Okropny ból żołądka po ketonalu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 16:07   #1
lily_q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26

Okropny ból żołądka po ketonalu


Witam.
W poniedzialek tydzien temu rozbolal mnie kregoslup i to tak bardzo , że dostalam od lekarki ketonal.
Najpierw dostalam zastrzyk i bylo ok , na drugi dzien nie bralam go bo bol sam jakoś przeszedł.
W czwartek rano dostalam okres bol byl okropny wiec zazylam ten zapomniany ketonal.
Po okolo 2 h rozbolal mnie zoladek mysle zwykly bol wypilam wiec kawe i cole jak sie to robi przy takim bolu i wyszlam na miasto odebrac zdj rentgenowskie kregoslupa.
Na miejsce nie doszlam , wrocilam taksowka bo bol w zoladku byl potworny , nie do wytrzymania.
Zaczelam wymiotowac , wymiotowalam calutka noc i nastepny dzien aż przyjechała karetka i dali mi zastrzyk przeciwwymiotny ale.... NIC NA BOL.
Myślałam że umrę , że wydrapie dziury w ścianach , płakałam krzyczałam to było coś strasznego.
Leżałam w łóżku od czwartku do wczoraj prawie bez ruchu. Pojechałam raz na pogotowie ale wiadomo dali mi no-spe w zastrzyku i to po 2 h czekania na korytarzu w bolach i meczarniach.
Dowiedzialam się tyle :
- ketonal spowodował ostre zapalenia błony śluzowej żołądka
- błona musi się odbudować więc musze pić siemie lniane , kisiele , jeść jogurty i ortanol osłonowo.
- wczoraj dopiero zaryzykowałam i zazyłam no spe okazało się że bardzo łagodzi ból ( ale nie całkowicie) .
mam okropnie wciagniety brzuch taki ścisniety nie wiem od czego i w dodatku bol zaczal promieniowac na plecy a najbardziej na serce.
W tym momencie serce boli mnie bardziej niz zoladek.

Co mam robić? czekać , pić to siemię itp ?
W szpitalu wiadomo co jest cudów nie zrobią, ale czy ta blona w koncu sie odbuduje?
Co mam jeść? jakie leki przeciwbolowe moge jeszcze zazywać które nie podrażnią żołądka.
Powtarzam , że bol jest czasem nie do zniesienia
lily_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 16:58   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

Zakup w aptece Lakcid albo inny lek osłonowy.
Jak boli żołądek to nie pij kawy ani coli - to tylko podrażnia i powoduje wzmaganie wydzielanie soku żołądkowego!
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:41   #3
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

Umów się na wizytę do lekarza i powiedz mu to wszystko, co tu napisałaś.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 18:24   #4
lily_q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

teraz po kilku no spach chyba dowleke sie jakos do lekarza gastrologa niestety tylko prywatna wizyta wchodzi w gre .
ja pilam kawe i cole na poczatku jak myslalam ze to zwykly bol , dopiero przed przyjazdem karetki doznalam olsnienia ze to pewnie od tego ketonalu.
Teraz dieta na maxa , jak zdjadlam dzis uszka z barszczem to myslalam ze zdechne.
lily_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 22:28   #5
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

pij to siemię, nie jeat wcale takie tragiczne, naprawdę da się przełknąć
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 08:07   #6
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

moja szefowa twierdzi, że po ketonalu dostała wrzodów żołądka (podejrzewam że brała go wiecej)...uważaj
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 08:31   #7
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

Ketonal niszczy błonę śluzową żołądka. Jak musisz brać painkillery to przejdź na apap - słabszy jest, ale oparty na paracetanolu i nie niszczy przewodu pokarmowego.
Serce Cię nie boli, tylko żołądek u góry - serce wogóle nie boli, bo nie ma nerwów czuciowych
Wizyta u gastroenterologa natychmiast. Najlepiej od razu wykonaj gastroskopię, bo niewykluczone że się dorobiłaś wrzodów od ketonalu.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 18:47   #8
lily_q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: Okropny ból żołądka po ketonalu

Już jest lepiej , nawet wyszlam na miasto chociaż bolalo i mam wciagniety brzuch ciagle no i biore no spe.
Ja wzielam pierwszy raz w zyciu jedna tabletke ketonalu i już minął prawie tydzien w ciaglym bolu nikomun tego nie zycze.
Do gastrologa sie rejestruje jutro.
No i siemie pije nawet do 4 szklanek na dzien i ono bardzo łagodzi ból no i pozytywnie wplywa na głos a spiewam wiec same plusy z tych nasionek
lily_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.