Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-20, 16:33   #2611
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
jeśli się lubicie z glikolowym, to patrząc na ceny w naszych sklepach na pewno tak derm acte
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 16:40   #2612
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Mialam kiedys, ale skonczyl na targowisku, bo strasznie szczypal w oczy lubie miec jeden uniwersalny kosmetyk do zmywania makijazu i nie chcialo mi sie bawic w osobne zmywanie oczu
Dla mnie duzo lepszy zel z kwasami z LB
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 08:13   #2613
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, a próbowałyście może wierzbownicę, komórki macierzyste i pseudobotoks???
http://naturaliskosmetyki.pl/wierzbo...8bba9601a5fdcb
http://naturaliskosmetyki.pl/dipepti...oks-p-140.html
http://mazidla.com/index.php?option=...=803&Itemid=10

Jakieś opinie???
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 13:34   #2614
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Niezbędny jest mi do życia olej jojoba. Właśnie się kończy, zapomniałam go zamówić ostatnio. Nie chciałabym robić kolejnego i płacić za przesyłkę.
Dlatego chciałabym zapytać czy ten olej jojoba , który można kupić w aptece jest taki sam jak ten z mazideł?
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5800-Olej_jojoba_100_ml
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 20:22   #2615
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Założyłam konto na mazidłach, od kilku dni zapełniam koszyk i już 2 razy został on wyczyszczony. Jeszcze wczoraj wieczorem były w nim produkty a dzis wchodzę i koszyk pusty Też tak macie, czy to tylko u mnie? Wkurzające to, muszę znów od nowa szukać produktów, a już nawet nie wszystkie pamietam, co tam chciałam zamówić
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 20:34   #2616
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Fronka Pokaż wiadomość
Założyłam konto na mazidłach, od kilku dni zapełniam koszyk i już 2 razy został on wyczyszczony. Jeszcze wczoraj wieczorem były w nim produkty a dzis wchodzę i koszyk pusty Też tak macie, czy to tylko u mnie?
Niestety mazidłowy koszyk tak ma.
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:00   #2617
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

No nie, wlasnie weszlam na ZSK i tam to samo o co chodzi? Trzeba w jakimś konkretnym czasie złożyć zamówienie? Bez sensu. Na ZSK miałam nawet więcej rzeczy
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 21:15   #2618
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

i dlatego ostatnio robie zrzuty z ekranu - bo i mi koszyk wygasal
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:15   #2619
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Fronka Pokaż wiadomość
No nie, wlasnie weszlam na ZSK i tam to samo o co chodzi? Trzeba w jakimś konkretnym czasie złożyć zamówienie? Bez sensu. Na ZSK miałam nawet więcej rzeczy
Mi mazidłowy koszyk opróżnia się nawet jak jeszcze jestem na stronie i wybieram produkty, czyli po kilkunastu minutach dlatego wszystko zapisuję sobie w notatniku a na ZSK po zalogowaniu się można zapisać koszyk na 72 godziny
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:23   #2620
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez enaiv Pokaż wiadomość
a na ZSK po zalogowaniu się można zapisać koszyk na 72 godziny
Dzięki, dobrze wiedzieć o tych 72 h

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Eh, ale sierotka ze mnie - to jest napisane tuż nad koszykiem przecież
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:42   #2621
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Co myślicie o ceramidach z mazideł?
po opisie bardzo mnie zachęciły, jednak na wizazu się na nie nie natknęłam (chociaz ostatnio rzadko tu bywam)
stosowalam kilka razy, jednak mam wrażenie że mnie zapychają...czy to możiwe czy jakiś kompletny przypadek? bardzo niskie stężenie tych ceramidów jest 3%- nie wiem czy może zapchać, malo rzeczy mnie zapycha


Mam duże problemy ze skórą, lekarz mówi że to może być wynik niedoczynności tarczycy- mam skórę tak suchą że podkład mi się nigdy nie wchłaniał
z minerałami lepiej, bo je nakadam jakoś na skórę, ale są miejsca np nos, gdzie podklad leży na skórze, wałkuje się, warzy, wogóle nie wchłania

mam już dość, dlatego tutaj o tym pisze, może potraficie cos doradzic?

nigdy nie mogę osiągnąć efektu takiego jak Wy, niestety wyglądam w podkładzie zawsze źle, testowalam juz kilka firm mineralnych i zdaje sobie sprawe że to wina mojej skory, co mam zrobić żeby wkoncu móc dobrze wygladac?
podklady mineralne juz rok uzywam i jeszcze dobrego efektu nie osiagnelam, chociaz samo to, że potrafie je rozprowadzic to duzy plus, bo z plynnymi nie dalo rady, nie chce wyjsc na jakas desperatke ale mam juz tyle tych kosmetykow najrozniejszych a nie moge i tak się nimi upiększac, wsumie patrzac na mnie nikt by nie powiedzial że dbam o siebie, wydaje duzo pieniedzy na kosmetyki itd, bo wygladam jakbym zawsze sie niechlujnie pomalowala byle czym juz dobija mnie to
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-02-25 o 21:45
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 22:05   #2622
Szara Róża
Zakorzenienie
 
Avatar Szara Róża
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 207
GG do Szara Róża
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a próbowałyście może wierzbownicę, komórki macierzyste i pseudobotoks???
http://naturaliskosmetyki.pl/wierzbo...8bba9601a5fdcb
http://naturaliskosmetyki.pl/dipepti...oks-p-140.html
http://mazidla.com/index.php?option=...=803&Itemid=10

Jakieś opinie???
Właśnie czekam na zamówioną wierzbownicę Jak przetestuję - zdam relację

Cytat:
Napisane przez Galadriella Pokaż wiadomość
Niestety mazidłowy koszyk tak ma.
Potwierdzam
__________________
"Są takie chwile, gdy się nie śmie badać
swej własnej duszy, bo się człowiek lęknie,
że ani jednej nie znajdzie w niej struny,
co potrącona, jeszcze czysto dźwięknie."


Szara Róża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 22:07   #2623
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Incorrect ja moge doradzic sporo wody do picia i diete z NKT czyli rybki itd, troche pomoc powinno, a od zewnatrz to tu lepsze ekspertki ode mnie są
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 16:47   #2624
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Incorrect ja moge doradzic sporo wody do picia i diete z NKT czyli rybki itd, troche pomoc powinno, a od zewnatrz to tu lepsze ekspertki ode mnie są
Zgadzam się, od siebie mogę jeszcze dodać, że świetnie nawilża skórę od środka olejek z wiesiołka (w kapsułkach) i olej z ogórecznika. Do tego woda mineralna w dużych ilościach. A z diety wyeliminuj produkty, które odwadniają typu kawa.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 19:20   #2625
Atria_C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 36
GG do Atria_C
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzisiaj kupiłam mydło Rasshoul !
W Krakowie, w mydlarni. Myślicie że czymś się różni od osławionego EGM?
Jest z gilna, olejkiem araganowym, delikatnie pachnie i super się pieni. Zmywa makijaż (ale nie oczu, kiedy cienie są na bazie) - na razie bardzo mi pasuje Szczególnie to, że kupiłam małą kosteczkę za 19 zł co wychodzi taniej niż mydło z USA plus wysyłka.
Moze któraś z Was ma odświadczenia z takim mydłem vs. EGM?

Pani w mydlarnii poleciła mi mydło marsylskie do higieny intymnej, wzięłam pół kostki. Pachnie dziwnie... tak.. yy.. benzyną? ale może będzie fajne
Atria_C jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 19:36   #2626
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Atria_C Pokaż wiadomość
Dzisiaj kupiłam mydło Rasshoul !
W Krakowie, w mydlarni. Myślicie że czymś się różni od osławionego EGM?
Jest z gilna, olejkiem araganowym, delikatnie pachnie i super się pieni. Zmywa makijaż (ale nie oczu, kiedy cienie są na bazie) - na razie bardzo mi pasuje Szczególnie to, że kupiłam małą kosteczkę za 19 zł co wychodzi taniej niż mydło z USA plus wysyłka.
Moze któraś z Was ma odświadczenia z takim mydłem vs. EGM?

Pani w mydlarnii poleciła mi mydło marsylskie do higieny intymnej, wzięłam pół kostki. Pachnie dziwnie... tak.. yy.. benzyną? ale może będzie fajne
A w której mydlarni?
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 08:09   #2627
Atria_C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 36
GG do Atria_C
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez enaiv Pokaż wiadomość
A w której mydlarni?
Na Sławkowskiej

Z tego co czytałam u Cathy to jej mydło Rasshoul z EGM było takie twarde do odkrajania i brązowe a to jest miękkie i szare ale nadal fajne

Kupiłam mydło marsylskie też i włożylam go do reklamówki z nowym płaszczem. Nie muszę mówić że całkowicie prześmierdł Tak że jakbyście kupowały to chyba oddzielną torbę trzeba na nie brać
Atria_C jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:00   #2628
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Hm... a czy wszystkie te toniki np. trzeba trzymać w lodówce i mierzyć ph?
Bo wydaje mi się uciążliwe. Szczególnie, że mieszkam jeszcze z rodzicami i ciągle mi hydrolaty eliminowali z lodówki.
Ktoś polecił mi tonik z kwasami, chyba migdałowym czy mlekowym ale widzę, że jest z nim trochę zabawy.


W aptece nic nie mieli z kwasami.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 13:33   #2629
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dlatego chciałabym zapytać czy ten olej jojoba , który można kupić w aptece jest taki sam jak ten z mazideł?
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5800-Olej_jojoba_100_ml
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 14:33   #2630
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dlatego chciałabym zapytać czy ten olej jojoba , który można kupić w aptece jest taki sam jak ten z mazideł?
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5800-Olej_jojoba_100_ml
Mazidlany jest zimnotłoczony, w opisie z linka nic o tym nie ma, więc może być rafinowany. Trzeba by poczytać nalepki na butelce.
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 14:10   #2631
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny proszę o pomoc bo już załamuję ręce
Z braku Raya Active Acne Cleansing Gel i Multifruta moja cera znów zrobiła się tłusta i brzydka Nie będę zamawiać Raya bo nie dośc ze przyslka droga to bede musiala z miesiac czekac

Możecie polecić jakiś żel do mycia czy coś do cery już znów tłustej? Coby nie mialo w skladzie Sodium Laureth Sulfate, Gliceryny i Caprylicow? Coś o przyjaznym składzie, bez PEG i innych świnstw. Poratujcie! Musze coś dziś zakupić, a nie wiem co. Myślałam nad jakąs mydlnicą lekarską czy coś w tym stylu

SKLAD:
Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

Nie wiem jednak co to DMDM, zle mi sie kojarzy no i ma SLS i cos dlugiego na koncu...

Nie wiem czyy po prostu sie wybrac do herbapolu i popytac, ale kiedys kupilam w Herbapolu cos z Flos Leku i o zgrozo.. masakra. Lirene odpada, bo wszystko co mialam z Lirenki to wielkie G...

Moze po prostu mam przecierac twarz naparem z rumianku? Moze wlasnie pojsc w taką stronę?


Wczoraj np. zrobilam sobie peeling ananasowy z BU i po nim mialam super skorę, taka gladka ale nie sucha i nie tlusta.. no ale po godzinie BŁYSK.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 14:33   #2632
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecka bez wzgledu na rodzaj cery samo przemywanie skory nie wystarczy, skora musi byc dokladnie oczyszczana, a juz tlusta i problemtyczna szczegolnie. Nie mowie tu o wyzerajacych pory specyfikach ale o procesie samym w sobie - samo pomazanie skory woda czy jakims naparem nic nie da, skore trzeba oczyszczac dokladnie.
Jesli chodzi o kosmetyki bez skladnikow, ktore wymienilas, to niestety nie poradze, bo mnie pasuja akurat te nafaszerowane
Napisz prosze dokladnie jaki masz obecnie problem, wspolnie cos poradzimy. Co jest grane - skora jest otluszczona, swieci sie i wyskakuja wypryski, czy jest podsuszona i dlatego sie dotluszcza na akord? Jakis rumien, podraznienia, odlazace skorki, itp.?
Rozumiem, ze przy uzywaniu Raya skora byla OK, a po zmianie jest zle. To czego uzywasz teraz, ze sie pogorszylo?

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-03-01 o 14:36
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 14:54   #2633
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Vril w tym sek ze teraz nic nie uzywam, bo jak widze w kosmetykach te swinstwa to nie biore ich. Juz nie raz ladne kuku sobie zrobilam np. Clearaskin czy cos takiego.. po zelu do mycia twarzy mialam tak podrazniona skore ze musialam kupowac w aptece masc na podraznienia i 2 dni z burakiem na twarzy lazilam Dlatego nei chce drogeryjnych.

Jak stosowalam Raya żel i krem bylo SWIETNIE. Makijaz sie trzymal nie warzyl, cera byla normalna! Zas teraz kiedy mi sie to skonczylo.. skora mi sie tlusci dosc mocno, skorki sa nieliczne teraz (pewnie po peelingu) no i jest to czego nienawidze zaczely mi sie znow pojawiac podskorne gule na brodze. Wiem ze to jst przyczyna tego ze nie nawilzam twarzy, bo nie mam czym. Zauwazylam ze takie gule pojawiaja mi sie jak umyje twarz mydlem z Pure Luxe myslalam ze naturalne mydelko nie wyrzadzi mi takiej szkody. Ostatnio z braku laku znalazlam krem z babydream jakis rumiankowy czy nagietkowy i sie nim posmarowalam na noc, ale malutko bo jednak dystans zachowuje.. no i rano zamiast gladkiej nawilzonej buzi mialam tłustą i mega pory.. masakra, Nie moglam sie pomalowac, bo od razu wygladalam jakbym miala tynk na twarzy

Jak uzywalam tego z Raya, to skore mialam napiętą, gładką i sie nie tlusciła.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:08   #2634
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Vril w tym sek ze teraz nic nie uzywam, bo jak widze w kosmetykach te swinstwa to nie biore ich. Juz nie raz ladne kuku sobie zrobilam np. Clearaskin czy cos takiego.. po zelu do mycia twarzy mialam tak podrazniona skore ze musialam kupowac w aptece masc na podraznienia i 2 dni z burakiem na twarzy lazilam Dlatego nei chce drogeryjnych.

Jak stosowalam Raya żel i krem bylo SWIETNIE. Makijaz sie trzymal nie warzyl, cera byla normalna! Zas teraz kiedy mi sie to skonczylo.. skora mi sie tlusci dosc mocno, skorki sa nieliczne teraz (pewnie po peelingu) no i jest to czego nienawidze zaczely mi sie znow pojawiac podskorne gule na brodze. Wiem ze to jst przyczyna tego ze nie nawilzam twarzy, bo nie mam czym. Zauwazylam ze takie gule pojawiaja mi sie jak umyje twarz mydlem z Pure Luxe myslalam ze naturalne mydelko nie wyrzadzi mi takiej szkody. Ostatnio z braku laku znalazlam krem z babydream jakis rumiankowy czy nagietkowy i sie nim posmarowalam na noc, ale malutko bo jednak dystans zachowuje.. no i rano zamiast gladkiej nawilzonej buzi mialam tłustą i mega pory.. masakra, Nie moglam sie pomalowac, bo od razu wygladalam jakbym miala tynk na twarzy

Jak uzywalam tego z Raya, to skore mialam napiętą, gładką i sie nie tlusciła.

Anecka
a próbowałaś płyn micelarny Biodermy do tłustej cery,świnstw raczej tam nie ma,makijaz i łój świetnie czyści,potem tylko hydrolat i gotowe.Czasem jak czuję silna potrzebę umycia buzi woda to najpierw idzie micelar pózniej myję rosołkiem EGM i hydrolat.
5ooml to koszt ok.65zl,ja ostatnio kupiłam w aptece internetowej za 39,90
Nie mam problemów z trądzikiem za to badzo skóra mi się przetłuszcza i wągry gnębia, coraz bardziej kusi mnie kuracja dr.Hauschka do cery zanieczyszczonej po 25roku życia tylko że kosztuje ok 140,ale coraz bardziej przekonują mnie te kosmetyki.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 15:39   #2635
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecka nie uzywanie niczego to nie jest rozwiazanie. Skora ci sie tlusci, pory zatykaja, zaczynaja wychodzic wypryski - nie dziwota skoro nie myjesz twarzy, zwykle pomazanie sie woda nie wystarcza, potrzebny jest detergent, taki czy inny ale cos co myje. Mialas zle doswiadczenia z kosmetykami do cery tradzikowej, w porzadku, wiele z nas mialo ale nie ma co z gory skreslac calego asortymentu drogeryjnego.
Jak dla mnie rozwiazaniem tez nie jest uzywanie kosmetykow dla dzieci. Owszem wielu osobom taka pielegnacja sluzy ale tak naprawde jaki to procent z nas? Nie jestesmy dziecmi, mamy inna skore, inne potrzeby, kosmetyki dla dzieci moga byc pomocne od czasu do czasu dla cer wrazliwych, podraznionych ale nie sa przeznaczone dla doroslych, a juz dla cery tlustej, tradzikowej. Moga pomoc, owszem ale raczej na chwile, to sa kosmetyki okluzyjne, za ciezke dla cery problematycznej.

Tak jak EmilaDz78 polecam plyn micelarny - delikatny a skuteczny specyfik, ma go obecnie w ofercie wiele firm, takze drogeryjnych, w nizszych cenach niz te apteczne. Oczyszczanie zelem i woda tez polecam, jest najdokladniejsze. I koniecznie tonik i krem, nie pomijaj tych etapow, sa bardzo wazne. W drogeriach jest teraz masa kosmetykow, na pewno cos znajdziesz, wcale nie musisz uzywac kosmetykow do cery typowo tradzikowej jesli masz skore podatna na podraznienia.
Proponuje:
- micel, tonik i krem na rano
- zel\pianke do mycia z woda, tonik i krem na noc (moze byc ten sam co na rano, byle bez filtrow uv)

Osobiscie nie uznaje metod pomazania sie z rana woda, czy samym tonikiem - to nie jest mycie. Skora w nocy przeciez sie nie wylacza, wciaz produkuje sebum, do tego na twarzy sa resztki kremu nalozonego na noc, trzeba to wszystko zmyc, czyli najpierw oczyszczanie (np. micel), a dopiero jak mamy czysta twarz to przetarcie jej tonikiem, woda termalna lub hydrolatem (drugiego kroku pielegnacji uzywamy tylko i wylacznie gdy skora jest juz czysta! opinie jakoby tonik naniesiony na wacik mial zbierac resztki brudu czy makijazu nie usuniete przez mleczko, zel, pianke czy inny zmywacz to BZDURA. tonik jak sama nazwa wskazuje sluzy do tonizacji skory, przywracajac jej optymalne ph, nic wiecej, tonik nie sluzy do zmywania czegokolwiek. jesli na waciku z tonikiem zauwazy sie brud lub resztki kosmetykow do makijazu, to odkladamy tonik i myjemy twarz od nowa, dopiero jak skora jest czysta, to zabieramy sie za tonik, proste).
Na koncu krem, na dzien nawilzajacy, lekko sciagajacy pory, nie matujacy (robia wiecej szkody niz pozytku), na noc silniej nawilzajacy, odzywczy ale nie tlusty.
Oczywiscie zrobisz jak uwazasz ale szybciej i chyba taniej wyjdzie przejsc sie do drogerii i wysuplac jakis zmywacz, tonik i krem niz czekac na kolejne zamowienie z neta.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-03-01 o 15:49
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 19:33   #2636
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecka, vril ma rację prawdopodobnie odczuwalną poprawę uzyskasz jak po prostu zaczniesz myć skórę. Tłuszcz z kurzem i zanieczyszczeniami z powietrza to prosta droga do zapchania. Poza tym skóra może być przesuszona i potrzebować nawilżenia, co rekompensuje sobie nadmiernym tłuszczeniem.

Nie namawiam Cię na serie trądzikowe, absolutnie!
Delikatny żel do mycia skóry ma ziaja, polecam ten z serii oliwkowej, kosztuje grosze. SLSy ma, ale na dalszym miejscu.
Płyn micelarny rzeczywiście ma w ofercie wiele firm, ziaja czy perfecta kosztują mniej niż 10zł.
Polecam zakup suszonego głogu albo fiołka i przecieranie twarzy naparem, już po umyciu skóry.
Do tego jakiś lekki krem, jak chcesz to Ci coś umerdam
Zostawienie skóry samej sobie, zwłaszcza problematycznej, tylko wszystko pogorszy

Nie myślalaś, zeby jednak poczekać ten miesiąc na lure beauty, skoro tak dobrze Ci służą? Jest sporo zbiorowych zamówień, czasem jakies promocje. A może BU albo ZSK? Łatwo można dobrać niezły zestaw pielęgnacyjny.

Możesz też poprosić zaprzyjaźnionego lekarza o wypisanie recepty na tonik z kwasem salicylowym do zrobienia w aptece.

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2010-03-01 o 19:35
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 19:57   #2637
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Mam pyatnie doEmilaDz78---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------


Physiogel to świetny krem,spróbuj go wzbogacić np;olejkiem arganowym i skwalanem,lub innymi ulubionymi olejkami.
Dorabiaj sobię tylko trochę kremu ,możesz zmieniać receptury według potrzeb ,fajne olejki ma Ecospa i Zrób Sobie Krem[/QUOTE]

Wiem, wiem Physiogel to na razie mój jedyn kremik do buzi- idzie do mnie paczka z BU ze skwalanem i żelem hialuronowym ( żelem też chyba będe mogła wzbogacic sobie kremik?-oby tylko mnie HA nie uczulił, bo podobno swietnie nawilża, a tego potrzebuje).
A co to ta Ecospa ( poproszę o namiary )?
Uff-do tego dzisiaj jakis wysyp mam , podobno przy moim leczeniu doustnym mojego "tradziku" (czyt. niedoskonalości) moze tak na początku byc, oby potem bylo już lepiej (cera już się mniej przetłuszcza na czole ).

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-03-01 o 19:59
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 20:03   #2638
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Miałam podobne historie w okolicach oczu, nawet pisałam na forum, bo bałam się, że minerałki nie dla mnie. Teraz myślę, że powodem było to, że skóra w okolicach oczu jest sucha - bardziej niż na innych częsciach twarzy, dlatego podsuszające minerały + słońce (to było w lecie) robiły swoje. Ja mam jeszcze dodatkowo AZS, więc raz po raz miałam łuskę na powiekach. Pomogło mi natłuszczanie skóry w tych miejscach. Teraz maluję oczy i ich okolice (mam straszne cienie) prochami wszelkimi i jest git W dodatku jakby mi się poprawila pomarszczona skóra pod oczami (ale nie wiem, czy to nei siła sugestii oraz myślenie życzeniowe ;P)

Plurabelle mam pytanie, tez jestem 'posiadaczk" bardzo suchej skóry na buzi (AZS) uzywam Physiogelu ( ale na policzkach i wokół oczu po kilku godzinach czuje wysuszenie. Prosze napisz czym natłuszczasz skórę buzi/wokół oczu że mineraly zaczęły dobrze leże i nie wysuszac?

Pastereczka a jakie kolorki radziłabys dla mnie z DreamWorld (formuły Vapor, Mulberry i Mist mnie korcą)- ten prawie idealny z EDM to Multi-Tasking ( ale sciaga po kilku godzinach).

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Mam pyatnie doEmilaDz78---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------


Physiogel to świetny krem,spróbuj go wzbogacić np;olejkiem arganowym i skwalanem,lub innymi ulubionymi olejkami.
Dorabiaj sobię tylko trochę kremu ,możesz zmieniać receptury według potrzeb ,fajne olejki ma Ecospa i Zrób Sobie Krem
Wiem, wiem Physiogel to na razie mój jedyn kremik do buzi- idzie do mnie paczka z BU ze skwalanem i żelem hialuronowym ( żelem też chyba będe mogła wzbogacic sobie kremik?-oby tylko mnie HA nie uczulił, bo podobno swietnie nawilża, a tego potrzebuje).
A co to ta Ecospa ( poproszę o namiary )?
Uff-do tego dzisiaj jakis wysyp mam , podobno przy moim leczeniu doustnym mojego "tradziku" (czyt. niedoskonalości) moze tak na początku byc, oby potem bylo już lepiej (cera już się mniej przetłuszcza na czole ).
Żel hialuronowy jak najbardziej TAK,stopniowo dodawaj składniki i dokładnie mieszaj.
Na Ecospa namiary podam Ci na PW co by reklamy nie robic,ale jak wpiszesz w google to od razu wyskoczy
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 22:10   #2639
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Anecka, ja mogę polecić Boniderm http://www.bonimed.pl/ziola_leki-produkty-boniderm.html
do kupienia w ☠☠☠☠☠☠☠
Wiadomo każda cera reaguje inaczej, ale 2ooml kosztuje ok 10 zł. wiec mysle ze warto spróbować, nie nadaje sie jedynie do zmywania oczu bo szczypie, ale twarz swietnie oczysci i przy okazji podleczy stany zapalne . I jest własnie do cery przetłuszczającej się. Nie ma w składzie SLSów.

Takze mam problemtyczną, wrazliwą i naczynkową cere. Rzadko kiedy mnie coś nie podrażni, a to mydło sie całkiem przyzwoicie spisuje.

Cytat:
Napisane przez rozwielitka
Zostawienie skóry samej sobie, zwłaszcza problematycznej, tylko wszystko pogorszy
Róznie to bywa. Czasem kilka dni przerwy od kosmetyków, dobrze robi takiej cerze jak nasza. Nie można jej wyręczać, powinna co jakis czas samodzielnie odzyskiwać równowage, po swojemu sie regenerować. Ale wiadomo wszystko w granichach rozsadku
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 22:42   #2640
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
i dlatego ostatnio robie zrzuty z ekranu - bo i mi koszyk wygasal
tez tak robie
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.