jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-31, 15:58   #1
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365

jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?


Ukończyłam studia jednak bronić się bedę prawdopodobnie pod koniec listopada lub na początku grudnia, w związku z tym mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ od początku byłam przypisana do moich rodziców i nie wiem czy to ubezpieczenie jest nadal ważne skoro ukończyłam studia (mam 24 lata)? a pracy będę szukać dopiero po obronie .
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 16:06   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
Ukończyłam studia jednak bronić się bedę prawdopodobnie pod koniec listopada lub na początku grudnia, w związku z tym mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ od początku byłam przypisana do moich rodziców i nie wiem czy to ubezpieczenie jest nadal ważne skoro ukończyłam studia (mam 24 lata)? a pracy będę szukać dopiero po obronie .
U mnie było tak, że jak przestałam mieć status studenta to z automatu zostałam odhaczona od ubezpieczenia taty (tylko, że ja miałam wówczas 25 lat już skończone). Na czas szukania pracy zarejestrowałam się po prostu w urzędzie, aby to ubezpieczenie mieć.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 16:09   #3
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

czy to oznacza że też został odhaczona? czy dopiero jak skończę 25 ?
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 16:55   #4
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Ale tracisz status studenta z dniem złożenia pracy dyplomowej, czyli z dniem obrony, a nie z dniem uzyskania absolutorium?
Poza tym po ukończeniu studiów jeszcze 4 miesiące obowiązuje Cię ubezpieczenie zdrowotne od rodziców, no chyba że skończyłaś 26 lat, ale Ty nie skończyłaś.
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 17:00   #5
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

aa no ok dzięki za info
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 20:58   #6
venis
Raczkowanie
 
Avatar venis
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 79
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Mam podobne pytanie. Z racji niechodzenia na zajecia (chce zmienić kierunek w przyszłym roku) prawdopodobnie za jakis czas otrzymam pismo o skreśleniu z listy studentów. To oczywiście oznacza, że powinnam być wciąż jeszcze przez 4 miesiace na ubezpieczeniu u rodziców? A co jeśli pracuję? Pracuję jako student, więc w pracy mnie nie ubezpieczają. Czy przez te 4 miesiące wciąż mogę normalnie pracować jak do tej pory, a dopiero po tym czasie powinno sie cos zmienić? Czy z racji że pracuję to ten czas 4 miesiecy mnie nie dotyczy?
venis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 20:38   #7
SantaEvil95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Szczerze mówiąc nie znam dokładnie przepisów w tym zakresie, ale na podstawie podobnego przykładu mogę powiedzieć, że przez te 4 miesiące nie powinno być problemu z ubezpieczeniem. Moja koleżanka była praktycznie w identycznej sytuacji i fakt zatrudnienia nie miał wpływu.
SantaEvil95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-01, 22:57   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Nie jest czasem tak, że te 4 m-ce przysługują, jeśli ktoś skończył studia, a nie z nich wyleciał?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 08:38   #9
1990Ewa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Ale przecież jeśli to rodzic ubezpiecza, to może ubezpieczać nawet 30-letnią córkę, jeśli ta nie pracuje/nie ma ubezpieczenia. To kwestia indywidualna rodziców, jeśli nie zgłoszą tego, że nie chcą już płacić za ubezpieczenie córki, to dalej będą płacić i dziecko będzie ubezpieczone.
1990Ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 10:31   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Cytat:
Napisane przez 1990Ewa Pokaż wiadomość
Ale przecież jeśli to rodzic ubezpiecza, to może ubezpieczać nawet 30-letnią córkę, jeśli ta nie pracuje/nie ma ubezpieczenia. To kwestia indywidualna rodziców, jeśli nie zgłoszą tego, że nie chcą już płacić za ubezpieczenie córki, to dalej będą płacić i dziecko będzie ubezpieczone.
No ale dziecko chyba musi mieć status osoby uczącej się, aby podlegać pod ubezpieczenie rodziców...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:27   #11
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Cytat:
Napisane przez 1990Ewa Pokaż wiadomość
Ale przecież jeśli to rodzic ubezpiecza, to może ubezpieczać nawet 30-letnią córkę, jeśli ta nie pracuje/nie ma ubezpieczenia. To kwestia indywidualna rodziców, jeśli nie zgłoszą tego, że nie chcą już płacić za ubezpieczenie córki, to dalej będą płacić i dziecko będzie ubezpieczone.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Otwórz ustawę, poczytaj, a potem wygłaszaj mądrości.
Dziecko jest ubezpieczane przez rodzica do 18 r.ż., chyba że się uczy to wtedy do 26 r.ż. Jeśli dziecko ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub traktowane na równi, to wtedy rodzic może dziecko ubezpieczać bez ograniczenia wieku.
Za ubezpieczenie członka rodziny ubezpieczony nie wnosi żadnej dodatkowej opłaty.

Casus belli, miałam ostatnio przypadek, że chłopak został skreślony z listy uczniów, a NFZ potwierdził jego prawo do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej przez kolejne 4 miesiące.
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-11 15:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.