Uczulenie na kosmetyki mineralne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 10:03   #1
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547

Uczulenie na kosmetyki mineralne


Witam

Zastanawiałam się czy nie dać tego pytania do tematu o zwątpieniu mineralnym, ale chcę żeby więcej osób mi doradziło dlatego daję tu.

Czy można być uczulonym na mineralne kosmetyki? Dodam, że mogę nosić biżuterię tylko ze złota i srebra, nawet stali chirurgicznej nie mogę.
A podkłady mineralne, to są tlenki metali?

Do rzeczy używałam jak na razie EDM po którym miałam przez 3 miesiące wielkie krosty po których zostawały okropne blizny i przebarwienia, to odstawiłam. Uznałam, że to pewnie mika jest winna i kupiłam Blusche z miką na 3 miejscu w składzie, wczoraj pierwszy raz nałożyłam, a dziś mam bordowe placki na twarzy, które wyglądają jak poparzone, na uczelnie z tego powodu nie poszłam i siedzę w domu, coś się z tych plam z przezroczystych bąbelków sączy, a ja nawet nie wiem, czym to posmarować. Boję się, że te ślady zostaną, jakieś blizny, czy przebarwienia, jeśli to coś da to mogę dołączyć foto. Żadnych nowych kosmetyków od 2 miesięcy nie miałam, pościel też w niczym nowym nie prana, nic nowego nie jadłam, czyli to od podkładu.
Pomocy co z tym robić?
Czekam teraz na próbki bezmikowego mineralnego podkładu, ale już nie użyję, bo się boję. Kiedyś używałam różne meybelliny i nawet avony i tylko mi jakiś pryszcz po nich wyskoczył, a tu taka sprawa

Edit:
Dodaję foto, błyszczy się, bo nakładam teraz na to Fenistil żel, na uczulenia mi pomaga, może i na to coś da, plamy nawet w dotyku są gorące i takie pulsujące, jak duży pryszcz się robi to też tak czuć(nie wiem, czy dobrze określiłam, ale może zrozumiecie)
W rzeczywistości plamy są bardziej bordowe i widać małe pęcherzyki z których płyn cieknie. Foto kiepskie bo telefonem.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-03-13 o 10:30
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 11:48   #2
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Dobrze lagodzi podraznienia Cicalfalte z Avene
Watpie aby uczulenie zniklo w 1 dzien, potrzeba minimalnie 2-3dni na zmniejszenie tego paskudztwa.
Najbrawdopodniej mineraly beda przyczyna tego, ja bym osobiscie je odstawila.
Ciezko jest pomoc w tej sprawie, moze warto pojsc do dermatologa?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 11:59   #3
ashka81
Raczkowanie
 
Avatar ashka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 357
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Na takie rany to bym kupiła solcoreryl, ale lepszym pomysłem byłoby wybranie się najpierw do dermatologa. Ja dostałam wysypki od tlenku chromu zawartego w pigmencie z TKB, tylko mi się nic nie sączyło(swatche robiłam na dłoni).

Edytowane przez ashka81
Czas edycji: 2010-03-13 o 12:18
ashka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 13:14   #4
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Właśnie mamę do apteki niedawno wysłałam, to mam nadzieję, że coś dobrego mi przyniesie, bo sama z takim czymś z domu się wyjść wstydzę. Oczywiście jeśli do poniedziałku nie zejdzie znacznie to do dermatologa się prywatnie przejdę. Ale boję się teraz, żeby mi tylko blizny po tym nie zostały.

A myślicie, że np sudocremem można to potraktować, czy lepiej nie, bo tam alkohol jest, ale jak w jednym miejscu spróbowałam to nawet nie szczypało?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-03-13 o 13:18
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 13:39   #5
ashka81
Raczkowanie
 
Avatar ashka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 357
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Nie. To musi być coś, co się nadaje na sączące rany. Jak się zrobi strupek, można będzie stosować takie wysuszające kremy. Tylko wydaje mi się, że lepiej będzie zastosować wtedy jakiś cepan, czy inną maść na blizny. Tak na wszelki wypadek. Ostatecznie to twarz.
ashka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 13:47   #6
Aethelwine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez ashka81 Pokaż wiadomość
Nie. To musi być coś, co się nadaje na sączące rany. Jak się zrobi strupek, można będzie stosować takie wysuszające kremy. Tylko wydaje mi się, że lepiej będzie zastosować wtedy jakiś cepan, czy inną maść na blizny. Tak na wszelki wypadek. Ostatecznie to twarz.
Hej Ashka81, na sączące się rany rewelacyjna jest najzwyklejsza kurkuma... Wg badań działa rewelacyjnie na trudno gojące się rany. Jest o tym wiele publikacji naukowych... Moja córeczka miała przez ponad miesiąc spuchnięty i obrzęknięty palec u nogi tuż przy paznokciu.. Posypałam kurkumą i już następnego dnia zaczerwienienie zanikło... Spróbuj, co Ci szkodzi - to jest naturalne.... Tylko strasznie żółci... Należy przysypać mokrą, sączącą się ranę tym proszkiem ....
Aethelwine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 13:51   #7
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Dobrze, to nie będę ryzykowała. Mam cepan, ale on mi pryszcze robi, to na takie duże obszary się nie nada, będę musiała się za czymś innym rozejrzeć.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Aethelwine Pokaż wiadomość
Hej Ashka81, na sączące się rany rewelacyjna jest najzwyklejsza kurkuma... Wg badań działa rewelacyjnie na trudno gojące się rany. Jest o tym wiele publikacji naukowych... Moja córeczka miała przez ponad miesiąc spuchnięty i obrzęknięty palec u nogi tuż przy paznokciu.. Posypałam kurkumą i już następnego dnia zaczerwienienie zanikło... Spróbuj, co Ci szkodzi - to jest naturalne.... Tylko strasznie żółci... Należy przysypać mokrą, sączącą się ranę tym proszkiem ....
To ja mam ała a nie Ashka81 i o ile jestem za naturalnymi lekami czy kosmetykami, to czymś mogącym alergię wywołać nie odważyłabym się alergicznej wysypki posypywać.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 14:09   #8
ashka81
Raczkowanie
 
Avatar ashka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 357
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Co do Blusche, to tam mają dobrą obsługę klienta. Napisz do nich i zapytaj, który składnik z podkładu który stosowałaś (kolor, formuła) wg nich mógł się do tego przyczynić. Jeżeli sami kręcą to powinni wiedzieć czy dodali tlenku chromu, karminu itp. W składzie na stronie podają - May contain Ultramarine. Może ona też wywołuje alergię.
ashka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:15   #9
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez ashka81 Pokaż wiadomość
Co do Blusche, to tam mają dobrą obsługę klienta. Napisz do nich i zapytaj, który składnik z podkładu który stosowałaś (kolor, formuła) wg nich mógł się do tego przyczynić. Jeżeli sami kręcą to powinni wiedzieć czy dodali tlenku chromu, karminu itp. W składzie na stronie podają - May contain Ultramarine. Może ona też wywołuje alergię.
Myślisz, że warto? Ja już chyba się nie skuszę na mineralny podkład, ale spróbuję im coś sklecić i przesłać, to może będę wiedziała czego unikać.
Najdziwniejsze jest to, że te plamy są bardziej gorące od reszty twarzy i jak coś zimnego przykładam to czuje ulgę.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:28   #10
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

może źle Ci radzę,ale póki co daruj sobie minerały bo to zbyt poważnie wygląda a jeśli masz to uczulenie to-według mnie- sprawa jest jasna, że to nie zbieg okoliczności.Kwestia makijażu nie jest warta Twojego zdrowia, możesz spróbować się dowiedzieć od czego konkretnie tak Ci się porobiło, zrobić jeszcze z jedną próbę na malutkim kawałeczku buzi inną firmą, ale ostrożnie i nic na siłę..współczuję
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:56   #11
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
może źle Ci radzę,ale póki co daruj sobie minerały bo to zbyt poważnie wygląda a jeśli masz to uczulenie to-według mnie- sprawa jest jasna, że to nie zbieg okoliczności.Kwestia makijażu nie jest warta Twojego zdrowia, możesz spróbować się dowiedzieć od czego konkretnie tak Ci się porobiło, zrobić jeszcze z jedną próbę na malutkim kawałeczku buzi inną firmą, ale ostrożnie i nic na siłę..współczuję
No ja raczej już się minerałów nie tknę. Ale dziwne dla mnie to uczulenie, bo nigdy jakoś wybitnie wrażliwej skóry twarzy nie miałam i od kosmetyków podrażnień nie miewałam.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 21:18   #12
ashka81
Raczkowanie
 
Avatar ashka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 357
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Myślę, że odpowiedzą. Czy się uda wytypować alergen w ten sposób trudno przewidzieć, ale warto spróbować. Porównałam składy podkładów z Blusche i EDM, w Blusche jest dodatkowo Boron Nitride, stawiałabym w takim razie na azotek boru. Tutaj jest lista najczęściej uczulających składników.

Edytowane przez ashka81
Czas edycji: 2010-03-13 o 21:38
ashka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 22:00   #13
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Jako alergik, przed użyciem każdego nowego kosmetyku powinnaś wykonać próbę alergiczną. Każda substancja może uczulać.
Kosmetyki mineralne składają się najczęściej z miki oraz tlenków: cynku, tytanu oraz żelaza czy ultramaryny (te dwa ostatnie jako barwniki). To wszystko jest opisane w wątku podstawowe informacje o kosmetykach mineralnych oraz składniki kosmetyków mineralnych.
Masz alergie na metale, także to czy masz wrażliwą skórę czy nie nie ma tu nic do rzeczy, alergia na dany składnik jest cechą osobniczą. A skoro kosmetyki mineralne zawierają m.in. tlenki metali to mogą Cię uczulać.
Firma Aromaleigh ma w swojej ofercie podkład o nazwie Glissade, który zawiera pigmenty, ale w otoczkach silikonowych, co tworzy jakby warstwę oddzielającą je od skóry, mogłabyś ewentualnie tego spróbować.
Dobrze by było zrobić też dokładne testy alergiczne i dowiedzieć się na co dokładnie jesteś uczulona.
__________________
65

250
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:32   #14
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Po pierwsze udaj sie do dobrego dermatologa ( wygląda to na silna reakcje uczuleniową- tzw. wyprysk kontaktowy) i do alergologa. Ja po mineralach z Bare Escentuals miałam strasznie zaczerwienione policzki i pieczenie ( pomógł Zyrtec po 2, 3 dniach i gruba warstwa żelu aloesowego).
Tez radzilabym zrobienie dokładnych testów u alergologa i zrezygnowanie na razie z WSZELKICH kolorowych kosmetyków.
Sama jestem alergikiem i testuję po w/w przygodzie nowe kosmetyki na niewielkim kawałku twarzy, i jak coś podszczypie czy dlużej piecze to zawsze zestaw: żel aloesowy z Forever (szczypie jak cos jest i musi wyciągnąc, zlagodzic ale po ok. 10 min. jest juz super ) i Zyrtec ( ktory jako alegik mam zawsze w zapasie w domu).
Pozdrawiam
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:01   #15
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Po pierwsze udaj sie do dobrego dermatologa ( wygląda to na silna reakcje uczuleniową- tzw. wyprysk kontaktowy) i do alergologa. Ja po mineralach z Bare Escentuals miałam strasznie zaczerwienione policzki i pieczenie ( pomógł Zyrtec po 2, 3 dniach i gruba warstwa żelu aloesowego).
Tez radzilabym zrobienie dokładnych testów u alergologa i zrezygnowanie na razie z WSZELKICH kolorowych kosmetyków.
Sama jestem alergikiem i testuję po w/w przygodzie nowe kosmetyki na niewielkim kawałku twarzy, i jak coś podszczypie czy dlużej piecze to zawsze zestaw: żel aloesowy z Forever (szczypie jak cos jest i musi wyciągnąc, zlagodzic ale po ok. 10 min. jest juz super ) i Zyrtec ( ktory jako alegik mam zawsze w zapasie w domu).
Pozdrawiam
Popieram w 100%. Nie radziłabym samej dalej eksperymentować i próbować leczyć się na włąsną rękę. Wystarczająco dużo kosmetyki Ci już narobiły. Lepiej udaj się jak najszybciej do lekarza.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:55   #16
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Popieram w 100%. Nie radziłabym samej dalej eksperymentować i próbować leczyć się na włąsną rękę. Wystarczająco dużo kosmetyki Ci już narobiły. Lepiej udaj się jak najszybciej do lekarza.
Jutro się dowiem jak wyglądają prywatnie terminy, bo państwowo to pewnie z miesiąc bym czekała. Jak na razie to nie ma żadnej poprawy Ale się ładnie urządziłam, no nie ma co
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:42   #17
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Jutro się dowiem jak wyglądają prywatnie terminy, bo państwowo to pewnie z miesiąc bym czekała. Jak na razie to nie ma żadnej poprawy Ale się ładnie urządziłam, no nie ma co
Słuchaj zapytaj w różnych przychodniach (może podzwoń ), bo np. u mnie jest jedna dermatolog w przychodni na kasę chorych, do której idę z biegu Nawet kolejki nie ma
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 19:37   #18
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Mam wizytę na czwartek dopiero i to prywatnie. Dobrze, że to nie swędzi chociaż, bo do tego czasu bym się zadrapała na śmierć chyba. Wygląda już trochę lepiej, mam nadzieję, że może ta wizyta w czwartek konieczna już nie będzie.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 21:05   #19
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam wizytę na czwartek dopiero i to prywatnie. Dobrze, że to nie swędzi chociaż, bo do tego czasu bym się zadrapała na śmierć chyba. Wygląda już trochę lepiej, mam nadzieję, że może ta wizyta w czwartek konieczna już nie będzie.
No to super, że już troszkę lepiej Na pewno zejdzie Musisz teraz uważać na nowe produkty, których będziesz używać i obserwować czy nic się nie dzieje Będzie dobrze zobaczysz
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 11:47   #20
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Lepiej idź do dermatologa niech ci coś przepisze nawet jak ci już zeszło to podrażnienie, będziesz miała w razie czego jakby coś znowu uczuliło. Ja nigdy nie byłam alergikiem, ale ostatnio nabawiłam się uczulenia albo przez zmieszanie czegoś z czymś, albo przez mint z EDM albo przez Kryolan. Do dermatologa nie poszłam i po 2-3 tygodanicj znowu mi się pojawiły te okropne krostki Tym razem popędziłam do lekarza pierwszego kontaktu (z dermatologiem mam za dużo problemów żeby się umówić na wizytę) i dostałam maść Elocom i tabletki Telfexo. Zniknęło szybciutko i mam w razie czego już pod ręką specyfki jakby skóra zachciała powariować.

Trzymam kciuki za znalezienie winowajcy twoejgo uczulenia
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 12:37   #21
ajka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 68
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

narjia miałam identyczną wysypkę-jak dobrze widze-czerwony placek a na nim malutkie pękające bąbelki placek znacznie cieplejszy od reszty.
Dostałam to od kontaktu skóry z nitem w spodniach.
Długo się to goi ale jeżeli będziesz uważała aby nie naruszać,za szybko zrywać itd strupków po bąblach nie powinny zostać blizny.Same pękające bąble nie zostawiły blizn mam mały ślad gdzie kilkukrotnie urwałam strupek.Ale mówię to tylko z własnego doświadczenia.

Miałam to już chyba z 3 razy ale nie na twarzy tylko na biodrze więc troche to olałam-na twarzy radzę czym prędzej do dermatologa.
Leczyłam to sama próbując suszyć,nawilżać,zabijać bąbelki nie ma zbytniej różnicy w tempie gojenia.

Najlepiej spisała się maść z apteki ale jak nie pamiętałam nazwy tak i teraz nie pamiętam.W aptece pani powiedziałam żeby dała mi maść na drobne rany w takiej małej saszecce kolor maści przeźroczysty a cena coś koło 3zł i Pani zrozumiała co chcę

Życzę powrotu do zdrowia
ajka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:40   #22
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez ajka0 Pokaż wiadomość
Najlepiej spisała się maść z apteki ale jak nie pamiętałam nazwy tak i teraz nie pamiętam.W aptece pani powiedziałam żeby dała mi maść na drobne rany w takiej małej saszecce kolor maści przeźroczysty a cena coś koło 3zł i Pani zrozumiała co chcę
Zapewne chodzi ci o Tribiotic Ja wszelkie uczuleniowe zmiany łagodzę Alantanem lub Alantanem Plus. Naprawdę są godne polecenia bo super łagodzą pieczenie i nawilżają. No i do wyboru jest maść albo leciutki krem.
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 17:26   #23
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Już w miarę zeszło, mam tylko/aż jaśniejsze plamy w tych miejscach, co się to zrobiło
Używam filtra 50 i mam nadzieję, że się te przebarwienia nie pogłębią.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 15:54   #24
kicia2856
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Fenistil to chyba kiepsko...spróbuj Alantan maść
kicia2856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 22:37   #25
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Kochana, to naprawdę wyglądało na alergiczny wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry), i szczerze mówiąc na Twoim miejscu serio zrezygnowałabym z minerałów, poszła do dermatologa i zrobiła testy płatkowe, żeby wiedzieć na jaki metal jesteś uczulona, najczęstsze to chrom, nikiel, kobalt, a także barwniki. To, że plamy były gorące, świadczy o zapaleniu (są takie cechy zapalenia, zdefiniowane już w starożytności: zaczerwienie, ból, obrzęk, wzrost temperatury, utrata funkcji/struktury komórek), pozdrawiam ciepło! trzymaj się
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:44   #26
Anusia2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Uczulenie na kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
No ja raczej już się minerałów nie tknę. Ale dziwne dla mnie to uczulenie, bo nigdy jakoś wybitnie wrażliwej skóry twarzy nie miałam i od kosmetyków podrażnień nie miewałam.
A testy uczuleniowe robiłaś?

Anusia,
Anusia2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.