pogrzeb - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 13:00   #91
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: pogrzeb

Dziewczyny drogie, proponuję abyście kontynuowały tę polemikę w stosownym wątku. Tu chyba nie miejsce na to...
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 13:06   #92
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: pogrzeb

Velvet ma rację słowo perfuma istnieje i było kiedyś poprawne, obecnie mamy tylko formę perfumy - to wiadomo, a forma perfuma jest błędna. Stojałam też było w staropolszczyźnie nie każde formy, w dzisiejszym rozumieniu błędne, da się umotywować jakimiś dawnymi formami, te 2 akurat tak w języku zachodzą różne procesy, norma ewoluuje itd. Siarko - chyba nie do końca zrozumiałaś o co Velvet chodzi. Ale to nie dyskusja na ten wątek
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 13:18   #93
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: pogrzeb

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Velvet ma rację słowo perfuma istnieje i było kiedyś poprawne, obecnie mamy tylko formę perfumy - to wiadomo, a forma perfuma jest błędna. Stojałam też było w staropolszczyźnie nie każde formy, w dzisiejszym rozumieniu błędne, da się umotywować jakimiś dawnymi formami, te 2 akurat tak w języku zachodzą różne procesy, norma ewoluuje itd. Siarko - chyba nie do końca zrozumiałaś o co Velvet chodzi. Ale to nie dyskusja na ten wątek
Aggis, jak najbardziej zrozumialam - i nie bez kozery wlasnie jako przykladu uzylam wzmiankowanego "stojałam"
dyskusja zaczela sie od tego, ze zwrocono Joannie uwage, ze uzyla niepoprawnej formy odnosnie do perfum - zas Velvet odwolala sie do staropolszczyzny, co wedlug mnie, nie wplywa przeciez na fakt, ze obecnie forma ta nie jest poprawna i zwrocenie na to uwagi nie bylo bledem (abstrahujac od tego czy w ogole wypada komus zwracac uwage)

i rzeczywiscie, offtopujemy^^ przepraszam, sama sie do tego przyczynilam

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2009-07-14 o 13:19
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 13:23   #94
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: pogrzeb

Wreszcie mam troche wiecej czasu by tu odpisać...

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
oczywiście,nie mamy o czym mówić/pisać bo robi się nie smacznie a to nie o to chodzi w tym wątku


Princeska nie ma żadnego sporu My tylko wyrażamy swoje opinie na dany temat mamy odmienne zdania i tyle
Ja też wcale nie uważam by był to spór

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Najbliższe mi jest zdanie Aggie, toteż zacytowałam.



A tu nie zgadzam się. Bez przesady, Perfumy to tylko jedno z wielu podforów Wizażu, każdy ma prawo tu wejść i coś napisać. Pojawił się wątek kontrowersyjny, to nic dziwnego, że wiele osób chce się wypowiedzieć.
A dorabianie do Perfum ideologii- że to nasz mały światek, że wymaga specjalnej troski, empatii, współczucia, niepisane reguły....a tu jakiś intruz sie zjawia,- i śmie krytykować, a tego robić wszak absolutnie nie wolno- nie odpowiada mi.
To forum jak inne, że wytworzyła sie tu grupa znających się i lubiących się osób, to dobrze, ale nie znaczy, że rządzi się jakimiś innymi prawami, a od odwiedzających je trzeba wymagać jakiegoś specjalnego Wersalu.
Koto, ja nie przypisujetutaj zadnej dodatkowej ideologii i wcale nie uwazam, aby Perfumy byly hermetyczne. Przyznam, ze daleka jestem od takich osadow. Jednak uwazam, ze w momencie, w ktorym ktos pyta akurat o taka rade, a sytuacja na pewno nie jest prosta to jesli juz mamy krytykowac to jedynie konstrykrywanie. A nie stosujac do tego celu emotikonki czy jedno wyrazowe zdania.

Nie uznalam tez ze Joanna jest intruzem czy cos w tym stylu. Chcialam poprostu zasugerowac, ze skoro jest to forum o perfumach, to na pewno sporo osob przywiazuje do nich znacznie wieksza wage niz ktos kto poprostu kupuje jedna butelke perfum w roku i stosuje az do momentu w ktorym stanie sie ona pusta. I na pewno mnostwo ludzi nie rozumie jak mozna miec 23 butelki i kupowac 24 albo jak mozna rozkladac zapach na pierwiastki pierwsze. Ja szanuje to, ze ktos nie rozumie, ze dla kogos jest to dziwne itd, tylko akurat w tym jednym wypadku uwazam, ze to zdziwienie mozna przynajmniej ubrac w dobre slowa, dlatego, ze osoba ktora watek zalozyla juz wystarczajaco cierpi i chyba nie trzeba jej dodatkowo przygnebiac nie do konca milymi opiniami.

I tak szczerze mówiac, to uwazam, ze mialam racje w tym co napisalam, bo pozniej pojawilo sie jeszcze kilka postow ktore mile na pewno nie byly. Szczegolnie dla kogos kto przezywajac smierc bliskiej osoby poprosil poprostu o rade.

Byc moze nie ubralam tego w odpowiednie slowa, moze cos co napisalam bylo dwuznaczne albo za bardzo emocjonalne ale strasznie nie lubie takiego wlasnie osadzania. Czasem bardzo bezpodstawnego. Mysle, ze to jest temat, w ktorym opinni bedzie wiele, tylko ze nikt nie ma prawa do osadzania drugiej osoby, bo kazdy przezywa smierc na swoj wlasny, bardzo osobisty sposob.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 13:36   #95
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: pogrzeb

Czytam i czytam (pomijam oczywiście niuekulturalne i jednoemotikonkowe odpowiedzi, które nic nie wnoszą, a maj ą za zadanie tylko obrazić kogoś).

Przyznam, że gryzę się z tym tematem - i nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Raczej wiele pytań, kwestii itd.

Z jednej strony nie wiem, czy w takim dniu myślałabym o tym, czym pachnieć. Raczej nie. Ale nie oburza mnie to, że ktoś pomyśli, że czuję potrzebę wypachnienia się, że się zastanawia. Nie wiem, co taka osoba w danej chwili myśli, a posądzając ją w tym momencie o znieczulicę, czy brak uczuć wyższych, jest moim osobistym zdaniem, daleko idącym nadużyciem.

Byłam na pogrzebach, gdzie masę uczestników było wyperfumowanych, kobiety umalowane i starannie uczesane. Być może rano zastanawiały się czym się wypachnić, mężczyźni - który krawat wybrać. Czy to oznacza, że nie kochali bliskich zmarłych, że są bez serca? Moim zdaniem odpiwedź nie jest prosta i taka jednoznaczna
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 13:48   #96
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: pogrzeb

Madziczko Twój punkt widzenia był mi już nie raz bliski. I masz rację to trudny temat i dlatego tyle OT powstało, bo jak Autorka wątku słusznie podkreśliła prosiła o radę a nie o analizę jej motywacji. Chyba zawsze jest najtrudniej zrozumieć człowieka, który ma zupełnie odmienne zdanie na ten sam temat a jego motywacje są ok i to pewnie najbardziej uwiera,ze trudno jednoznacznie się opowiedzieć.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 13:57   #97
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: pogrzeb

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem odpiwedź nie jest prosta i taka jednoznaczna
Dokładnie.
Wiem, że autorka nie prosiła o wypowiedzi ogólnie na temat tego zagadnienia, ale temat skłonił wiele osób (w tym mnie) do refleksji...
Mnie osobiście by bardzo przeszkadzało, gdyby ktoś na pogrzeb wyperfumował się jakimś słodziakowatym killerem, krzykliwą landryną pt. "patrzcie na mnie, chcę być w centrum uwagi" itp. Delikatne, subtelne zapachy byłyby dopuszczalne.
W tej chwili mam takie odczucie, ale będąc w takiej sytuacji przypuszczam, że byłoby mi już wszystko jedno i skupiałabym się na czymś innym...

W każdym razie nie potępiam samego zastanawiania się czym się wypachnieć na pogrzeb, ale żeby zakładać wątek i żebyśmy radziły na tych samych zasadach, co dziewczynom szukających perfum na ślub, egzamin, randkę? Dla mnie to już przekroczenie pewnej granicy.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 14:07   #98
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: pogrzeb

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Madziczko Twój punkt widzenia był mi już nie raz bliski. I masz rację to trudny temat i dlatego tyle OT powstało, bo jak Autorka wątku słusznie podkreśliła prosiła o radę a nie o analizę jej motywacji. Chyba zawsze jest najtrudniej zrozumieć człowieka, który ma zupełnie odmienne zdanie na ten sam temat a jego motywacje są ok i to pewnie najbardziej uwiera,ze trudno jednoznacznie się opowiedzieć.
Ja po prostu jestem przeciwna przypinaniu jednoznacznych łatek ludziom w danej sytuacji. Nie wiem, co myśli człowiek, który jednocześnie stracił bliskich, a jednocześnie starannie ubiera się czy perfumuje na ich pogrzeb. Może mu są obojętni, może jest wielkim egoistą i próżnym człowiekiem. Właśnie -"może". Przypięcie mu łatki i wydanie jednoznacznego osądu jest bardzo łatwe i nierzadko ciśnie się na usta i do głowy. Ale zawsze sobie zadaję pytanie, czy rzeczywiście wiem, co ktoś myślał i czy mam monopol na wiedzę o ludziach i ich zachowaniach. Czasem mam rację, ale czasem mogę się pomylić.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 14:12   #99
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: pogrzeb

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
W każdym razie nie potępiam samego zastanawiania się czym się wypachnieć na pogrzeb, ale żeby zakładać wątek i żebyśmy radziły na tych samych zasadach, co dziewczynom szukających perfum na ślub, egzamin, randkę? Dla mnie to już przekroczenie pewnej granicy.
No właśnie. Utrata ukochanej osoby jest największym stresem w zyciu czlowieka. Ale z drugiej strony mam świadomość wynikającą także z wlasnych doświadczeń, że inaczej odbiera się śmierć kiedy umiera dziecko, mąż, rodzic, dziadkowie, najbliższy przyjaciel (podkreślam, że mam na myśli te najsilniejsze więzi uczuciowe, które autentycznie łączyły ludzi) a inaczej kiedy idzie się na pogrzeb koleżanki z pracy czy ze szkoły, którą owszem bardzo się lubiło i choć jej śmierć nas poruszyła, to jednak nie roztrzaskała naszego życia w drobny mak. Inny jest kaliber przeżyć. I nawet kiedy jest się na pogrzebie osoby, z którą nie miało się głębokiej więzi, to i tak nie można tego porównać do przeżyć takich samych jak ślub, święta.

Edit.: To był tylko przykład z tą koleżanką, bo może to chodzić tak samo o krewnych, których rzadko się widywało albo nawet nie lubiło za życia. Wyjaśniam, ponieważ jestem przeciwna chodzeniu na pogrzeby osób, które nie były mi w ogole, albo prawie w ogole bliskie. Czuję się wowczas bardzo nie na miejscu, kiedy patrzę na rozpacz rodziny i przyjaciół. W moim środowisku pracy jest taki zwyczaj wysyłania delegacji na pogrzeb. Wiem, że to chodzi o wyrażenie szacunku, wsparcia i przekazania informacji, ze pamiętamy i rozumiemy, ale dla mnie jest zbyt krępujące, by oglądały mnie osoby z pracy w takiej kondycji psychicznej. Zaznaczam, że to jest moje osobiste zdanie i moja opinia, i nie oczekuję, ze ktoś mi przyzna rację.

Edytowane przez danaida
Czas edycji: 2009-07-14 o 14:22
danaida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 17:29   #100
Paura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
GG do Paura
Dot.: pogrzeb

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
W każdym razie nie potępiam samego zastanawiania się czym się wypachnieć na pogrzeb, ale żeby zakładać wątek i żebyśmy radziły na tych samych zasadach, co dziewczynom szukających perfum na ślub, egzamin, randkę? Dla mnie to już przekroczenie pewnej granicy.
Ta granica została ustanowiona przez wcześniejsze tematy, poruszające lżejsze kwestie, perfumy przyzwyczaiły nas do radości- to naprawdę warty obrony, wielkiej wagi bastion? Czy skutek uboczny przyzwyczajeń, który warto z całą świadomością zignorować?

Załóżmy, że istnieje forum ogólnotematyczne, żebym już nie piła do Perfum. A zakłada temat "jaki lubicie kolor?", B "babka piaskowa- co robię źle?, C doprawia "pomóżcie wybrać komplet na podwójną randkę". Nagle wychodzi szatańska, ociekająca złymi intencjami i podła D i pyta: "jak poradziłyście sobie ze śmiercią bliskiej osoby?". A, B i C rozszarpują ją na strzępy za przywołanie ich demonów i zaaplikowanie tematu takiego kalibru pośród innych. Mimo faktu, iż pierwsze trzy tematy to zwykła trawa do poplotkowania. Mimo faktu, iż D stawia temat o wiele ważniejszy, o wiele bardziej wart dyskusji, temat, w którym jest autentyczne zapotrzebowanie na PORADĘ.

Nie oceniajmy autorki przez pryzmat innych tematów "tego typu" na forum. Ja przez chwilę miałam ochotę, bo te wszystkie Zaduszki i Magisterki nieraz mnie załamywały, słowo honoru, miałam myśli podobne do rodzących się tutaj: "jak można mieć takie problemy? Jak można zadawać takie pytania?", a dalej: "Jezu, kolejny buziaczek, kolejny, boże, o, w końcu chłodna trawa, jezu, idę stąd, bo jeszcze zaraz włączę Vivę i zacznę podrywać instruktora jazdy". Gdybym weszła z marszu, nie znając podforum, na tego typu temat, też zastanawiałabym się, czy to nie prowokacja.
... ale nie pisałam do autorek, co sądzę o ich problemach czy ich ciekawości. Ponieważ wątki rozwijały się fajnie, na pewno były komuś potrzebne i miały jakąś funkcję. Ten też ma. Tylko dlatego, że jest komuś o wiele bardziej potrzebny i dużo takich nie było, ma zostać sklasyfikowany jako "przekroczenie granicy"?
__________________
Have ruled out artificially intelligent virus... unless it's very intelligent, and toying with me!
Paura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 19:13   #101
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: pogrzeb

Cytat:
Napisane przez Paura Pokaż wiadomość
Nie oceniajmy autorki przez pryzmat innych tematów "tego typu" na forum.
Autorka mogła inaczej sformułować swoje zapytanie, wtedy nie miałabym skojarzenia z podobnymi tematami odnośnie wyboru perfum. Bo wybacz, zastanawianie się nad trwałością perfum w obliczu tragedii jaką niewątpliwie jest śmierć członka rodziny/znajomego (jeśli nie dla autorki to na pewno innych osób będących na pogrzebie) oraz przez wzgląd na szacunek, który wypada mieć do osoby zmarłej (czy to z bliższej czy dalszej rodziny czy kręgu znajomych) jak i innych uczestniczących w obrzędzie, trąci dla mnie zupełną obojętnością wobec owej tragedii i próżnością.
Na początku uznałam ten wątek za prowokację, bo naprawdę ciężko jest mi uwierzyć, że ktoś może założyć wątek, w którym serio zadaje pytanie "czym się psiknąć na pogrzeb i czy to może być Lempicka" oraz stwierdza, że "5th Avenue się słabo trzyma"
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 19:37   #102
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: pogrzeb

Zdaje się, że ostatnio ktoś odpowiedział na pytanie Autorki ze trzy strony temu... Off top na offtopie, chyba pozostaje już tylko zamknąć wątek...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.