Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-21, 19:07   #1
**zalamana**
Przyczajenie
 
Avatar **zalamana**
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Unhappy

Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi


Cześc wszystkim. Jestem tutaj nowa. Chciałabym zadac kilka pytanek w których mam wątpliwosci.
Wiec może troche wam powiem o mojej przypadłosci. Schudłam 14 kg .Chyba w pół roku (do sieprnia końca). Teraz od początku wrzesnia mieszkam w internacie, i moje odzywianie uległo zmianie o 360 stopni.
Tak jak w domu jadłam 1400 kcal , tak potem jadłam wszystko co popadło. Normalne obiady, pieczywo, masło. Rózne piekarnie, inne przekąski. W pierwszym tygodniu nawet zeszczuplałam!! o dziwo. LEcz szczescie nie trwało długo. Ograniczłama sie z jedzeniu lecz to było silniejsze odemnie. Teraz nie wiem ile waże. Ważyłam 69 kg miesiac temu. 2 tygodnie temu 72 kg. W zeszłym tygodniu zauważyłam, że spotnie rozmiar 31 który na mnie wisiał <dxinsy> teraz sa mi akurat dopasowane!!! Załamałam sie totalnie. Brzuch mam jakbym była w ciaży.boje sie wejsc na wage. Planuje zrobic to za tydzień, bo dzisiaj mam jeszcze okres.
A oto mój plan.
Jeść dziennie 1700 kcal. Nie mam pojecia jak bede liczyła kalorie z obiadu, bo jem na stołówce. Może tak na oko jakoś sie uda.
Nie jeśc po 18:00.
Zrezygnować z odwiedzania piekarni, słodyczy.
Codziennie 1.5 litra wody niegazowanej.

Do tego siłownia. Lecz nie wiem na jakim sprzecie ćwiczyc najwiecej. Nie chce rozbudować żadnych miesni ani nic. Chce aby mój brzusio wrócił do formy( chce kolczyk w pępku) i aby mi z tyłka zeszło.
Lepiej na siłownie isc na czczo?? A co z białkiem? jeśc po czy przed ??

PRosze, nie wyzywajcie mnie że moze to juz gdzies tu pisze, ale jestem w całkowitym dołku. Tylko wy mi teraz mozecie pomóc.

PRosze o wszelkie porady !!
**zalamana** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 21:15   #2
**zalamana**
Przyczajenie
 
Avatar **zalamana**
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi

ello laski prosze pomózcie mi
**zalamana** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 10:28   #3
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi

Myśle ze będzie oki z dietką, tylko obiadki hmm... Grunt to zdrowo jeść, często a mniej i ograniczać słodycze. Dobrze też zrezygnować z makaronów i ograniczać smażone potrawy i z pośród mies i wędlin wybierać drób. Możesz kolacje zjeść nieco później, w zależności o której idziesz spać. Ja uniwersalnie zawsze mówie ze 19-20 . Co do siłowni to 2-3x w tyg. Wg mnie najlepiej jest zrobić 15 min rozgrzewki na stepperze, potem ćwiczenia na ramiona i biust, później uda i pupa, tweester, brzuch i na końcu rowerek długo . To tak zajmnie od 1,5 do 2 h. Na siłowni powinien być trener i jego sie zapytaj jeśli masz jakieś wątpliwości ale zaznacz jaki cel chcesz osiągnąć i z czego najbardziej zgubić . Przed siłownią musi być posiłek i po niej też. Jak dla mnie to najlepiej iść wieczorem. Po siłowni białkowa kolacyjka . Duże wspoaganie będzie jeśli będziesz piła herbatki bez cukru (zieloną i czerwoną), jadła ciemne, pełnoziarniste pieczywo, kaszę gryczaną i brązowy ryż i jadła dużo warzyw zawierające błonnik, również trochę owoców, jogurt. Do tego jakiś balsamik ujędrniający . Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 11:42   #4
**zalamana**
Przyczajenie
 
Avatar **zalamana**
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi

Cytat:
Napisane przez Pusiak89 Pokaż wiadomość
Myśle ze będzie oki z dietką, tylko obiadki hmm... Grunt to zdrowo jeść, często a mniej i ograniczać słodycze. Dobrze też zrezygnować z makaronów i ograniczać smażone potrawy i z pośród mies i wędlin wybierać drób. Możesz kolacje zjeść nieco później, w zależności o której idziesz spać. Ja uniwersalnie zawsze mówie ze 19-20 . Co do siłowni to 2-3x w tyg. Wg mnie najlepiej jest zrobić 15 min rozgrzewki na stepperze, potem ćwiczenia na ramiona i biust, później uda i pupa, tweester, brzuch i na końcu rowerek długo . To tak zajmnie od 1,5 do 2 h. Na siłowni powinien być trener i jego sie zapytaj jeśli masz jakieś wątpliwości ale zaznacz jaki cel chcesz osiągnąć i z czego najbardziej zgubić . Przed siłownią musi być posiłek i po niej też. Jak dla mnie to najlepiej iść wieczorem. Po siłowni białkowa kolacyjka . Duże wspoaganie będzie jeśli będziesz piła herbatki bez cukru (zieloną i czerwoną), jadła ciemne, pełnoziarniste pieczywo, kaszę gryczaną i brązowy ryż i jadła dużo warzyw zawierające błonnik, również trochę owoców, jogurt. Do tego jakiś balsamik ujędrniający . Pozdrawiam
dzieki za odp chociaz jedna. Wiec może tak, jeśli ide na siłke na 19:00, to jak przyjde, wystarczy tyle białka co w serku wiejskim .?Ale czy na pewno nie rozbuduja mi sie przy tym miesnie??
**zalamana** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:15   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi

Niejedzenie po 18:00 i radykalne ograniczanie kalorii prowadzą właśnie do tycia. Kolację je się na 1-2 godz. przed snem.
Posiłki okołotreningowe (jeśli na siłowni będziesz ćwiczyć siłowo, a nie aerobowo na różnych bieżniach i rowerkach) powinny zawierać ww złożone (kasze, pieczywo itp.), w pozostałych posiłkach (w każdym) białko, warzywa i zdrowe tłuszcze. Ogólnie 5-6 pełnowartościowych niewielkich posiłków dziennie to najzdrowsza metoda odżywiania
Treningu siłowego nie wykonuje się na czczo, nie wolno też zaraz po nim iść spać bez kolacji
Dbaj o prawidłową ilość białka w diecie (co najmniej 1 g na kg masy ciała, a najlepiej przy odchudzaniu i treningu 2 g na kg masy ciała).
Tweester możesz sobie darować (mało efektywne ćwiczenie, moim zdaniem), generalnie trening dobrze jest rozpoczynać od dużych partii mięśni, a kończyć na małych.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:20   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi

Cytat:
Napisane przez **zalamana** Pokaż wiadomość
dzieki za odp chociaz jedna. Wiec może tak, jeśli ide na siłke na 19:00, to jak przyjde, wystarczy tyle białka co w serku wiejskim .?Ale czy na pewno nie rozbuduja mi sie przy tym miesnie??
Serki są różne, ale przeważnie wiejskie mają niezdrowe tłuszcze nasycone, w dodatku w posiłku potreningowym lepiej unikać tłuszczu (spowalnia wchłanianie białka, a nam zależy na szybkim jego uzupełnieniu). Po treningu dobrze jest wypić odżywkę bialkową zaw. białka serwatkowe (najszybciej wchłanialne). Ser biały chudy (0%) jest dobry na noc, ale oprócz tej szybkowchłanialnej odżywki własnie, jako posiłek poterningowy powinien zawierać też węglowodany złożone (dosyp jakichś płatków owsianych, sojowych itp., dodaj kromkę chleba pełnoziarnistego).
To oczywiście jeśli na siłowni masz treningi siłowe, a nie aerobowe. Po aerobowym może być sam serek na kolację, bez węglowodanów.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 15:24   #7
monia58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mój plan odchudzania jest dobry?? laski doradzcie mi

mam taki sam problem jak moja poprzedniczka:/ ogólnie jestem do pasa drobnej budowy ale mam wielki tyłek... chchiałam sie was poradzić czy moj plan mi cos da;p mam 18 lat 175cm i 58kg
mój plan:
jak wstane czyli tak kolo 8 bieganie przez godzine na czczo
w ciagu dnia callanetics i próbuje ograniczyć slodycze bo to moj najwiekszy problem... zjadam ich srednio ok 600kcal dziennie, nie umiem sie opanować:P może znacie jakieś sposoby na to bo moja słąba wola jest bardzo irytująca zwłaszcza dla osób przebywajacych ze mna:P bo jeśli chodzi o normalne jedzenia to raczej odzywiam sie dość zdrowo prosze o wasze opinie
monia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.