Prawdziwa śnieżna biel! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 21:03   #31
Glam Rock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 119
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Hmm, ja też podobnie jak NatalieStar chciałabym uzyskać na włosach snieżną, białą biel w stylu GaGi, Marysi Sadowskiej, Sylwii Gliwy czy Candy Girl
farbowałam ostatnio u fryzjerki jakims delikatnym rozjasniaczem, dla cienkich włosów, nie wiem z jakim oxydantem mi to robiła, trzymała go długo [aż mnie łeb swędział, ale nie aż tak jak po zwykłym rozjasniaczu, wtedy to PAAALI !, ale powiedziała że nie wypadną mi więc ok =] ], wyszedł jasniutki blond, jednak nie taki jakiego oczekiwałam ! Powiedziała mi, że dojscie do bialego koloru to na kilka razy, ale co, zamierza mi cały czas rozjasniaczem jechać? =/ dlatego już tam nie pójdę. Był super, jednak pożółkł... wiem, powinnam fioletowego szamponu używać, ale nie używam.
Wczesniej użyłam też farby Palette 'srebrzysty blond' tej, o której napisała Layane, nic nic nic !! tylko żółć
tak samo z Palette XXL 'mroźny blond', który na pudełku jest biały a w rzeczywistosci nigdy taki nie wyjdzie, wyjdzie po prostu żółto-rudy.
Naturalne moje włosy to ciemny blond, czyli jakby 'mysie'. Takowe też mam odrosty.
Ostatnio chodząc po sklepach fryzjerskich natknęłam się na nowy kolor farby Allwaves Biały Blond 00. Pani polecała mi ją, żeby użyć do niej oxydantu 9 lub 12 %, jednak obawiam się, że po 12% po prostu odpadną mi włosy.
Fryzjerzy albo są nieprofesjonalni albo po prostu nie umieją dobrze rozjasnić włosów/nie mają takich farb, bo jak pytam o efekt białych włosów, to stwierdzają, że oni się tego nie podejmią, szczególnie przeciągania po całosci... żenada.
A dzis w gazecie o włosach wyczytalam, że jest nowa seria farb Matrix'a lodowe blondy, mroźne itp i zastanawiam się, czy ją zakupić...?

poradźcie cos, błagam, bo oszaleję.
Glam Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 21:53   #32
NatalieStar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Mój naturalny kolor włosów ciemny blond.Najpierw miałam włosy czarne farbowane farbą i szamponami.Z 2-3 miesiace temu rozjaśniłam jakimś tanim gównem teraz są jak ciemny karmel.Kupiłam dekoloryzator Reene Blanche wydałam 5 baniek oby się spisał,ponoć wgl nie szkodzi włosom.

Moje włosy po okropnych przejściach,ale ja głupia dalej się pastwię i bieli mi się chce .Narazie do blondu i meeeega odżywianie,na koniec może zrobię ten biały.
Proszę podajcie najlepsze rzeczy na włosy w moim stanie którym mogą być(teraz nie najgorzej).


Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
dekoloryzowałam u frycka

I jaki efekt po dekoloryzacji miałaś?


Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Ale to już takie fryzjerskie dywagacje
Podaj mi Twoją opcję robienia włosów białych a nie blond!


Cytat:
Napisane przez starish Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo mocno rozjaśnione (i nie mówie o 1 razie czy 2) po tonerze i mam kolor jak ta pani od lewej z dolnej półki...
Czy na av to Ty?Jak tak to wyglądają dość biało.


Cytat:
Napisane przez Lady_Macabre Pokaż wiadomość


wreszcie.. sama jestem posiadaczka takich wlosow, nie doczepianych, do pasa... sa zniszczone koncowki, ale wbrew temu jak rozpisuja sie niektorzy i strasza na forum, chociaz sami nie maja takich wlosow, jakos mi nie wypadly i wcale nie uzywam jakichs mega drogich odzywek, szampon za 10 zl

w zaleznosci od tego jaki masz wyjsciowy kolor moge napisac jak takie wlosy 'zrobic' samemu, ale najlepiej isc do fryca.. tylko profesjonalnego of koz

Nie jestem jeszcze tak popiepszona by skazywac sie na samobojstwo i chodzic do pseudo fryzjerow,a potem spalone wlosy,dlugie wlosy sciete o wiele za krotko i wyciagniete pieniadze za brak profesjonalizmu ludzi wzietych z ulicy.


JAK UZYSKAŁAŚ BIAŁE WŁOSY?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
mialam białe, ale nie całe włosy, tylko pasemka. a farbowałam białą henną
Mogłabyś dać zdjęcie włosów i henny?




Cytat:
Napisane przez zuzux Pokaż wiadomość
Ja mam przepis na idealną biel
moja znajoma co prawda po wielu bojach ale dała rade dojsc do takiego efektu, najpierw jednak zafarbowała na platyne a jak włosy troche odżyły i pojawił się odrost kupiła rozjasniacz z firmy polwell plus woda utleniona słaba bo jednak lepiej nie katowac juz tak tych włosów i potrzymac dłużej słabszą.
Czyli woda najlepiej 6 ale trzeba ja trzymać conajmniej godzine, ale warto.
Na odrost nakładamy z 9.
Jednak trzeba bardzo uważać z tym rozjasniaczem bo można pzresadzić i totalnie zniszczyć włosy.

Ponadto polecam chyba z palet jest jakas biel nie wiem czy zmywalna czy nie ale wychodza białe dosłownie.
BARDZo bym Cie prosila czy dalabys jej zdjecie

Cytat:
Napisane przez Glam Rock Pokaż wiadomość
Hmm, ja też podobnie jak NatalieStar chciałabym uzyskać na włosach snieżną, białą biel w stylu GaGi, Marysi Sadowskiej, Sylwii Gliwy czy Candy Girl
Ż A D N A z nich nie ma białych włosów!!!

Cytat:
Napisane przez Glam Rock Pokaż wiadomość
tak samo z Palette XXL 'mroźny blond',
Czy tak cięzko zrozumieć że blond to nie biale włosy........

To tak,jakbyś powiedziała że ciemny brąz to czarny!


Cytat:
Napisane przez Glam Rock Pokaż wiadomość
Fryzjerzy albo są nieprofesjonalni albo po prostu nie umieją dobrze rozjasnić włosów/nie mają takich farb, bo jak pytam o efekt białych włosów, to stwierdzają, że oni się tego nie podejmią
Polscy fryzjerzy to cioty,dno totalne.Ludzie chodzą tam według stereotypów i ciągle nawet na tym forum piszą by coś robić u fryzjera.A jest odwrotnie.
Oni nic nie potrafią zrobić(bo są z polskiej wsi),tu jest syf i zacofanie.

Oberżną ci pół łba jak powiesz że chce podciąć mm,zrobią siano,niczego nie podejmą.

U fryzjera byłam max 4 razy w życiu. Obcinam się sama,farbuję i wszystko inne.Fryzury jakie mam i miałam żaden polski pseudo fryzjer by mi nie zrobił.
__________________
80'S GLAM METAL AND BOYS FOREVER IN MY HEART
NatalieStar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 09:33   #33
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez NatalieStar Pokaż wiadomość
Polscy fryzjerzy to cioty,dno totalne.Ludzie chodzą tam według stereotypów i ciągle nawet na tym forum piszą by coś robić u fryzjera.A jest odwrotnie.
Oni nic nie potrafią zrobić(bo są z polskiej wsi),tu jest syf i zacofanie.

Oberżną ci pół łba jak powiesz że chce podciąć mm,zrobią siano,niczego nie podejmą.

U fryzjera byłam max 4 razy w życiu. Obcinam się sama,farbuję i wszystko inne.Fryzury jakie mam i miałam żaden polski pseudo fryzjer by mi nie zrobił.
Byłaś 4 razy w życiu u fryzjera i to gdzieś na wsi (jak można wywnioskować z tego co piszesz) i wyrażasz opinię na temat WSZYSTKICH fryzjerów?! Racz łaskawie powściągnąć swój jadowity język bo w tej chwili obrażasz kilkaset tysięcy osób.

A w temacie - tak trudno zrozumieć, że kolor który sobie ubzdurałaś na podstawie zdjęcia nie jest na włosach naturalnych? To jest dopinka oraz kwestia oświetlenia/obróbki zdjęcia, że są aż tak rażąco białe.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."


Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2010-01-27 o 09:37
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 11:05   #34
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Byłaś 4 razy w życiu u fryzjera i to gdzieś na wsi (jak można wywnioskować z tego co piszesz) i wyrażasz opinię na temat WSZYSTKICH fryzjerów?! Racz łaskawie powściągnąć swój jadowity język bo w tej chwili obrażasz kilkaset tysięcy osób.

A w temacie - tak trudno zrozumieć, że kolor który sobie ubzdurałaś na podstawie zdjęcia nie jest na włosach naturalnych? To jest dopinka oraz kwestia oświetlenia/obróbki zdjęcia, że są aż tak rażąco białe.

Białe włosy na zdjęciu to efekt obróbki graficznej. Żadna z wymienionych osób : Candy Girl, Gaga nie ma białych włosów. Dla mnie to jest platyna

Czy ja dobrze rozumiem Twoją wypowiedź? Fryzjer ze wsi jest gorszy ?
W każdym wątku podkreślasz, że jesteś z zawodu fryzjerką . Wszyscy już o tym wiedzą!
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 11:52   #35
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Mi sie wydaje ze do białego koloru wlosów nie da sie dojsc .
Wszystkie te zdjecia to obróbka graficzna lub tonery
Jesli autorka watku nie ma kasy na tonery bo neisteyy zmywaja sie po 7 dniach a sa drogie żadnym sposobem innym nie dojdzie do białych wlosów .Nawet jesli bys trzymała rozjasniacz + wode 12 nie dojdziesz do koloru białego co najwyzej siwy -platyna.Białe włosy bedziesz mogła miec na starosc jak juz calkowicie barwnik wlosów ci sie wypłucze

Co do fryzjerów nie mierzmy wszystkich jedna miara...
ale niestety fryzjerzy na wsi najczesciej sa gorsi niz ci w miescie i nie wynika to ze zdolnosci ...ale np z materiałów lub braku funduszy na specjalistyczne kursy ...i jestem tego pewna ze fryzjer który pracuje na firmach renomowanych i który skonczył szkole fryzjerska + sto tysiecy kursów taki fryzjer ma wieksza wiedze i mozliwosci ,niz biedna Pani fryzjera ze wsi ...która za farbowanie moze wziasc nie wiecej niz 50 zł bo innaczej nikt do niej nie przyjdzie.
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 13:19   #36
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

do AUTORKI
kotek, nie mam zdjęć z tego okresu, bo akurat miałam zepsuty aparat, a bardzo chciałam się sfotografować, jak znajdę u przyjaciółki zdjęcia, to wrzucę!!! mam nadzieję!!! ale uwierz - miałam BIAŁE włosy, nie blond, nie platynę, ale białe takie prawdziwie białe a henną rozjaśniałam 2 razy, fakt, zniszczyło włosy, ale nie było az tak tragicznie. taka henna rozjaśniająca z venity
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 13:41   #37
Glam Rock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 119
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
do AUTORKI
kotek, nie mam zdjęć z tego okresu, bo akurat miałam zepsuty aparat, a bardzo chciałam się sfotografować, jak znajdę u przyjaciółki zdjęcia, to wrzucę!!! mam nadzieję!!! ale uwierz - miałam BIAŁE włosy, nie blond, nie platynę, ale białe takie prawdziwie białe a henną rozjaśniałam 2 razy, fakt, zniszczyło włosy, ale nie było az tak tragicznie. taka henna rozjaśniająca z venity
kaguya a czym rozjasniałas? tylko nie mów że rozjasniaczem, bo daje on wyłącznie żółty blond
Glam Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 19:50   #38
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość

Czy ja dobrze rozumiem Twoją wypowiedź? Fryzjer ze wsi jest gorszy ?
W każdym wątku podkreślasz, że jesteś z zawodu fryzjerką . Wszyscy już o tym wiedzą!
Czasami tak - z przyczyn o których napisała milusiaam. Brak dostępu do wiedzy i możliwości szkoleń często wpływa na umiejętności. Aczkolwiek ja nie wrzucam wszystkich do jednego wora
A jaki związek ma teraz twoja wypowiedz z tym, że wyraziłam swoje zdanie na temat obrażania wszystkich fryzjerów? Żaden.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:30   #39
starish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kostrzyn
Wiadomości: 15
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez NatalieStar Pokaż wiadomość
Mój naturalny kolor włosów ciemny blond.Najpierw miałam włosy czarne farbowane farbą i szamponami.Z 2-3 miesiace temu rozjaśniłam jakimś tanim gównem teraz są jak ciemny karmel.

Moje włosy po okropnych przejściach,ale ja głupia dalej się pastwię i bieli mi się chce .

A więc tak po kolei powycinałam najlepsze z Twoich cytatów, bo muszę skomentować

To ja na avku ale nie sugeruj się aparat zrobił swoje i wyszły na jasne. Ale Od początku, opowiem Ci troche historii o moich kudłach.Też jestem posiadaczką takiego mysiego koloru (chociaż kumpel stwierdził że są błockowate oO' co człowiek to nowa nazwa koloru xD nvmd) 1 raz rozjaśniłam włosy ok 4 lat temu (pasemka) i czarne od spodu, aż w końcu potrzebowałam zmiany i jak te czarne włosy przykładałam do twarzy to wydawało mi sie że wyglądam ok i na dodatek tego w moim mieście zbliżał się woodstock to jeszcze bardziej mnie zmotywowało do pofarbowania na ten diabelny czarny kolor xP takie dzikie fazy młodości ale żem głupia, 2 razy pofarbowałam czernią Palette i uwierzcie ciężko było to cholerstwo usunąć, kłaniam sie mojemu fryzjerowi uważam że jest the best, przynajmniej u niego moge być spokojna o włosy chciałam wrócić z powrotem do jasnego koloru, zajęło mi to ok. 2 lata żeby były jaśniutkie,
dlaczego tak długo?
dlatego, że miałam włosy za łopatki, a jak wiadomo rozjaśnianie niszczy i chciał jak najbardziej załagodzić proces rozjaśniania, przychodził do mnie co 2-3 mies (pojawienie się odrostów) i rozjaśniał pasemkami, super efektów nie było ale zniszczonych włosów także ; p i mój kolor powoli sie zmieniał od (pasemek) czarnych, ciemnego brąz z jakąś sraczką, jasnego brązu aż jasnych (ale nie żółtych) (od spodu w dalszym ciągu mam brąz, staram sie wyjśc z tego koloru), no i moja metamorfoza włosów doszła do celu kolor całych włosów jest jasny ale nie biały (nie da się, koniec i kropka. )

"Nie jestem jeszcze tak popiepszona by skazywac sie na samobojstwo i chodzic do pseudo fryzjerow,a potem spalone wlosy,dlugie wlosy sciete o wiele za krotko i wyciagniete pieniadze za brak profesjonalizmu ludzi wzietych z ulicy."

Hmm ja nie jestem przekonana ogólnie do fryzjerów, za bardzo sie boję (a opinie są zawsze podzielone pozytywnie i negatywnie, wiadomo jeden bdzie chwalił drugi przeklinał, każdy ma swoje potrzeby i nie wiadomo komu tu wierzyć : P) moja mama sprząta u "profesjonalnej" fryzjerki i żeby nie było efektu spalonych włosów (a miała do tego dar) zawsze obcina pare "konkretnych" cm (w końcu jakiś efekt musi być po wyjściu z salonu nie? ) a ona ma pod sobą jeszcze (a raczej miała) właśnie tego mojego fryzjera i jak on zrobił włosy to aż chciało się iść-dobry kontakt bez owijania w bawełne, a ścięcie włosów, kolor według potrzeb klientki, a nie widzi mi się i tego co zostało po innej klientce :P . A więc nie wkładamy wszystkich do jednego wora

"Ż A D N A z nich nie ma białych włosów!!"

fakt, żadna :P a Gaga ma na każdym teledysku inaczej, zwłaszcza że na jednym zabójczo białe długie nie zniszczone (!) włosy (poker face), a na drugim platynowe krótkie, jak myślisz prawdziwe? wątpie, zwłaszcza że ma naturalne czarne (albo bynajmniej na takie miała kiedyś pofarbowane) ;D

Moge Ci podesłać pare fot jak taka metamorfoza u mnie przebiegała

A co do odżywiania włosów warto zainwestować w odżywki, maski Loreal absolute repair (do kupienia na allegro)
__________________
Tiesto & Sneaky Sound System - Will be here
starish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 22:18   #40
Amaranthis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 68
GG do Amaranthis
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Widziałam dzisiaj jakas pania w bialych wlosach, nie blond! BIAŁE najpierw myslalam ze to jakas babcia, ale obrocila sie i ku mojemu zdziwieniu nawet mloda, kurcze, jakaż ja glupia... co z tego ze nie znam, moglam zapytac, ehh
__________________

Amaranthis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 23:29   #41
starish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kostrzyn
Wiadomości: 15
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Amaranthis Pokaż wiadomość
Widziałam dzisiaj jakas pania w bialych wlosach, nie blond! BIAŁE najpierw myslalam ze to jakas babcia, ale obrocila sie i ku mojemu zdziwieniu nawet mloda, kurcze, jakaż ja glupia... co z tego ze nie znam, moglam zapytac, ehh
takie przypadki to raz na milion w sumie ja widziałam dziewczynę ok 20 lat na Woodstocku co miała włosy jak kartka O_O ale krótkie do karku gdzieś (na zgromadzeniu kilkanastu tys. ludzi ona była tą jedyną) strasznie się za nią oglądałam, aż mi było głupio xD chciałam podejść do niej i sie zapytać czy to peruka... heh i w dalszym ciągu nie wiem czy to sztuczne były i dręczy mnie to pytanie do dzisiaj : P

najlepiej to mają albinosi Ci to mają naturalnie białe włosy ; p (oglądałam jakiś program w tv jak jakiegoś gościa fascynowali albinosi i zaproponował takim osobom sesje zdjęciową i była w niej taka mała dziewczynka i ona miała cudowne falowane do pasa białe włosy +_+ bomba)

BTW wklejam fotki robione lustrzanką i aparatem w telefonie, foty są przypadkowe gdzie najlepiej jest uchwycony kolor w tym czasie, po kolei od góry z lewej:
pasemka lipiec 07
czarne sierpień 07
rozjaśnianie pasemkami wrzesień 07 (ale kolor mi nie przypadł do gustu i znowu na czarno zafarbowałam xD)
czerwiec 08
wrzesień 08
dolne od lewej:
jakoś koniec grudnia 08
czerwiec 09
2 x lipiec 09 - przesadzałam wtedy z szamponem fioletowym (jakieś siwe były)
i ostatnie foto sierpień 09 (twarz czerwona bo światło odbite od maski auta, a niebieski od nieba? : P)

niestety narazie nie mam aktualnych fot, bo nie jestem zwolenniczką robienia ich co 5min : P ale pogrzebie być moze znajde nowsze z jaśniejszymi włosami

wkleiłam te zdjęcia, aby uświadomić co niektórym, że nie jest tak szybko uzyskać wymarzony kolor (zwłaszcza z czarnego )
__________________
Tiesto & Sneaky Sound System - Will be here
starish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 08:16   #42
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

na któryms z festiwali widziałam faceta o BIAŁYCH włosach ślicznie wyglądał, ale miała takie dłuższe
tak, henną rozjaśniającą z venity, a miałam najpierw włosy czarne. potem miałam brązowe, ale mi się znudziły, i rozjaśniłam venita, fakt, były takie rudo-żółte, ale nie żółte. potem była jakaś farba z garnier, a potem znowu venita, ale po kilku myciach był już nie biały, tylko taki "sprany"
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 17:14   #43
zuzux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 23
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

http://www.photoblog.pl/electricity
ta dziewczyna nawet sama dodała komenta jak osiągnęła taki kolor.
jeśli ktoś nie doczyta to farbuje na platyne joanną a potem szampon niwelującego żółty odcień biosilk i są takie jak trzeba

A co do mojej znajomej, ma właśnie taki odcień po tych zabiegach które wcześniej opisałam i chyba też używa jakiegoś szamponu żeby niemieć jaja ; p
zuzux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 17:29   #44
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez zuzux Pokaż wiadomość
http://www.photoblog.pl/electricity
ta dziewczyna nawet sama dodała komenta jak osiągnęła taki kolor.
jeśli ktoś nie doczyta to farbuje na platyne joanną a potem szampon niwelującego żółty odcień biosilk i są takie jak trzeba

A co do mojej znajomej, ma właśnie taki odcień po tych zabiegach które wcześniej opisałam i chyba też używa jakiegoś szamponu żeby niemieć jaja ; p
akurat to jest moja kolezanka i ona nie ma BIALYCH wlosow tylko normalne platynowe, ktore maja lekko zolty odcien. Pozatym takie szampony bardzo przesuszaja wlosy i nie mozna ich stosowac zbyt czesto bo wlosy robia sie fioletowawe
__________________


PEDAGOG




Edytowane przez xxboo
Czas edycji: 2010-01-28 o 17:31
xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:05   #45
starish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kostrzyn
Wiadomości: 15
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
akurat to jest moja kolezanka i ona nie ma BIALYCH wlosow tylko normalne platynowe, ktore maja lekko zolty odcien. Pozatym takie szampony bardzo przesuszaja wlosy i nie mozna ich stosowac zbyt czesto bo wlosy robia sie fioletowawe
mi po szamponie z fioletem joanny wyszedł szaro-srebrny kolor (nie fioletowy, fotka 2 posty wcześniej), fioletowe włosy robią sie wtedy gdy spieniony szampon trzyma sie za długo (z myślą że efekt będzie lepszy, błąd wtedy wyjdzie siny, fiolet) myłam nim co 3-4 mycie włosów i na 1,5min (nie więcej jak jest napisane) jeżeli efekt nie będzie zadowalał to przecież można jeszcze raz potrzymać dłużej nie? czy bardzo przesuszają? może nie aż tak bardzo, ale są odżywki w końcu
__________________
Tiesto & Sneaky Sound System - Will be here
starish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:29   #46
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez starish Pokaż wiadomość
mi po szamponie z fioletem joanny wyszedł szaro-srebrny kolor (nie fioletowy, fotka 2 posty wcześniej), fioletowe włosy robią sie wtedy gdy spieniony szampon trzyma sie za długo (z myślą że efekt będzie lepszy, błąd wtedy wyjdzie siny, fiolet) myłam nim co 3-4 mycie włosów i na 1,5min (nie więcej jak jest napisane) jeżeli efekt nie będzie zadowalał to przecież można jeszcze raz potrzymać dłużej nie? czy bardzo przesuszają? może nie aż tak bardzo, ale są odżywki w końcu
widocznie mialysmy inne szampony ja mialam bodajze z Joanny, ladnie niwelowal zolty kolor ale jak sie przesadzilo to wlasnie byly takie fioletowe przeswity
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:34   #47
starish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kostrzyn
Wiadomości: 15
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
widocznie mialysmy inne szampony ja mialam bodajze z Joanny, ladnie niwelowal zolty kolor ale jak sie przesadzilo to wlasnie byly takie fioletowe przeswity

pewnie o tym samym mówimy ;]
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=694587
ale to prawda jak za długo to rzeczywiście fiolet wyjdzie, a prawidłowe chwilowe przytrzymanie nadaje chłodny odcień.
__________________
Tiesto & Sneaky Sound System - Will be here
starish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:44   #48
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez starish Pokaż wiadomość
pewnie o tym samym mówimy ;]
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=694587
ale to prawda jak za długo to rzeczywiście fiolet wyjdzie, a prawidłowe chwilowe przytrzymanie nadaje chłodny odcień.
dokładnie ten
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:44   #49
Lady_Macabre
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Macabre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 573
GG do Lady_Macabre
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Do pogrubionego: To w końcu trzymasz 1,5 godziny rozjaśniacz czy farbę Koleston?

Co do rozjaśniania: Problem może byc w pigmentacji Twoich włosów. Szatynki o różowym odcieniu skóry stanowią typ chłodny - lato. Takie włosy mają zimny odcień i tym samym tendencje do rozjaśniania sie w zimniejsze odcienie. Natomiast włosy o ciepłym refleksie będą zawsze rozjasniać się gorzej. Jeśli chodzi o wody używane do rozjaśniaczy to działaja w ten sposób, że bardziej stężona woda szybciej usunie pigmenty ale raz, że zniszczy włosy bo bardziej uchyla łuskę włosa i wysusza, a dwa, że włosy takie będą z czasem żółknąć. Mniej stężona woda, przytrzymana dłużej da lepszy efekt. Przy trudnych włosach można nawet zmyc rozjaśniacz i nałożyć go znowu - jeżeli używamy słabej wody 3%, 6% to taki zabieg będzie dla wlosów mniej drastyczny niż raz na mocnej - 9% czy 12%.
trzymam farbe wymiszana z rozjasniaczem

wdzisz, dobrze ze napisalas o tych rozjasniaczach bo kto wie czy nastepnym razem bym nie kupila emulsji 12 %

ja trzymam koleston jasny popielaty blond z rozjasniaczem 9% , GODZINE NA ODROSTY I JESZCZE POL NA RESZTE, pozniej jak sie kolor troche wyplucze nakladam toner albo srebrna plukanke, jak mi sie nei chce to mam po prostu bardzo jasny blond... TONER TO PODSTAWA

kazdy ma inne wlosy, tak jak pisalam wczesniej mam oliwkowa karnacje, naturalnie bardzo cieply braz, moze dziewczynom z popielatym blondem wystarczy slabszy rozjasniacz/krotszy czas, moj kolor to wynik kilkuletnich eksperymentow

wlosy na zdjeciach wychodza biale jak tym laskom, ale to nigdy nie bedzie bialy "FFFFFF" ! o obrobce komputerowej pisalam juz wczesniej

co do fot pseudo pin-up girl z dziwnym wyrazem twarzy, widac ze ma zoltawe, zniszczone wlosy, nie polecam kosmetykow z supermarketu, ewentualnie szampon...

no i oczywiscie NIE CHODZCIE DO FRYZJEROW NA WSI :d:d:d

Edytowane przez Lady_Macabre
Czas edycji: 2010-01-30 o 15:47
Lady_Macabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 13:10   #50
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

to jeszcze bardziej mnie dziwi, jak mogłam mieć BIAŁE pasma, nie platynowe:rolleye s: teraz pewnie by się nie udało...ach, az sie rozmarzyłam...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:44   #51
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
to jeszcze bardziej mnie dziwi, jak mogłam mieć BIAŁE pasma, nie platynowe:rolleye s: teraz pewnie by się nie udało...ach, az sie rozmarzyłam...
a nie farbowałaś ich wtedy pierwszy raz? bo włosy "dziewicze" są łatwiejsze w obróbce niż takie po przejściach.

Lady Macabre: dokładnie, toner powinno się nakładać zawsze na włosy rozjaśniane bo samo rozjaśnienie daje tylko podkład pod koloryzację.
(może na wsi fryzjerzy tego nie wiedzą i dlatego robią żółte włosy )
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."


Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2010-01-31 o 16:48
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 18:57   #52
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

o boże, kiedys u fryzjera też "dostałam" żółte włosy
nie,nie były dziewicze, a raczej bardzo niedziewicze bo z czerwni do brązu, potem rozjaśniacz, wyszedł mi rudo-żółty, potem farba popielata i jakiś balsam kolorujący, kiedy kolor miałam taki "brudny", dałam białą hennę na kilka pasem i wyszły śnieżnobiałe sama sobie zazdroszczę,....ale nie odważyłam się rozjaśnić całej głowy, pewnie bym wyłysiała
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 12:55   #53
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
dokładnie, toner powinno się nakładać zawsze na włosy rozjaśniane bo samo rozjaśnienie daje tylko podkład pod koloryzację.
Dokładnie tak robi mi mój fryzjer

Zafirah, mam pytanie, bo zależy mi na opnii osoby kompetentnej. Czy zamiast tonera można nałożyć bezpośrednio na rozjaśnione pasemka farbę? Bo nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, aby kolor utrzymywał się nieco dłużej.
Przyznam, że nigdy nie pytałam fryzjera, dlaczego akurat zawsze proponuje mi nałożenie tonera zamiast farby Czy taki zabieg dużo bardziej zniszczy włosy? A może jest jakaś inna przyczyna?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:54   #54
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

maja2005: Właściwie to można byle na jak najsłabszej wodzie była ta farba. Tonery nie rozjaśniają włosów, mają bardzo nisko procentowy oksydant, działają szybciej i można kontrolować na bieżąco odcień jaki nakładamy - czyli toner można zmyć np. już 3 min po nałożeniu, produkt ten szybko się wymywa. Natomiast farby z reguły mają troszkę mocniejsze wody (co nie znaczy, że nie można użyć słabszej), potrafią rozjaśnić włosy, mają trwały efekt, nie powinno się ich zmywać przed określonym czasem bo mieszanka taka działa w ten sposób, że najpierw aktywizuje się sam oksydant a dopiero potem rozwijają się pigmenty - zmycie przed czasem nie daje rozwinąć się im do końca i w efekcie kolor może wyjść inny od zamierzonego, matowieć i szybciej się spłukiwać.

Ale jest jeszcze jedna sprawa: włosy rozjaśniane dużo szybciej tracą kolor, wypłukuje się on i jest średnio trwały. Tak więc jeśli na pasemka nałożymy farbę a nie toner (rozumiem, że mówimy tutaj o jasnych odcieniach) to tak naprawdę nie będzie wielkiej różnicy w trwałości koloru. Czasami w salonach używa się zamiennie tonerów i jasnych farb przy zapienieniu rozjaśnionych włosów.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:16   #55
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
maja2005: Właściwie to można byle na jak najsłabszej wodzie była ta farba. Tonery nie rozjaśniają włosów, mają bardzo nisko procentowy oksydant, działają szybciej i można kontrolować na bieżąco odcień jaki nakładamy - czyli toner można zmyć np. już 3 min po nałożeniu, produkt ten szybko się wymywa. Natomiast farby z reguły mają troszkę mocniejsze wody (co nie znaczy, że nie można użyć słabszej), potrafią rozjaśnić włosy, mają trwały efekt, nie powinno się ich zmywać przed określonym czasem bo mieszanka taka działa w ten sposób, że najpierw aktywizuje się sam oksydant a dopiero potem rozwijają się pigmenty - zmycie przed czasem nie daje rozwinąć się im do końca i w efekcie kolor może wyjść inny od zamierzonego, matowieć i szybciej się spłukiwać.

Ale jest jeszcze jedna sprawa: włosy rozjaśniane dużo szybciej tracą kolor, wypłukuje się on i jest średnio trwały. Tak więc jeśli na pasemka nałożymy farbę a nie toner (rozumiem, że mówimy tutaj o jasnych odcieniach) to tak naprawdę nie będzie wielkiej różnicy w trwałości koloru. Czasami w salonach używa się zamiennie tonerów i jasnych farb przy zapienieniu rozjaśnionych włosów.
Nie ma to jak profesjonalna odpowiedź

Czyli, jak rozumiem, bezpieczniej jest położyć toner, tym bardziej, jeśli różnica w trwałości koloru jest niewielka.
Jeszcze raz dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:27   #56
Glam Rock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 119
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Dziewczyny !
Jesli chodzi o farbę CeCe 00 Extra Blond/Biały Blond nie kupujcie jej czasem!
Dzisiaj na swoje ciemny blond odrosty [czyli brązowe =] ] położyłam tą farbę z 12 %-owym [!!] oxydantem i chwyciło mi podobnie jak po farbie Palette Mroźny Blond, czyli wyszedł mi efekt blondo-jasny rudy !

A kiedy na resztę włosów zrobiłam ten Biały Blond z 9% oxydantem to mi tylko jeszcze bardziej pojasnił włosy, teraz mam takie jak Kendra Wilkinson lub Holly Madison z Króliczków Playboya =] haha... A przecież miał wyjsc biały ...
nie polecam tych farb !!
a trzymałam je długo =] =/
Glam Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:51   #57
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

bo farbą nigdy nie uzyskasz białego, tylko jasny blond
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 09:18   #58
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Glam Rock Pokaż wiadomość
. A przecież miał wyjsc biały ...
nie polecam tych farb !!
a trzymałam je długo =] =/
1. Farby nie trzyma się "długo" tylko tyle czasu ile jest napisane w załączonej instrukcji. Nic nie da trzymanie dłużej - ten czas jest określony w jakimś celu, prawda?

2. Farbą nigdy nie uzyskasz tak jasnego koloru - wiele razy już była o tym mowa na forum. Czasami warto trochę pomyśleć i się zorientować w temacie zanim zacznie się "eksperymenty na ludziach"

3. Ciężko raczej odradzać farbę skoro się ją źle stosuje, nie uważasz?
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:29   #59
Glam Rock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 119
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

nie stosowałam jej źle, ale zgodnie z instrukcją, ok. 45 min dla uzyskania najjasniejszego efektu - tak było napisane w instr.

tonery do najtańszych nie należą, a więc sobie je daruję, skoro schodzi to już po 1 góra 2gim myciu? bez sensu.

czyli co, dla białych włosów jedynie peruka
Glam Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 15:31   #60
Lady_Macabre
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Macabre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 573
GG do Lady_Macabre
Dot.: Prawdziwa śnieżna biel!

Cytat:
Napisane przez Glam Rock Pokaż wiadomość

tonery do najtańszych nie należą, a więc sobie je daruję, skoro schodzi to już po 1 góra 2gim myciu? bez sensu.

czyli co, dla białych włosów jedynie peruka

no jesli nie chce Ci sie czytac dokladnie calego wątku, to zostaje peruka
Lady_Macabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.