Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 21:23   #4231
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
absolutnie się zgadzam z sunprince zestaw odpowiedzi identyczny, i tylko z ciekawości pytam czy dochodziły do Ciebie, rozwielitko sygnały że cos jest nie tak, skoro nagle taka kwestie poruszasz?
Właśnie dochodzą różne opinie, dlatego dziewczyny bardzo prosimy o więcej wypowiedzi w tym temacie. Interesuje nas zdanie jak największej liczby osób, żeby wszelkie decyzje podjęte były demokratycznie.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 21:24   #4232
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
A mi sie podoba, ze jaramy sie tymi samymi rzeczami. To sprawia, ze nie czuje sie stuknieta z moimi fobiami Pastereczko, btw - dostalas czarna koronkowa sexi przesylke?
Fajne rzeczy ma ta HankyPanky, ale jakos nie moge sie kurka przemoc do kupienia czegos niemineralnego...
oj tak, bardzo pomaga mi to, że oprócz mnie opętanej jesteście Wy- też opętane.
co to za sexi przesyłka?


co do zakupowego, nie chcemy odstawać poziomem od innych zbiorowych zakupowych na wizażu no i nie chcemy problemów. Dlatego, jak napisała frantic, im więcej opinii tym lepiej.

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-05-20 o 21:26
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 21:24   #4233
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
:cis za:

dziewczyny korzystające z zakupowego! !!!!!!
czy ta forma zbiorowych zamówień Wam odpowiada?
Czy wolałybyście oddzielne wątki dla każdej firmy?
Czy chcecie weryfikacji osób które organizują zamówienia?
Albo selekcji kto może je organizować, tak żeby były to jedynie osoby godne zaufania?
Czy potrzebny jest klarowny regulamin?
Wszelkie uwagi mile widziane.

:cis za:
będę oryginalna
1. TAK
2-5. NIE
po głębszym namyśle - regulamin może by się i przydał, zwłaszcza dla uczestniczących - jasno i konkretnie określać zapotrzebowanie, bo potem te wszystkie zmiany trudno ogarnąć
Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
absolutnie się zgadzam z sunprince zestaw odpowiedzi identyczny, i tylko z ciekawości pytam czy dochodziły do Ciebie, rozwielitko sygnały że cos jest nie tak, skoro nagle taka kwestie poruszasz?
też chciałam o to zapytać

ja osobiście też lubię to forum -
porządek jest wzorowy [miałam okazję "sprzątać" MG - wiem jaka to mordęga]
dziewczyny miłe i pomocne
można podyskutować na ciekawe tematy
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-05-20 o 21:28
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 21:36   #4234
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
:cis za:

dziewczyny korzystające z zakupowego! !!!!!!
1czy ta forma zbiorowych zamówień Wam odpowiada?
2Czy wolałybyście oddzielne wątki dla każdej firmy?
3Czy chcecie weryfikacji osób które organizują zamówienia?
4Albo selekcji kto może je organizować, tak żeby były to jedynie osoby godne zaufania?
5Czy potrzebny jest klarowny regulamin?
Wszelkie uwagi mile widziane.

:cis za:
Co prawda swiezak jestem, ale sie wypowiem. Bralam juz udzial w 2 zbiorowych, dzis wlasnie doszly moje pedzelki EDM. Do rzeczy:
1. Tak
2. TAK! O wiele latwiej szukalo by sie informacji, nie trzeba by bylo przedzierac sie przez kilka(nascie) stron watku, zeby znalezc swoj kolor
3-4. Zdecydownie nie
5. Raczej nie
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 21:57   #4235
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

a ja dodam ze za duzo w watku zakupowym jest pytan co doszlo czy doszlo kiedy dojdzie czy ten kolor czy sa pedzle itd- ja nie widze takiej potrzeby od tego sa watki w poszczegolnych firmach i PW
wypowiem sie bo przeszlam szal zakupow wspolnych i mozna tak:
*osoba organizująca oglasza z jakiej firmy robi zamówienie i kiedy pisząc odrazu odpowiednim dla zamówienia kolorem.
*osoby chętne się zglaszają
*nadchodzi zapowiadany termin, jest info kto uczestniczyl w zamowieniu, co bral i jakie sposob przeliczenia dolara byl itp
*dlugo dlugo nic
*przychodza wiadomosci z UC poczty itp i osoba organizujaca o tym pisze
*koncowe rozliczenie i info o przesylce jesli trzeba

mysle ze dodatkowe rozmowy i posty utrudniaja
no i nie wiem jak Wy sie zapatrujecie na "skladam zamowienie jak zbierze sie..."

Lemirko bedzie w pt mysle
Pranie nie mam jeszcze:/
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 22:03   #4236
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Rozwielitko a rozglądałaś się za benefitami w Sephorze ? Bo tam są, nie pamiętam jednak ile kosztują róże.
Sama mam jeden z benefitów high beam i jestem z niego zadowolona ale kupiłam go po jakiejś okazyjnej cenie na allegro
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 22:13   #4237
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
a ja dodam ze za duzo w watku zakupowym jest pytan co doszlo czy doszlo kiedy dojdzie czy ten kolor czy sa pedzle itd- ja nie widze takiej potrzeby od tego sa watki w poszczegolnych firmach i PW
wypowiem sie bo przeszlam szal zakupow wspolnych i mozna tak:
*osoba organizująca oglasza z jakiej firmy robi zamówienie i kiedy pisząc odrazu odpowiednim dla zamówienia kolorem.
*osoby chętne się zglaszają
*nadchodzi zapowiadany termin, jest info kto uczestniczyl w zamowieniu, co bral i jakie sposob przeliczenia dolara byl itp
*dlugo dlugo nic
*przychodza wiadomosci z UC poczty itp i osoba organizujaca o tym pisze
*koncowe rozliczenie i info o przesylce jesli trzeba

mysle ze dodatkowe rozmowy i posty utrudniaja
no i nie wiem jak Wy sie zapatrujecie na "skladam zamowienie jak zbierze sie..."

Lemirko bedzie w pt mysle
Pranie nie mam jeszcze:/
ja tylko dodam że regulamin nie jest (nie byłby) potrzebny gdyby tylko troche pomyśleć - takie podstawowe kwestie typu nie zmieniamy 3 razy co chcemy zawracając głowe organizatorce, nie wzdychamy tesknie, gdzie nasza paczka i co sie nią biedną dzieje (każdy sie denerwuje ale zapychanie wątku jest uciązliwe), nie wymagamy od organizatorki aby obliczała nam kwotę skoro podaje schemat do rozliczeń
może to są truizmy ale jak patrzyłam ostatnio na zamówienia pastereczki to mi sie momentami zębami zgrzytać chciało - robi nam dziewczyna wielka przysługe a my jej zawracamy
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 22:26   #4238
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

nie to ze sie uzalam = bo i mnie taniej przesylka wychodzi, ale nie dostaje jakis znizek czy gratisow do wielkiego zamowienia- z CS to ze 2-3 probki miki, z SN probka cienia z EGM jakos nigdy nic nie dostalam- wiec to naprawde czysta wspolpraca i chodzi o to zeby nawzajem sobie ulatwiac sprawe/ No.
Z edm dostaje sie te probki, swoja droga nie wiem dlaczego niektorzy zamawiaja u kogos 5-6-i wiecej rzeczy- przeciez po historii zamowien edm teraz bedzie uprzywilejowywac ludzi...

JMW zmienilas podklad/podpis czy mam zaniki?
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-05-20 o 22:27
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 23:17   #4239
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Teraz kończę "Fight Club" i nie mogę sobie inaczej wyobrazić głównego bohatera jak tylko Edward Norton Dobrze że "udław się" przeczytałam przed ekranizacją
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Edward w Fight Club byl genialny ale w American history X mnie wrecz porazil - absolutnie fantastyczny... i przerazajacy, zawsze mi ciary chodza jak go widze
Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Co do Fight Club - REWELACJA pod każdym względem. A Norton jak dla mnie to jeden z najlepszych aktorów - w czym by nie zagrał jest boski Polecam Iluzjonistę
Znowu się fan club Edzia odzywa . W American History X, pomijając dziarę na klacie, jest naprawdę sexi, uwielbiam go z zarostem, wygląda wtedy prawie jak dorosły mężczyzna . W 25 godzinie też ładnie się prezentuje (pod każdym względem). Ostatnio wałkowałam Death to Smoothy i aż się dziwię, z jaką przyjemnością mi się ten film oglądało dzięki Edwardowi. Nie ma co - urodzony aktor (Primal Fear ).

Iluzjonista akurat mnie nie zachwycił, może dlatego, że obejrzałam go zaraz po Prestiżu, który od razu przypadł mi do gustu.

A propos utożsamiania postaci książkowych z aktorami, dzisiaj mi się taka refleksja nasunęła w związku z ekranizacją Zmierzchu, że w sumie mogliby cokolwiek wybrać z fabuły pierwowzoru i wkomponować w dowolny sposób w scenaruisz, bo tak liczą się tylko kreacje aktorskie, jako bardzo sugestywne źródło wyobrażeń na temat bohaterów książki. Po obejrzeniu filmu przeczytałam Księżyc w nowiu (wrażenie lepsze niż po części pierwszej, ale nadal niektóre partie dialogowe wołają o pomstę do nieba) i Bellę widziałam już jako tę śliczną Stewart (zupełnie bezpretensjonalna uroda, dziewczyna wygląda jak nastoletnia Helena Bonham Carter), a Edwarda oczywiście jako Pattinsona.

Muszę przyznać, że chociaż nastolatką nie jestem od dawna, to w pełni rozumiem fenomen i książek i filmu. A z tym ostatnim było lepiej niż się spodziewałam, gra młodocianych całkiem przyzwoita, pewnie się jeszcze "wyrobią" w kolejnych częściach. Żeby tylko charakteryzację Cullenów zmienili, wyglądali po prostu kuriozalnie w tych biało-zielonych tapetach, zwłaszcza, że w kilku scenach zapomnieli im szyje podmalować . Niby takie zdolne bestie z tych krwiopijców, a podkładu se dobrać nie potrafią .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 05:35   #4240
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Właśnie dochodzą różne opinie, dlatego dziewczyny bardzo prosimy o więcej wypowiedzi w tym temacie. Interesuje nas zdanie jak największej liczby osób, żeby wszelkie decyzje podjęte były demokratycznie.
Jestem na TAK.
Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Co prawda swiezak jestem, ale sie wypowiem. Bralam juz udzial w 2 zbiorowych, dzis wlasnie doszly moje pedzelki EDM. Do rzeczy:
1. Tak
2. TAK! O wiele latwiej szukalo by sie informacji, nie trzeba by bylo przedzierac sie przez kilka(nascie) stron watku, zeby znalezc swoj kolor
3-4. Zdecydownie nie
5. Raczej nie
j/w
Ja często nie biorę udziału we wspólnych zakupach ale ostatnio musiałam szukać 3 strony wstecz aby znaleźć info na temat mojego zamówienia.
Jeszcze mam taki pomysła że jak ktoś by organizował zamówinie to dałby tylko znać na np.wątku o zamówieniach z EDM i wszyscy chętni by się organizowali na otpowiednim wątku.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 07:06   #4241
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość

JMW zmienilas podklad/podpis czy mam zaniki?
tak zmieniłam mam problem - nie wiem czy lepszy jest EGM w formule Y&G czy Lumiere w Luminesse - oba robią cuda z moją paszczą i nie wiem który uczcić wrzuceniem w podpis
mam nadzieję, że jak dojdzie Silk naturals to może jakiś nowy faworyt "różowy" się pojawi w podpisie
Najpiekniejszy cień na świecie pt. Cypress jest niezagrożony na piedestale - miałam momenty że wydawało mi się że inne równie ładne ale co się pomaluję cypress to popadam w samozachwyt - jak EDM zlikwiduje ten cień to porzucę ich na wieki
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 07:41   #4242
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
:cis za:

dziewczyny korzystające z zakupowego! !!!!!!
czy ta forma zbiorowych zamówień Wam odpowiada?
Czy wolałybyście oddzielne wątki dla każdej firmy?
Czy chcecie weryfikacji osób które organizują zamówienia?
Albo selekcji kto może je organizować, tak żeby były to jedynie osoby godne zaufania?
Czy potrzebny jest klarowny regulamin?
Wszelkie uwagi mile widziane.

:cis za:
1. TAK
a pozostałe jak dla mnie wszystko jest OK nie potrzebuję żadnej weryfikacji i selekcji osób a regulamin może i by się przydał, ale nie koniecznie
a z mojej strony dzięki doświadczonym mienerałomaniaczkom poznałam moc minerałów i dzięki przemiłym minerało-wizażankom mogłam uczestniczyć w zbiorowych zamówieniach dzięki czemu mam w domu cudeńka minerałowe
może najlepiej zrobić tak aby było wygodnie tym osobom, które organizują wspólne zamówienia bo to one mają najtrudniejsze zadanie do wykonania - ogarnąć całe zamówienie, wpłaty, przepakowanie i wysłanie zamówienia itp.
i ode mnie Wielkie Dzięki organizatorkom wspólnych zamówień
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 08:41   #4243
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Wybieram się dzis do kumpeli na pogłębianie akcji minerało-uświadamiającej mam zamiar wydać trochę cudzych pieniędzy (i obdarowac ją wszystkim co mi nie pasuje - przewietrze szuflady to może bedzie pretekst to zakupów
kit za 34 $ z EDM (4 pędzle, podklad - bo kolor ma dobrany juz i STF Rice) +free sample + kilka cieni
+próbki z Joppa
+próbki z Lumiere
te 2 firmy maja chyba najkorzystniejsze oferty próbkowe, z EGM nie chce jej naciągać na 10 $, zwłaszcza że dobranie koloru to loteria...
chyba starczy na poczatek, chyba że macie jeszcze jakies propozycje?
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 08:41   #4244
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Były jeszcze szare i kremowe.Ta różowa była najładniejsza.Przesyłka kosztuje najtańsza 2,50 funta ale ona nie polecona jest i jest ryzyko zaginięcia a Pl.Idzie do tygodnia.
Polecona zaś kosztuje 6,14 i idzie też do tygodnia.
Podaje ci linka .Na stronie podane jest 4 dni ale z doświadczenia wiem,ze to może byc i 7 dni.
Jest jeszcze tańsza opcja poleconego listu ale piszą że idzie do 28 dni.
http://sg.royalmail.com/portal/rm/Pr...catId=23500532

W sobotę przylatuje do mnie koleżanka z męzem z Pl i mogę sie jej zapytać czy by Ci wysłała z Polski już w piątek. Ale musze zapytac bo nie wiem ile bagażu będą mieli jak bedą wracać bo na zakupy przylatuje no i zwiedzanie przy okazji.
Byłabym bardzo wdzięczna za możliwość skorzystania z opcji z koleżanką Masz jakieś konto w PL? Przelałabym Ci pieniążki za koszulkę i wysyłkę od razu. Jeżeli ten róż to taki malinowy bardziej to wzięłabym taki, jeżeli nie to najlepiej szarą

Rozi- czy to nie ten Benefit co wszedł do sephory?
Ok- już wiem, że to te

EDIT:
Też się podpisuję pod opinią Pastereczki odnośnie współnych zakupów
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2009-05-21 o 08:51
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 08:43   #4245
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Rozwielitka, u mnie akurat Dandelion najmocniej pachnie

Podpisuje sie pod Pastereczka odnosnie watku zakupowego - wylacznie suche informacje, bez pogaduch

Lorri, wampiry sie nie tapetuja, oni za posagi bez skazy robia

Apel do wszystkich rzucajacych sie na eBay - nie wykupic mi Benetintow, bo ugryze!
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 08:45   #4246
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
:cis za:

dziewczyny korzystające z zakupowego! !!!!!!
czy ta forma zbiorowych zamówień Wam odpowiada?
Czy wolałybyście oddzielne wątki dla każdej firmy?
Czy chcecie weryfikacji osób które organizują zamówienia?
Albo selekcji kto może je organizować, tak żeby były to jedynie osoby godne zaufania?
Czy potrzebny jest klarowny regulamin?
Wszelkie uwagi mile widziane.

:cis za:
tak
tak
weryfikacji nie
ale selekcja mogłaby być organizatorkami zamówienia powinna być osoba znana nam tu na forum, z konkretnym stażem na naszym pod-forum, która uczestniczyła w kilku zamówieniach zagranicznych
regulamin tez by się przydał, choćby krótki, określający zasady zamawiania

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
hehe
to do tych ochow nad nami dodam:
powiedzialam przyjaciółce, ze jest tu kilka osob ktore bym chetnie poznala, sporo z ktorymi chce sie pogadac. No i ze zainteresowania i poglady, ze tak powiem, niezupełnie przeciętne (az mi czasem wstyd ze pisze niestaraniie, no ale druga ręką i pokulą pracuje) A ona mi na to ze mineralkami itd nie zainteresuje sie przecietna Polka poki co
moje nieprzeciętne kolezanki
przede wszystkim mnie osobiscie zadawala to uporzadkowanie forum i konsekwencja w ignorowaniu smieciowych postow
jesteśmy ponad przeciętną
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 09:04   #4247
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

IlonaP my mu czytamy

co do wątku wspólnych zakupów, to jakieś większe zmiany nie są potrzebne, choć nie powiem, przydałoby się ukrócenie postów typu: "czy już przyszło, kiedy przyjdzie" niech pytania będą "końkretne"
a poza tym zgadzam się z tym, co wyżej napisała Aga
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 09:35   #4248
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez gadmarka Pokaż wiadomość
IlonaP my mu czytamy

co do wątku wspólnych zakupów, to jakieś większe zmiany nie są potrzebne, choć nie powiem, przydałoby się ukrócenie postów typu: "czy już przyszło, kiedy przyjdzie" niech pytania będą "końkretne"
a poza tym zgadzam się z tym, co wyżej napisała Aga
aha, bo Bati umie sam czytać
szukam mu teraz czegoś dla większych dzieci, co go zainteresuje i nie znudzi, czegoś w miarę krótkiego, jakiś zbiór fajnych opowiadań
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 09:37   #4249
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Dla kulomaniaczek
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1344
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 09:48   #4250
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
a ja dodam ze za duzo w watku zakupowym jest pytan co doszlo czy doszlo kiedy dojdzie czy ten kolor czy sa pedzle itd- ja nie widze takiej potrzeby od tego sa watki w poszczegolnych firmach i PW
wypowiem sie bo przeszlam szal zakupow wspolnych i mozna tak:
*osoba organizująca oglasza z jakiej firmy robi zamówienie i kiedy pisząc odrazu odpowiednim dla zamówienia kolorem.
*osoby chętne się zglaszają
*nadchodzi zapowiadany termin, jest info kto uczestniczyl w zamowieniu, co bral i jakie sposob przeliczenia dolara byl itp
*dlugo dlugo nic
*przychodza wiadomosci z UC poczty itp i osoba organizujaca o tym pisze
*koncowe rozliczenie i info o przesylce jesli trzeba

mysle ze dodatkowe rozmowy i posty utrudniaja
no i nie wiem jak Wy sie zapatrujecie na "skladam zamowienie jak zbierze sie..."

Lemirko bedzie w pt mysle
Pranie nie mam jeszcze:/
Dziewczyny, jestem absolutnie za tym, żeby w wątku zamówieniowym były tylko suche informacje, żeby nikt nie prosił tam o porady i nie informował jak bardzo nie może się doczekać paczki. Tylko jak to w praktyce zrobić? Próbowałam odsyłać do wątków tematycznych, prosiłam żeby tęsknoty za paczkami opisywać na plotkowym i co? I nic. Jeżeli wszystkie nie zaczniemy ignorować tego typu postów to one zawsze będą się pojawiać. To nie chodzi o bycie wrednym, niemiłym czy nieuczynnym, tylko o przyzwyczajenie innych do pewnych zasad, które przecież mają tylko ułatwić, a nie utrudnić korzystanie z tego forum. A tak można mówić, prosić a i tak znajdzie się zawsze "dobra dusza", która odpowie na każde pytanie, nawet to zadane po raz 1000 i kompletnie nie nadające się do tego wątku.

Co do tych nieustannych pytań i odpowiedzi na nie, to problem dotyczy nie tylko wątku zakupowego, ale i wątku o EDM. Mam takie wrażenie, że niektóre osoby wchodzą na to forum wyłącznie na wątek EDM lub/i wątek zakupowy. I w tych dwóch wątkach pojawiają się pytania o wszystko inne. Dlatego np. wątek EDM zaraz znów dobije do 5000 postów - nie ma się co dziwić, skoro spełnia też funkcję wątku informacyjnego. Dziewczyny jak nie zaczniemy działać w jeden sposób, tzn. ignorować nagminne pytania i jedynie kierować do odpowiedzi, które wcześniej padły, to nic się nie zmieni i te dwa wątki będą przypominać wątki plotkowe.

Druga kwestia to informowanie na wątku danej firmy, że się organizuje zamówienie. Pojawił się jeden taki głos, ciekawa jestem co na to inne osoby. Osobiście zauważyłam, że jak się jeden temat poruszy w kilku wątkach, to we wszystkich będą też odpowiedzi, czyli znów bałagan, znów proszenie żeby się przenieść na jeden wątek zakupowy. Byłabym jednak za tym, żeby takie informacje pojawiały się tylko w wątku zakupowym, albo jeżeli już chce ktoś poinformować o tym jeszcze gdzieś, to niech od razu wyraźnie zaznacza, że szczegóły zamówienia, zapisy itp. można uzyskać tylko i wyłącznie na zakupowym.

Trzecia kwestia - Pastereczko a co Ty sądzisz o organizacji zamówienia "jak zbierze się komplet"? Jesteś temu przeciwna, że poruszasz tą kwestię? Ja np. w chwili obecnej nie dostrzegam tu jakiegoś problemu. Rozwiń proszę swoją myśl.

Dzięki za wszystkie sugestie, czekamy z Rozi na kolejne.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-05-21 o 09:50
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 09:58   #4251
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
:cis za:

dziewczyny korzystające z zakupowego! !!!!!!
czy ta forma zbiorowych zamówień Wam odpowiada?
Czy wolałybyście oddzielne wątki dla każdej firmy?
Czy chcecie weryfikacji osób które organizują zamówienia?
Albo selekcji kto może je organizować, tak żeby były to jedynie osoby godne zaufania?
Czy potrzebny jest klarowny regulamin?
Wszelkie uwagi mile widziane.

:cis za:
mi forma zamowien odpowiada- moim zdaniem odrobina logiki i baaardzo latwo jest sie w tym polapac- wystarczy glownie pierwsze posty czytac i najwyzej zapytac o niewiadome kwestie- ale lepiej na PW niz na watku.
co do oddzielnych watkow- nie wiem, bylyby plusy- bo latwo byloby znalezc swoje zamowienie, i wiekszy porzadek, ale i minusy- w sensie troche zasmieciloby sie chyba forum watkami zatytuowanymi "wspolne zakupy EDM...itd"
co do weryfikacji i selekcji to jestem na nie, wspolne zakupy wymagaja zaufania obcej dla nas osobie i uwierzenie jej na slowo ze zakupy, za ktore placimy do nas w koncu dotra. ale selekcja- przeciez kazdy ma prawo do organizowania takich zakupow ( ja mimo malego stazu pokusilam sie o jedno zmowienia na razie i poszlo sprawnie)
a regulamin- pierwszy post moznaby uaktualnic pod wzgledem najczesciej zadawnych pytan i to wszystko.


a co do przecietnych Polek i ich zainteresowan- mnie np. bardziej pasuja mineraly i to ze sa naturalne, nie zawieraja parabenow itd, niz jakies diory itd. i bardzo mi odpowiada ze zaczelam miec ponadprzecietne zainteresowania i to wszystko dzieki Wam.

Frantic ja sie nie znam za bardzo na infrmatycee ale moze jest jakas mozliwosc, zeby np przy wlaczaniu watku zakupowego wyswietlal sie taki jakby "regulamin" w sensie informacji ze rozmowy teskne i pytajace prowadzimy na PW lub odpowiednim watku...? chociaz... z drugiej strony to moze irytowac- podobnie jak pojawianie sie reklam. sama nie wiem, moze jednak najlepsza metoda bedzi ignorowanie.

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-05-21 o 10:07
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:15   #4252
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

To ja też zabiorę głos w tej sprawie. Brałam udział w trzech zamówieniach zbiorowych mineralnych, więc nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale zaglądam niekiedy tam, podczytuję.

Wydaje mi się, że osobny wątek na każdą firmę nie byłby złym pomysłem, byłoby bardziej przejrzyście, a swojego udziału w którymś zamówieniu nie trzeba byłoby szukać po rozpiętości kilku stron.
Z drugiej strony jeżeli jedna Organizatorka robi w tym samym czasie kilka zamówień - i ma tych Dziewcząt sporo, to czy ułatwieniem byłoby dla niej rozbijać jej pracę na kilka wątków? Tego nie wiem, bo nigdy nie organizowałam zbiorowego zamówienia.

Mam tutaj na myśli np. Pastereczkę, która widzę, ostatnio bierze na siebie bardzo dużo roboty, bo ogarnięcie tego wszystkiego na pewno nie jest łatwe. Tym bardziej, że jak widać co chwilę ktoś zmienia zdanie, bądź coś dorzuca do swojej listy.

Fajnie byłoby gdyby było kilka uprzywilejowanych Dziewcząt - stałych, które mają chęć robić zamówienia - wiedziałybyśmy jakie mają zasady, jak długo dochodzą do nich paczki, czy złapał je kiedyś VAT na paczkę itd - te pytania też często się pojawiają, a przy każdej nowej osobie będą powtarzać się ponownie, znowu z drugiej stony dlaczego zabraniać robić zbiorowego zamówienia jakiejś nowej osobie? (znanej na forum)

Wydaje mi się, że Dziewczyny - Organizatorki kwestie powyższe powinny przeanalizować i stwierdzić jak będzie im wygodniej.

Regulamin choćby w wersji mini powinien być. Wtedy jest szansa że część osób go przeczyta, i pytania nie będą się poprzez całość tekstu powtarzać.

Jestem za tym, aby też najlepiej pod pierwszy wątek podpiąć informację - cenową, jak należy co liczyć (wiem, że ceny się zmieniają, ale nie dzieje się to codziennie, poza tym zawsze można post edytować)
Tak każda z Dziewcząt mogłaby sobie sama policzyć ile wisi danej Organizatorce i ile przelać ma jej pieniędzy.
Ewentulanie przy każdym nowym zamówieniu - Organizatorka pisałaby jakąś dużą czcionką (większą niż pozostałe aby rzucało się to w oczy) pierwszy post mówiący o chęci zrobienia zamówienia i o wyborze koloru, jej mini regulamin i dokładny koszt - co i jak przeliczać, jaki koszt przesyłki itd - można zrobić do tego wzór wtedy każdy "pierwszy post nowego zamówienia" wyglądałby tak samo, byłby jasny i przejrzysty.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-05-21 o 10:18
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:17   #4253
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Fajnie byłoby, gdyby teskne pytania przerzucic na ploty/ew na inne watki, bo po prostu ciezko ogarnac sie w zakupowym
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:30   #4254
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Lorri coś widzę, że mam niezłe zaległości filmowe. Będę w weekend nadrabiać A Iluzjonista mnie też jakoś nie zachwycił

Co do zakupowego, to właściwie mi nie przeszkadza taki jak jest w tej chwili, tylko rzeczywiście wszystkie plotkowe posty trzeba by przenosić na wątek plotkowy, a pytania typu "czy już przyszło", "to ile mam zapłacić" ignorować i tyle. Organizator zazwyczaj podaje schemat rozliczeń więc wszystko powinno być jasne. Spodobało mi się ostatnio przypisanie określonego koloru organizatorowi, teraz łatwiej się połapać
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:40   #4255
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

A może zrobić "tęskny wątek" gdzie każdy ubolewałby nad swoją paczką Już kiedyś nosiłyśmy się z takim zamiarem więc może warto byłoby to zorganizować.

Co do zamowien to jak juz mamy to rodzielac to moze utworzyc wątki tylko dla firm najbardziej obleganych takicj jak EDM, EGM, CS . A dla reszty zrobic jeden, bo się straszny bałagan zrobi Można by też zrobić wątek informujący kto kiedy robi jakie zamówienie. I były tam posty o takiej zawartości :

1. Kto organizuje
2. Kiedy zamawia
3. Jakies info na temat płatności jak przeliczać dolara, koszty wysyłki ...
4. Lista zamawiających zmieniana na bieżąco z tym co zamawiają na czysto bez zbednych informacji.
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:46   #4256
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
A może zrobić "tęskny wątek" gdzie każdy ubolewałby nad swoją paczką Już kiedyś nosiłyśmy się z takim zamiarem więc może warto byłoby to zorganizować.

Co do zamowien to jak juz mamy to rodzielac to moze utworzyc wątki tylko dla firm najbardziej obleganych takicj jak EDM, EGM, CS . A dla reszty zrobic jeden, bo się straszny bałagan zrobi Można by też zrobić wątek informujący kto kiedy robi jakie zamówienie. I były tam posty o takiej zawartości :

1. Kto organizuje
2. Kiedy zamawia
3. Jakies info na temat płatności jak przeliczać dolara, koszty wysyłki ...
4. Lista zamawiających zmieniana na bieżąco z tym co zamawiają na czysto bez zbednych informacji.
very celny uwagi
a juz propozycja tęsknego wątku najlepsza
przyszła własnie do mnie prawie-zapomniana-i-spisana-na-straty paczka z paint cosmetics, mała rzecz a cieszy
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:52   #4257
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Rozwielitka, u mnie akurat Dandelion najmocniej pachnie
u mnie thrrob, ciekawe z czego to wynika. Dziś mam georgię na policzkach, ach i och!

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość

ja chcę Pastel White!!!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:58   #4258
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość

ja chcę Pastel White!!!
a mi się najbardziej motylki spodobały i muszę je mieć !
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 11:05   #4259
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
A może zrobić "tęskny wątek" gdzie każdy ubolewałby nad swoją paczką Już kiedyś nosiłyśmy się z takim zamiarem więc może warto byłoby to zorganizować.

Co do zamowien to jak juz mamy to rodzielac to moze utworzyc wątki tylko dla firm najbardziej obleganych takicj jak EDM, EGM, CS . A dla reszty zrobic jeden, bo się straszny bałagan zrobi Można by też zrobić wątek informujący kto kiedy robi jakie zamówienie. I były tam posty o takiej zawartości :

1. Kto organizuje
2. Kiedy zamawia
3. Jakies info na temat płatności jak przeliczać dolara, koszty wysyłki ...
4. Lista zamawiających zmieniana na bieżąco z tym co zamawiają na czysto bez zbednych informacji.
Również myślałam o wątkach osobnych dla najbardziej obleganych firm, ale z drugiej strony nie wiem, czy to nie utrudni życia osobom organizującym naraz kilka zamówień z różnych firm. Proszę więc tu o wypowiedź głównie Pastereczkę i Faa, jak by wam było łatwiej.

Co do "tęsknego" wątku to osobiście jestem przeciw, ale niech zadecyduje większość. Ja uważam, że takie rzeczy można spokojnie pisać w tym wątku, czyli na plotkowym. Za dużo wątków zbieżnych powoduje tylko bałagan. Obawiam się, że w ten sposób będziemy miały dwa wątki plotkowe, bo wiadomo - off topów trudno uniknąć, więc plotki pojawiały by się również w tzw. "tęsknym" wątku.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 11:18   #4260
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
) Można by też zrobić wątek informujący kto kiedy robi jakie zamówienie. I były tam posty o takiej zawartości :

1. Kto organizuje
2. Kiedy zamawia
3. Jakies info na temat płatności jak przeliczać dolara, koszty wysyłki ...
4. Lista zamawiających zmieniana na bieżąco z tym co zamawiają na czysto bez zbednych informacji.
Taki wylacznie informacyjny temat bardzo by sie przydal! Nie trzeba by zagladac ciagle na zakupowy, jesli nie uczestniczy sie w zadnym zamowieniu, tylko obserwowac owy watek.
Jestem bardzo na TAK
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.