Otarcie twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-01, 11:48   #1
loozak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13

Otarcie twarzy


Witam wszystkich
Mam pewien problem związany z dość sporym otarciem na twarzy - spotkanie z dresiarzami... W czasie przepychanki zostałem odepchnięty i moja twarz natrafiła na szorstką ścianę przez co mam obdarty policzek w dwóch miejscach: pod okiem ok 2 x 3 cm oraz niżej koło nosa podobnych rozmiarów. Dodatkowo pod okiem mam opuchliznę (średnich rozmiarów). Niestety stało się to na parę godzin przed opuszczeniem Polski więc nie było możliwości na poradę lekarską. Stało się to w sobotę wieczorem. Do tego czasu stosowałem tormentiol oraz tibiotic. Rana była odrazu odkażona. Z rany umiejscowionej pod okiem - tam gdzie mam spuchnięte delikatnie sączy się ropa? limfa? Czy są jakieś sprawdzone sposoby aby przyspieszyć gojenie oraz zejście opuchlizny? W porównaniu do pierwszego dnia po zdarzeniu dzisiaj widzę znaczną poprawę aczkolwiek niepokoi mnie ten delikatny wyciek z otarcia. I jeszcze jedno pytanie: jeśli rana wkońcu wyschnie i siądzie strupek to czym można zamaskować ją? Czy ktoś może polecić jakąś "szpachle" ;D ? Karnację mam delikatnie ciemną.
Proszę o jakieś rady. Z góry dzięki !!!
loozak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.