Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 11:53   #1
Sanbi145
Raczkowanie
 
Avatar Sanbi145
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 198

Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...


Cześć
Wiem, że to forum dla kobiet, jednak udzielam się tutaj od pewnego czasu, więc doszedłem do wniosku, że mogę poprosić tutejszych użytkowników o radę/opinię... Co kolwiek!

W skrócie moja historia:

Zawsze już jako dziecko miałem tysiące pomysłów na temat mojej przyszłości i kariery zawodowej. Zaczęło się od Archeologa, lekarza, a skończyło (a taką miałem nadzieję) na informatyce. Inspirowany moim bratem, który jest informatykiem poszedłem do technikum właśnie z tym związanym. I jak się okazało... To zupełnie mnie nie kręci, w dodatku mam problemy z matematyką - Nie jestem debilem matematycznym, ale wiem, że z taką zaawansowaną matematyką bym sobie nie poradził.
Kończąc technikum już wiedziałem, że jestem w czarnej d..ie. Chciałem iść na studia, ale na pewno nie na kierunek inżynierski. Nie mogłem się zdecydować i koniec końców zdałem maturę tylko z podstawy. Uzyskałem Dobre wyniki z Polskiego i Anigielskiego, a jak się spodziewałem bardzo przeciętny z matematyki.

Całe ostatniej półrocze jak i wakacje zastanawiałem się nad tym co chcę robić, co mnie interesuje. I na prawdę sam nie wiem. Zastanowiłem się nad tym jakie przedmioty mi łatwo wchodziły do głowy. Myślę sobie Język Polski, Angielski, Biologia. Trochę kiepskie połączenie. Myślałem nad studiowaniem Anglistyki, ale co mi to da? Studia pewnie łatwe, ale jakoś nie widzę perspektyw w tym kierunku, zupełnie.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się też (teraz też) nad studiami chemicznymi, interesuje się głównie psychiatrią i tego spec. sobie obrałem za cel. Jednak jest duży problem. Wymagana jest rozszerzona matura z Biologii i jednego innego przedmiotu ścisłego (matematyka, Fizyka i astronomia, Chemia). Biologia zawsze była dla mnie przyjemna, ale Chemia, Fizyka i Mata to koszmar. Chemia jest okej, ale rozszerzona?!
W dodatku ponowne podchodzenie i przygotowywanie się do matury jakoś nie bardzo mi się widzi

Aktualnie kończę w zasadzie roczną szkołę spec. psychologii. I tak wydaje mi się to bardziej interesujące od informatyki, myślę, że to zawsze jakiś tam papier pożyteczny przed studiami.
Ale i tak nie wiem co dalej. Nie chcę zmarnować kolejnego roku. Chciałbym w końcu uczyć się czegoś przyjemnego, a zarazem opłacalnego.

Siedzę w miejscu, pracuję jako informatyk. Męczę się w tej pracy, także nie wiem ile to jeszcze potrwa zanim ją rzucę.
Żałuję, że bardziej się nie zastanowiłem chociażby te 2 lata temu nad przyszłością.

Jak myślicie, co powinienem teraz zrobić?

Pozdrawiam wszystkie wizażystki
Sanbi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 16:06   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

Psychiatria jest częścią medycyny, a nie studiów typowo chemicznych.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 07:58   #3
Sanbi145
Raczkowanie
 
Avatar Sanbi145
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 198
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Psychiatria jest częścią medycyny, a nie studiów typowo chemicznych.
Wiem, ale żeby dostać się na studia Chemiczne wymagane są 2 rozszerzenia na maturze z następujących przedmiotów:

-Biologia
- Jeden do wyboru (Chemia, Fizyka i Astronomia, Matematyka)

A jak pisałem Jestem noga z tych trzech przedmiotów. Z Matematyki miałem nędzny wynik ~50%, więc nie ma co brać go po uwagę, bo żeby dostać się na medycynę trzeba na prawdę dobrze zdać te przedmioty.

Zostaje mi tylko Chemia i Fizyka. Z czego Fizyki w szkole praktycznie to nie miałem, bo uczyła mnie Dyrektor szkoły, której nigdy nie było na zajęciach.
A Chemia... Nie kręci mnie zbytnio, więc się Jej nie nauczę.
Jedynie Biologia by mi odpowiadała.

Ale to znowu jeden rok w plecy, żeby się przygotować do matury z 2 przedmiotów :/
Sanbi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 09:08   #4
Qyeal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 5
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

A napisałeś coś rozszerzonego czy tylko podstawy?
Qyeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 09:51   #5
Sanbi145
Raczkowanie
 
Avatar Sanbi145
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 198
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

Cytat:
Napisane przez Qyeal Pokaż wiadomość
A napisałeś coś rozszerzonego czy tylko podstawy?
Same podstawy niestety, zabrakło mi motywacji by co kolwiek rozszerzyć sobie, a myślałem właśnie o Angielskim i Biologii.

Angielski zdałem na 100% wszystko
Polski Ustny 100%, pisemny 84%.

Nie wiem co teraz, rozważam jakiś kierunek zaoczny, tylko jeszcze nie wiem jaki? Studia inżynierskie odpadają, bo ja i matematyka... To się nie uda. A Humanistyczne studia podobno są bez sensu, tak?
Dużo znajomych kształci się na księgowych, prawników i rezygnuje.
Sanbi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 21:06   #6
tynajulia
Przyczajenie
 
Avatar tynajulia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 15
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

A nie myslales np. o pracy w policji ani o niczym podobnym? Np. sluzba celna? Do tego nie sa wymagane studia, jak mi sie zdaje. Albo jesli lubisz przyrode cos z lesnictwem. Wydaje mi sie, ze dla mezczyzn jest na prawde sporo mozliwosci
__________________
don't stop dreaming when you wake up
tynajulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 10:17   #7
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

Cytat:
Napisane przez tynajulia Pokaż wiadomość
A nie myslales np. o pracy w policji ani o niczym podobnym? Np. sluzba celna? Do tego nie sa wymagane studia, jak mi sie zdaje. Albo jesli lubisz przyrode cos z lesnictwem. Wydaje mi sie, ze dla mezczyzn jest na prawde sporo mozliwosci
A dla kobiet nie?

Autorze, nie rozumiem dlaczego uparłeś się na te studia chemiczne, skoro twierdzisz, że chemia Cię nie kręci i się jej nie nauczysz, a wizja pisania rozszerzenia to koszmar
I co masz na myśli przez "studia chemiczne"?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 14:07   #8
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

Kulałam na studiach chemicznych (mimo mojej wielkiej miłości do chemii w szkole średniej), bo byłam za słaba z matmy... Także Tobie też nie polecam.
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 16:21   #9
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Źle skręciłem? Nie wiem czego chcę...

Rok, dwa, na napisanie kolejnej matury, to jest nic, szczególnie, że w ciągu tego roku będziesz miał dodatkowy czas na dobre zastanowienie się. Ja właśnie zmieniam ścieżkę rozwoju z inż na lic i to bardzo "humanistycznie". I nie byłam bardziej szczęśliwa. W końcu nie myślę dzień w dzień czy to to.

Dlaczego rok, dwa to nic? Bo kiedy będziesz kolo 30 może być rzeczywiście trudniej.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-16 16:21:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.