niemiecki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 10:13   #1
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978

niemiecki


Jest tutaj ktoś w miarę dobry z niemieckiego? Mam do przetłumaczenia tekst na około 150 słów. Jest to pewna historia, którą muszę napisać w czasie przeszłym Perfekt, którego kompletnie nie rozumiem. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to wyślę ten tekst na priv.
Bardzo proszę o pomoc
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 13:55   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: niemiecki

Cytat:
Napisane przez LastTime Pokaż wiadomość
Jest tutaj ktoś w miarę dobry z niemieckiego? Mam do przetłumaczenia tekst na około 150 słów. Jest to pewna historia, którą muszę napisać w czasie przeszłym Perfekt, którego kompletnie nie rozumiem. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to wyślę ten tekst na priv.
Bardzo proszę o pomoc
Pomoc, to byłaby wtedy, gdyby ktoś Ci czas Perfekt wytłumaczył, a nie napisał ten tekst.

Czego nie rozumiesz w Perfekcie? Jest wiele stron z gramatyką języka niemieckiego, gdzie jest to dobrze wytłumaczone.
Np. zajrzyj tu: http://www.niemiecki.ang.pl/gramatyk..._perfekt/wstep
Na drugim miejscu w zdaniu stawiasz czasownik posiłkowy (sein lub haben) odmieniony wg osoby np. Ich bin (...), Du hast (...). Na końcu zdania ląduje 3 forma czasownika. Trzecią formę czasownika tworzysz dodając przedrostek ge- i końcówkę -t do formy podstawowej, niektóre czasowniki zamiast -t mają swoją zwykłą końcówkę, -en. Tu masz przykłady: http://blog.tyczkowski.com/ciekawost...rne-niemiecki/
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-05-18 o 13:56
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 19:35   #3
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
Dot.: niemiecki

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Pomoc, to byłaby wtedy, gdyby ktoś Ci czas Perfekt wytłumaczył, a nie napisał ten tekst.

Czego nie rozumiesz w Perfekcie? Jest wiele stron z gramatyką języka niemieckiego, gdzie jest to dobrze wytłumaczone.
Np. zajrzyj tu: http://www.niemiecki.ang.pl/gramatyk..._perfekt/wstep
Na drugim miejscu w zdaniu stawiasz czasownik posiłkowy (sein lub haben) odmieniony wg osoby np. Ich bin (...), Du hast (...). Na końcu zdania ląduje 3 forma czasownika. Trzecią formę czasownika tworzysz dodając przedrostek ge- i końcówkę -t do formy podstawowej, niektóre czasowniki zamiast -t mają swoją zwykłą końcówkę, -en. Tu masz przykłady: http://blog.tyczkowski.com/ciekawost...rne-niemiecki/
Już sobie poradziłam, napisałam to wzorując się nieco na przykładzie, ale i tak chyba to pokręciłam. Jak jest dłuższe zdanie, złożone, to wtedy kompletnie się w tym gubię.
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 23:45   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: niemiecki

Cytat:
Napisane przez LastTime Pokaż wiadomość
Już sobie poradziłam, napisałam to wzorując się nieco na przykładzie, ale i tak chyba to pokręciłam. Jak jest dłuższe zdanie, złożone, to wtedy kompletnie się w tym gubię.
Przy dłuższych zdaniach wszystko jest tak samo jak w czasie teraźniejszym, tylko zamiast jednego czasownika są dwa, jeden na drugim miejscu w zdaniu, a drugi zawsze na końcu, o tym trzeba pamiętać.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:08   #5
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: niemiecki

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Przy dłuższych zdaniach wszystko jest tak samo jak w czasie teraźniejszym, tylko zamiast jednego czasownika są dwa, jeden na drugim miejscu w zdaniu, a drugi zawsze na końcu, o tym trzeba pamiętać.
dokladnie
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 12:08:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.