Urządzamy pokój od zera:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 21:32   #1
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604

Urządzamy pokój od zera:)


Hej dziewczyny, potrzebuje pomocy Mam do dyspozycji pokoj Co prawda nie jest zbyt duzy (ok 3m na 3) ale to zawsze coś...
Na poczatku krotka charakterystyka pokoju:
-maly pokoj(ok 3x3)
-male okno;/
-drzwi takie jak w zalaczniku, od gory do dolu szybki mleczne, kolor troche jansiejszy,otwieraja sie do srodka
- nieszczesny skos;/ nie jest na calej scianie, zaczyna sie ok 60 cm nad ziemia
-na podlodze tez jeszcze nie ma nic polozonego, sciany do pomalowania, tapetowania.

Chcialabym aby to byl kacik taki do poczytania ksiazek, do zrobienia makijazu, posiedzenia przy laptopie, trzymania roznych szpargalow typu bizuteria, uwielbiam koszyczki, kuferki(bo na ciuchy to chyba za malo miejsca;/)
Preferuje styl minimalistyczny, dziewczecy,(ale bez pzresady mam juz 20 lat) chcialabym aby gdzies na scianie znalazlo sie miejsce na antyrame lubie wlochate narzuty dywaniki
Lozka w tym pokoju nie musi byc
No i nie mam pomyslu jak to wszytsko zrobic;/ pokoj pzrez ten skos daje wrazenie b malego a nie chce jeszce bardziej go pomneijszyc;/ Totalnie brakuje mi pomyslow.
Chcialabym abyscie podsunely mi pomysl co z tym zrobic, podeslalay linki mebli z all...
Podpwoiedzialy co na podloge, jakie kolory scian.
W zalaczniku dorzucam uklad pokoju, i prezentuje ten skos
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzrwi [1024x768].jpg (55,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj [1024x768].jpg (25,0 KB, 55 załadowań)
__________________

Edytowane przez isiaczekk
Czas edycji: 2011-01-06 o 21:36
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 02:14   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Cytat:
Napisane przez isiaczekk Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, potrzebuje pomocy Mam do dyspozycji pokoj Co prawda nie jest zbyt duzy (ok 3m na 3) ale to zawsze coś...
Na poczatku krotka charakterystyka pokoju:
-maly pokoj(ok 3x3)
-male okno;/
-drzwi takie jak w zalaczniku, od gory do dolu szybki mleczne, kolor troche jansiejszy,otwieraja sie do srodka
- nieszczesny skos;/ nie jest na calej scianie, zaczyna sie ok 60 cm nad ziemia
-na podlodze tez jeszcze nie ma nic polozonego, sciany do pomalowania, tapetowania.

Chcialabym aby to byl kacik taki do poczytania ksiazek, do zrobienia makijazu, posiedzenia przy laptopie, trzymania roznych szpargalow typu bizuteria, uwielbiam koszyczki, kuferki(bo na ciuchy to chyba za malo miejsca;/)
Preferuje styl minimalistyczny, dziewczecy,(ale bez pzresady mam juz 20 lat) chcialabym aby gdzies na scianie znalazlo sie miejsce na antyrame lubie wlochate narzuty dywaniki
Lozka w tym pokoju nie musi byc
No i nie mam pomyslu jak to wszytsko zrobic;/ pokoj pzrez ten skos daje wrazenie b malego a nie chce jeszce bardziej go pomneijszyc;/ Totalnie brakuje mi pomyslow.
Chcialabym abyscie podsunely mi pomysl co z tym zrobic, podeslalay linki mebli z all...
Podpwoiedzialy co na podloge, jakie kolory scian.
W zalaczniku dorzucam uklad pokoju, i prezentuje ten skos

Postaw na jasne, ciepłe kolory na ścianach.
Zrób z tego pomieszczenia taki kącik wypoczynkowy.

Na Twoim miejscu postawiłabym tam fotel rozkładany z funkcją spania (np KLIK!!!!. Nie zajmie dużo miejsca, a spełni swoja funkcje lepiej, niż łozko, ktore w tak małym pomieszczeniu bedzie tylko zawadzało.

Na ścianach powieś półeczki w jasnym kolorze drewna. Na nich koszyczki, ksiażki, co tam chcesz. Byle nie było tego za duzo. klik!
Gdzieś w wolnym miejscu obrazek- klik!!!, nie polecam tych w antyramach. Moim zdaniem niepotrzebnie "ochładzają" pomieszczenie.

Obok fotela wąska komoda (klik!!! ). Podłoga- panele, jasne. Moze coś w tym stylu? klik!!!!
Stojąca lampa- np klik!!!
Na panelach włochaty dywanik. Mogłabyś np spróbowac stworzyć kącik w takiej kolorystyce jak to pomieszczenie :klik!
Wydaje sie bardzo przytulne.

Staraj sie zagospodarować każdą wolną przestrzeń w miarę rozsądny sposob. Widac to na przykladzie tego dziecięcego pokoiku: klik!
Przy tak małych pomieszczeniach istnieje ryzyko zagracenia, tak wiec uwazaj na to.

Kilka fotek znalezionych gdzieś w sieci:

sypialnia na poddaszu- klik
kącik wypoczynkowy- klik
sypialnia-kolorystyka- klik
kolorystyka do małych pomieszczeń- klik
biblioteczka- klik

Zamiast komody mozesz postawić tam też toaletkę z szufladami. np klik!!! lub bardziej pojemną klik!!!
Taka toaletka moze pełnic jednocześnie funkcję biurka.
Mozesz zrobic tez cos takiego jak tu, czyli sam stolik, a lustro na ścianie- klik!
A moze to zdjecie Cie zainspiruje? klik!!! Tez fajne rozwiazanie.cos w tylu blatu na całą sciane. Jeśli okno masz dosc nisko to mogłabys sobie z tego blatu zrobic też cos w tylu ławeczki do siedzenia. Nie wiem czy wiesz, co mam na mysli... Coś takiego : klik!!! W tej skrzyni mogłabys trzymać różne koszyczki itd...

To tyle na teraz. Daj znac, czy coś pomogłam


__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 09:15   #3
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Dziekuje za odp
Bardzo spodobal mi sie pomysl z tym blatem do siedzenia
Myslalam, zeby sciany pomalowac na jakis bez, albo piaskowy kolor, no i panele oczywiscie tez hasniutkie(bardzo spodobaly mi sie te, ktore zaproponowalas)
Nigdzie na allegro nie moge znalezc tego wlochatego dywaniku, chybaze nie wiem pod jaka nazwa go szukac.
Najwiekszy dylemat mam z tym skosem, bo jest on nizszy niz na tych podanych zdjeciach;/
Jak pokoj zostanie odkopany ze wszystkich gratow to postaram sie wrzucic jego zdj.
A co proponujesz na okna? Widzialam keidy gdzies w sklepie rolety takie firankowe... nie wiem czy wiesz o co mi chodzi
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 22:50   #4
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Cytat:
Napisane przez isiaczekk Pokaż wiadomość
Dziekuje za odp
Bardzo spodobal mi sie pomysl z tym blatem do siedzenia
Myslalam, zeby sciany pomalowac na jakis bez, albo piaskowy kolor, no i panele oczywiscie tez hasniutkie(bardzo spodobaly mi sie te, ktore zaproponowalas)
Nigdzie na allegro nie moge znalezc tego wlochatego dywaniku, chybaze nie wiem pod jaka nazwa go szukac.
Najwiekszy dylemat mam z tym skosem, bo jest on nizszy niz na tych podanych zdjeciach;/
Jak pokoj zostanie odkopany ze wszystkich gratow to postaram sie wrzucic jego zdj.
A co proponujesz na okna? Widzialam keidy gdzies w sklepie rolety takie firankowe... nie wiem czy wiesz o co mi chodzi
Poszukaj pod nazwą shaggy. Powinno pojawic ci sie kilka propozycji takich włochatych dywaników.
A co do firan- chyba masz na myśli rolety rzymskie- klik! Poszukaj sobie pod tą nazwą.
Ściany- jeśli zalezy ci na jasnych bezach moze spodoba ci sie cafe latte Duluxa? klik! (na tym zdjeciu pomalowane tą farbą zostały ściany). Osobiscie bardzo lubie ten kolor.
Co do paneli- w komforcie znalazłam też takie jaśniutkie, ale ciut inne klik! Mozesz oczywiscie poszukać tanszych odpowiedników.
Tutaj masz odnośnik własnie do tych paneli ze zdjecia w moim poprzednim poscie, ktore ci sie tak spodobały : klik! Buszujac po sieci przez przypadek na nie trafiłam.
Wpisz sobie w wyszukiwarce : skandynawskie wnętrza. Może któres ze zdjęć Cie zainspiruje? kto wie To zdjecie z panelami jest własnie przykladem takiego stylu skandynawskiego.
Jeśli chodzi o skos to narazie nic Ci nie poradze. Poczekam na zdjecia, bo tak to wiesz, mozna sobie gdybać...

Pozdrawiam ciepło
sweet

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Wivi96 Pokaż wiadomość
wejdź na tego bloga http://pokoj-marzen.blog.pl
napisz na priv jaki masz problem
Fajna reklama
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 23:32   #5
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Hej, zdobylam dokladne wymiary pokoju. Jutro moze uda mi sie zrobic pare fotek
Co do dywanu szukalam pod nazwa shaggy ale to jeszcze nie to Mi chodzi o takiego misia siersciucha, takie sztuczne futerko
Znalazlam w internecie fajne siedzisko zdj dodaje w zalaczniku Juz rozmaiwlam z TŻtem jak to siedzisko zrobic samodzielnie
Co do paneli: glowna role gra tu klasa scieralnosci, ktorej nazwy nie moge sobie w tej chwili przypomniec
Te skandynawskie klimaty bardzo mi sie podobaja, ale obawiam sie ze w tak malym pomieszczebiu beda zle sie komponowaly z drzwiami;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wymiary [1024x768].jpg (31,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1005.jpg (22,9 KB, 28 załadowań)
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 01:44   #6
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Cytat:
Napisane przez isiaczekk Pokaż wiadomość
Hej, zdobylam dokladne wymiary pokoju. Jutro moze uda mi sie zrobic pare fotek
Co do dywanu szukalam pod nazwa shaggy ale to jeszcze nie to Mi chodzi o takiego misia siersciucha, takie sztuczne futerko
Znalazlam w internecie fajne siedzisko zdj dodaje w zalaczniku Juz rozmaiwlam z TŻtem jak to siedzisko zrobic samodzielnie
Co do paneli: glowna role gra tu klasa scieralnosci, ktorej nazwy nie moge sobie w tej chwili przypomniec
Te skandynawskie klimaty bardzo mi sie podobaja, ale obawiam sie ze w tak malym pomieszczebiu beda zle sie komponowaly z drzwiami;/
Bardzo bym ci chciala pomoc z tymi dywaniami. Moze za ktoryms razem trafie teraz nawza : włochacze
Cos takiego ? klik
albo klik! (dywan włochacz
albo : klik)
kolejny włochacz ; klik klikk
dywan akrylowy, sztuczna skóra : klik


przydatny artykuł jak zrobic sobie takie siedziska przy oknie: klik
siedziska- zdjecia:
1
2
3 Przydatny watek : klik
4 troszke inne rozwiazanie
5 dziecinny
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2011-01-09 o 01:57
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 13:56   #7
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Poszukaj tych dywanow pod nazwa FLOKATI.
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 14:10   #8
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Cytat:
Napisane przez Olcia_rom Pokaż wiadomość
Poszukaj tych dywanow pod nazwa FLOKATI.

Serdeczne dzieki wsnie tego szukalam

Dziewczyny bardzo podoba mi sie pomysl siedziska pod oknem z tym ze z jednej strony siedzisko bedzie ograniczone skosem, no i nie bedzie wygladalo tak jak te zalaczone na zdj bo bedzie nizsze, tzn oparcie bedzie ponizej okna... nie wiem czy rozumiecie, co mam na mysli
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 15:13   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Urządzamy pokój od zera:)

Ooo, flokati byłam blisko hehe

Co do siedziska..mysle, ze ten jednostronny skos nie bedzie źle wygladał.
Oparcie sobie zrób z jednej strony i już... Na skos 'walnij' poduchę i też będzie...
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.