Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-06, 19:50   #181
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Po prostu zwiększ ilość octu do wody, na mnie zaczął działać w roztworze pół na pół. Sylwiasta zaczynała od łyżki octu na 100 ml, teraz stosuje stężony ocet. Spróbuj dac 20 ml octu i dopełnić do 100 ml wodą (czyli 80 ml wody).
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:53   #182
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Talking Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Kupiłam rossmannowski ocet...

Jezusie! Jak to śmierdzi!! (Jak tani jabol)

A ja to miałam zamiar pić, rano na czczo (dla zdrowotności ), chyba nie dam rady. Pozostaje użycie kosmetyczne.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:56   #183
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziękuje Smoku za odpowiedz. Spróbuje ze zwiększoną dawką octu. Mam nadzieje, że teraz mi pomoże. Mi zapach octu wogóle nie przeszkadza
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:57   #184
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Kupiłam rossmannowski ocet...

Jezusie! Jak to śmierdzi!! (Jak tani jabol)

A ja to miałam zamiar pić, rano na czczo (dla zdrowotności ), chyba nie dam rady. Pozostaje użycie kosmetyczne.
A ja swoją pierwsza butelkę octu - z radości, że go wreszcie dorwałam, stłukłam tuż przed drzwiami, a były wtedy upały. TŻ wściekł się okropnie, śmierdziało, że hej.

Ja tam nic rano w siebie nie wmuszę, bo od zawsze mam trudne poranki, jakbym ustawicznie była w ciąży.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:59   #185
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Anitka11 Pokaż wiadomość
Dziękuje Smoku za odpowiedz. Spróbuje ze zwiększoną dawką octu. Mam nadzieje, że teraz mi pomoże. Mi zapach octu wogóle nie przeszkadza
Mam nadzieję, że nie masz super wrażliwej buzi, na wszelki wypadek wypróbuj na kawałku buzi, bo ja się poparzyłam 2 razy takim tonikem z octu, pomyliłam proporcje i wyglądałam jak burak, po nocy schodził.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 20:42   #186
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

podobnie jak Smok przygotowuję swój tonik w proporcjach 1:1 . Mniejsze stężenie octu nie podziałało, zrobiłam od razu tak mocny kaliber i jest akurat. Oprócz tego że śmierdzi niemiłosiernie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 20:53   #187
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Tylko nie linczujcie za głupie pytania

Ten ocet ziołowy u Limarii też się nadaje do toniku octowego?
Czytałam, że on zawiera także lawende, to pewnie na naczynka się nie nadaje?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 21:08   #188
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ocet Limarii do toniku się nadaje, ma 3,8% i glicerynę, więc nie będzie wysuszał buzi (niektórych zapychał) i będzie dość słaby. Z tą lawenda to nie wiem, jak to jest, bo tylko w mazidłach była informacja o złym wpływie lawendy na naczynka. Wiele receptur do skóry naczynkowej wręcz zaleca lawendę na rozszerzone naczynka, np. olejek Santal Clarins do cery suchej i naczynkowej zawiera lawendę. Myślę, że w toniku tej lawendy nie jest zbyt dużo, nie ma co przesadzać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 21:09   #189
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
podobnie jak Smok przygotowuję swój tonik w proporcjach 1:1 . Mniejsze stężenie octu nie podziałało, zrobiłam od razu tak mocny kaliber i jest akurat. Oprócz tego że śmierdzi niemiłosiernie
To zrób ten z cytryną, ten nie śmierdzi.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 21:17   #190
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ocet Limarii do toniku się nadaje, ma 3,8% i glicerynę, więc nie będzie wysuszał buzi (niektórych zapychał) i będzie dość słaby. Z tą lawenda to nie wiem, jak to jest, bo tylko w mazidłach była informacja o złym wpływie lawendy na naczynka. Wiele receptur do skóry naczynkowej wręcz zaleca lawendę na rozszerzone naczynka, np. olejek Santal Clarins do cery suchej i naczynkowej zawiera lawendę. Myślę, że w toniku tej lawendy nie jest zbyt dużo, nie ma co przesadzać.
Dziękuję Smoku!
Jakie proporcje mogę w tym przypadku zastosować skoro on taki słabszy jest?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 21:25   #191
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Dziękuję Smoku!
Jakie proporcje mogę w tym przypadku zastosować skoro on taki słabszy jest?
Normalnie ocet jabłkowy ma 5% i nie ma gliceryny.
Wszystko zalezy od tego, jak masz wrazliwa cerę.
Jak bardzo wrażliwą to bym dała 1 łyżkę na 100 ml wody, jak mniej to 20 ml octu i 80 ml wody, jak gruboskórna to pół na pól. Wszystko na wyczucie, lepiej słabszy, niż żeby się poparzyć, ale jak widac 5 ml na 100 ml wody nie działa na niektórych wcale.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 21:35   #192
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Gracias Smoku! Jesteś wielka
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:52   #193
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

A ja odnosnie zapachu.

Ja sie juz przyzwyczailam, ale moj TZ niestety nie. Nawet dzieciom przeszkadza ten smrod.

Ja za bardzo nie moge tego toniku uzywac ze wzgledu na naczynka, ale bardzo namawiam na niego TZ, bo ma straszna cere, jakby sie olejem wysmarowal, do tego pory, wrecz dziury, pelno zaskornikow.
Wysmarowalam go raz tym tonikiem, to byl tak wsciekly za ten smrod...

Ktos tu pisal, zeby dodac olejek herbaciany, ale ja nie mam pojecia gdzie cos takiego kupic (mieszkam w Niemczech), no i czy w ogole w Niemczech cos takiego jest...

Moze jest jeszcze cos co moznaby dodac, zeby zabic ten smrod octu?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:54   #194
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A ja odnosnie zapachu.

Ja sie juz przyzwyczailam, ale moj TZ niestety nie. Nawet dzieciom przeszkadza ten smrod.

Ja za bardzo nie moge tego toniku uzywac ze wzgledu na naczynka, ale bardzo namawiam na niego TZ, bo ma straszna cere, jakby sie olejem wysmarowal, do tego pory, wrecz dziury, pelno zaskornikow.
Wysmarowalam go raz tym tonikiem, to byl tak wsciekly za ten smrod...

Ktos tu pisal, zeby dodac olejek herbaciany, ale ja nie mam pojecia gdzie cos takiego kupic (mieszkam w Niemczech), no i czy w ogole w Niemczech cos takiego jest...

Moze jest jeszcze cos co moznaby dodac, zeby zabic ten smrod octu?
Smok pisał/a o patencie na zabicie smrodku - zrobić wersję z cytrynami. Jest tu podany przepis -gdzieś na początku .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:19   #195
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Tak, widzialam ten przepis, ale tam jest za duzo roboty. Nie mam tez tych skladnikow np. detergent (?). Nie jestem chemikiem, a wiec potrzebuje bardzo prostego sposobu

Znalazlam na niemieckich stronach Teebaum Oel Melaleuca alternifolia. Czy to jest wlasnie ten olejek herbaciany?

Ile sie go daje? Tylko pare kropli?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:27   #196
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Tak, widzialam ten przepis, ale tam jest za duzo roboty. Nie mam tez tych skladnikow np. detergent (?). Nie jestem chemikiem, a wiec potrzebuje bardzo prostego sposobu

Znalazlam na niemieckich stronach Teebaum Oel Melaleuca alternifolia. Czy to jest wlasnie ten olejek herbaciany?

Ile sie go daje? Tylko pare kropli?
To tak jak ja , narazie wypróbuję wersję z olejkiem eterycznym, herbacianego nie ma, ale to chyba nie ma różnicy który olejek?

Co do ilości - na pierwszej stronie Sylwiasta podaje - od 1 do 5 kropli. Smok stosował/a więcej, np tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=110.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:37   #197
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Właśnie się wyoliwkowałam hippem i to jest to .
Kolejna zachwycona.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:43   #198
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

To znaczy, ze moge dodac jakikolwiek olejek eteryczny? Np. jakis cytrusowy?

Nie mam w domu zadnego, bo nie znam sie na olejkach. Mam tylko jeden pomaranczowy, ktory paruje podgrzewany od spodu swieczka i wtedy w pokoju ladnie pachnie pomaranczami. Domyslam sie, ze to nie o takie olejki chodzi.

Znalazlam w necie sklep internetowy, w ktorym mozna kupic w roznych ilosciach rozmaite olejki, np. jojoba, drzewo herbaciane, lawenda, mango, zielone jablko, bazylia, czekoladowo-pomaranczowy, lotus, migdal, rozmaryn, orchidea, i wieeeele innych, ktorych nazw wcale nie rozumiem.
Nie mam pojecia, ktore z nich jak pachna, bo nigdy czegos takiego w sklepach nie widzialam. A tym bardziej nie wiem ktore moge dodac do toniku octowego, zeby to mialo przyjemny zapach.

Czy ktos mi cos poradzi? Znajac gust mojego meza, to on lubi cytrusowe zapachy, migdalowe.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:50   #199
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Właśnie się wyoliwkowałam hippem i to jest to .
Kolejna zachwycona.
Kate? a co to ma wspólnego z octem jabłkowym?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
To znaczy, ze moge dodac jakikolwiek olejek eteryczny? Np. jakis cytrusowy?

Nie mam w domu zadnego, bo nie znam sie na olejkach. Mam tylko jeden pomaranczowy, ktory paruje podgrzewany od spodu swieczka i wtedy w pokoju ladnie pachnie pomaranczami. Domyslam sie, ze to nie o takie olejki chodzi.

Znalazlam w necie sklep internetowy, w ktorym mozna kupic w roznych ilosciach rozmaite olejki, np. jojoba, drzewo herbaciane, lawenda, mango, zielone jablko, bazylia, czekoladowo-pomaranczowy, lotus, migdal, rozmaryn, orchidea, i wieeeele innych, ktorych nazw wcale nie rozumiem.
Nie mam pojecia, ktore z nich jak pachna, bo nigdy czegos takiego w sklepach nie widzialam. A tym bardziej nie wiem ktore moge dodac do toniku octowego, zeby to mialo przyjemny zapach.

Czy ktos mi cos poradzi? Znajac gust mojego meza, to on lubi cytrusowe zapachy, migdalowe.
Nie wiem, czy każdego można użyć . O olejkach jest fajny watek, założony przez Erato:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149354
Jest tam sporo przydatnych informacji i linki.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 13:12   #200
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

No to wychodzi na to, ze toniku octowego jednak ten herbaciany jest najlepszy. Kupie wiec najmniejsza buteleczke czyli 30 ml. A w miedzy czasie przygotuje tonik z przepisu z cytrynami to za 2 tygodnie bedzie gotowy.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 17:15   #201
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Tak, widzialam ten przepis, ale tam jest za duzo roboty. Nie mam tez tych skladnikow np. detergent (?). Nie jestem chemikiem, a wiec potrzebuje bardzo prostego sposobu

Znalazlam na niemieckich stronach Teebaum Oel Melaleuca alternifolia. Czy to jest wlasnie ten olejek herbaciany?

Ile sie go daje? Tylko pare kropli?
Weronisia,

Ja kroję 3 cytryny w plastry i zalewam octem (3 łyżki), ale mi trudność, sałatka na obiad kosztuje więcej zachodu.

Tak, to ten olejek. Można dac nawet do 25 kropli na 100 ml toniku, na początek daj 10 kropli, silny antyseptyk używany do cery trądzikowej, ma działanie immunologiczne, ale uwaga : jest fototoksyczny.

Weronisia, olejki sprzedawane sa w butelkach po 5 lub 10 ml, na pewno nie 30.
Mylisz olejki eteryczne z olejami: migdałowy, jojoba to oleje.
Tak to taki sam olejek, jak np. używany w kominku pomarańczowy, ale olejki, które znalazłaś w sklepie internetowym się raczej nie nadają, np. mango, zielone jałko, czekolada, bo to sztuczne kompozycje. Musi być naturalny olejek eteryczny.

Olejki kupuje się w aptekach/zielarniach.

Tu masz jedne z lepszych i droższych niemieckich olejków:
http://www.primavera.de/


Pomarańczowego nie dałabym do toniku, bo się pogryzie z zapachem octu. Gdy robię tonik z cytryną, dodaję olejek cytrynowy.
Mó TŻ mile spoglądał w stronę toniku octowego z dodatkiem 10 kropel olejku jodłowego (pichtowego), pachniał lasem, faceci lubią takie zapachy, a w dodatku ten olejek ma działanie immunologiczne i antyseptyczne, do tłustej cery.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 07:08   #202
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Przeczytałam cały wątek więc proszę nie bić za pytanie: jakie efekty widzicie przy stosowaniu octu jabłkowego?? (chodzi o długofalowe efekty)
Ja wczoraj kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością ten ocet i muszę powiedzieć że do sałatek jest świetny! Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak ocet jabłkowy

Tylko, że mój ocet kosztował 4,20 i nie było innego, który by miał farfocle
Z ciekawości nasączyłam wczoraj wacik wodą destylowaną i dałam kilka kropli octu i siup na twarz . Byłam zaskoczona, bo po żadnym innym toniku i hydrolacie nie miałam takiej fajnej buzi. A zapach dla mnie też fajny (ale ja lubie zapach octu )
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 11:51   #203
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziekuje Ci Smoku za informacje

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Weronisia,

Ja kroję 3 cytryny w plastry i zalewam octem (3 łyżki), ale mi trudność, sałatka na obiad kosztuje więcej zachodu.
Masz racje Ja musialam cos pomieszac, bo gdzies czytalam o dodawaniu detergentu.
Proste, tylko ze trzeba 2 tygodnie czekac, a ja strasznie niecierpliwa jestem Ale zrobie napewno



Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Tak, to ten olejek. Można dac nawet do 25 kropli na 100 ml toniku, na początek daj 10 kropli, silny antyseptyk używany do cery trądzikowej, ma działanie immunologiczne, ale uwaga : jest fototoksyczny...
A wiec kupie ten z herbaty TEEBAUMÖl. Nie wiem jak pachnie, ale jego wlasciwosci sa bardzo przekonujace

Jesli kupie ten herbaciany, ktory jest fotouczulajacy, to jest to tez problem, bo moj TZ nigdy nie pokremuje sie filtrem. Czy jesli bedzie smarowal sie tylko przed spaniem, to bedzie OK?
Moj TZ z przymruzeniem oka patrzy na moje filtrowanie sie, sam nigdy nie dalby sie posmarowac, a nie chce mu krzywdy wyrzadzic tym olejkiem


Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Weronisia, olejki sprzedawane sa w butelkach po 5 lub 10 ml, na pewno nie 30.
Mylisz olejki eteryczne z olejami: migdałowy, jojoba to oleje.
Tak to taki sam olejek, jak np. używany w kominku pomarańczowy, ale olejki, które znalazłaś w sklepie internetowym się raczej nie nadają, np. mango, zielone jałko, czekolada, bo to sztuczne kompozycje. Musi być naturalny olejek eteryczny..

Ja znalazlam sklep na Ebay, gdzie mozna kupic kazda ilosc olejkow. Najmniejsza ilosc to 50ml ale sa tez i 100 ml. Pisze, ze sa uzyskiwane poprzez destylacje parowa lisci i jest to calkowicie naturalny produkt z Australii.

Nie mam pojecia jaka jest roznica miedzy olejem a olejkiem, bo u nas jest tylko jedna nazwa ÖL. Bede wiec szukac eterycznych. Tylko skad mam wiedziec, ze sie nadaja, ze sa naturalne, a nie sztuczne


Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Olejki kupuje się w aptekach/zielarniach.

Tu masz jedne z lepszych i droższych niemieckich olejków:
http://www.primavera.de/.
No u nas w aptekach czegos takiego nie ma. Jedynie w internetowej widzialam teebaum öl.
Zielarni tez jeszcze nigdy tu nie widzialam
Pozostaja mi zakupy w necie. Lub tam gdzie sa dodatki to swieczek. Jestem zaskoczona, ze te od kominkow sie nadaja.

W aptece internetowej znalazlam olejek z drzewa herbacianego 30ml po 8 euro. To najmniejsza ilosc jaka tu znalazlam

Dziekuje za adres do Primavery. Tam mozna kupic po 10 ml za 5 euro, wiec wychodzi dosc drogo, ale skoro mowisz, ze sa to dobre olejki, to pewnie zakupy zrobie wlasnie tam

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Pomarańczowego nie dałabym do toniku, bo się pogryzie z zapachem octu. Gdy robię tonik z cytryną, dodaję olejek cytrynowy.
Mój TŻ mile spoglądał w stronę toniku octowego z dodatkiem 10 kropel olejku jodłowego (pichtowego), pachniał lasem, faceci lubią takie zapachy, a w dodatku ten olejek ma działanie immunologiczne i antyseptyczne, do tłustej cery.

Hmmm... nie wiem jak po niemiecku nazywa sie ten pichtowy, moze znajde w jakims slowniku. Mysle, ze mojemu tez by sie ten zapach spodobal, bo on lubi zapachy lesne. Nawet mi do domu przynosi uciete galezie drzew iglastych


A gdybym wsrod swieczek znalazla zapach lesny itp. to moge dodac, czy lepiej zamowic z apteki?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 11:57   #204
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Toniku używam codziennie (czasem nawet kilka razy dziennie) od ponad 3 miesięcy na twarz, dekolt i plecy, w sumie od pasa w górę. Zwykle bywam dość krytyczna wobec mazideł i im dłużej stosuję, tym więcej wad widzę. W przypadku toniku octowego jest odwrotnie, im dłużej go stosuję, tym bardziej się do niego przywiązuję.

Wcześniej nie zawsze używałam toniku, bo większość była dla mnie pachnącą wodą, która nie robi nic, nie lubiłam tez twardych toników, które nie zmiękczały płatka i buzi. Tonik octowy zmiękcza buzię, jest miła w dotyku, wygładza optycznie, zwęża pory, matuje, buzia jest miękka i super gładka w dotyku. Cera lekko się rozjaśnia, jest taka promienna, wypryski szybciej się goją i znikają czerwone plamy po nich. Jak mam wyprysk, to smaruję go kilka razy dziennie tonikiem i szybciej się goi. Na zaskórniki tonik nie wpływa - nie zmiejszają się, ale wyprsyki znikają po nim szybko, łagodzi buzię, podrażnienia. Tak się uzależniłam, że jak tylko odstawię, zaraz jest coś nie tak na buzi.
W toniku zakochałam się latem, jak były upały i wszelkie olejowo-kremowe mazidła poszły w odstawkę, poza tym moja cera wariowała i chciałam ją uspokoić - zostawiłam tylko mydło siarkowe, tonik octowy i filtry. I się poprawiło znacznie. Obecnie wraz ze zmianą pogody i stresami moja buzia coraz bardziej się przesusza, po użyciu toniku czuję ściągnięcie. Wynika to zapewne z dwóch powdów: tonik cytrynowo-octowy, a taki stosuję, troszkę bardziej wysusza skórę, poza tym ja robię toniki pół na pół, albo 70%octu i 30% wody i one są dość mocne, poza tym ja nie używam małych ilości toniku- ja się wręcz nim zlewam. Aplikuję nie płatkiem tylko dłońmi i robię to kilka razy pod rząd. Na jeden raz potrafię zużyć 10 ml toniku, zwłaszcza w razie wysypu. Używam też na plecy i dekolt, tam skutecznie zwalczył wypryski, rozjasnił na plecach ślady po nich, szyja i dekolt i piersi mają ładny koloryt, lekko zaróżowiony, są odżywione i jakby takie jędrniejsze.

Tonik tez wyzwolił we mnie chęć używania olejów i olejków - Hauschka, po którym nie widziałam jakiś super efektów, zaczął działać dopiero nakładany na tonik octowy, podobnie inne oleje, teraz tonik kładę nawet pod kwasy Pauli.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:24   #205
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci Smoku za informacje



Masz racje Ja musialam cos pomieszac, bo gdzies czytalam o dodawaniu detergentu.
Proste, tylko ze trzeba 2 tygodnie czekac, a ja strasznie niecierpliwa jestem Ale zrobie napewno





A wiec kupie ten z herbaty TEEBAUMÖl. Nie wiem jak pachnie, ale jego wlasciwosci sa bardzo przekonujace

Jesli kupie ten herbaciany, ktory jest fotouczulajacy, to jest to tez problem, bo moj TZ nigdy nie pokremuje sie filtrem. Czy jesli bedzie smarowal sie tylko przed spaniem, to bedzie OK?
Moj TZ z przymruzeniem oka patrzy na moje filtrowanie sie, sam nigdy nie dalby sie posmarowac, a nie chce mu krzywdy wyrzadzic tym olejkiem





Ja znalazlam sklep na Ebay, gdzie mozna kupic kazda ilosc olejkow. Najmniejsza ilosc to 50ml ale sa tez i 100 ml. Pisze, ze sa uzyskiwane poprzez destylacje parowa lisci i jest to calkowicie naturalny produkt z Australii.

Nie mam pojecia jaka jest roznica miedzy olejem a olejkiem, bo u nas jest tylko jedna nazwa ÖL. Bede wiec szukac eterycznych. Tylko skad mam wiedziec, ze sie nadaja, ze sa naturalne, a nie sztuczne




No u nas w aptekach czegos takiego nie ma. Jedynie w internetowej widzialam teebaum öl.
Zielarni tez jeszcze nigdy tu nie widzialam
Pozostaja mi zakupy w necie. Lub tam gdzie sa dodatki to swieczek. Jestem zaskoczona, ze te od kominkow sie nadaja.

W aptece internetowej znalazlam olejek z drzewa herbacianego 30ml po 8 euro. To najmniejsza ilosc jaka tu znalazlam

Dziekuje za adres do Primavery. Tam mozna kupic po 10 ml za 5 euro, wiec wychodzi dosc drogo, ale skoro mowisz, ze sa to dobre olejki, to pewnie zakupy zrobie wlasnie tam




Hmmm... nie wiem jak po niemiecku nazywa sie ten pichtowy, moze znajde w jakims slowniku. Mysle, ze mojemu tez by sie ten zapach spodobal, bo on lubi zapachy lesne. Nawet mi do domu przynosi uciete galezie drzew iglastych


A gdybym wsrod swieczek znalazla zapach lesny itp. to moge dodac, czy lepiej zamowic z apteki?
Weronisiu o detregencie było przy okazji olejku do mycia.

Ja też przy cytrynowym byłam niecierpliwa, część zlałam już po tygodniu.
Jeśli mąż będzie używał na noc, to bez przesady z tą fototoksycznością olejku.
Uwaga: olejek herbaciany (ti tree) to nie olejek z herbaty, tylko z drzewka herbacianego, pochodzi z Australii, stosowali go Aborygeni, pachnie ziołowo-szpitalnie, nie ma nic wspólnego z herbatą.
Nie polecam kupowania olejków wśród świeczek, bo taki leśny, to na bank nadaje się tylko do kominka, jest sztuczny, olejek naturalny ma zwykle nazwę rośliny, z której jest uzyskany, np. jodłowy, sosnowy, nie leśny.
Prawdziwy olejek ma nazwę po łacinie napisaną. Poza tym jeśli w takim sklepie wszystkie olejki sa w jednej cenie, zwłaszcza patrz na ceny olejku z róży, np. i różany i miętowy są w jednej cenie - to znak, że to sztuczne olejki. Nie znam niemieckich nazw, ale olejki w powinny być tez opisywane po łacinie, może to Ci pomoże. Pichtowy to Abies Sibrica, jest to olejek z jodły syberyjskiej.
por. http://shop.pollenaaroma.com/
Dziwią mnie trochę takie pojemności olejków 100 ml. 10 ml olejku to wystarczy na długo, 1 ml to w przybliżeniu 20 kropli.

Nie znam się na niemieckim, ale wydawało mi się, że olejki eteryczne to Ätherische Öle.
http://www.google.de/search?hl=de&q=...nG=Suche&meta=
Tu masz sklep: nazwy są tez po łacinie i butelki po 10 ml
http://shop.spinnrad.de/storeFront/d...t_order&page=2
Tu masz ten pichtowy:

http://www.giraffenland.de/product_i...roducts_id=705
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:37   #206
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

To znowu ja
Ostatnio narzekałam w tym wątku na zapach (smród!) octu rossmannowskiego, ale przyszłam zwrócić mu honor.
Zrobiłam mieszankę: szklanka ciepłej wody, łyżka miodu, łyżka octu (według rady z LU) i spokojnie można się tego napić pije.gif.


Teraz jeszcze tylko tonik zrobię i będę piękna i zdrowa
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:56   #207
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
To znowu ja
Ostatnio narzekałam w tym wątku na zapach (smród!) octu rossmannowskiego, ale przyszłam zwrócić mu honor.
Zrobiłam mieszankę: szklanka ciepłej wody, łyżka miodu, łyżka octu (według rady z LU) i spokojnie można się tego napić Załącznik 613120.


Teraz jeszcze tylko tonik zrobię i będę piękna i zdrowa

Bez miodu nie da rady tego wypić.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 14:10   #208
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Smoku ogromne dzieki

Juz zapisalam sobie ta nazwe i znalazlam w necie ten olejek pichtowy.
Dzieki tez za adres sklepu Spinnrad, bo ta Primavera strasznie droga

Juz mi mozg paruje od czytania. Jeszcze sporo musze poczytac.

Jeszcze raz dzieki Smoku
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 11:37   #209
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

dziewczyny, dziś przyglądalam się mojemu rossmanowemu octowi, i nie wiem czy ja ślepa jestem czy co, ale one mają jakiś termin przydatności czy są nieśmiertelne? bo nic a nic nie ma na etykietce
a teraz lecę do leclerca i zobaczę w aptece czy nie ma olejku herbacianego (to pod wpływem wpisów Smoka ) a w supermarkecie poszukam olejku hipp (ale to już na inny wątek)
aaa, i jakby pory mi się zmniejszyły i skóra ciut gładsza, tylko nadal syfki wyskakują i mnie szpecą
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 11:40   #210
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
dziewczyny, dziś przyglądalam się mojemu rossmanowemu octowi, i nie wiem czy ja ślepa jestem czy co, ale one mają jakiś termin przydatności czy są nieśmiertelne? bo nic a nic nie ma na etykietce
a teraz lecę do leclerca i zobaczę w aptece czy nie ma olejku herbacianego (to pod wpływem wpisów Smoka ) a w supermarkecie poszukam olejku hipp (ale to już na inny wątek)
aaa, i jakby pory mi się zmniejszyły i skóra ciut gładsza, tylko nadal syfki wyskakują i mnie szpecą
na moim occie też nie ma, nawet naklejki poodklejałam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-31 00:39:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.