Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień opalenizny - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 19:29   #1681
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Wklejam zdjęcia brązerów - może sie komuś przyda porównanie kolorystyczne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg elegant beige&healthy look.JPG (119,6 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sunkissed&elegant beige.JPG (92,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lavertu&givenchy&dior&clinique.JPG (82,3 KB, 131 załadowań)
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:55   #1682
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcia brązerów - może sie komuś przyda porównanie kolorystyczne.
Kochana jesteś!bardzo się przyda a lavertu to 03? Myślałam nad pryzmami a dior jak się wszystko uda( ) niedługo będzie mój-własnie ten kolor...
Mogłabyś pokrótce opisać swoje wrażenia z użytkowania tych brązerów?(zakładam,że to wszystko TwojeTrwałość, kolor etc.I jak byś je uszeregowała przyjmując zasadę od najlepszego do tych mniej fajnych
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 21:59   #1683
dor6
Wtajemniczenie
 
Avatar dor6
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 134
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

[quote=maja55;6531711]Ooo - to brązer dla mnie - jeśli jest miękki, nie pomarańczowy i ma drobinki Czy mogłabyś porównać kolor tego brązera do jakiegoś innego np. ziemi lavertu, brązera clinique lub chanel? Generalnie chodzi mi o to czy brązer nie posiada czerwonego pigmentu. Większość brązerów nie nadaje sie w moim przypadku do nakładania na większe partie twarzy (oprócz lavertu) bo robi ze mnie "indianina". W świetle perfumeryjnym natomiast wszystkie brązery są piękne, śliczne i idealne więc wolałabym nastawiać się na konkretny produkt, zamiast cierpieć z powodu oczopląsu.





Maja55, niestety nie mogę tego brązera porównać z żadnym przez ciebie wymienionym, to właściwie mój pierwszy tego typu kosmetyk. Wcześniej miałam tylko jakiś z Sephory. Metodą prób i błędów, czyli mazania się różnego typu specyfikami, doszłam właśnie do Estee Lauder.
__________________
moja fragrantica
dor6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:25   #1684
zakrecoOona
Zakorzenienie
 
Avatar zakrecoOona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wschód :)
Wiadomości: 3 854
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Witam dziewczyny!

Chciałam się Was poradzić w jednej sprawie, a piszę to tu, dlatego, że nie chciałam zakładać nowego wątku. Jak zniwelować, zmniejszyć 'odznaczanie' się podkładu np. na ubraniach? Staram się stosować na twarz jak najmniejszą ilość podkładu, lecz gdzie nie dotknę twarzą, zawsze ' gdzieś zostaje'. Dodam, że używam podkładu Dermablen Vichy. Macie na to jakiś sposób?
zakrecoOona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:55   #1685
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez zakrecoOona Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!

Chciałam się Was poradzić w jednej sprawie, a piszę to tu, dlatego, że nie chciałam zakładać nowego wątku. Jak zniwelować, zmniejszyć 'odznaczanie' się podkładu np. na ubraniach? Staram się stosować na twarz jak najmniejszą ilość podkładu, lecz gdzie nie dotknę twarzą, zawsze ' gdzieś zostaje'. Dodam, że używam podkładu Dermablen Vichy. Macie na to jakiś sposób?
Zmiana podkładu Dermablend, nawet przypudrowany, jest dość mobilny. Przetestuj podkład Revlon Colorstay Softflex https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:33   #1686
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcia brązerów - może sie komuś przyda porównanie kolorystyczne.
Cudne porównanie!
Ten healthy look wyglada mniej więcej takk, jak sobie wymarzyłam Czy jest dość miękki? taki sypki? Czy raczej trzeba potrzeć pędlem, aby nabrać odpowiednią ilość pudru?
Cytat:
Napisane przez dor6 Pokaż wiadomość

Maja55, niestety nie mogę tego brązera porównać z żadnym przez ciebie wymienionym, to właściwie mój pierwszy tego typu kosmetyk. Wcześniej miałam tylko jakiś z Sephory. Metodą prób i błędów, czyli mazania się różnego typu specyfikami, doszłam właśnie do Estee Lauder.
Dziękuję za wyjaśnienie
I tak musiałabym przetestować i pooglądać na żywo, a najlepiej na sobie brązery zanim zdecyduję sie na zakup.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:32   #1687
zakrecoOona
Zakorzenienie
 
Avatar zakrecoOona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wschód :)
Wiadomości: 3 854
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Zmiana podkładu Dermablend, nawet przypudrowany, jest dość mobilny. Przetestuj podkład Revlon Colorstay Softflex https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
Sęk w tym, że boję się zmieniać podkładu, bo moja cera jest szczególnie wrażliwa. Po każdym nieudanym podkładzie mam miesiąc ładnej cery z głowy. Eh.
zakrecoOona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 12:44   #1688
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Cudne porównanie!
Ten healthy look wyglada mniej więcej takk, jak sobie wymarzyłam Czy jest dość miękki? taki sypki? Czy raczej trzeba potrzeć pędlem, aby nabrać odpowiednią ilość pudru?

Dziękuję za wyjaśnienie
I tak musiałabym przetestować i pooglądać na żywo, a najlepiej na sobie brązery zanim zdecyduję sie na zakup.
Healthy Look jest dość twardy,ale z łatwością się go nabiera na pędzel,jest przez to wydajny
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:53   #1689
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez zakrecoOona Pokaż wiadomość
Sęk w tym, że boję się zmieniać podkładu, bo moja cera jest szczególnie wrażliwa. Po każdym nieudanym podkładzie mam miesiąc ładnej cery z głowy. Eh.
Nie wiem na jaką radę w takim razie liczysz - nowy puder fiksujący (np. Kryolan) też może podrażnić Ci cerę, baza utrwalająca pewnie podrażni?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:12   #1690
michell
Raczkowanie
 
Avatar michell
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Smile Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

A co sądzicie o podkładzie Maybelline dream matte mousse??
michell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:38   #1691
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ja się brązuję codziennie Mam czekoladkę joko i już jest w drodze do mnie czekoladka bourjois Nie mogę się doczekać Chciałam też upolować jakiś róż bourjois ale nie wiem który podchodzi pod brąz
Ja mam Bourjois blush kolor Tomette (72) - cieply i delikatny odcien brzoskwinki ale dla niektorych moze byc za jasny.

Teraz sie czaje na baze Vichy Oligo mialam probke i bylam zadowolona (z tej ciemniejszej)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1011.jpg (8,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1071.jpg (14,6 KB, 12 załadowań)
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 15:25   #1692
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez karolina1985 Pokaż wiadomość
Kochana jesteś!bardzo się przyda a lavertu to 03? Myślałam nad pryzmami a dior jak się wszystko uda( ) niedługo będzie mój-własnie ten kolor...
Mogłabyś pokrótce opisać swoje wrażenia z użytkowania tych brązerów?(zakładam,że to wszystko TwojeTrwałość, kolor etc.I jak byś je uszeregowała przyjmując zasadę od najlepszego do tych mniej fajnych
Tak lavertu to 03 choc tu wyszedł troszkę ciemno. Co do wrażeń: najczęściej uzywam sunkissed cliniqua, bardzo go lubię. Ostatnio przypadkiem zupełnie spróbowałam uzyć pryzm jako brązer - trzeba się było troszkę namachać (coś jak przy burżujach) ale efekt wyszedł bardzo ładny - delikatnie i naturalnie, beż żadnych smug i plam. Dior 010 - uwaga, jest żółty, drobinki na skórze mało widoczne. Na ten brązer musze uważać bo łatwo z nim przedobrzyc. Lavertu odstawiłam na razie, odkad stosuję filtry. Zadowolona jestem tez z dużego spodka Sephory. Mam też brązer isadory i najciemniejszy z cliniqua - sunswept - na lato jak znalazł (po doprawieniu sie samoopalaczem - jest to brąz chłodny w odróżnieniu od sunkissed ale ma wieksze drobinki). Aktualnie ustawiłabym je w tej kolejnosci:
1. givenchy (choć to nie brązer) & clinique sunkissed
2. .. reszta zależy od nastroju

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Cudne porównanie!
Ten healthy look wyglada mniej więcej takk, jak sobie wymarzyłam Czy jest dość miękki? taki sypki? Czy raczej trzeba potrzeć pędlem, aby nabrać odpowiednią ilość pudru?

Dziękuję za wyjaśnienie
I tak musiałabym przetestować i pooglądać na żywo, a najlepiej na sobie brązery zanim zdecyduję sie na zakup.
Wg mnie healthy look jest miękki - ja muszę uważać żeby nie nałozyć na pędzel zbyt duzo i dokładnie go strząsnąc, tym bardziej, ze kolor naprawdę jest herbatnikowo - żółty.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 15:34   #1693
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Tak lavertu to 03 choc tu wyszedł troszkę ciemno. Co do wrażeń: najczęściej uzywam sunkissed cliniqua, bardzo go lubię. Ostatnio przypadkiem zupełnie spróbowałam uzyć pryzm jako brązer - trzeba się było troszkę namachać (coś jak przy burżujach) ale efekt wyszedł bardzo ładny - delikatnie i naturalnie, beż żadnych smug i plam. Dior 010 - uwaga, jest żółty, drobinki na skórze mało widoczne. Na ten brązer musze uważać bo łatwo z nim przedobrzyc. Lavertu odstawiłam na razie, odkad stosuję filtry. Zadowolona jestem tez z dużego spodka Sephory. Mam też brązer isadory i najciemniejszy z cliniqua - sunswept - na lato jak znalazł (po doprawieniu sie samoopalaczem - jest to brąz chłodny w odróżnieniu od sunkissed ale ma wieksze drobinki). Aktualnie ustawiłabym je w tej kolejnosci:
1. givenchy (choć to nie brązer) & clinique sunkissed
2. .. reszta zależy od nastroju

Wg mnie healthy look jest miękki - ja muszę uważać żeby nie nałozyć na pędzel zbyt duzo i dokładnie go strząsnąc, tym bardziej, ze kolor naprawdę jest herbatnikowo - żółty.
Dziękuję za wyczerpujący opis Dior właśnie do mnie leci ale akurat to,że jest "herbatnikowo-żółty"bardziej mnie przyciąga niż odrzucaAle zobaczymy jak już doleci. Przydałoby się przyjrzeć temu klinikowi...
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 16:16   #1694
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

kurczę jak widzę tą cenę Diora na Truskawie to aż mam ochotę kliknąć
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:13   #1695
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

czesc!

jaki podklad polecicie w dozowniku dla 21-latki?
myslalam o markach: L'oreal,Maybelline,Debora h,Pupa..
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:56   #1696
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Cudne porównanie!
Ten healthy look wyglada mniej więcej takk, jak sobie wymarzyłam Czy jest dość miękki? taki sypki? Czy raczej trzeba potrzeć pędlem, aby nabrać odpowiednią ilość pudru?
Też mam Healthy Look, więc dorzucę swoje

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Healthy Look jest dość twardy,ale z łatwością się go nabiera na pędzel,jest przez to wydajny
Wg mnie jest raczej miękki, ale faktycznie łatwo się nabiera i jest wydajny

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Dior 010 - uwaga, jest żółty, drobinki na skórze mało widoczne. Na ten brązer musze uważać bo łatwo z nim przedobrzyc.

Wg mnie healthy look jest miękki - ja muszę uważać żeby nie nałozyć na pędzel zbyt duzo i dokładnie go strząsnąc, tym bardziej, ze kolor naprawdę jest herbatnikowo - żółty.
Ja na skórze drobinki widzę.
I na mojej skórze jest herbatnikowy - ale nie żółty, taki opalony herbatnik
W każdym razie ja osobiście gorąco polecam, bardzo jestem z niego zadowolona
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 19:01   #1697
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Też mam Healthy Look, więc dorzucę swoje


Wg mnie jest raczej miękki, ale faktycznie łatwo się nabiera i jest wydajny


Ja na skórze drobinki widzę.
I na mojej skórze jest herbatnikowy - ale nie żółty, taki opalony herbatnik
W każdym razie ja osobiście gorąco polecam, bardzo jestem z niego zadowolona
proszę nie kusić
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 21:10   #1698
Ajsun
Rozeznanie
 
Avatar Ajsun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 901
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez zakrecoOona Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!

Chciałam się Was poradzić w jednej sprawie, a piszę to tu, dlatego, że nie chciałam zakładać nowego wątku. Jak zniwelować, zmniejszyć 'odznaczanie' się podkładu np. na ubraniach? Staram się stosować na twarz jak najmniejszą ilość podkładu, lecz gdzie nie dotknę twarzą, zawsze ' gdzieś zostaje'. Dodam, że używam podkładu Dermablen Vichy. Macie na to jakiś sposób?

Na ten podklad nie ma dobrej rady gdyz on jest mocno ktyjacy i taka ilosc pigmentu jaka posiada jest jego zaleta. Niestety to wiaze sie z pozostawaniem na ubraniach czesciej od innych, lzejszych podkladow.

Sposobem na to moze byc stosowanie pudru na podklad (np jakiegos bialego matujacego), ktory utrwali makijaz a wiec i troche ten podklad na twojej twarzy, ale nie jest to rozwiazanie 100%-towo skuteczne. Jesli chcesz tego calkowiecie uniknac to chyba musisz zmienic podklad.

A by Cie pocieszyc dodam jeszcze, ze w gabinetach kosmetycznych czesto posiadaja podklady, ktore sa tez tak mocno kryjace jak Dermablend, ale trwalsze (na caly dzien i noc i pozostaja bez zmian na twarzy) i wyobraz sobie, ze nie da sie ich zmyc z ubrania nawet po kilku praniach i do tego uzywajac wybielacza. A podklady takie najczesciej sa uzywane np na slub, studniowke, itp. Wiec chyba nie jest az tak zle z tym Dermablendem.
Ajsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 21:13   #1699
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
proszę nie kusić
hehe
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 21:14   #1700
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Dostałam puder brązująco - rozświetlający bell i jestem z niego zadowolona dobry jest też vipery
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 01:35   #1701
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

podnosze moje pytanko jak wyzej
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 01:38   #1702
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
podnosze moje pytanko jak wyzej
Przeczytaj uważnie tytuł wątku,nie rozmawiamy tutaj o podkładach-poszukaj w wyszukiwarce takiego tematu
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:54   #1703
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

ok dziekuje za pomoc
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:12   #1704
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Też mam Healthy Look, więc dorzucę swoje


Wg mnie jest raczej miękki, ale faktycznie łatwo się nabiera i jest wydajny


Ja na skórze drobinki widzę.
I na mojej skórze jest herbatnikowy - ale nie żółty, taki opalony herbatnik
W każdym razie ja osobiście gorąco polecam, bardzo jestem z niego zadowolona
No to pięknie
Z opisu i ze zdjęć wynika, że jest to puder brązujący idealny dla mnie - i jeśli chodzi o miękkość i aplikację, i drobinki , no i kolor.
A jak na złość nie mam gdzie obejrzeć tego Diora i porównać z EL i YSL:/

Muszę chyba zaznajomić się z tym jak robi się zakupy na truskawce.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:25   #1705
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
No to pięknie
Z opisu i ze zdjęć wynika, że jest to puder brązujący idealny dla mnie - i jeśli chodzi o miękkość i aplikację, i drobinki , no i kolor.
A jak na złość nie mam gdzie obejrzeć tego Diora i porównać z EL i YSL:/

Muszę chyba zaznajomić się z tym jak robi się zakupy na truskawce.
bardzo łatwo Maju A jak juz raz zaczniesz to nie przestaniesz. A ten Dior ma na Tru taka piękna cenę...
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 20:07   #1706
karola001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

od pewnego czasu poszukuje dobrego a niedrogiego pudru brazujacego, ktoy bedzie ladie podkreslal twarz. po gruntownym przeszukaniu drogerii i opini na wizazu znalazlam Wibo puder 3 w 1 z efektem nablyszczajacym. znalazlam go w jednej z drogerii juz pewna jego zakupui spotkala mnie niespodziaka, gdyz spodziwalam sie ze bedzie standard-rozowy jasno brazowy i ciemno brazowy..otoz okazalo sie, ze jest wiele odcieni i brak testerow..wszytskie pudeleczka zapakowane w folie..widzialam dwie mozaiki, jedna z rozowo-brazowymi kolorami, druga skladala sie z 3 odcini brazowego..potem byly tylko brazowe, ale mialy napisane, ze to puder 2 w 1..ktory wybrac dla otrzymania delikatej "opalenizny" dla jasnej cery w dodatku z problemami..? ktorego z nich sie wam najlepiej uzywa? bardzo prosze o pomoc
karola001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 15:59   #1707
ariam4
Raczkowanie
 
Avatar ariam4
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 158
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cześć dziewczyny. Po miesiącu testów nad autoheliosem, mogę chyba obiektywnie wyrazić swoją opinię: jest to dobry samoopalacz, ale na kolana nie powala. Zdarzało mi się już używać lepszych i tańszych . Ogólnie może być ale raczej nie kupię go więcej. Ostatnio całkiem przypadkiem stałam się posiadaczką ziemi...Mówiłam o niej mamie i jak na nią trafiła, to mi kupiła. Tyle tylko, że ja jej mówiłam o Lavertu (chodziło mi o najjaśniejszy odcień), a ona mi kupiła egipską, bo natrafiła właśnie na taką, a nie sądziła, że jest jeszcze inna.... No cóż, darowanemu koniowi... Szczerze mówiąc jestem zaskoczona, tyle naczytałam się, że ta ziemia jest pomarańczowa, a ona wcale pomarańczowa nie jest, raczej ciemno-brązowa. Odcień można regulować, jak ktoś stosuje samoopalacz, to w ogóle nie powinno być problemu. Malowałam nią siebie i kolor jest w miarę ok, ale zrobiłam też eksperyment na mojej biadolicej koleżance, z twarzą w różowym odcieniu i też efekt wyszedł bardzo zadowalający. Ja jednak bym wolała coś jaśniejszego, bo maluję się przed pracą o 6 rano, a z ziemią łatwo przedobrzyć. Poza tym mam jeszcze problemy z aplikacją. Może któraś z Was, która posiada wszystko jedno jaką ziemię mogłaby mi tutaj doradzić ? Otóż moja cera jest mieszana, ale jakoś specjalnie się nie świecę, mam też na twarzy takie partie, które są mocno suche. Z ziemią próbowałam sobie już radzić na wiele sposobów: na krem nawilżający-odpada, robią się zaraz plamy, na gołą twarz-odpada, miejsca, które na twarzy są bardziej tłuste, nie pokrywają się równomiernie kolorem-jaśniejsze smóżki, na kremik matujący-już lepiej, ale tam gdzie skóra jest bardziej wysuszona, ziemia zachowuje się jak samoopalacz, dosłownie wrzera się i robią się ciemniejsze plamki, na podkład matujący-w sumie najbardziej ok, ale dobry efekt trwa 3-4 godz. potem ziemia zaczyna złazić, na krem mat.+podkład, jest ok, ale te partie na skórze, które są suche, w tej kombinacji są już suche na maxa i skóra zaczyna mnie dosłownie piec, a tu jeszcze tą ziemię trzeba wcierać...Szczerze powiem, że jestem już dosyć skołowana tym wszystkim i nie mam pomysłu na następną kombinację. A może to wina pędzla, używam dosyć dużego, z naturalnego włosia ale jest trochę twardy, może pędzel do ziemi powinien być miękki? Pytałam już kilku wizażanek, które używają ziemi egipskiej, co powinnam zrobić i z każdą następną sugestią jest lepiej, ale wciąż nie idealnie, mam nadzieję, że mi pomożecie dziewczyny .
ariam4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:09   #1708
karola001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

ja tez trafilam na zly watek czy po prostu nikt mi nie chce pomoc ??
karola001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 18:49   #1709
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Polecam puder brązujący Chanel Irreelle Solei. Mam nr 22 Sierra, chociaż jeszcze ładniejszy kolorek ma 23 Toundre, ale trudno dostępny nawet w W-wie. Wszystkie brązery Chanela oraz róże są momentalnie wykupywane, w szczególności te najbardziej popularne.
Puder mam rok, jestem w połowie. Pudernica nadal piękna, niezniszczona. Warto zainwestować, ponieważ nie robi plam na twarzy, nawet po kilku godzinach jest nienaruszony. Rozprowadza się idealnie, równomiernie. Ma bardzo delikatne drobinki, w sumie lekkie rozświetlenie, ale minimalnie.

Polecam też Terracottę Guerlain w wersji pudru mozaikowego dla blondynek. Kolorek idealny, naprawdę przepiękny, nie dość, że brązuje, to jeszcze tym różem delikatnie ożywia twarz. Wygląda na bardzo zdrową i wypoczętą. Ma jednak zasadniczy minus. Terakota nie użytkuje się równomiernie. Złote fragmenty kończą się najszybciej i w pewnym momencie puder się kruszy, ponieważ nie ma co go spajać wewnętrznie w pudernicy. Tym samym, gdy zostaje 1/3 pudru, wszystko się kruszy, czasem gubi i that's it. Ogólnie bardzo mało wydajny, jak na brązer. Jako jedyny służył mi 6 m-cy.

Nie polecam specjalnie ziemi egipskiej. Wiele osób używa i chwali, ale na mojej twarzy nabierała ona odcienia pomarańczowego, co oczywiście wyglądało sztucznie, po kilku godzinach na mieszanej cerze robiły się nieestetyczne plamy. Bardzo wydajna, starczy na dwa lata. Moja koleżanka używa i na niej wygląda super, może to kwestia wprawy w nakładaniu, ale rano zawsze jest za mało czasu, żeby tak idealnie się przypudrować. Guerlain i Chanel lubię natomiast za to, że trudno je przedawkować.

Dodam jeszcze, że używałam jakiejś mozaiki z Givenchy, parę lat temu, więc może już wycofana, prostokątne puzderko. Odcienie w miarę w porządku, ale bez rewelacji, ponieważ więcej nie kupiłam. No i minus, wszystko, co jest mozaiką, kończy się nierównomiernie i część również potrafi wypaść.
Dlatego zasadniczo kupuję już tylko jednolite pudry brązujące.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 22:27   #1710
lirka
Raczkowanie
 
Avatar lirka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 95
Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
T Aktualnie ustawiłabym je w tej kolejnosci:
1. givenchy (choć to nie brązer) & clinique sunkissed
2. .. reszta zależy od nastroju
Mam pytanko o sunkissed Clinique'a. Czy on jest mocno rozświetlający czy na tyle drobno mielony, że połysk jest subtelny? Głównie chodzi mi o obawę czy nie podkreśla np. rozszerzonych porów.
lirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.