystyce.
__________________
Kocham czytać

Zapraszam na czytelniczą rozmowę

Wymiana KSIĄŻEK
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:37   #45
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Uczelnia oczywiście nie usuwa kierunku bazowego, dubluje 80-90% przedmiotów, dodaje kilka nowych i nadaje mu chwytliwą nazwę. I nagle studenci się znajdują Dla mnie to właśnie jest ściema w czystej postaci.
Dokładnie Albo ze specjalności robi się osobny kierunek.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:42   #46
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Aha, moimi faworytami chyba jednak pozostają studia prawnicze tylko o określonej tematyce, nie dają przecież żadnych uprawnień i taki prawnik nie jest prawnikiem (poza papierkiem, ale mgr prawa też wydaje mi się nie będzie), na aplikację też się nie dostanie ze względu na znajomość tylko 1 puli zagadnień. Sztuka dla sztuki.
Albo sposób na dostanie się na prawo :P
W Gdańsku jest European and International Business Law and EU
Administration (po angielsku, płatne) na który liczba chętnych na miejsce nie przekroczyła jednej osoby. Chyba nie jest to jeszcze do konca pewne, ale są plany, żeby po pierwszym roku umożliwić osobom z dobrą średnią przeniesienie się na prawo.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:00   #47
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Albo sposób na dostanie się na prawo :P
W Gdańsku jest European and International Business Law and EU
Administration (po angielsku, płatne) na który liczba chętnych na miejsce nie przekroczyła jednej osoby. Chyba nie jest to jeszcze do konca pewne, ale są plany, żeby po pierwszym roku umożliwić osobom z dobrą średnią przeniesienie się na prawo.
Dobre
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:11   #48
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez licziliczi Pokaż wiadomość
etnologia/antropologia kulturowa to chyba nie zawsze ściema - kierunek po prostu "nierynkowy", ale ja bardzo lubię czytać książki z tej dziedziny

co do innych wymienionych przez Ciebie - zawsze się zastanawiałam, czy to kierunki-ściemy, czy raczej kierunki "nierynkowe"
Ja też bardzo lubię o tym czytać co do tych kierunków to znam osobę, która robiła licencjat ze stosunków międzynarodowych a magistra z międzynarodowych stosunków gospodarczych i obecnie pracuje w korporacji językowej więc i tak nieźle

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak ja nie lubię pietruszki
Też nie lubię
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:45   #49
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Dokładnie Albo ze specjalności robi się osobny kierunek.

Tak wygląda np. niemcoznawstwo na UG. W większości przypadków jest to specjalność na SM czy historii, a tutaj dali połowę przedmiotów z germanistyki, połowę z historii i jest osobny kierunek
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 13:21   #50
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: UWAGA! Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez paular409 Pokaż wiadomość
A taki offtop co jest nie tak z biochemia? Mam w rodzinie dwójkę po biochemi, oboje pracują w laboratorium, koncern lekowy a drugi kosmetyczny.
Też nie rozumiem, według mnie to całkiem dobre studia. Mam koleżanki ( 2) po biochemii i obie pracują w zawodzie.

Co do komparatystyki- wnoszę sprzeciw! Być może poloniści nie są rozchwytywani, ale nie nazywajmy tego ściemą.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:30   #51
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Maguda_ u mnie też dyplomacja była specjalnością
Nauczanie przyrody - studia nauczycielskie, zakładam więc, że kładą nacisk na metodologię nauczania, elementy pedagogiki. Krótki kurs pedagogiczny może się sprawdzać w wypadku pracy w liceum, a nie z małymi dziećmi
neia to raczej biotechnologia jest pochodną biochemii, a nie odwrotnie
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:13   #52
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Kierunek-ściema

UAM rozwalił mnie jeszcze językoznawstwem i nauką o informacji. Wtf?
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:20   #53
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
- Zastosowania fizyki w biologii i medycynie
:

Z tym się nie do końca zgodzę, może zależy na jakiej uczelni i jaką się wybierze specjalność. To zupełnie nie moja dziedzina, ale koleżanka jest na 2 roku SUM i ponad pół roku temu dostała bardzo dobrą ofertę pracy z pewnej międzynarodowej firmy - oddział w PL. Moim zdaniem szkoda, że odmówiła ale ją ciągnie do działalności naukowej i badań. Jest baaardzo zadowolona ze studiów i z kadry naukowej na UW, więc moim zdaniem trudno nazwać ten kierunek ściemą.


Moi "faworyci" to JEDNAK kryminologia, prawo własności intelektualnej, prawo europejskie (i tym pokrewne wycinki prawa, które nic konkretnie nie dają po studiach)
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:08   #54
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
UAM rozwalił mnie jeszcze językoznawstwem i nauką o informacji. Wtf?
Językoznawstwo to żaden wymysł, choć na UAM ma beznadziejny program. Nauka o informacji kiedyś była z bibliotekoznawstwem. Powiem tak: moja mama jest właśnie po takim kierunku i naprawdę w znajdowaniu informacji i ich selekcji wymiata. Nauka o informacji na doczepkę do tego typu kierunków jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 22:04   #55
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Co jest nie tak z behawiorystyką zwierząt?
A jako kto (konkrety: firmy, instytucje) taki behawiorysta może pracować? Jakie jest realne zapotrzebowanie na usługi behawiorystów zwierzęcych? Tak jak neia napisała, do dawnej zootechniki dopisali pewnie kilka przedmiotów i nadali fajną nazwę, która będzie ludzi przyciągać, że zostaną zaklinaczami kotów/psów/koni. Jasne, jak ktoś jest pasjonatem, robi wiele w tym kierunku, kursy, wolontariaty, zdobywa doświadczenie, to studia mu pewnie coś dadzą, a na pewno - nie przeszkodzą w osiągnięciu celu.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 22:18   #56
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Ale chyba nie rozmawiamy o tym, po czym jest, a po czym nie ma pracy.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 23:08   #57
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Kierunek-ściema

A mnie zadziwia etnofilologia kaszubska na UG. Te studia są chyba tylko dla prawdziwych pasjonatów Kaszub.

Edytowane przez Karlie69
Czas edycji: 2015-03-05 o 23:15
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 01:26   #58
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
A mnie zadziwia etnofilologia kaszubska na UG. Te studia są chyba tylko dla prawdziwych pasjonatów Kaszub.
Szok, że jednak udało im się to otworzyć
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 03:08   #59
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Kierunek-ściema

Wiem, kierunek co najmniej dziwny, ale powiem szczerze, fajnie, że robi się coś dla zachowania języka i kultury, choćby czysto symbolicznego. Na pewno nie jest to kierunek, który nadawałby się na wiodący, ale w natłoku bzdur prawie prawniczych ten moim zdaniem ma jakiś sens.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 07:22   #60
licziliczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 92
Dot.: Kierunek-ściema

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ale chyba nie rozmawiamy o tym, po czym jest, a po czym nie ma pracy.

Tak - moim celem było zidentyfikowanie kierunków, którym celem jest "nałapanie studentów" na "ładną" nazwę albo inne slogany, ew. kierunków, które dana uczelnia organizuje mimo braku kadry (stąd "dziwne" plany studiów i "dziwni" prowadzący) albo kierunków, które organizacyjnie "leżą". Myślę, że taki wątek przyda się kandydatom na studia.

Co do etnofilologii kaszubskiej - nie wydaje mi się, że to kierunek - ściema, raczej kierunek dla pasjonatów, można myśleć o łączeniu go z polonistyką, kulturoznawstem itp. i próbować szukać pracy w kulturze, mediach związanych z regionem, jako nauczyciel języka kaszubskiego (w niektórych szkołach podstawowych na Kaszubach jest taki przedmiot) itp. Wiadomo, kierunek wybitnie "nierynkowy", szanse na pracę zgodnie z wykształceniem są po tym kierunku znikome, ale IMO to studia dla pasjonatów, a nie kierunek-ściema.

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
W Gdańsku jest European and International Business Law and EU
Administration
Nazwa miażdży . Czego tu nie ma; - "European", "International', "Business', "EU" .
licziliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-05 10:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.