Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 12:36   #4831
anna2662
Przyczajenie
 
Avatar anna2662
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny,

Z gory przepraszam, jezeli popelnie jakies bledy, bo jestem tu nowa. Przejrzalam ten temat, ale czesto poslugujecie sie takimi skrotami kosmetykow, ze kurs koreanskiego to przy tym blahostka
Chcialabym w zwiazku z tym zapytac Was o rade w doborze kremow do twarzy.
W tym roku koncze 30 lat, mam cere tlusta, swiecaca oraz z zaskorniakami. Tendencja do zapychania sie porow i bardzo rzadko pojawia mi sie jakas niespodzianka. Cera nie uczuleniowa, a w dotyku bardzo twarda i sztywna. Na policzkach wydaje sie sucha. Pojawily mi sie pierwsze zmarszczki mimiczne wokol oczu, zmarszczki na czole (mama zawsze mnie ostrzegala abym nie marszczyla czola), zmarszczki wokol ust od czestego usmiechania i brzydka zmarszczka na nosie, dzieki ktorej moj ogromny nos wyglada jak u klowna. Do tego mam systematycznie fioletowe worki pod oczami.
Czy moglybyscie polecic mi jakies kremy na dzien, na noc i pod oczy? Zupelnie nie wiem co kupic, a w KWC dominuja kremy dla cery suchej.

Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez anna2662
Czas edycji: 2011-01-14 o 16:40
anna2662 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 21:04   #4832
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

najprostsze rozwiązania bywają najlepsze:

żel hialuronowy + olejek rycynowy

Wbrew pozorom całkiem nieźle nawilża i zmniejsza przetłuszczanie się mojej świecącej zazwyczaj jak latarnia morska cery (czego nie był w stanie sprawić żaden krem do cery tłustej).
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 12:40   #4833
anna2662
Przyczajenie
 
Avatar anna2662
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Bardzo dziekuje za nakierowanie i wskazowke. Na stronie BU znalazlam oprocz wspomnianego zelu znalazlam tam serum na worki pod oczami oraz serum z ratinolem na zmarszczki. Czy ten zestaw 3 kosmetykow to dobry pomysl?
anna2662 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 19:03   #4834
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nie kręcę kremów bo niestety nie mam czasu, ale dziewczyny z wątku o BU na pewno mogą pomóc.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 17:19   #4835
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

polecicie dobry, nie za drogi tonik ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 20:07   #4836
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja lubię zwłaszcza te toniki:
Oeparol:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=467068
Melisa:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...kt=9635&next=1
Dax Perfecta:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=32449&next=1
a ten też fajny,ale nie wiem czy nadal w sprzedaży
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=17198&next=1

Wszystkie poza Melisą zakupiłam kilkukrotnie i wracam do nich.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 22:43   #4837
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny pomóżcie
Jakich podkładów używacie, jakie polecacie?
Dodam tylko, że oprócz cery mieszanej - grudkowo zaskórnikowej, suchej wokół nosa zimą moja jest jeszcze naczynkowa. Ja już wszystkie wątki subskrybuję
I poddaję się
Podzielcie się swoimi odkryciami proszę
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 23:24   #4838
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja używam essence soft natural z drogerii natura, jak dla mnie rewelacja, trzyma się cały dzień, świetnie kryje niedoskonałości, tylko jak masz mocno tłustą cerę to nie polecam. Moja też jest trądzikowa i mieszana, do tego wypryski, ślady po trądziku i on z tym wszystkim sobie radzi, tylko trzeba nakładać go gąbeczką. Do jego zalet należy też cena: ok 15zł
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 11:22   #4839
pajka90
Raczkowanie
 
Avatar pajka90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Siemianowice.
Wiadomości: 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny.
Powiem Wam tak, nie radzę stosować i pytać o fluidy które każda z nas stosuje bo to i tak nam nic nie da. Każda z nas ma inną cerę i inaczej reaguje na kosmetyki. Ja też pytałam dziewczyn jakie stosują fluidy, pudry itd, testowałam ale bez rezultatu.
Mój problem polega na tym, że też mam zatkane pory i tłustą cerę. Po umyciu mydłem jest naprężona i widać pojedyncze kropki tłuszczu, byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy lecz również bez rezultatu...
Ostatnio kupiłam tonik z Ziaji ogórkowo-rumiankowy, taka zielona buteleczka, powiem Wam, że przed nałożeniem pudru, przemywam buzię i nie mam problemu, że po paru godzinach się świecę...
Na święta dostałam Max Factor Experience, jak narazie ku mojemu zadowoleniu jest dobrze, bo jest bardzo wydajny i dobrze się nakłada, ma fajną konsystencję i zlewa się z odcieniem cery więc nie widać tzw. efektu maski czy tapety
W mydlarni kupiłam sobie mydełko z peelingiem, posiada one włoski, ale nie wiem z czego i to jest niby ten peeling, myję nim buzię i też narazie nie narzekam.
Odradzam wszystkie toniki na bazie alkoholu bo wysuszają i wcale nie odtykają pór, wręcz przeciwnie ;/
Polecam Ziaję, jest nie droga a sto razy lepsza
__________________
pajka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 12:12   #4840
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pajka90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Powiem Wam tak, nie radzę stosować i pytać o fluidy które każda z nas stosuje bo to i tak nam nic nie da. Każda z nas ma inną cerę i inaczej reaguje na kosmetyki. Ja też pytałam dziewczyn jakie stosują fluidy, pudry itd, testowałam ale bez rezultatu.
Mój problem polega na tym, że też mam zatkane pory i tłustą cerę. Po umyciu mydłem jest naprężona i widać pojedyncze kropki tłuszczu, byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy lecz również bez rezultatu...
Ostatnio kupiłam tonik z Ziaji ogórkowo-rumiankowy, taka zielona buteleczka, powiem Wam, że przed nałożeniem pudru, przemywam buzię i nie mam problemu, że po paru godzinach się świecę...
Na święta dostałam Max Factor Experience, jak narazie ku mojemu zadowoleniu jest dobrze, bo jest bardzo wydajny i dobrze się nakłada, ma fajną konsystencję i zlewa się z odcieniem cery więc nie widać tzw. efektu maski czy tapety
W mydlarni kupiłam sobie mydełko z peelingiem, posiada one włoski, ale nie wiem z czego i to jest niby ten peeling, myję nim buzię i też narazie nie narzekam.
Odradzam wszystkie toniki na bazie alkoholu bo wysuszają i wcale nie odtykają pór, wręcz przeciwnie ;/
Polecam Ziaję, jest nie droga a sto razy lepsza
Eeee tam, zawsze warto pytać
Wiadomo, że każdy inaczej reaguje na dany kosmetyk. Ale doświadczeniami trzeba się dzielić Trudniej samemu coś wybrać z tak szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku.
Potwierdzam i odradzam również WSZELKIE kosmetyki z dużą ilością alkoholu - bez względu na rodzaj cery.
Polecam hydrolaty - ja właśnie zaczynam swoją przygodę z biochemią
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 13:58   #4841
zuzinia
Przyczajenie
 
Avatar zuzinia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dziewczyny,

mam takie pytanie do Was, od ponad półtora roku używam clinique 3 kroki, mam nr 3. ogołnie cerę mam mieszaną, nigdy nie miałam żadnych problemów trądzikowych.
po 25 roku (teraz mam 28l) troche popsuła mi się cera, kosmetyczka obwiniała o to głównie zmianę tabletek anty. teraz od ponad pół roku nie biorę żadnych. mój problem to rozszeżone pory na nosie, troche zaskórników. oczywiście przed okresem trafi się jakaś niedoskonałość ale sporadycznie.
cały czas chodzi mi po głowie czy by nie zmienić clinique na coś innego, myślałam o biodermie, eucerin, la roche posay. potrzebuje żelu do mycia twarzy, toniku i kremu na noc. na dzień używam CLARINS - Daily Energizer Cream-Gel.
wszystkie wymienione powyżej firmy albo mają kosmetyki do cery suchej, albo do wrażliwej albo do trądzikowej i problematycznej. nic pomiędzy, po prostu do mieszanej.

Porszę poleccie mi jakiś substytut Clinique. żel, tonik i krem na noc. myślę ze juz coś przeciwzmarszczkowego powinnam wprowadzić.

pomóżcie, dzięki
zuzinia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 19:10   #4842
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zuzinia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

mam takie pytanie do Was, od ponad półtora roku używam clinique 3 kroki, mam nr 3. ogołnie cerę mam mieszaną, nigdy nie miałam żadnych problemów trądzikowych.
po 25 roku (teraz mam 28l) troche popsuła mi się cera, kosmetyczka obwiniała o to głównie zmianę tabletek anty. teraz od ponad pół roku nie biorę żadnych. mój problem to rozszeżone pory na nosie, troche zaskórników. oczywiście przed okresem trafi się jakaś niedoskonałość ale sporadycznie.
cały czas chodzi mi po głowie czy by nie zmienić clinique na coś innego, myślałam o biodermie, eucerin, la roche posay. potrzebuje żelu do mycia twarzy, toniku i kremu na noc. na dzień używam CLARINS - Daily Energizer Cream-Gel.
wszystkie wymienione powyżej firmy albo mają kosmetyki do cery suchej, albo do wrażliwej albo do trądzikowej i problematycznej. nic pomiędzy, po prostu do mieszanej.

Porszę poleccie mi jakiś substytut Clinique. żel, tonik i krem na noc. myślę ze juz coś przeciwzmarszczkowego powinnam wprowadzić.

pomóżcie, dzięki
do mieszanej czy tlustej skory uwazam, ze na noc nada sie effaclar k. ja mam mieszana i do tego bardzo alergiczna, przewrazliwiona, i effaclar k mimo ze w sumie z kwasami, to bardzo kojaco dziala na mnie. i utrzymywal moje pory w znosnym stanie
zel effaclar jest tez dosc fajny. jak chcesz koniecznie zel, to mozesz wlasnie ten wyprobowac, ale tez avene jest chwalony. a ja, zeby nie draznic juz nadto skory, myje sie zelem hipp uwielbiam jego zapach.
tonik wzielabym na twoim miejscu nawilzajacy. ja uzywalam wczesniej fizjologicznego la roche posay, bardzo fajny. a teraz przerzucilam sie na "doczyszczanie" skory plynem micelarnym i wtedy tonik juz nie jest potrzebny. z miceli najpopularniejsze to bioderma sensibio i vichy purete thermal (ja mam vichy, bo bioderma mi oczu nic nie zmywala).
jak chcesz dodac cos przeciwzmarszczkowego, to ja uwazam, ze vichy retinol HA jest calkiem fajny... lekki przede wszystkim (tylko ze z tego typu kosmetykow to malo wyprobowalam, moze troche pogrzebac w KWC by trzeba bylo). ale dzialanie przeciwzmarszczkowe osiagniesz przede wszystkim przez nawilzanie i ochrone przed sloncem ewentualnie takie masci jak epiduo moga cos zdzialac - przeciwtradzikowo i przeciwzmarszczkowo jednoczesnie (ale to tylko i wylacznie na recepte od dermatologa).
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 21:48   #4843
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

anna2662 mamy identyczne cery
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 15:06   #4844
pajka90
Raczkowanie
 
Avatar pajka90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Siemianowice.
Wiadomości: 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej dziewczyny
Spróbuj w aptece kupić sobie ACNOSAN T to jest preparat na trądzik jakieś niedoskonałości itd Jest niedrogi bo jakieś maks 10 zł kosztuje,.
Pozdrawiam
__________________
pajka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 15:56   #4845
oli_19
Zakorzenienie
 
Avatar oli_19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 092
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Planuje rozpocząć kuracje pt PIĘKNA CERA
Cele:
- zmniejszenie porów na policzkach
- usunięcie wągrów z nosa
- wyrównanie kolorytu cery

Plan działania (i tu baaardzo proszę o opinie i porady)
-Krem na noc - Effaclar duo
-Krem na dzień - Ziaja calma? Soraya 30 spf?
-Maseczki :
* Masezka Planet spa avon z morza martwego
*Maseczka aspirynowa
*Maska oczyszczajaco-wygładzająca do twarzy, szyi i dekoltu malinowy zdrój


Co o tym sądzicie?
oli_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:43   #4846
Barakuda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny,
Z góry przepraszam jeśli zadam pytanie, które padało tu już wielokrotnie. Liczę, że wybaczycie nowicjuszce Mam 25 lat i w kontekście pielęgnacji ten wiek okazał się dla mnie baaardzo problematyczny. Moja cera jest tłusta, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Nie należy raczej do wrażliwych, choć czasami bywa podrażniona (szczególnie kiedy bardzo się staram o nią zadbać). Czasami pojawiają mi się jakieś niespodzianki i choć dość szybko mnie opuszczają to jednak przebarwienia zostają i mija bardzo dużo czasu zanim znikną. Poza tym jestem właścicielką eleganckiej zmarszczki mimicznej na czole. Marzy mi się gładka, zdrowa cera, bez przebarwień, zaskórników i bruzdki, ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Na czym się skupić, od czego zacząć i jak nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Dlatego właśnie chciałam Was prosić o pomoc, żeby się trochę ogarnąć
Barakuda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 12:23   #4847
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej

jestem zupełną nowicjuszką w kwestii mądrego dbania o cerę - z prostego powodu, nigdy nie miałam z nią szczególnych problemów. Problem polega na tym, że już niedługo moja buzia będzie narażona na mnóstwo niekorzystnych czynników i chciałabym nie dopuścić do wielkich zniszczeń... Mianowicie jadę do Tajlandii i będę tam pracować jako instruktor nurkowania = słońce (cały dzień na morzu) + słona woda (co chwilę) + klimatyzowane pomieszczenia (jeżeli nie na słońcu) - słowem, wszystko, czego do tej pory starałam się unikać. Proszę, może macie jakieś kosmetyki - cuda, które pozwolą mi zabezpieczyć cerę?

Jak do tej pory używałam serii nawilżającej z Iwostinu...
Mam jasną karnację (bardzo), cerę mieszaną - świecę się w sferze T ale łatwo też o przesuszenia, gdy jej nie nawilżam. Oprócz tego z problemów drobne naczynka przy nosie. Poza tym wszystko cacy i bardzo chciałabym, żeby tak zostało...

Wydaje mi się, że będę potrzebowała czegoś z wysokim filtrem + głęboko nawilżającego ale nie mam pomysłu co by to mogło być...
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 19:31   #4848
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Miałam szału nie ma...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 08:57   #4849
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oli_19 Pokaż wiadomość
Planuje rozpocząć kuracje pt PIĘKNA CERA
Cele:
- zmniejszenie porów na policzkach
- usunięcie wągrów z nosa
- wyrównanie kolorytu cery

Plan działania (i tu baaardzo proszę o opinie i porady)
-Krem na noc - Effaclar duo
-Krem na dzień - Ziaja calma? Soraya 30 spf?
-Maseczki :
* Masezka Planet spa avon z morza martwego
*Maseczka aspirynowa
*Maska oczyszczajaco-wygładzająca do twarzy, szyi i dekoltu malinowy zdrój


Co o tym sądzicie?
Po pierwsze, jakie produkty planujesz używać do oczyszczania cery?

Po drugie, osobiście poleciłabym Ci zamiast Calmy któryś z kremów Ziaja Med. Kosztują ok 10zł, a mają o lepsze składy. Osobiście mogę polecić wersję łagodzącą, rozjaśniającą do skóry z trądzikiem różowatym oraz łagodzący podrażnienia (chyba do każdego rodzaju cery).

Po trzecie, może jakaś glinka jako maseczka?
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 23:31   #4850
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

O jak dobrze, że znalazłam ten wątek

Dziewczynki, powiedzcie jakich podkładów do twarzy używacie?
Właśnie mi się skończył i chcę kupić coś nowego do 50zł.

Moja cera..... nigdy nie wiem jak ją określić.
Mieszana albo tłusta z tendencją do odwadniania się i wysuszania naskórka
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 09:01   #4851
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
O jak dobrze, że znalazłam ten wątek

Dziewczynki, powiedzcie jakich podkładów do twarzy używacie?
Właśnie mi się skończył i chcę kupić coś nowego do 50zł.

Moja cera..... nigdy nie wiem jak ją określić.
Mieszana albo tłusta z tendencją do odwadniania się i wysuszania naskórka
Ja stosuje podklady mineralne - https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 14:14   #4852
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja stosuje podklady mineralne - https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
Ale mnie zakręciłaś.....
Teraz to już nic nie wiem i mam jeszcze większy problem

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pajka90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Spróbuj w aptece kupić sobie ACNOSAN T to jest preparat na trądzik jakieś niedoskonałości itd Jest niedrogi bo jakieś maks 10 zł kosztuje,.
Pozdrawiam
Miałam go... jak dla mnie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 19:30   #4853
pajka90
Raczkowanie
 
Avatar pajka90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Siemianowice.
Wiadomości: 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o ten ACNOSAN T to ma dużo alkoholu o chyba nawet na bazie spirytusu jest więc nie każdemu służy jeszcze stosowałam kiedyś maść też z apteki TORMENTIOL. Nie miałam żadnych problemów z wypryskami

Jeśli chodzi o ten puder czy fluid do 50 zł wiesz, mogę Ci polecić fluid nawilżający za około 15 zł z Lirene Dr Irena Eris, bardzo mi służył, nie zatykał pór a teraz dostałam z MaxFactor Experience, jest bardzo wydajny i też fajnie kryje. Dostosowuje się do skóry. Ja na przykład mam odcień 65 i nie jest za ciemny i za jasny. Nie widać efektu tzw maski polecam!
__________________
pajka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 19:44   #4854
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pajka90 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ten ACNOSAN T to ma dużo alkoholu o chyba nawet na bazie spirytusu jest więc nie każdemu służy jeszcze stosowałam kiedyś maść też z apteki TORMENTIOL. Nie miałam żadnych problemów z wypryskami

Jeśli chodzi o ten puder czy fluid do 50 zł wiesz, mogę Ci polecić fluid nawilżający za około 15 zł z Lirene Dr Irena Eris, bardzo mi służył, nie zatykał pór a teraz dostałam z MaxFactor Experience, jest bardzo wydajny i też fajnie kryje. Dostosowuje się do skóry. Ja na przykład mam odcień 65 i nie jest za ciemny i za jasny. Nie widać efektu tzw maski polecam!
Po Tormentiolu nie miałaś wyprysków?
O ile dobrze pamiętam był bardzo tłusty i musiałam kłaść sobie ręcznik na poduszkę, żeby jej nie zabrudzić
Efektów szalonych nie było niestety
I przestałam stosować z obawy przed zapchaniem.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 19:54   #4855
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja tormentiol używałam baaaardzo dawno temu, jako nastolatka na 1wsze wypryski, moja skóra zareagowała tak, że jak używałam tej maści wszystko ładnie schodziło, ale jak tylko odstawiłam 2x większy wysyp i tak było zawsze po odstawieniu, więc w końcu dałam sobie spokój.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 20:01   #4856
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ja tormentiol używałam baaaardzo dawno temu, jako nastolatka na 1wsze wypryski, moja skóra zareagowała tak, że jak używałam tej maści wszystko ładnie schodziło, ale jak tylko odstawiłam 2x większy wysyp i tak było zawsze po odstawieniu, więc w końcu dałam sobie spokój.
Ja pamiętam tą mega tłustą ciężką warstwę, którą nakładałam na noc i która nie zrobiła chyba nic, więc rzuciłam w kąt i znalazłam jak się data ważności skończyła
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 21:31   #4857
Snowlove
Raczkowanie
 
Avatar Snowlove
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam parę pytań dotyczących effaclaru. Już tu dyskutowaliśmy na ten temat bo mialam jakieś 2 lata temu zaczac, ale tak jakoś wyszło, że zaczynam teraz No wieć:

1. Czy filtry rano przy Effaclarze trzeba stosować codziennie? Tzn. zaczynam teraz Effaclar 2 razy w tygodniu, czy filt mogę stosować tylko w te dni "po" Effaclar" czy codziennie?

2. Jak na noc nakładam Effaclar to po jakim czasie nałożyć krem nawilżający? (Mam Avene HOL)

3. Peeling bromeilowy przyjdzie dopiero za jakiś tydzień, będzie 2 razy w tygodniu. Czy najlepiej jak "najpoźniej" od kwasu czy można dzień po Effaclarze?

4. Maseczka -myślałam o glince zielonej -robic w ten dzień co peeling?

Szukałam też w wątku porad dot. pudru -jestem prawie pewna, że już o tym czytałam i klops nie umiem znaleźć. Narazie zamówiłam puder bambusowy z BU, ale myślę nad jakimś kompaktem -chyba mineralny jest konieczny przy filtrach. Jest parę dobrych na KWC, ale myślam o czymś trochę tańszym, może nie najtańszy, ale jednak Chanel, Shisheido to trochę za dużo
__________________
Szczęśliwa żona i mama
Snowlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:04   #4858
pajka90
Raczkowanie
 
Avatar pajka90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Siemianowice.
Wiadomości: 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Po Tormentiolu nie miałaś wyprysków?
O ile dobrze pamiętam był bardzo tłusty i musiałam kłaść sobie ręcznik na poduszkę, żeby jej nie zabrudzić
Efektów szalonych nie było niestety
I przestałam stosować z obawy przed zapchaniem.

Hmm... Tłusty jest i to bardzo, wiesz ja go stosowałam różnie. Jak nie wychodziłam nigdzie to przez dzień, na noc unikałam z tego samego względu co mówisz. Mnie pomógł, może dlatego, że każda z Nas ma inną cerę.
A teraz stosujesz coś ?

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ja tormentiol używałam baaaardzo dawno temu, jako nastolatka na 1wsze wypryski, moja skóra zareagowała tak, że jak używałam tej maści wszystko ładnie schodziło, ale jak tylko odstawiłam 2x większy wysyp i tak było zawsze po odstawieniu, więc w końcu dałam sobie spokój.

Mówisz nadmiar ? Bo tego też nie wolno długo stosować, ta maść jest chyba na bazie sterydów... Wiesz co jeszcze jest dobre, ale na pojedyncze punkty jak się już pojawią. SUDOCREME. tam jest dużo cyku, sama pasta cynkowa też jest dobra czy maść z tlenkiem cynku... Pozdrawiam!
__________________
pajka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:40   #4859
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pajka90 Pokaż wiadomość
Hmm... Tłusty jest i to bardzo, wiesz ja go stosowałam różnie. Jak nie wychodziłam nigdzie to przez dzień, na noc unikałam z tego samego względu co mówisz. Mnie pomógł, może dlatego, że każda z Nas ma inną cerę.
A teraz stosujesz coś ?
Przerzuciłam się na produkty z BU, więc testuję na sobie kolejne specyfiki
Testowanie nie zawsze wychodzi na dobre, ale przynajmniej wiem czego już więcej kupić nie powinnam
Jeśli pojawi się jakaś niespodzianka, lubię ją potraktować Sudocremem, a w pogotowiu zawsze czeka ochronny krem Bambino. I mimo tego, że w składzie ma parafinę, nigdy mnie nie zapchał. Ale to sprawa indywidualna
Nie zliczę już innych produktów, które wypróbowałam, a że ciągle pojawiają się nowe...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:50   #4860
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Osobiście wymiennie z Sudocremem stosuję zwykły Penaten krem, w metalowym opakowaniu. Też ma mnóstwo cynku i innych zasuszaczy, a jest mniej tłusty w konsystencji
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.