Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-25, 10:06   #1801
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez krycha? Pokaż wiadomość
jeżeli masz problemy związane z hormonami, to Humektan poza nawilżaniem nie będzie zbyt wiele robił z Twoją cerą. Rozumiem, że będziesz go stosowała na noc na zmianę z effaclarem? Na dzień będzie zbędny, gdyż emulsja Avene 50+ powinna wystarczyć jako nawilżacz.
A gdyby nie były związane z hormonami, to humektam robiłby coś jeszcze? Myślałam, że to prosty nawilżacz
Zgadza się, na noc i czasem na dzień ( kiedy np. sporą część dnia spędzę w domu). Wiem wiem, do domu też słońce dociera, ale bez odpoczynku od filtru nie wytrzymam

Cytat:
Dodanie do niego żelu hialuronowego to dobry pomysł, jeżeli chcesz, żeby się szybciej wchłoną i troszkę bardziej nawilżył. Używając słowa "dodanie" mam na myśli wymieszanie niewielkiej ilości HA z humektanem zaraz przed nałożeniem, a nie dolanie żelu do tubki z kremem (prawdopodobnie wiesz o tym, ale zawsze warto wspomnieć ).
Wiem Ale dziękuję za prewencyjne podejście

Cytat:
Na BU znajdziesz wiele specyfików, którymi możesz wzbogacić krem. Wszystkie oleje oraz sera (poza Lemonem) to potencjalni kandydaci na ulepszacze.
No właśnie - oleje w dalszym ciągu mnie przerażają

Cytat:
Niestety, w sprawie wyboru między serum Lemon a tonikiem PHA Ci nie pomogę, gdyż pierwszego nie używałam. Dodam tylko, że mnie tonik PHA zapychał, ale wiadomo -co skóra to obyczaj

Niezależnie czy zdecydujesz się na PHA czy na serum Lemon, warto na razie poczekać z wprowadzaniem dodatkowych ulepszeń do Humektanu, gdyż mogłoby się okazać, że coś Cię zapycha i wtedy nie wiedziałabyś czy to Lemon/PHA, czy olej/inne serum dodane do humektanu.
Dzięki za radę.
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 18:28   #1802
krycha?
Raczkowanie
 
Avatar krycha?
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
A gdyby nie były związane z hormonami, to humektam robiłby coś jeszcze? Myślałam, że to prosty nawilżacz
Czasami zmiana kremu z matującego (który nie nawilżał dość dobrze, a wręcz wysuszał) na nawilżający może pozytywnie wpłynąć na wygląd cery. Skóra wtedy zaczyna mniej się przetłuszczać, a co za tym idzie mniej niedoskonałości powstaje.
To samo tyczy się żeli do mycia twarzy - większość drogeryjnych "wspaniałości" do cery mieszanej wysusza twarz, więc w rezultacie produkcja sebum zostaje wzmożona itd....
Na którymś z wątków (prawdopodobnie na tym) jedna z wizażanek napisała, że od kiedy żelu do mycia twarzy używa tylko na wieczór, a rano twarz przeciera jedynie hydrolatem, to twarz jej się mniej przetłuszcza.

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Zgadza się, na noc i czasem na dzień ( kiedy np. sporą część dnia spędzę w domu). Wiem wiem, do domu też słońce dociera, ale bez odpoczynku od filtru nie wytrzymam
No ja właśnie drugi dzień siedzę w domu (i na wizażu przy okazji ) i robię sobie mały odpoczynek od filtra. Wymaziałam się tylko serum Granat z żelem hialuronowym, żeby zwalczać atakujące zewsząd wolne rodniki
__________________
szczęście jest jak Tour de France - długo się czeka, a potem chwila i po wszystkim
krycha? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 20:39   #1803
KonikGarbusek
Zakorzenienie
 
Avatar KonikGarbusek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 4 197
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cześć dziewczyny. Chciałabym się was doradzić co do zakupów na BU. Nigdy nie kupowałam stamtąd kosmetyków więc jestem kompletnie zielona. Mam skórę mieszaną (strefa T tłusta, reszta sucha) z tendencją do przesuszeń i do tego wrażliwa. Czy możecie mi napisać co warto kupić żeby pielęgnować cerę i nie nabawić się niespodzianek.

Nie mam problemów z naczynkami. Dodam jeszcze, że co tydzień przemywam twarz kwasami (zalecone przez kosmetyczkę), bo szybko rogowacieje mi naskórek i przez to szybko zanieczyszcza się cera

Edytowane przez KonikGarbusek
Czas edycji: 2010-02-25 o 20:42
KonikGarbusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 21:27   #1804
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez krycha? Pokaż wiadomość
Czasami zmiana kremu z matującego (który nie nawilżał dość dobrze, a wręcz wysuszał) na nawilżający może pozytywnie wpłynąć na wygląd cery. Skóra wtedy zaczyna mniej się przetłuszczać, a co za tym idzie mniej niedoskonałości powstaje.
To samo tyczy się żeli do mycia twarzy - większość drogeryjnych "wspaniałości" do cery mieszanej wysusza twarz, więc w rezultacie produkcja sebum zostaje wzmożona itd....
Na którymś z wątków (prawdopodobnie na tym) jedna z wizażanek napisała, że od kiedy żelu do mycia twarzy używa tylko na wieczór, a rano twarz przeciera jedynie hydrolatem, to twarz jej się mniej przetłuszcza.

No ja właśnie drugi dzień siedzę w domu (i na wizażu przy okazji ) i robię sobie mały odpoczynek od filtra. Wymaziałam się tylko serum Granat z żelem hialuronowym, żeby zwalczać atakujące zewsząd wolne rodniki
No tak, też o tym czytałam. Tak samo o tym, że im mniej kosmetyków tym lepiej
Ehh aż zazdroszczę Wam tego żonglowania olejami, serami itd... Ale przyswajam wiedzę, przyswajam
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 08:10   #1805
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

eliksir winogronowy zamówiony, przekonałyscie mnie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 14:12   #1806
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
eliksir winogronowy zamówiony, przekonałyscie mnie
ooo - to czekam na opinie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:29   #1807
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Właśnie zrobiłam swój pierwszy tonik z PHA, przy czym dopiero po zmieszaniu składników zobaczyłam, że wypelnia on butelkę tak w ok 70%. Sama nie wiem, czy tak ma byc, czy dostało mi się za mało hydrolatu (czy czegoś)? I w związku z tym, jakie teraz jest stężenie tego PHA i poszczególnych składników.
Na stronie BU i na opakowankach nie ma informacji o tym, ile czego ma być, na stronie BU znalazlam tylko informację, że toniku jest 100 ml, ale butelka jest taka jak ta z olejku myjącego, który wypełnił ją niemal całkowicie (a było go 120 ml), więc powinno być tak na oko 20% mniej, a tak na oko wygląda, jakby było jeszcze mniej...
Może ktoś pamięta, czy ten tonik to takie ok 70% opakowania?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 15:42   #1808
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

jesli wlewalas wszystko - zgodnie z instrukcja - i zestaw byl kompletny to chyba nie masz sie czym martwic

zawsze mozesz napisac maila do BU
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 19:21   #1809
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Właśnie zrobiłam swój pierwszy tonik z PHA, przy czym dopiero po zmieszaniu składników zobaczyłam, że wypelnia on butelkę tak w ok 70%. Sama nie wiem, czy tak ma byc, czy dostało mi się za mało hydrolatu (czy czegoś)? I w związku z tym, jakie teraz jest stężenie tego PHA i poszczególnych składników.
Na stronie BU i na opakowankach nie ma informacji o tym, ile czego ma być, na stronie BU znalazlam tylko informację, że toniku jest 100 ml, ale butelka jest taka jak ta z olejku myjącego, który wypełnił ją niemal całkowicie (a było go 120 ml), więc powinno być tak na oko 20% mniej, a tak na oko wygląda, jakby było jeszcze mniej...
Może ktoś pamięta, czy ten tonik to takie ok 70% opakowania?
Tak, ale olejek myjący ma inną konsystencję niż tonik PHA i ilościowo zawsze będą inaczej wyglądać.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 21:52   #1810
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Właśnie zrobiłam swój pierwszy tonik z PHA, przy czym dopiero po zmieszaniu składników zobaczyłam, że wypelnia on butelkę tak w ok 70%. Sama nie wiem, czy tak ma byc, czy dostało mi się za mało hydrolatu (czy czegoś)? I w związku z tym, jakie teraz jest stężenie tego PHA i poszczególnych składników.
Na stronie BU i na opakowankach nie ma informacji o tym, ile czego ma być, na stronie BU znalazlam tylko informację, że toniku jest 100 ml, ale butelka jest taka jak ta z olejku myjącego, który wypełnił ją niemal całkowicie (a było go 120 ml), więc powinno być tak na oko 20% mniej, a tak na oko wygląda, jakby było jeszcze mniej...
Może ktoś pamięta, czy ten tonik to takie ok 70% opakowania?
ja tez go miałam malutko pamiętam jak zrobiłam ,ale to było kilka miesięcy temu więc dokładnie mogę nie pamiętać...no ale też wypełniał gdzieś tylko 70% butelki
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2010-02-26 o 21:57
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 23:35   #1811
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny - dziękuję!
Wypróbowalam - na razie na kawałku twarzy, bo moja skóra bywa wredna (albo kosmetyki bywaja wredne dla mojej skóry). Rzeczywiście nieco szczypało i miałam ściągniętą skórę przez pewien czas, ale jest ok. Żadnych podrażnień (przynajmniej na razie).

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
jesli wlewalas wszystko - zgodnie z instrukcja - i zestaw byl kompletny to chyba nie masz sie czym martwic
Własnie nie byłam pewna, czy jest kompletny. Czy nie za mało hydrolatu...

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Tak, ale olejek myjący ma inną konsystencję niż tonik PHA i ilościowo zawsze będą inaczej wyglądać.
Na pewno Ale ml to miara objętości i nie ma znaczenia cieżar, itp

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ja tez go miałam malutko pamiętam jak zrobiłam ,ale to było kilka miesięcy temu więc dokładnie mogę nie pamiętać...no ale też wypełniał gdzieś tylko 70% butelki
To pewnie tak miało być i bez sensu panikowałam. Powinnam była najpierw wszystko obejrzeć, ale spieszyłam się, powrzucałam zgodnie z instrukcją i dopiero, kiedy płyn ściemniał i dal się zauważyc przez butelkę, przyjrzałam mu się.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 11:48   #1812
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

tonik pha jest swietny - ukreciłam, zrobilam, przetarłam lico i czekam te 15 minut na przesusz i na mozliwosc nałozenia kremu, a tu po prostu stwierdzam ze nie potrzebuje twarz nawiożna i taka gładziutka, super
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 12:02   #1813
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Powoli wkręcam TŻ'a w BU. Najpierw chcę na nim przetestować tonik z kwasem Aha/Bha 10%. Jak przeżyje to zrobię mu odlewkę z mojego. Zamówiłam dla niego też żel hialuronowy z pentanolem żeby używał go na krem nawilżajacy oraz olejek myjący pomarańczowy żeby na zawsze pożegnał się z kostką mydła (jeśli chodzi o mycie twarzy oczywiście). Dla siebie zamówiłam olejek egzotyczny eko no i tonik 10%. Skromnie.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 13:14   #1814
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mi dzisiaj przyszło moje zamówienie skromniutki(o dziwo nie czekałam tydzień na wysyłkę tak jak zwykle, a jedynie 3 dni) Zaraz idę to ukręcić, a dzisiaj wieczorem wypróbuję maseczkę winogronową i zdam relację z wrażeń

I bardzo pilne pytanie! Zapomniałam zamówić do toniku PHA konserwant i teraz pytanie czy mogę zamiast Optiphiena użyć FEOG z ZSK? Bo w przeciwnym razie będę musiała czekać na zamówienie z mazideł, a chciałam już popróbować ten tonikPytałam już o to kiedyś, ale nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi więc nie wiem co robić
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014


Edytowane przez Nati_kk
Czas edycji: 2010-03-02 o 13:26
Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 08:47   #1815
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dużo czytałam już o biochemi i postanowiłam złożyc pierwsze zamówienie na BU. Przemyślałam sto razy moje zakupy, poczytałam dużo i zdecydowałam się na:
Serum-olejek regulujący LEMON l
Olejek myjący do twarzy Pomarańczowy
Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
Hydrolat oczarowy
Peeling enzymatyczny z bromelainą
Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%

Wszystko ok, tylko tu mam mały dylemat i bardzo prosiłabym bo pomoc
Nie mam pojęcia w jakiej kolejności tego używać. (Oprócz peelingu - to to oczywiście jasne).
Rano myślę olejek myjący i hydrolat, w ciągu dnia też myślałam o hydrolacie jako toniku. Ale na noc...tu pojawia się dylemat. Kiedy tonik, kiedy serum, kiedy żel hialuronowy?
Korzystałam z wyszukiwarki, bło kilka postów dot. tego, w jakiej kolejności używać poszczególnych kosmetyków, jednak takiego zestawu, jaki ja planuję nie znalazłam, a nie chciałabym zrobić czegoś źle.

Proszę o radę
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 10:05   #1816
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

desporadko - po prostu wymieszaj serum-olejek z zelem hialuroowym i po problemie tonik aha jest dosyc mocny (moja znajoma miała po nim straszne łuszczenie) wiec na pewno nie codziennie! no i oczywiscie na noc. Przeczytaj dkladnie w opisie w BU ile razy polecają stosowac.
Aha - ja serum olejek stosowałam na dzien
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 10:15   #1817
lenoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 27
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja czekam na cudowny nowy eliksir. Nie spodziewam sie po nim cudow, gdyz dotychczasowe cudowne specyfiki z BU ani nie wygladzily mi zmarszczek ani ich nie splycily. Nie wplywaja na nie ani cudowne zele HA ani serum C ani zadne oleje. niemniej uwielbiam te kosmetyki.
Zakupy robie juz od ponad roku i mam kilka swoich faworytow: olej agranowy, olej manoi lub olej kokosowy mieszam z ktoryms z zeli HA i uzywam rano i wieczorem zamiast kremu-cera gladka (zmarszki niestety sa). Lubie tez hydrolaty: z rozy damascena i aloesowy. Przypadl mi do gustu tez peeling enzymatyczny. Zawiodlam sie natomiast bardzo na oleju z pestek malin i tonikach z kwasami, po ktorych pogarsza mi sie stan cery, mianowicie wypryszcza mnie po nich strasznie. moja cera nie reaguje takze na serum 3rose. czekam wiec na te nowosc cudowna i odmladzajaca i zdam relacje po tym jak pare razy jej uzyje ech , tak chcialabym sie nie poznac w lustrze. osiagnelam wiek chrystusowy i strasznie denerwuja mnie zadomowione juz na dobre zmarszczki kolo nosa. moze super eliksir winogronowy choc troche je splyci.
lenoczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 10:39   #1818
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
desporadko - po prostu wymieszaj serum-olejek z zelem hialuroowym i po problemie tonik aha jest dosyc mocny (moja znajoma miała po nim straszne łuszczenie) wiec na pewno nie codziennie! no i oczywiscie na noc. Przeczytaj dkladnie w opisie w BU ile razy polecają stosowac.
Aha - ja serum olejek stosowałam na dzien
dziękuję za odpowiedź i rady
Tak myślałam o wymieszaniu serum z żelem hialuronowym, tylko chcialabym go uzywac na noc. I nie wiem, tonik AHA a później serum z żelem czy zamiennie co dziennie olejek+żel - tonik - olejek - tonik itd...
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 11:33   #1819
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, mam pytanie. Od wakacji trzymam w lodówce niezmieszane składniki toniku AHA/BHA. Jak sądzicie, czy jeszcze nadają się do zrobienia toniku czy raczej powinnam wyrzucić i zamówić sobie nowy?
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 11:37   #1820
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Od wakacji trzymam w lodówce niezmieszane składniki toniku AHA/BHA. Jak sądzicie, czy jeszcze nadają się do zrobienia toniku czy raczej powinnam wyrzucić i zamówić sobie nowy?
Na stronie BU jest napisane ile można dany produkt przechowywać przed/po zmieszaniu.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:51   #1821
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź i rady
Tak myślałam o wymieszaniu serum z żelem hialuronowym, tylko chcialabym go uzywac na noc. I nie wiem, tonik AHA a później serum z żelem czy zamiennie co dziennie olejek+żel - tonik - olejek - tonik itd...
zamiennie, nie razem. Przeczytaj uwaznie zastosowanie na stronie BU
http://www.biochemiaurody.com/vademe...20AHA-BHA.html

i oczywiscie przy takiej kuracji musisz stosowac filtry
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:54   #1822
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
zamiennie, nie razem. Przeczytaj uwaznie zastosowanie na stronie BU
http://www.biochemiaurody.com/vademe...20AHA-BHA.html

i oczywiscie przy takiej kuracji musisz stosowac filtry
dziękuję
tak, wiem, czytałam ostatnio dużo o filtrach i zamierzam zakupić
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:17   #1823
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Do mnie właśnie doszło moje zamówienie:
-Peeling enzymatyczny z bromelainą
-Olejek myjący - pomarańczowy
-Tonik z kwasem PHA 6%
-Serum antyok.flavo-C15EF
-Hydrolat oczarowy

Na razie wypróbowałam olejek i hydrolat, bardzo mi się podobają ich zapachy. Zastanawiam się czy mogę używać serum i toniku z kwasem PHA jednocześnie. Czy może być np. wieczorem: olejek, tonik PHA i serum? Czy serum w inne dni niż tonik PHA?
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 13:31   #1824
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez babilonia Pokaż wiadomość
Na razie wypróbowałam olejek i hydrolat, bardzo mi się podobają ich zapachy. Zastanawiam się czy mogę używać serum i toniku z kwasem PHA jednocześnie. Czy może być np. wieczorem: olejek, tonik PHA i serum? Czy serum w inne dni niż tonik PHA?
czy wy w ogole nie czytacie opisów i zalecen BU jak byk jest napisane: nałożyć tonik PHA, odczekac 15 minut i mozna nakładac co sie chce (krem,serum itd)
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 16:29   #1825
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zdaję relację z maseczki winogronowej:
Po nałożeniu jej na twarz czułam takie jakby lekkie kłucie malutkich igiełeczek(mam nadzieję, że wiecie o co chodzi, nie szczypanie tylko właśnie takie delikatne ukłucia), które po chwili minęło Po zmyciu twarz była mięciutka i taka jakby lekko rozjaśniona, ale jednocześnie trochę ściągnięta. Wrażenia ogólnie pozytywne, ale chyba bez rewelacji jak na razie Dodam, że ma bardzo przyjemny zapach, kojarzy mi się z czymś co moja babcia gotowała w dzieciństwie, ale nie wiem dokładnie z czym...

PS.Zaryzykowałam i dodałam FEOG do toniku PHA, myślicie że da radę?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 13:41   #1826
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witajcie,

przeczytałam niemalże cały ten wątek (hardcore nie ma co ) bo pierwsze zamówienie z BU już dostałam- na razie- na spróbę zamówiłam:
hydrolat oczarowy- jest rewelacyjny (skóra mięciutka a pory zmniejszone) i ma taki relaksujący zapach,
1% żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem
i puder bambusowy z jedwabiem i owsem- póki co rewelka!!!
Oprócz tego w zamówieniu był jeszcze hydrolat z róży oraz maseczki: truskawkowa i różana ale nie dla mnie więc wrażeń nie opiszę

I tak już zbieram listę co zamówić bym znów chciała
Zastanawiam się nad olejkiem by mieszać go z żelem hialuronowym.
I tu pytanie do Was- który tak po dłuższym stosowaniu polecacie- zależy mi aby by był jak najmniej tłusty i na skórze nie pozostawiał warstewki bo inaczej będę mieć wysyp że hej.
A drugie co mnie dręczy- kóry olejek do mycia? Które używacie? Wszystkie podobne czy się różnią (oprócz walorów zapachowych oczywiście) bo opisy opisami ale nie ma to jak wiedza z doświadczenia.
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 13:52   #1827
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość

I bardzo pilne pytanie! Zapomniałam zamówić do toniku PHA konserwant i teraz pytanie czy mogę zamiast Optiphiena użyć FEOG z ZSK?
Tak
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:25   #1828
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
Witajcie,I tak już zbieram listę co zamówić bym znów chciała
Zastanawiam się nad olejkiem by mieszać go z żelem hialuronowym.
I tu pytanie do Was- który tak po dłuższym stosowaniu polecacie- zależy mi aby by był jak najmniej tłusty i na skórze nie pozostawiał warstewki bo inaczej będę mieć wysyp że hej.
A drugie co mnie dręczy- kóry olejek do mycia? Które używacie? Wszystkie podobne czy się różnią (oprócz walorów zapachowych oczywiście) bo opisy opisami ale nie ma to jak wiedza z doświadczenia.
wiesz, olejek wlasnie zostawia taka tłustą warstwe jakiej chcesz uniknąc, wiec po co chcesz go zamawiac? Warstwa jest nawet wtedy gdy mieszam go z żelem HA
co to oleków myjących mam tylko jeden wiec sie nie wypowiadam, pomaranczowyyyy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:38   #1829
vipek
Zadomowienie
 
Avatar vipek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: w domku;)
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
wiesz, olejek wlasnie zostawia taka tłustą warstwe jakiej chcesz uniknąc, wiec po co chcesz go zamawiac? Warstwa jest nawet wtedy gdy mieszam go z żelem HA
hmm..
Po co? Bo na stronie BU piszą przy niekórych, że dobre bo się szybko wchłaniają itp więc myślałam, że może któryś konkretnie możecie polecić, tak z własnego doświadczenia- że mimo, że nazywa się olej to na skórze zachowuje się ciut inaczej

Ale skoro na to liczyć nie mogę to nie zamówię- bo mija się to z celem.
Chciałam czymś wzbogacić dodatkowo swój HA.
vipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 15:03   #1830
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
hmm..
Po co? Bo na stronie BU piszą przy niekórych, że dobre bo się szybko wchłaniają itp więc myślałam, że może któryś konkretnie możecie polecić, tak z własnego doświadczenia- że mimo, że nazywa się olej to na skórze zachowuje się ciut inaczej

Ale skoro na to liczyć nie mogę to nie zamówię- bo mija się to z celem.
Chciałam czymś wzbogacić dodatkowo swój HA.
Na mojej skórze skwalan zmieszany z żelem hialuronowym nie pozostawia tłustej warstwy. Dla mnie jest rewelacyjny, wszystkie oleje się chowają.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.