Do filtromaniaczek:) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-18, 16:22   #391
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Czy Sally Hansen jest w ogóle dostępna w Polsce?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 17:09   #392
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Lightbulb Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dość długo ten wątek obserwowałam. Dla mnie Fitromaniaczka to brzmi dumnie

W poszukiwaniu coraz to doskonalszych filtrów wypatrzyłam marki Sunmedic i Anessa - obie należące do Shiseido. Czy może Dziewczynki spotkałyście się z nimi podaczas pobytów zagramanicznych?

M.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 17:27   #393
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Gdzie go można kupić, no i w jakiej cenie?

Dr Hauschka można kupić oczywiście przez internet, a oprócz tego w aptekach w Białystoku i w Warszawie.
Cena przez internet ok. 60 zł, a w aptekach ok. 70.,
oceny znajdują się na Wizażu:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8975

Sally Hansen można u nas dostać w Polsce, ale naprawdę trzeba poszukać, Nu Skin przez internet lub od konsultantki

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-02-18 o 18:12 Powód: literówka
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 22:47   #394
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
ja go używam, jest fajny, mogę Ci zrobić próbkę.
Bylabym chetnaodezwe sie na PW
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 14:36   #395
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Gdzie go można kupić, no i w jakiej cenie?
w sprzedaży bezpośredniej od dystrybutorów za 116 zł.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 22:28   #396
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Dr Hauschka można kupić oczywiście przez internet, a oprócz tego w aptekach w Białystoku i w Warszawie.
Cena przez internet ok. 60 zł, a w aptekach ok. 70.,
oceny znajdują się na Wizażu:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8975

Sally Hansen można u nas dostać w Polsce, ale naprawdę trzeba poszukać, Nu Skin przez internet lub od konsultantki

A znasz dokladna nazwe tego pudru Sally Hansen?
jest moze tutaj?

http://www.sallyhansenhealingbeauty.com/hb_powders.htm
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 00:39   #397
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana
A znasz dokladna nazwe tego pudru Sally Hansen?
jest moze tutaj?

http://www.sallyhansenhealingbeauty.com/hb_powders.htm
Dokładnej nazwy nie pamiętam, ale podana jest na BU, w wyszukiwarkę wpisz hasło i znajdziesz
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 05:57   #398
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Do filtromaniaczek:)

nie tak łatwo wcale znaleźć
a można go wogle w Polsce dostać?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 10:32   #399
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Dokładnej nazwy nie pamiętam, ale podana jest na BU, w wyszukiwarkę wpisz hasło i znajdziesz

Teraz powstalo zamieszanie,poniewaz na KWC Vanilla zglosila puder SH ale to nie jest ten o ktorym mowa na BU.
Vanilla podala do KWC CornSilk Shineless Classic Translucent Loose Powder ale on zawiera mike i to na pierwszym miejscu w skladzie

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12875

Basia na BU zachwala CornSilk Shineless Natural Matte Loose Powder ale on ma talk na pierwszym miejscu i teraz juz sama nie rozumiem,poniewaz ten puder jest pozytywnie oceniony przy stosowaniu filtrow a "Les Violettes Pudre Libre", Guerlaina juz nie pasuje Basi ze wzgledu na talk na pierwszym miejscu w skladzie

wiec na dobra sprawe jak to jest?

Zglupialam lekko po lekturze i czytaniu skladow
jakos nie pasuje mi ta retoryka......
Samej skrobii uzywac nie bede a mieszajac ja z innym pudrem zauwazylam dziwny kartoflany zapach.Nie sadzilam,ze takie meki bede przezywac
Zawsze jest opcja,ze zostane przy swoich ulubionych kosmetykach i dam sobie spokoj z zaglebianiem sie w te tematyke.
A pomyslec,ze mialam taka spokojna glowe kiedy nie uzywalam kwasow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 17:24   #400
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hmm... Nie dziwię Ci się, Hexxano, że jesteś zdezorientowana . Ekspertem nie jestem, ale z tego, co pamiętam, to Cornsilka Basia dopuściła, jako takie mniejsze zło, bo oprócz talku nie zawiera innych szkodliwych składników... Rozmowy o Guerlainie nie pamiętam...
Mam pytanie co do pudrów Haushki : czy nadają kolor? jak matowią? jaki efekt daje ten roświetjący?
I jeszcze kilka pytan : możliwość stosowania pudrów z talkiem i miką dotyczy TYLKO pomarańczowej serii Avene? Filtrom mineralnym talk już szkodzi?
Czy można nakładać filtry mineralne na chemiczne tej samej firmy? Chodzi mi konkretnie o Avene. Zauważyłam, że mineralna 25 do wrażliwych miejsc skóry działa świetnie jako korektor pod oczy, ale nie mogę jej stosować w przepisowych ilościach ( jest biała ) i dlatego zastanawiam się, czy mogę najpierw położyć pod oczy pomarańczową emulsję Avene, a na to mineralną 25?
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 18:00   #401
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mam pytanie o linie sloneczna Dermedic- czy zawiera stabilne filtry?
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 21:09   #402
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez _mina_
Mam pytanie o linie sloneczna Dermedic- czy zawiera stabilne filtry?
NIE.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 22:30   #403
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
NIE.
Dziekuje za odpowiedz
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 08:40   #404
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Teraz powstalo zamieszanie,poniewaz na KWC Vanilla zglosila puder SH ale to nie jest ten o ktorym mowa na BU.
Vanilla podala do KWC CornSilk Shineless Classic Translucent Loose Powder ale on zawiera mike i to na pierwszym miejscu w skladzie

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12875

Basia na BU zachwala CornSilk Shineless Natural Matte Loose Powder ale on ma talk na pierwszym miejscu i teraz juz sama nie rozumiem,poniewaz ten puder jest pozytywnie oceniony przy stosowaniu filtrow a "Les Violettes Pudre Libre", Guerlaina juz nie pasuje Basi ze wzgledu na talk na pierwszym miejscu w skladzie

wiec na dobra sprawe jak to jest?
Puder Sally Hansen, który polecała Basia posiada w składzie talk, ale nie posiada (Lub w bardzo małej ilości) innych szkodliwych substancji destabilizujących Parsol.

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Mam pytanie co do pudrów Haushki : czy nadają kolor? jak matowią? jaki efekt daje ten roświetjący?
I jeszcze kilka pytan : możliwość stosowania pudrów z talkiem i miką dotyczy TYLKO pomarańczowej serii Avene? Filtrom mineralnym talk już szkodzi?
Czy można nakładać filtry mineralne na chemiczne tej samej firmy? Chodzi mi konkretnie o Avene. Zauważyłam, że mineralna 25 do wrażliwych miejsc skóry działa świetnie jako korektor pod oczy, ale nie mogę jej stosować w przepisowych ilościach ( jest biała ) i dlatego zastanawiam się, czy mogę najpierw położyć pod oczy pomarańczową emulsję Avene, a na to mineralną 25?
Ja używam pudru jedwabnego do ciała Hauschki (oczywiście z zastosowaniem na twarz). Efekt matujący jest idealny, naprawdę daje prawdziwy mat. Nie pobiela twarzy tak jak skrobia, jest po prostu bezbarwny na twarzy. Tego rozświetlającego jeszcze nie mam, ale będę planowała kupić na wiosnę i lato.

Jeśli używasz filtrów Avene wogóle nie musisz się martwić o pudry z talkiem, miką itp.. ponieważ Avene nie posiadają Parsola tylko inny filtr, więc nie ma problemu ze szkodliwością filtrom. Filtrów mineralnych nie mieszamy z chemicznycmi. Chyba, że na przykład pod oczy naładamy mineralny, ponieważ są bardzo wrażliwe a na resztę twarzy chemiczny.
Podawałam link wczesniej do KWC, z filtrem mineralnym (Avene) tonującym pod oczy, którego można używać jako korektora (post 347).

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-21 o 13:47 Powód: post pod postem
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 10:18   #405
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dzieki Paula za odpowiedź Pytałam o reakcje filtrów mineralnych Avene z talkiem, bo tak przeczytałam na tym wątku :
Cytat:
Napisane przez Sandija
Więc na razie kupię sobie pod oczy ten mały Avene do okolic wrażliwych, tylko on ma filtry mineralne, więc kiepska sprawa z mazidłami kosmetycznymi
Byłoby fajnie, gdybym mogła stosować jednak jakiś puder na tą mineralną 25 Avene, bo tak mi się spodobał efekt maskujący, ale jednak za bardzo odcina się na buzi ta biel, a po upudruwaniu jest dużo lepiej.

Piszesz o 50 do wrażliwych miesc. Jak to jest z kolorem? Ja mam naprawdę jasna skórę, ciężko jest znaleźć dla mnie podkład w zimie. Kilka dziewczyn w KWC pisało, że jest za ciemna . Nie chciałabym musieć stosować samopalacza, tylko po to, żeby kolor filtra pod oczy mi odpowiadał. Mogłabyś porównać kolor tego filtra do czegos? Do jakieś odcienia podkładu np.? Lub po prostu jakoś opisac? Bo o próbki teraz strasznie ciężko, nawet o te popularne, a co dopiero mówic o tych rzadziej kupowanych i mniej znanych
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 11:58   #406
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
Dzieki Paula za odpowiedź Pytałam o reakcje filtrów mineralnych Avene z talkiem, bo tak przeczytałam na tym wątku :
Piszesz o 50 do wrażliwych miesc. Jak to jest z kolorem? Ja mam naprawdę jasna skórę, ciężko jest znaleźć dla mnie podkład w zimie. Kilka dziewczyn w KWC pisało, że jest za ciemna . Nie chciałabym musieć stosować samopalacza, tylko po to, żeby kolor filtra pod oczy mi odpowiadał. Mogłabyś porównać kolor tego filtra do czegos? Do jakieś odcienia podkładu np.? Lub po prostu jakoś opisac? Bo o próbki teraz strasznie ciężko, nawet o te popularne, a co dopiero mówic o tych rzadziej kupowanych i mniej znanych
Ja osobiście nie miałam tego filtra 50, ale sporo dziewczyn z Biochemi używa, i większości pasuje kolor

Na filtry mineralne moża używać pudru, poniewaz nie posiadają Parsola
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 12:06   #407
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No tak.... z filtrami Avene za bardzo moja skora sie nie polubila,jedynie bedac w domu uzywam kremu Avene 60+ z takim lososiowym odcieniem-nie jest zly,ale pozwalam sobie na niego tylko wtedy kiedy nie stosuje makijazu wogole i jestem pewna,ze bede w domu
Za to bardzo bardzo przypadl mi do gustu LRP Anthelios XL 60+ oraz Fluide Extreme,to moi faworyci.
A przyznam sie,ze w sklad tych ostatnich nie wczytywalam sie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 14:45   #408
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Question Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ja używam pudru jedwabnego do ciała Hauschki (oczywiście z zastosowaniem na twarz). Efekt matujący jest idealny, naprawdę daje prawdziwy mat. Nie pobiela twarzy tak jak skrobia, jest po prostu bezbarwny na twarzy. Tego rozświetlającego jeszcze nie mam, ale będę planowała kupić na wiosnę i lato.
A ile on kosztuje tak mniej wiecej i ile go jest?
Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 15:05   #409
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A ile on kosztuje tak mniej wiecej i ile go jest?
Pozdrawiam
Przez internet 60, a w aptece 70 zł, pojemność to 50g. więc opłaca się.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 16:42   #410
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Znalazłam puder jedwabny Hauschki: http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1104
Cena wysoka, ilość olbrzymia... Najwygodniej byłoby podzielić się kimś

No cóż. Nadal będę szukać specyfiku, który będę mogła używać na mój fluid Biodermy.
Pocieszyłyście mnie, że przy Avenie problem z talkiem i miką nie istnieje... dobrze zrozumiałam?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 16:50   #411
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mama zdobyła dla mnie w aptece próbkę Photoderm Flush, wyobrażacie sobie ?
Przetestowałam i powaznie się zmartwiłam. Taką miałam na ten krem tonujący "ochotę"... Wszystko wydaje się idealne, kolor także - delikatny, jakby mnie złapały pierwsze promienie słońca, ale nic się nie odcina od szyi. Ale się wałkuje koszmarnie
Czytałam o tym całym wałkowaniu i nie mogłam sobie wyobrazić o czym piszecie przy różnych specyfikach. Teraz już mogę Próbowałam na skórę bez kremu, potem na Sensibio AR, jest identycznie. Nawet jak mi się udało równo nałożyć, to przy dotknięci twarzy - łuszczenie.
Może jest na to jeszcze jakiś sposób? Żeby się nie zwałkował?

Czy 100 tonująca Biodermy też się wałkuje i - czy jest dużo ciemniejsza?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 17:14   #412
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Paula dziekuję za odpowiedź

Beoneself znam Twój ból jeśli chodzi o wałkowanie. Na mnie niestety wałkują się prawie wszystkie Biodermy - tylko fluid 100tka się nie wałkuje, a poza tym to cała reszta. Poza tym bezbarwne biodermy bielą mnie okropnie

A co do tego dzielenia się Hauschką to zabrzmiało ciekawie Ciekawi mnie tylko jaki ma kolor, bo ja blada jestem i dobrze byłoby gdyby owy puder nie dawał efektu maski. Aha i czy on nie będzie się gryzł z mleczkiem-żelem Vichy?

Paula napisała: [quote/]Ja używam pudru jedwabnego do ciała Hauschki (oczywiście z zastosowaniem na twarz). Efekt matujący jest idealny, naprawdę daje prawdziwy mat. Nie pobiela twarzy tak jak skrobia, jest po prostu bezbarwny na twarzy. [/quote]

A czym go nakładasz Paula? Pędzlem czy puszkiem?

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 19:53   #413
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Beoneself, ja mam biodermę tonujacą i uwielbiam ,, na mnie się nie wałkuje, ale lekko jakby...hm...matowi? nie jest taka tłusta jak inne filtry i z tego też powodu musiałam ją zimą odstawić (zwłaszcza przy cięższych mrozach), bo skóra mi się przesuszała (normalnie to jest bardzo tłusta). Minusem Biodermy jest też na pewno jej zbyt ciemny kolor, ale ja z moją równie ciemną karnacją nie narzekam, chociaż wydaje mi się że ten odcień ładniej prezentowałby się w lecie (inne oświetlenie). No i co jeszcze mi się dziwne wydaje w tej biodermie tonującej, to że ona nie jest tłusta ale taka trochę "gumkowa"- ciężko rozprowadza się po gołej skórze (nie da się jej nałożyć zbyt mało-to plus , bo "ciągnie") a na juvicie to "jeździ" mi po twarzy i się przemieszcza w ciągu dnia - muszę z nią jeszcze potrenować
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 20:47   #414
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kajol, dzięki za obszerne sprawozdanie (: Będę musiała odezwać się mailem do Biodermy i poprosić o próbki. Nawet jak kolor będzie za ciemny, to może wymyślę coś z mieszaniem np. z fluidem, natknęłam się już na ciekawe wątki na Biochemii
Jednego nie mogę zrozumieć - nie śmiejcie się - co ma zrobić to serum z wit. c? Wygładzić skórę, zwalczyć wypryski, czy jak? Czytam o nim i czytam, ale konkretnie się nie mogę dowiedzieć...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 21:03   #415
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

1) jest antyoksydantem i świetnie wspomaga działanie filtrów
2) dobrze działa na naczynka
3) działa przeciwzmarszczkowo, raczej profilaktycznie, także dzieki wspomaganiu filtrów
4) rozjaśnia i "rozpromienia" skórę
5) niektóre dziewczyny pisały, że rozjaśnia sińce pod oczami ( mi wit. C też lekko rozjaśniła)
Ogólnie wpływa bardzo pozytywnie na skórę . Tylko nakładać
Gdybym coś przeoczyła lub zle napisała, to porawiać
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 22:06   #416
vikki77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Witam
Po lekturze Wizazu i BU zmieniłam diametralnie pielęgnację mojej skóry,tłustej, skłonnej do zanieczyszczeń. Po nocnym aplikowaniu najpierw effeclar k, potem acne derm cera pięknie wygładzona, oczyszczona. Jesli chodzi o filtry - jestem cały czas "na próbkach" i moge tylko powiedzieć, że mieszanka Photoderm 100 tonujacej i Photoderm 100 fluide to najlepsze rozwiazanie jakie dla siebie znalazłam. Oceniam tu wygląd i komfort użytkowania, bo ochrona oczywista. Dobrze się trzymają skóry, mieszajac obie można kontrolować stopień koloru - jednym słowem filtr i podkład w jednym.

Ostatnio szukając tańszej opcji testowałam przez tydzień żel vichy capital soleil ten do ciała 60. Tu tragedia, co przez noc zrobil dobrego acne derm to vichy 60 w dzień psuł, czyli zaczeły pojawiać się gule. Pod oczy sie nie nadaje, nie pielegnuje, wysusza delikatną skóre, robi sie ona szczypiaca. Czyżby titanium dioxide prawie na początku składu?

W każdym razie u mnie w aptece w Bydgoszczy znalazłam Avene emulsje 50 za równe 50 zł, tam też jest titanium dioxide ale pod koniec składu, chyba zaryzykuję. Próbek niet. Natomiast czytam tu, że nie powinna powodować "niespodzianek" a takze dobrze się sprawuje w okolicach oczu (?)
Pozdrawiam Was
A w jakiej aptece w Bydgoszczy kupiłaś emulsje Avene50?
vikki77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 23:56   #417
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Bioderma zawiera parsol, czyli gryzie się z każdym talkowym pudrem, oraz miką i wieloma innymi składnikami.
Avene pomarańczowa jest bezpieczniejsza, można po niej się pudrować talkowymi pudrami.
Najlepiej przed nałożeniem pudru dobrze się naskrobiuj, to zaizoluje trochę filtr od tych niekorzystnych składników (jednak mimo skrobii, pudry osłabiają ochronę - zródło wiadomości - BU of course!

Byłam dziś na próbkowych łowach, ale niestety kiepsko, kiepsko, udało mi się zdobyć tylko biodermę barwioną 100, ja nie lubię barwionych więc jeśli któraś z was ma ochotę na testowanie tych 5ml to chętnie je wyślę na podany adres.
Panie w aptekach są jednak optymistkami jeśli chodzi o słoneczne próbki - idzie wiosna mówią, może dystrybutorzy wreszcie czymś sypną do aptek.
Na razie bieda, bieda.
ja bym chętnie wypróbowała, jesli możesz mi wysłać, mogę się o coś zamienić, lub np. pokryć koszt wysyłki, pozdrawiam
herezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-22, 03:07   #418
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez herezja
ja bym chętnie wypróbowała, jesli możesz mi wysłać, mogę się o coś zamienić, lub np. pokryć koszt wysyłki, pozdrawiam
Niestety próbka poleciała już do Torunia do Agatki, ale jak tylko uda mi się znowu coś upolować to dam znać.

Mam pytanie, czy któraś z was używa tego mleczka Avene 40 z dzieciaczkiem? Wydaje mi się, że chyba Sandija coś o nim pisała. Jeśli tak to czy mogłybyście coś o nim skrobnąć? Jak tam wchłanianie, błysk i takie tam.
Będę wdzięczna, bo to ostatni produkt z miarę wysoką ochroną w aptekach w mojej okolicy. Chciałabym mieć coś Avene bo jednak chciałby się człowiek od czasu do czasu pomazać jakimś makijażem.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-22, 10:55   #419
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Niestety próbka poleciała już do Torunia do Agatki, ale jak tylko uda mi się znowu coś upolować to dam znać.

Mam pytanie, czy któraś z was używa tego mleczka Avene 40 z dzieciaczkiem? Wydaje mi się, że chyba Sandija coś o nim pisała. Jeśli tak to czy mogłybyście coś o nim skrobnąć? Jak tam wchłanianie, błysk i takie tam.
Będę wdzięczna, bo to ostatni produkt z miarę wysoką ochroną w aptekach w mojej okolicy. Chciałabym mieć coś Avene bo jednak chciałby się człowiek od czasu do czasu pomazać jakimś makijażem.
Ja uzywam mleczka avene, tylko tego 50+, w pomaranczowym opakowaniu po 100ml. Jesliby cie interesowalo to daj znac
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-22, 11:02   #420
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Niestety próbka poleciała już do Torunia do Agatki, ale jak tylko uda mi się znowu coś upolować to dam znać.

Mam pytanie, czy któraś z was używa tego mleczka Avene 40 z dzieciaczkiem? Wydaje mi się, że chyba Sandija coś o nim pisała. Jeśli tak to czy mogłybyście coś o nim skrobnąć? Jak tam wchłanianie, błysk i takie tam.
Będę wdzięczna, bo to ostatni produkt z miarę wysoką ochroną w aptekach w mojej okolicy. Chciałabym mieć coś Avene bo jednak chciałby się człowiek od czasu do czasu pomazać jakimś makijażem.
Tak, ja
Powiem w skrócie - dla mnie jest identyczne jak 50, ta sama kosnystencja, ta sama wchłanialność, różnica taka, że nie ma zapachu. Jak możesz Kate to kupuj, jest b.dobre, u mnie już nawet tego nigdzie nie mogę dostać
Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.