Łuszcząca się skóra - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-01, 20:51   #91
lostrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 49
Łuszczenie skóry

Wiam, mam taki problem. Mam mieszaną cerę i ostatnio zaczęłam używać pokładu.niestety skóra na czole i nosie się luszczy. Nie wyglada to najlepiej. Proszę o pomoc
lostrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 22:06   #92
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Łuszczenie skóry

Cytat:
Napisane przez lostrose Pokaż wiadomość
Wiam, mam taki problem. Mam mieszaną cerę i ostatnio zaczęłam używać pokładu.niestety skóra na czole i nosie się luszczy. Nie wyglada to najlepiej. Proszę o pomoc
Bez zdjęć to można się pobawić w jasnowidzenie-najprawdopodobniej nie dobrany do typu cery podkład, albo alergia na któryś z jego składników. Czyli odstawiasz podkład i leczysz skórę.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 10:23   #93
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Łuszczenie skóry

czyli w strefie "T" za malo nawilzenia
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 16:44   #94
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Unhappy Łuszcząca się skóra / Pomocy

Witam

Mam następujące pytanie. We Wtorek o godzinie 20.00 miałam robiony zabieg : Ferulac Classic (zabieg wykonuję regularnie) . Od tej pory, zaczęłam stosować maseczkę kojąco-nawilżającą Avene. Podobnie jak wiele kobiet, stosuję na noc. Rano zmywam żelem Iwostin Purritin, po czym nakładam krem Iwostin Purritinn do cery wysuszonej intensywną kuracją dermatologiczną. Dziś wstałam i wyjątkowo również rano ponownie nałożyłam Avene. Zawsze po Ferulacu, moja cera praktycznie się nie łuszczyła (ewentualnie było to 1-2 Dni minimalnego, w sumie nie zauważalnego). Zawsze stosowałam na noc zwykłe Nivea Creme. Obecnie skóra łuszczy mi się strasznie . Czy może to wynikać ze stosowania Avene ? Zaprzestać stosowania ?

Edytowane przez Lora90
Czas edycji: 2013-04-01 o 16:51
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 13:05   #95
Kasiaaaa31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Łuszcąca się skóra

Cześć Dziewczyny!
Pisze do Was bo mam nadzieje że mi pomożecie. Ja już nie wiem co mam zrobić.
Od jakiegoś czasu strasznie łuszczy mi się skóra na czole a szczególnie przy włosach. Jak mogę sobie z tym poradzić, proszę pomóżcie mi.
Kasiaaaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:12   #96
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Łuszcąca się skóra

Witam,
Miałam kiedyś podobny problem z tym, że moja skóra łuszczyła się nie na czole przy włosach, ale na policzkach przy samych uszach. Doszło do tego stopnia, że zaczęła aż pękać i krwawić, robiły się nieestetyczne strupki i przy tym bardzo bolesne. Długo trwało zanim doszłam do tego, że powodem takiego przesuszenia jest żel do twarzy, który okazał się zbyt silny dla mojej mieszanej skóry+ brak stosowania regularnie kremów nawilżających+ zimowa aura. to wszystko dało taki efekt. Po odstawieniu wspominanego żelu i porządnego przyłożenia się do codziennego nawilżania skóra wróciła do normy.

może w ostatnim czasie zmieniałaś jakieś kosmetyki? Używasz silnych żeli oczyszczających bądź kremów matujących czy zapobiegających zmianom skórnym? Niektóre mogą powodować takie właśnie efekty.
Jeżeli zmieniałaś jakoś w ostatnim czasie kosmetyki, przyjrzyj się zawartości kosmetyczki. Zainwestuj w dobry krem nawilżający bądź olejek. Jeśli to nie pomoże pozostaje wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam
AA
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 21:53   #97
Carvilone
Przyczajenie
 
Avatar Carvilone
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Rbk
Wiadomości: 27
Dot.: Łuszcąca się skóra

Miałam podobny problem. :c
Spróbuj zastosować na noc krem linoeparol (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...poltlusty.html). Dobrze nawilża, kosztuje grosze, więc możesz spróbować.
Ja go stosuję i naprawdę polecam.
Carvilone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 11:37   #98
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Łuszcąca się skóra

Kasiu - nie wiem jak dokładnie wygląda to twoje łuszczenie ale najprawdopodobniejsze opcje - uczulenie na szampon, na odżywkę, inny środek do stylizacji włosów, farbę do włosów lub podrażnienie takimi środkami - to te lepsze opcje.
Gorsza opcja jest taka, że twoje łuszczenie jest w miejscu mocno charakterystycznym dla wystąpienia łuszczycy http://www.chorobyskory.com/wp-conte...C4%99cia-3.jpg
Szczególnie początek choroby, kiedy objawy nie są mocno nasilone może być z czymś pomylony. Możesz spróbować zamienić szampon do włosów na delikatniejszy, wyeliminować środki do stylizacji włosów i zobaczyć czy będzie jakaś poprawa. Jednak jeśli twoje objawy są podobne do tych ze zdjęcia lepiej będzie jeśli od razu udasz się do dermatologa.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 13:22   #99
9aa1fba17f6e13063f6756ced6358d07e297d46d_5f88d4c6db673
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 172
Dot.: Łuszcąca się skóra

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Kasiu - nie wiem jak dokładnie wygląda to twoje łuszczenie ale najprawdopodobniejsze opcje - uczulenie na szampon, na odżywkę, inny środek do stylizacji włosów, farbę do włosów lub podrażnienie takimi środkami - to te lepsze opcje.
Gorsza opcja jest taka, że twoje łuszczenie jest w miejscu mocno charakterystycznym dla wystąpienia łuszczycy http://www.chorobyskory.com/wp-conte...C4%99cia-3.jpg
Szczególnie początek choroby, kiedy objawy nie są mocno nasilone może być z czymś pomylony. Możesz spróbować zamienić szampon do włosów na delikatniejszy, wyeliminować środki do stylizacji włosów i zobaczyć czy będzie jakaś poprawa. Jednak jeśli twoje objawy są podobne do tych ze zdjęcia lepiej będzie jeśli od razu udasz się do dermatologa.
Nie, to nie jest takie jak na zdjęciu. Pewnie to jest jednak uczulenie na jakiś kosmetyk. Dzięki za pomoc

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Carvilone Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem. :c
Spróbuj zastosować na noc krem linoeparol (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...poltlusty.html). Dobrze nawilża, kosztuje grosze, więc możesz spróbować.
Ja go stosuję i naprawdę polecam.
Spróbuje. Dziękuje Ci bardzo
9aa1fba17f6e13063f6756ced6358d07e297d46d_5f88d4c6db673 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 12:03   #100
krzysztofuks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Łuszczenie i zaczerwienie skóry przy nosie

Witam,

od kilku tygodni zmagam się z łuszczeniem i zaczerwienieniem skóry wokół nosa. Skóra jest bardzo wysuszona i szorstka. Stosowałem różne kremy począwszy od zwykłej Nivei przez maść na oparzenia po Siquens-krem kojąco-łagodzący. Niestety żaden preparat mi nie pomógł, a nawet niektóre jeszcze bardziej pogorszyły skórę.
W załączniku zamieszczam zdjęcie moich zaczerwień.
Proszę o pomoc i porady.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy-2.jpg (58,2 KB, 24 załadowań)
krzysztofuks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 21:49   #101
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Łuszczenie i zaczerwienie skóry przy nosie

Cytat:
Napisane przez krzysztofuks Pokaż wiadomość
Witam,

od kilku tygodni zmagam się z łuszczeniem i zaczerwienieniem skóry wokół nosa. Skóra jest bardzo wysuszona i szorstka. Stosowałem różne kremy począwszy od zwykłej Nivei przez maść na oparzenia po Siquens-krem kojąco-łagodzący. Niestety żaden preparat mi nie pomógł, a nawet niektóre jeszcze bardziej pogorszyły skórę.
W załączniku zamieszczam zdjęcie moich zaczerwień.
Proszę o pomoc i porady.
Pozdrawiam
Po czym tak skóra Ci się wysuszyła?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 10:58   #102
krzysztofuks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Łuszczenie i zaczerwienie skóry przy nosie

Skórę wysuszoną w tych okolicach miałem często w okresie zimowym podczas mroźnym dni, jednak wówczas pomagał zwykły nawilżający krem, który zapobiegam wysuszeniu. A teraz nawet pod koniec wakacji podczas opalania, skóra w tych okolicach wyglądała na poparzoną i wysuszoną, co nie miało miejsca w wcześniejszym okresie. Zacząłem stosować tak jak pisałem różne kremy nawet na oparzenia, jednak efekt był krótkotrwały. Co prawda znikało łuszczenie i chwilowe zapobieganie wysuszeniu skóry. Jednak najgorszy problem jest z pozbyciem się zaczerwienienia. Niektóre kremy jeszcze bardziej go ujawniają
krzysztofuks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:40   #103
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Łuszczenie i zaczerwienie skóry przy nosie

Cytat:
Napisane przez krzysztofuks Pokaż wiadomość
Skórę wysuszoną w tych okolicach miałem często w okresie zimowym podczas mroźnym dni, jednak wówczas pomagał zwykły nawilżający krem, który zapobiegam wysuszeniu. A teraz nawet pod koniec wakacji podczas opalania, skóra w tych okolicach wyglądała na poparzoną i wysuszoną, co nie miało miejsca w wcześniejszym okresie. Zacząłem stosować tak jak pisałem różne kremy nawet na oparzenia, jednak efekt był krótkotrwały. Co prawda znikało łuszczenie i chwilowe zapobieganie wysuszeniu skóry. Jednak najgorszy problem jest z pozbyciem się zaczerwienienia. Niektóre kremy jeszcze bardziej go ujawniają

Na przyszłość nie zapominaj o kremie z wysokim filtrem nawet na zimę, latem koniecznie. Pamietaj, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczna opalenizna. Z kremem opalisz się wolniej, ale bezpieczniej. Można go łączyć z używaniem zimą tłustego kremu- najpierw stosujesz tłusty, czekasz aż się wchłonie ok. 30 min. , a potem aplikujesz filtr.

Możesz spróbować smarować tą okolicę mocno natłuszczającym kremem lipidowym, albo maścią ochronną z wit. A, która ma działanie odzywcze.

Przykładowe kremy (z apteki):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...lium-krem.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

Ten ostatni zawiera wodę termalną, która koi skórę, pomaga pozbyc sie zaczerwienien. Samą wodę termalną np. Uriage możesz włączyc do swojej codziennej pielegnacji.

Jeśli to nie pomoże to udaj się do dermatologa.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-01-02 o 12:43
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 12:40:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.