Filtry UV a makijaż - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-02, 14:07   #3451
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiem, że to trochę nie na temat, ale mam krórtkie pytanie wymagające krótkiej piłki i nie chcę w tym celu zakładać nowego wątku. Otóż: czy filtr do ciała można nakładać na twarz, a jeśli nie to dlaczego? Odkryłam Dermedic z spf 60, ktory ma bardzo przyjemna, emulsyjna konsystencje. Mam wrazenie, ze nawilza. Ponadto cena jest atrakcyjna. Nalozylam go na twarz celem sprawdzenia, na razie skora sie nie buntuje, a wrecz przeciwnie wyglada lepiej niz po moim filtrze do twarzy. Co o tym sadzicie?
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-02, 14:18   #3452
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emememsss Pokaż wiadomość
Wiem, że to trochę nie na temat, ale mam krórtkie pytanie wymagające krótkiej piłki i nie chcę w tym celu zakładać nowego wątku. Otóż: czy filtr do ciała można nakładać na twarz, a jeśli nie to dlaczego? Odkryłam Dermedic z spf 60, ktory ma bardzo przyjemna, emulsyjna konsystencje. Mam wrazenie, ze nawilza. Ponadto cena jest atrakcyjna. Nalozylam go na twarz celem sprawdzenia, na razie skora sie nie buntuje, a wrecz przeciwnie wyglada lepiej niz po moim filtrze do twarzy. Co o tym sadzicie?
Można.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-02, 14:49   #3453
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziekuje
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-02, 21:10   #3454
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez emememsss Pokaż wiadomość
Hmmmmmm...ja nie potrzebuje jakiegos szczegolnego krycia, wiec po odczekaniu 15 min na wchloniecie filtra przykladam do twarzy bibulke matujaca po czym nakladam bardzo cienka warstwe podkladu - pianke IsaDory. I wcale nie mam na twarzy ciasta. Osobiscie mam odczucie, ze wieksze "ciasto" robi skrobia nalozona na filtr. Zaznaczam, ze mam mieszaną cerę.
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a czy bibyłka nie destabilizuje filtra? ja jak przykładam bibułkę do skóry to potem mam na niej warstewkę kremu - jakby 'śćiągała' odrobinę filtra z twarzy....
Cytat:
Napisane przez emememsss Pokaż wiadomość
Sama sie nad tym zastanawialam, nie mam pojecia. Uzywam bibulek shiseido. Po uzyciu sa na niej naprawde niewielkie slady - nic w porownaniu do uzycia bibulki na krem nawilzajacy czy przetluszczona skore. Mam wiec wrazenie, ze nie sciaga kremu i cicha nadzieje, ze tak jest. Moze ktos udzieli fachowej odpowiedzi na to pytanie? Srednio cieszy mnie perspektywa nakladania grubej warstwy pudru na gruba warstwe filtra, ale jak bedzie trzeba to...trudno.
Nie dziwię się, że nie masz ciasta, skoro największy problem sprawia właśnie ta tłusta warstwa. Niestety, nie powinno się jej ścierać/odciskać - nie wiem o ile się zmniejsza ochrona, ale na pewno się zmniejsza. Weź pod uwagę, że są nawet badania, że samo rozcieranie filtra już zmniejsza protekcję, a co dopiero odciskanie... Inna sprawa, że bibułki zapewne są posypane (powleczone? ) talkiem, TiO2 czy innymi.


Dziewczyny, jeszcze raz proszę - przenieście się z tematem makijażu filtrowego na odpowiedni wątek na biochemii. llo16na była tępiona za offtopy, wy robicie to samo.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 21:49   #3455
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam! Ja tez mam małe pytanie- A nie chce zakłądac nowego watku. Liczę że znów mi pomożecie- ufam bardziej Wam niż konsultantkom w aptekach

Plan na narty(Włochy). Używam aktualnie Vichy 50+mleczko dla dzieci-jednak w warunkach mrozu muszę coś dodać natłuszczającego i izolującego- taką kołderkę

Oto pytane: czy na Vichy po odczekaniu czasu wchłaniania mogę położyć Cold Cream Avene? Chodzi mi o destabilizację. (pomysł Pani Konsultantki Avene) (byłoby to dla mnie super rozwiązania również na chłodniejsze dni w mieście- lubię to Vichy za jakość i cenę)

Czy powinnam kupić SVR 100? Ale czy on sam wystarczy na mróz??

Zadaje to pytanie również tu, bo na wątek narciarski mało kto zagląda.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 22:22   #3456
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

martagg - możesz położyć, ale przed. Filtry powinny być ostatnią warstwą (nie licząc ew. kolorówki).
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 09:03   #3457
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja MUSZĘ zdać relacje z mojego pierwszego dnia z filtrem, wszak już prawie 10:00
Nałozyłam na twarz spray Anthelios LRP (coś takiego http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18948) w dawce przepisowej (ok. 2ml, mierzone miarką syropową, nie wiem na ile to profesjonalne.... zaraz wytłumaczę), co wchłaniało się pięęęęęknie, skóra po prostu prosiła o jeszcze jedną warstwę.
Nałozyłam na to dry-flo skrobię (dziękuję magnetica, bo z wymiany) a buzia wygląda świetnie, nic sie nie klei, nie ma ciasta ani błysków (od godz.6:30) i... twarz wygląda na zadowoloną (taki przyjemny "glow", jakby błyszczała ze zdrowia, nie wiem jak to nazwać).
Teraz tylko czekać aż mnie wysypie, zapcha i w ogóle będe rozpaczała, bo nie wierzę, że to może być tak piękne...
P.S.
Z tego co zdążyłam się zorientować to na filtry LRP powinnam kłaść albo skrobię albo pudry Hauschki, EL i Nu-Skin, hm? A na Avene mogę kłaść co mi się uwidzi? (nie bijcie za mocno, nadal jestem w otchłaniach treści i się uczę...)
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 09:31   #3458
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
P.S.
Z tego co zdążyłam się zorientować to na filtry LRP powinnam kłaść albo skrobię albo pudry Hauschki, EL i Nu-Skin, hm? A na Avene mogę kłaść co mi się uwidzi? (nie bijcie za mocno, nadal jestem w otchłaniach treści i się uczę...)
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 09:38   #3459
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.
Musze przyznać, że bałam sie niesamowicie tych filtrów, że będę wyglądać jak latarnia, itd.
Teraz będę się maziała tym własnie sprejem LRP przez jakiś czas w oczekiwaniu przed wysypem... Niech Pan ma mnie w swojej opiece.
Selekcjonerko... powiedz mi tylko jak jest z różem, bo nie chciałabym z niego rezygnować, ale mam wrażenie, że stosując LRP chyba powinnam, co?
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 09:45   #3460
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

No niestety - róże zawierają destabilizujące substancje.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 09:54   #3461
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
No niestety - róże zawierają destabilizujące substancje.
Hm, więc jak zmienię LRP na Avene (jeśli...) to róże nie będą tak szkodziły, prawda?
Jezu, wiem, że pytam jak ułomna, ale wolę zapytać 5 razy i mieć pewność, niż smarować się bez sensu
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 10:09   #3462
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie będą - na Avene można stosować wszystko.

PS Prawda jest taka, że filtromaniaczki z dłuższym stażem stosują też zwykłą kolorówkę na LRP. Ostatecznie mała ilość różu nie zdestabilizuje w 100% filtra; zwłaszcza, jeżeli zostanie oddzielona od tego ostatniego warstewką niedestabilizującego pudru, czy skrobi.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 10:11   #3463
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Filtry UV a makijaż

czesc,

na avenke mozna nakladac wszystkie pudry i roze bo niedestabilizuje filtrow. z innymi kremami filtrujacymi trzeba uwazac, bo ciezko znalezc pudry bez talku, miki i innych zwiazkow ktore destabilizuja filtry. z tego co wiem to mozna uzywac z jenej serii: np. bioderma filtr + bioderma krem koloryzujacy. ja sama mam ciagle z tym problem, odkad dowiedzialam sie ze nie wszystko mozna nalozyc na filtry, wiec uzywam jak narazie avene. slyszalam wlasnie ze ten LRP atheliox jest bardzo dobry i chyba to kupie no ale bede musiala znalezc jakis dobry podklad lub puder...
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 10:16   #3464
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

No właśnie o tym myślałam, że teoretycznie, skoro na filtr LRP kłade skrobię (mam zamiar kupic Lucidity EL w najbliższym czasie), to odrobina różu (uzywam bourjois i innego nie chcę ) dla podkreślenia kości policzkowych, których nie mam nie powinna szkodzić, bo róż nie idzie bezpośrednio na filtr.
Drugą sprawa jest to, że jeśli rzeczywiście podpasuje mi ten sprej to nie byłoby sensu na siłę zmieniać go na Avene, byle tylko móc pudrować się "czym popadnie".Serdeczne dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość dla takiego zielonej jak ja.
P.S.
Gdzie moge pytać o stosowanie kremów dla "starych" przez "młode"? Banalne pytania, ale dla mnie dość ważne
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 10:21   #3465
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
P.S.
Gdzie moge pytać o stosowanie kremów dla "starych" przez "młode"? Banalne pytania, ale dla mnie dość ważne
Masz na myśli kremy dla osób po jakimś-tam roku życia? Kosmetyki zawsze dostosowujemy do potrzeb skóry. Nie ma czegoś takiego, jak substancje dozwolone dla skóry od wieku x. To czysty chwyt marketingowy.
20-latka może stosować krem dla 40-latki, jeżeli jej służy.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 10:42   #3466
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Masz na myśli kremy dla osób po jakimś-tam roku życia? Kosmetyki zawsze dostosowujemy do potrzeb skóry. Nie ma czegoś takiego, jak substancje dozwolone dla skóry od wieku x. To czysty chwyt marketingowy.
20-latka może stosować krem dla 40-latki, jeżeli jej służy.
Ja tak własnie słyszałam, więc jak dostałam próbki kremu Redermic to niczym się nie przejmując nałożyłam na paszczę i rano zrobiłam tak WoW, bo skóra wyglądała CU-DO-WNIE! Podejrzewam, że po prostu nadrabia sobie braki w odżywieniu i nawilżeniu, szczególnie, że ostatnio troszkę schud,łam i skóra straciła na jędrności, ale zastanawiam się... co ja będę używała w wieku tych 35lat, jak teraz jako 22latka takie kremy nakładam...
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 10:48   #3467
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
martagg - możesz położyć, ale przed. Filtry powinny być ostatnią warstwą (nie licząc ew. kolorówki).
super! Selekcjonerko, bardzo dziękuję za odpowiedz.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 11:07   #3468
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
co ja będę używała w wieku tych 35lat, jak teraz jako 22latka takie kremy nakładam...
Być może nadal te same kremy, bo będziesz miała dobrze utrzymaną skórę. A być może retinoidy... Jedno jest pewne: nieprawdą jest, że kobieta, która zaczęła porządnie przeciwdziałać zmarszczkom w wieku 40 lat będzie miała lepszą skórę od tej, która zaczęła o to dbać w wieku 20. Łatwiej zapobiegać zmarszczkom.

Dobra, skończmy ten off-top.

martagg - proszę bardzo.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 13:41   #3469
dorota_
Raczkowanie
 
Avatar dorota_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 114
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny w zwiazku z tym ze znacie sie na filtrach to mam prosbe. czy ktoras z was moglby mi pomoc w rozkodowaniu daty produkcji mojego filtra. Filtr to Vichy ecran ultra fluide, a kod to VB094. na moje oko to bedzie 94 dzien 2005 roku, ale nie wiem czy mam racje. prosze o pomoc.
__________________
Moje kosmetyki na wymianę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 13:54   #3470
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy Wam też nie działa wyszukiwarka? Szukam inf. na temat filtra Klorane, wpisuje w ''szukaj'' i klapa
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 13:57   #3471
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Filtry UV a makijaż

No coś nie działa. Może jakieś problemy techniczne
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 14:35   #3472
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Czy Wam też nie działa wyszukiwarka? Szukam inf. na temat filtra Klorane, wpisuje w ''szukaj'' i klapa
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=207855
Na tym zakończmy ten off-top.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 14:43   #3473
dorota_
Raczkowanie
 
Avatar dorota_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 114
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny w zwiazku z tym ze znacie sie na filtrach to mam prosbe. czy ktoras z was moglby mi pomoc w rozkodowaniu daty produkcji mojego filtra. Filtr to Vichy ecran ultra fluide, a kod to VB094. na moje oko to bedzie 94 dzien 2005 roku, ale nie wiem czy mam racje. prosze o pomoc.

dziewczyny ponawiam moja prosbe o pomoc w rozkodowiu daty waznosci.
__________________
Moje kosmetyki na wymianę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 14:51   #3474
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny w zwiazku z tym ze znacie sie na filtrach to mam prosbe. czy ktoras z was moglby mi pomoc w rozkodowaniu daty produkcji mojego filtra. Filtr to Vichy ecran ultra fluide, a kod to VB094. na moje oko to bedzie 94 dzien 2005 roku, ale nie wiem czy mam racje. prosze o pomoc.
Masz rację. I także, na przyszłość - zanim zadasz pytnie, upewnij się, czy robisz to w odpowiednim wątku.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 13:54   #3475
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kochane przymierzam sie do kupna filtra Avene. Mam tłusta/mieszana cere. ciezko przeczytac cały watek za jednym razem udało mi sie ok 20stron i jak dotad to pisałyscie o Avene ale kremie SPF 50+ a ja zastanawiam sie nad emulsja (do skory mieszanej) czy ktoras z Was stosowała?Czy ona matuje? albo jaki polecacie do tłustej cery?

Bo w sumie zastanawiam sie nad emulsja Avene SPF 50 , Anthelios Fluide LRP, albo SVR 50- te wszystkie sa w formie fluidu dostosow. do tłustej cery

No i jeszcze czy ten puder Hauschaki nadaje sie do tłustej cery czy lepiej na zwykłe matyjace pudry sie skusic?(oczywiscie na inne przy stosow.Avene)

No albo tak jak juz czesto czytałam ze osoby nawet z tłusta cera uzywaja "dziecieczka". czy to lepsze niz specjalne filtry do tłustej cery?

Edytowane przez Juzka
Czas edycji: 2007-09-09 o 14:40
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 04:43   #3476
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Chciałam sie upewnić w pewnej kwestii- czytałam w innym wątku, że podkłady talkowe i mikowe, można nakładać nie tylko na avenki, ale również filtry Iwostinu, bo sa oparte na Tinosorbach. A w składzie Iwostinu piesze, że ''Jego działanie wspomaga zestaw starannie dobranych fotostabilnych filtrów chemicznych (Tinosorb S, Parsol 1789). W prepapacie zastosowano także Tinosorb M - filtr nowej generacji, który łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych'' To co tzn.? Że jeseli Parsol jest jedynym filtrem nie powinno się stosować kosmetyków z talkiem i mikiem, ale jeśli jest jednym z filtrów- mozna?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 09:24   #3477
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
Kochane przymierzam sie do kupna filtra Avene. Mam tłusta/mieszana cere. ciezko przeczytac cały watek za jednym razem udało mi sie ok 20stron i jak dotad to pisałyscie o Avene ale kremie SPF 50+ a ja zastanawiam sie nad emulsja (do skory mieszanej) czy ktoras z Was stosowała?Czy ona matuje? albo jaki polecacie do tłustej cery?
Ja mam cerę mieszaną (nos, czoło i broda tłuściochy, skłonne do zapychania), policzki schną na wiór i... bardziej mi służy krem niz emulsja - łatwiej się wchłania, nie piecze, gdy do oczu sie dostanie, idealnie się z pudrami komponuje, nie wyłazi po jakims czasie błyszczenie - jestem zadowolona.
Emulsję natomiast próbowałam taka: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7319 i... ciężko zaaplikować przepisową ilość, piecze, marze się, bieli, ciężko ją ładnie zmatowić pudrem i... po jakimś czasie wyłazi błyszczenie. A! I co wyjątkowo dziwne - krem mnie nie zapycha, a emulsja tak.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 10:49   #3478
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Chciałam sie upewnić w pewnej kwestii- czytałam w innym wątku, że podkłady talkowe i mikowe, można nakładać nie tylko na avenki, ale również filtry Iwostinu, bo sa oparte na Tinosorbach. A w składzie Iwostinu piesze, że ''Jego działanie wspomaga zestaw starannie dobranych fotostabilnych filtrów chemicznych (Tinosorb S, Parsol 1789). W prepapacie zastosowano także Tinosorb M - filtr nowej generacji, który łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych'' To co tzn.? Że jeseli Parsol jest jedynym filtrem nie powinno się stosować kosmetyków z talkiem i mikiem, ale jeśli jest jednym z filtrów- mozna?
Podpinam się pod pytanie, bo sama używam Iwostinu i bardzo go sobie chwalę Poza tym, to jestem, w miarę możliwości kosmetyczną patriotką i poza kosmetykami kolorowymi i LRP, to używam tylko naszych, krajowych. No i Iwostin akurat pod względem filtrów według mnie jest świetny. Tyle że dobranie do niego, podobnie jak do innych filtrów podkładu jest dla mnie drogą przez mękę
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 10:59   #3479
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Poczekajmy, ktoś nam powie
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 12:30   #3480
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

W ramach dzielenia sie wrazeniami w temacie filtry a makijaz. Chce zmienic moj filtr latwo destabilizujacy sie na cos stabilnego najlepiej Avene. Przegladam KWC i co znajde cos co mi sie wydaje dobre do mojej przetluszczajacej sie skory, widze komentarze, ze szkoda ze tak wspanialy kosmetyk zostal wycofany z produkcji...Co AVENE mozecie mi polecic, co jest obecnie na rynku z najlepszych jej filtrow?
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.