OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-27, 19:24   #31
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
A nie ma? to podaj jaka jest różnica wieku ( jeśli chcesz), u mnie : ja:21 on:25
Oczywiscie, ze nie ma No i co z tego, ze Ty masz 21 a on 25? Co to zmienia? Ja mam 25, a moj narzeczony 39 - czy to znaczy, ze powinnismy sie byli pobrac 3 dni po poznaniu?

Jakos nie rozumiem Twojego toku rozumowania Jestes pewna, ze jestes gotowa na slub?
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:25   #32
Madzia880404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: green room
Wiadomości: 23
GG do Madzia880404
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A jakie to ma znaczenie przepraszam? Mój chłopak ma 22 lata, ja w marcu skończę 20, jeśli Cię to bardzo interesuje. Czy to coś zmienia? Jakbyśmy chcieli, to moglibyśmy już się zaręczyć, bo przecież jesteśmy razem długo i chcemy być już na zawsze, ale mamy jeszcze na to czas.
No tak macie, przecież tego nie neguje, tylko wyrażam swoje poglądy i opinie po to w końcu jest forum jesteśmy ze sobą tyle czasu, więc obydwoje zdecydowaliśmy żeby już jakoś zacząć to formalizować Wiemy,że chcemy być ze sobą, więc stwierdziliśmy,że nie będziemy odwlekać tego
__________________

Madzia880404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:25   #33
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
O co kaman? Tez chce sie posmiac
wcześniej był założony wątek o pierścionku i o cenie
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:28   #34
Madzia880404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: green room
Wiadomości: 23
GG do Madzia880404
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze nie ma No i co z tego, ze Ty masz 21 a on 25? Co to zmienia? Ja mam 25, a moj narzeczony 39 - czy to znaczy, ze powinnismy sie byli pobrac 3 dni po poznaniu?

Jakos nie rozumiem Twojego toku rozumowania Jestes pewna, ze jestes gotowa na slub?
Tak jestem pewna Poza tym miarą dojrzałości do ślubu nie jest bynajmniej wiek
__________________

Madzia880404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:28   #35
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
No tak macie, przecież tego nie neguje, tylko wyrażam swoje poglądy i opinie po to w końcu jest forum jesteśmy ze sobą tyle czasu, więc obydwoje zdecydowaliśmy żeby już jakoś zacząć to formalizować Wiemy,że chcemy być ze sobą, więc stwierdziliśmy,że nie będziemy odwlekać tego
No ale nadal nie odpowiedzialas na pytanie


Cytat:
Napisane przez sweetieSS Pokaż wiadomość
wcześniej był założony wątek o pierścionku i o cenie
A masz moze linka?
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:30   #36
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
No tak macie, przecież tego nie neguje, tylko wyrażam swoje poglądy i opinie po to w końcu jest forum jesteśmy ze sobą tyle czasu, więc obydwoje zdecydowaliśmy żeby już jakoś zacząć to formalizować Wiemy,że chcemy być ze sobą, więc stwierdziliśmy,że nie będziemy odwlekać tego
Dobrze, tylko skoro ustaliliście datę ślubu, to PO CO Wam zaręczyny? Przecież wiadomo, że chcesz za niego wyjść. Co, zaręczyny tylko dla pierścionka? Moim zdaniem przygotowania do ślubu powinno się zaczynać po zaręczynach, a nie przed.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
Tak jestem pewna Poza tym miarą dojrzałości do ślubu nie jest bynajmniej wiek
Po co w takim razie pytałaś, jaka różnica wieku jest między mną a moim chłopakiem? Przeczysz sama sobie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:30   #37
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
Tak jestem pewna Poza tym miarą dojrzałości do ślubu nie jest bynajmniej wiek
Taaaaa, ale doswiadczenie i dojrzalosc owszem . A one zaleza od wieku. Koniec kropka - takie jest moje zdanie.

Nie chce tu zaczynac zadnej kontrowersyjnej dyskusji - zycze Wam jak najlepiej.
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 19:43   #38
Madzia880404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: green room
Wiadomości: 23
GG do Madzia880404
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dobrze, tylko skoro ustaliliście datę ślubu, to PO CO Wam zaręczyny? Przecież wiadomo, że chcesz za niego wyjść. Co, zaręczyny tylko dla pierścionka? Moim zdaniem przygotowania do ślubu powinno się zaczynać po zaręczynach, a nie przed.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------


Po co w takim razie pytałaś, jaka różnica wieku jest między mną a moim chłopakiem? Przeczysz sama sobie.
Nie zaręczałam się dla pierścionka jeśli o to Ci chodzi, tylko po to,żeby oficjalnie w obecności moich i jego rodziców ogłosić,że chcemy być ze sobą do końca i pomimo mojej choroby przetrwaliśmy to wszystko i decydujemy się wziąć ślub.
__________________

Madzia880404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:45   #39
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
Nie zaręczałam się dla pierścionka jeśli o to Ci chodzi, tylko po to,żeby oficjalnie w obecności moich i jego rodziców ogłosić,że chcemy być ze sobą do końca i pomimo mojej choroby przetrwaliśmy to wszystko i decydujemy się wziąć ślub.
Czyli typowa, podrecznikowa szopka rodzinna
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 19:56   #40
Madzia880404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: green room
Wiadomości: 23
GG do Madzia880404
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Czyli typowa, podrecznikowa szopka rodzinna
Dziękuje za miłe słowa, mam nadzieję, że ktoś inny oceni tak samo twój ślub,zaręczyny czy chrzciny dziecka.
__________________

Madzia880404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 20:08   #41
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez Madzia880404 Pokaż wiadomość
Dziękuje za miłe słowa, mam nadzieję, że ktoś inny oceni tak samo twój ślub,zaręczyny czy chrzciny dziecka.
To miej ja dalej

Tym oto sposobem koncze dyskusje z Toba

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

ps. Zapomnialas o pogrzebie
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 20:08   #42
Madzia880404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: green room
Wiadomości: 23
GG do Madzia880404
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
To miej ja dalej

Tym oto sposobem koncze dyskusje z Toba
Ja tak samo. See you.
__________________

Madzia880404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 20:19   #43
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Czyli typowa, podrecznikowa szopka rodzinna
Zgadzam się. Zaręczacie się dla siebie, czy dla rodziny? Dobrze, skoro chcieliście ogłosić rodzinie, że chcecie być razem na zawsze, to po co oświadczyny i pierścionek, skoro już dawno zgodziłaś się zostać jego żoną?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 20:29   #44
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Wydaje mi się, że przesadzasz.... Dlaczego nie powiesz mu, żeby sam wybrał pierścionek?
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 22:54   #45
87_meg
Wtajemniczenie
 
Avatar 87_meg
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 518
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
Zawsze chciałam żeby mój facet sam zdecydował że po pewnym czasie oświadczy mi się, żeby to był element zaskoczenia, żebym się tego nie spodziewała, żeby pierścionek sam wybrał, żeby dopiero od tego czasu podejmować decyzje o ślubie... a ja trafiłam na okaz który właśnie poinformował mnie że zamierza mi się oświadczyć, chce żebym mu pokazała jakie pierścionki mi się podobają, już przed zaręczynami mamy ustaloną datę ślubu.... a ja czuję że coś tracę czuję że ominie mnie kilka pięknych chwil związanych z zaskoczeniem odnośnie zaręczyn- bo wiem że niedługo one będą. wiem że na pewno dostanę pierścionek z takim kamieniem o którym TŻtowi wspominałam i w takim kolorze złota jaki chciałam... niby wszystko fajnie ale jednak czuję że to tak nie powinno być... może PRZESADZAM?
Proszę o opinie na ten temat- jak było w Waszym przypadku?
jeśli chodzi o moje poglady...

nie wyobrazam sobie planowac slubu bez zareczyn... jak dla mnie cos nie halo? po to własnie jest okres narzeczństwa aby miedzy innymi na t poświecać.. nie miałam przez chwile zajawki ( przed zareczynami) zeby cokolwiek rezerwować mimo że zdawałam sobie sprawe jakie sa terminy..
ja zareczyn sie wogóle nie spodziewałam,pierscionka równiez nie wybierałam...
zareczyny były dla mnie zupełnym zaskoczeniem i tym samym jeszcze bardziej cudowne
a co do spotkań z rodzicami to uwazam ze to jest przede wszystkim sprawa 2 kochajacych sie ludzi a potem rodziców
zbyt imtymna sytuacja zeby ich w to angazować w tej danej chwili
__________________
razem od... 10.09.2003
zaręczeni... 10.09.2009
ślubo-branie 10.09.2011
..i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę
87_meg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 23:21   #46
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

widze,ze niezla dyskusja sie wywiazala

apropos poprzedniego watku zalozonego przez feel atmosphere- martwilo ja,ze jej TŻ nie chce jej kupic pierscionka bo go nie stac na taki, na jaki ona zasluguje i co koledzy powiedza czy cos w tym stylu

no i teraz jestem ciekawa czy kupil jej taki "zwykly" czy wzial kredyt na taki jaki powinna miec

a co do dalszej dyskusji...juz dawno dalo sie zauwazyc,ze niektore pary wola juz wczesniej rezerwowac terminy i sama "instytucja"zareczyn bardzo sie zmienila ja akurat tego nie pochwalam,ale jak juz ktos koniecznie chce to jego sprawa przeciez.

a co do wieku...to tez indywiduala sprawa.jednym wystarcza rok, innym 5 a jeszcze innym 10 zeby sie zareczyc.

ja ze swoim TŻ zareczylam sie po 7.a po 9 wezmiemy slub.i nie uwazam,ze to za dlugo tym bardziej,ze poznalismy sie jak mialam 16 wiec dziwne by bylo jakbym brala slub po 3 latach "bo juz tyle ze soba chodzimy"

aha dodam jeszcze,ze nasze zareczyny odbyly sie miedzy nami,a dopiero po nich TŻ przyszedl do moich rodzicow z tym magicznym zapytaniem zareczyny byly dla mnie niespodzianka mimo,ze wiedzialam,ze kupil mi pierscionek prawie mieisac wczesniej, nie wiedzialam kiedy to nastapi.pokazywalam TŻ mniej wiecej jakie mi sie podobaja i trafil w moj gust mimo,ze nie wybral bialego zlota tak jak mu sugerowalam.nie zamienila bym go na zaden inny.a zareczyn na zaplanowane...ale to moje skromnie zdanie

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

dla zainteresowanych - poprzedni watek o pierscionku.a wlasciwie jego cenie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397219
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:

Edytowane przez lusesita23
Czas edycji: 2010-02-27 o 23:18
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 07:18   #47
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
apropos poprzedniego watku zalozonego przez feel atmosphere- martwilo ja,ze jej TŻ nie chce jej kupic pierscionka bo go nie stac na taki, na jaki ona zasluguje i co koledzy powiedza czy cos w tym stylu
nie do końca, to ON uważał, że ma być za 1500 tak dla sprostowania
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 08:16   #48
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

rozmawialiśmy o cenie tego pierścionka i on stwierdził że to musi być ponad 1500zł
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 09:10   #49
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ja to zawsze uważam, że zaręczyny to piekna chwila i nie rozumiem tego, że można ustalać datę przed nimi-wcale nie przemawia do mnie argument, że TAKIE SĄ TERMINY.....
a ja jestem innego zdania dot.ustalania daty slubu przeciez bedac z kims automatycznie nachodza czlowieka mysli, ze to z ta osoba bedzie sie do konca zycia. Zreszta ustalenie daty slubu do niczego nie wiazedopiero po zareczynach mamy troszke wiecej pewnosci, ze slub sie odbedzie ale tez nie na 1oo%.. wiec ustalanie terminu przed zareczynami nie jest niczym specjalnym-zreszta i tak ten termin moze sie zmienic, jak bedzie sie szukac sali:P bo wiadomo jak z nimi jest

my mielismy ustalony termin, nawet sale zarezerwowana, a moje zareczyny byly dla mnei zupelnym zaskoczeniem, bo nie spodziewałam sie, ze P oswiadczy mi sie w zeszylm roku, myslalam, ze bedzie to w tym tak mniej wiecej na moje urodziny-widac sie mylilam, a on sprytnie wszytsko wymyslil. tez wchodzilismy do jubilerow, ale tylko tak, popatrzec, i P mnie prosil,zebym mu mniej wiecej pokazala jakie pierscionki mi sie podobaja-bo moze kiedys to sie przyda-ale ja sie nie napalam, ze mi sie od razu oswiadczy, bo wiedzialam, ze tak nie bedzie. wiec feel nie boj sie, ze cos ciebie ominie, bo zareczyny sa piekna chwila, przeciez nie powiedzial Ci kiedy dokaldnie sie osiwadczy i jak to planuje zrobic wiec na pewno bedzie z zaskoczeniem i bedziesz mile wspominac ten dzien

noo ale sie rozpisałam

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez 87_meg Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o moje poglady...

nie wyobrazam sobie planowac slubu bez zareczyn... jak dla mnie cos nie halo? po to własnie jest okres narzeczństwa aby miedzy innymi na t poświecać.. nie miałam przez chwile zajawki ( przed zareczynami) zeby cokolwiek rezerwować mimo że zdawałam sobie sprawe jakie sa terminy..
ja zareczyn sie wogóle nie spodziewałam,pierscionka równiez nie wybierałam...
zareczyny były dla mnie zupełnym zaskoczeniem i tym samym jeszcze bardziej cudowne
a co do spotkań z rodzicami to uwazam ze to jest przede wszystkim sprawa 2 kochajacych sie ludzi a potem rodziców
zbyt imtymna sytuacja zeby ich w to angazować w tej danej chwili
widzisz a my mielismy zaplanowane a i tak zareczyny moje byly z totalnego zaskoczenia, pierscionka rowniez sama nie wybieralam wiec wydaje mi sie, ze to nie ma znaczenia, kiedy date slubu sie ustali, czy przed czy po zareczynach, bo jak juz wczesniej wspomnialam-ona i takk moze ulec zmianie jesli sie rezerwuje sale
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 09:32   #50
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

ok ale pomyślcie logicznie:
skoro planujecie ślub, macie zamówioną salę, zespół itd to po co ma paść pytanie "czy wyjdziesz za mnie, czy zostaniesz moją żoną itd"?? przecież to już zostało potwierdzone czynami...
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 10:24   #51
mmmmmm
Zakorzenienie
 
Avatar mmmmmm
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdzieś między literkami...
Wiadomości: 4 227
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ok ale pomyślcie logicznie:
skoro planujecie ślub, macie zamówioną salę, zespół itd to po co ma paść pytanie "czy wyjdziesz za mnie, czy zostaniesz moją żoną itd"?? przecież to już zostało potwierdzone czynami...


No właśnie ja rozumiem osoby, które sobie to wszystko ustalają. Ok. Ale to oznacza, że nie potrzebują do tego zaręczyn. więć po co robić je potem?
__________________
Chmiel na bezsenność, a sen - na bezmiłość.
mmmmmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:15   #52
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ok ale pomyślcie logicznie:
skoro planujecie ślub, macie zamówioną salę, zespół itd to po co ma paść pytanie "czy wyjdziesz za mnie, czy zostaniesz moją żoną itd"?? przecież to już zostało potwierdzone czynami...
nie musza byc te slowa:P mozna zadac inne pytanie :P typu: czy chcesz zyc obok mojego boku az do konca zycia? czy chcesz ze mna spedzic pozostale lata liczac od dzis?

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez mmmmmm Pokaż wiadomość


No właśnie ja rozumiem osoby, które sobie to wszystko ustalają. Ok. Ale to oznacza, że nie potrzebują do tego zaręczyn. więć po co robić je potem?
nie wiem-dla formalnosci??
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:24   #53
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez mmmmmm Pokaż wiadomość


No właśnie ja rozumiem osoby, które sobie to wszystko ustalają. Ok. Ale to oznacza, że nie potrzebują do tego zaręczyn. więć po co robić je potem?
Dam Ci zestaw odpowiedzi, wybierz sobie ta, ktora Ci najbardziej odpowiada :

1. bo tak wypada,
2. bo co powie rodzina / znajomi?
3. bo fajnie jest nosic pierscionek zareczynowy,
4. bo to zawsze jedno mile wspomnienie wiecej,
5. bo inaczej dziewczyna sie obrazi,
6. bo inaczej obrazi sie mama/tata dziewczyny, itd.

Pewnie znalazloby sie jeszcze pare innych, rownie "mocnych" argumentow ... Dla mnie jest to zjawisko niezrozumiale i ciesze sie z calego serca, ze mnie nie dotyczy - moich zareczyn nie zamienilabym na zadne inne
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:24   #54
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość
nie musza byc te slowa:P mozna zadac inne pytanie :P typu: czy chcesz zyc obok mojego boku az do konca zycia? czy chcesz ze mna spedzic pozostale lata liczac od dzis?
Karolku, ale to wszystko sprowadza się do tego samego
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:26   #55
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość
1. nie musza byc te slowa:P mozna zadac inne pytanie :P typu: czy chcesz zyc obok mojego boku az do konca zycia? czy chcesz ze mna spedzic pozostale lata liczac od dzis?

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------


2. nie wiem-dla formalnosci??
Ad 1. Ten sam pies, jak zwal tak zwal - pytanie bez sensu, bo odpowiedz wiadoma, o czym swiadczy data w kalendarzu

Ad 2. No wlasnie. Szopka pro forma
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:19   #56
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Dam Ci zestaw odpowiedzi, wybierz sobie ta, ktora Ci najbardziej odpowiada :

1. bo tak wypada,
2. bo co powie rodzina / znajomi?
3. bo fajnie jest nosic pierscionek zareczynowy,
4. bo to zawsze jedno mile wspomnienie wiecej,
5. bo inaczej dziewczyna sie obrazi,
6. bo inaczej obrazi sie mama/tata dziewczyny, itd.

Pewnie znalazloby sie jeszcze pare innych, rownie "mocnych" argumentow ... Dla mnie jest to zjawisko niezrozumiale i ciesze sie z calego serca, ze mnie nie dotyczy - moich zareczyn nie zamienilabym na zadne inne
ja tez bym nie zamienila swoich zareczyn na zadne inne, pomimo tego, ze mieslismy date slubu ustalona przed
W porownaniu z poprzednimi zareczynami, gdzie sie odbyly z zaskoczenia (owszem) ale co mi z takich zareczyn, gdzie sie nie planuje pozniej slubu(tzn ta druga strona nie planuje i wcale nie chce ) dlatego osobiscie wole ta wersje z data ustalona przed

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Karolku, ale to wszystko sprowadza się do tego samego
no niby tak...ale czasami tak wlasnie bywa, ze rozmowa miedzy chlopakiem a dziewczyna zejdzie na tory-slub i sie ustali date, a pozniej sa zareczyny
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:23   #57
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość
ja tez bym nie zamienila swoich zareczyn na zadne inne, pomimo tego, ze mieslismy date slubu ustalona przed
W porownaniu z poprzednimi zareczynami, gdzie sie odbyly z zaskoczenia (owszem) ale co mi z takich zareczyn, gdzie sie nie planuje pozniej slubu(tzn ta druga strona nie planuje i wcale nie chce ) dlatego osobiscie wole ta wersje z data ustalona przed
Co Ty opowiadasz? Jeśli jedna ze stron nie chce ślubu, to chłopak się nie oświadcza albo dziewczyna odrzuca oświadczyny. Idiotyzmem jest dla mnie zaręczanie się, jeśli się nie ma zamiaru brać ślubu! No, ale jest jeszcze opcja "nie chcę ślubu, ale przyjmę oświadczyny, żeby ponosić sobie x lat pierścionek", ale to jest wg mnie żałosne.

Jak dla mnie nie ma różnicy między pytaniem: "czy wyjdziesz za mnie?" a: "czy chcesz spędzić ze mną resztę życia?". Skoro data ślubu jest ustalona, a więc zgodziłaś się już zostać jego żoną/spędzić z nim resztę życia, to PO CO zaręczyny? Nie rozumiem. Żeby rodzice się cieszyli? Dla pierścionka?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:29   #58
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Dam Ci zestaw odpowiedzi, wybierz sobie ta, ktora Ci najbardziej odpowiada :

1. bo tak wypada,
2. bo co powie rodzina / znajomi?
3. bo fajnie jest nosic pierscionek zareczynowy,
4. bo to zawsze jedno mile wspomnienie wiecej,
5. bo inaczej dziewczyna sie obrazi,
6. bo inaczej obrazi sie mama/tata dziewczyny, itd.
ja słyszałam jeszcze taką "bo koleżanki chcą zobaczyć pierścionek, a mi głupio mówić, że nie mam"

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość
no niby tak...ale czasami tak wlasnie bywa, ze rozmowa miedzy chlopakiem a dziewczyna zejdzie na tory-slub i sie ustali date, a pozniej sa zareczyny
ale tutaj raczej chodzi o sam fakt zamawiania czegokolwiek przed zaręczynami bo gadanie tak "gdybaniowe" jest chyba w każdym związku
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:29   #59
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ja słyszałam jeszcze taką "bo koleżanki chcą zobaczyć pierścionek, a mi głupio mówić, że nie mam"
No bo jakże tak - bez pierścionka?! Nie będzie się przecież czym chwalić
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:31   #60
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: OŚWIADCZYNY- ucieknie mi kilka pięknych chwil?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ja słyszałam jeszcze taką "bo koleżanki chcą zobaczyć pierścionek, a mi głupio mówić, że nie mam"
To tak troche podchodzi pod punkt 3

Jednym slowem - masakra

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No bo jakże tak - bez pierścionka?! Nie będzie się przecież czym chwalić
Zawsze mozna data w kalendarzu Albo potwierdzeniem rezerwacji sali oprawionym w ramke
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.