co podać do wódki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 21:28   #1
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia

co podać do wódki


Witam gorąco

Chciałabym poradzić się w pewnej kwestii. Otóż umówiłam się z kolegą( z którym coś chyba będzie na rzeczy;p) na "picie wódki" u mnie w mieszkaniu. Ma to być niezobowiązujące spotkanie aby rozgrzać się w taką pogodę;P Ma być luźno,niezobowiązująco..a le przy samej wódce siedzieć nie będziemy. Zastanawiam się nad przekąskami które będą pasowały i jakieś danie,bo na pewno zgłodniejemy. Nie chce też żeby to było jakieś wyjątkowo wyszukane.Proszę Was o wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 21:32   #2
manima
Zadomowienie
 
Avatar manima
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 230
Dot.: co podać do wódki

spagetti... ps lepiej uwazaj na tym 'niezobowiązujacym' spotkaniu ... takie spotkania moga sie roznie konczyc
manima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 22:01   #3
alexz johnson
Zadomowienie
 
Avatar alexz johnson
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 438
Dot.: co podać do wódki

a ja myślę, że najlepiej będzie jak zrobisz jakieś kanapeczki i postawisz na stoliku jakieś ciacho np. szarlotkę, sernik... a później jak zgłodniejecie to zamówicie pizze hmm ?
__________________
Włosomaniaczka

Cel: naturalne, zdrowe włosy


alexz johnson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 22:59   #4
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez manima Pokaż wiadomość
spagetti... ps lepiej uwazaj na tym 'niezobowiązujacym' spotkaniu ... takie spotkania moga sie roznie konczyc
nie rozumiem dlaczego jesteś 'confused' ? pisząc niezobowiązujące miałam na mysli charakter "gościny" a nie moje relacje z kolegą więc może daruj sobie uwagi inne niż na temat. .

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez alexz johnson Pokaż wiadomość
a ja myślę, że najlepiej będzie jak zrobisz jakieś kanapeczki i postawisz na stoliku jakieś ciacho np. szarlotkę, sernik... a później jak zgłodniejecie to zamówicie pizze hmm ?
Dziękuję tak też właśnie myślałam i zrobię coś w tym stylu pozdrawiam

Edytowane przez Shandusia
Czas edycji: 2010-09-01 o 23:02
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 09:30   #5
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
nie rozumiem dlaczego jesteś 'confused' ? pisząc niezobowiązujące miałam na mysli charakter "gościny" a nie moje relacje z kolegą więc może daruj sobie uwagi inne niż na temat. .

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------



Dziękuję tak też właśnie myślałam i zrobię coś w tym stylu pozdrawiam
do wodki tylko cos slonego! krakersy z pastami itp!
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 09:55   #6
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: co podać do wódki

albo śledzie w oleju z cebulą, czosnkiem i majerankiem. pycha.

lepiej je zrobić wcześniej aby składniki miały okazję się przegryźć.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 13:57   #7
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: co podać do wódki

Zgadzam się, że śledzie i kanapki jak najbardziej pasują Możesz też zrobić koreczki - zapewniam, że znikną w mig Polecam też grubsze plastry pomidora posmarować startym żółtym serem wymieszanym z majonezem i dużą ilością czosnku Pycha!!
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 17:57   #8
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: co podać do wódki

śledzik - fajna sprawa

ja (kiedy mogłam jeszcze mocne alkohole kosztować - teraz już nie to zdrowie) - kupowałam świeży chleb (taki "wiejski" z grubą chrupiącą skórką) do tego smalec (kupny acz sprawdzony) i ogórki kiszone pokrojone w długie paski (ogórek na krzyż wzdłuż - ale napisałam , ale wiecie co mam na myśli?). Z chleba robiłam małe kanapeczki ze smalcem, na półmisek ogórek, solniczka na stół i wódka wiem, że banał - ale pyyyyszny
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:05   #9
manima
Zadomowienie
 
Avatar manima
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 230
Dot.: co podać do wódki

[QUOTE=Shandusia;21809058]nie rozumiem dlaczego jesteś 'confused' ? pisząc niezobowiązujące miałam na mysli charakter "gościny" a nie moje relacje z kolegą więc może daruj sobie uwagi inne niż na temat. .

Raczej chodzilo mi o to zebys na siebie uwazala. Nie mialam na mysli nic złosliwego. A minke wybralam taka a nie inna bo ona najbardziej mi tu pasowala.
manima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:27   #10
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: co podać do wódki

w takim razie przepraszam Cie bardzo,ta mina sprawila,ze odebralam to jako zlosliwosc,jeszcze raz przepraszam


a Wam dziekuje za rady!
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:24   #11
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
śledzik - fajna sprawa

ja (kiedy mogłam jeszcze mocne alkohole kosztować - teraz już nie to zdrowie) - kupowałam świeży chleb (taki "wiejski" z grubą chrupiącą skórką) do tego smalec (kupny acz sprawdzony) i ogórki kiszone pokrojone w długie paski (ogórek na krzyż wzdłuż - ale napisałam , ale wiecie co mam na myśli?). Z chleba robiłam małe kanapeczki ze smalcem, na półmisek ogórek, solniczka na stół i wódka wiem, że banał - ale pyyyyszny

smalec i ogórki kiszone coś pysznego. najlepiej jeszcze taki domowy smalec.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 11:46   #12
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: co podać do wódki

śledzie, jakieś kanapki albo jajka faszerowane

ja też lubię pieczywo czosnkowe
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:49   #13
moniczka7777
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka7777
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 19 556
Dot.: co podać do wódki

ja byb Ci proponowała poprostu jakieś chipsy i koreczki np z sera .szynki i ogórka kiszonego
__________________
Najpiękniejszych w życiu chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same.........

nasz ślub 19.06.2010r.



moniczka7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 19:24   #14
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
smalec i ogórki kiszone coś pysznego. najlepiej jeszcze taki domowy smalec.

co racja to racja ale jak mama daleko a umiejętności smalcowych brak?
oj - rozmarzyłam się
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:08   #15
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: co podać do wódki

Do wódki - ogórki kiszone, korniszony, grzybki marynowane, kawałki kiełbasy wiejskiej, galaretka drobiowa, udka, yyyy chyba.
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:45   #16
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: co podać do wódki

do wódki coś konkretnego proponuję
śledzie idealny pomysł w internecie wiele pomysłów, ja najbardziej lubię po meksykańsku albo tradycyjnie z cebulką. Chleb ze smalcem też, a bez ogórków kiszonych to już sobie nie wyobrażam.
Ogólnie jakieś mięsa mi pasują, mimo, że sama jestem niezbyt mięsna Nie wiem jakie masz warunki w mieszkaniu, czy przewidujesz jakieś danie na ciepło itd. bo pomyślałam o jakiś bitkach może kotlet czy coś takiego... brzmi może dziwnie, ale nieraz się przecież mówi, żeby napić się czegoś mocniejszego 'do kotleta'
i polecam Ci też kawałki cytryny do zagryzania zamiast soku, tak jak do tequili. I poprawia smak i dzięki temu nie ma kaca
a na słodko ja bym zrobiła sałatkę z arbuza, grejfruta i kwaśnych pomarańczy.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2010-09-03 o 20:47
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:20   #17
manima
Zadomowienie
 
Avatar manima
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 230
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
w takim razie przepraszam Cie bardzo,ta mina sprawila,ze odebralam to jako zlosliwosc,jeszcze raz przepraszam


a Wam dziekuje za rady!
nie ma za co przepraszac. poprostu uwazaj na siebie. a co do pomyslow to mysle ze ten z pizza najbardziej mi sie podoba. odpuscialbym sobie te staropolskie smalce moze i dobre albe jakos do mnie nie przmawiaja. zamiat zmowionej pizzy mozesz przygotowac swoja, albo tortille, hot-doggi, tosty, spagetti, frytki z dodtakiem salsy albo sosu czosnkowego, jakas salatke, zapiekanke.... pomyslow jest wiele. sorry za to nieporozumienie! mam nadzieje ze milo spedzisz czas
manima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 08:07   #18
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez manima Pokaż wiadomość
nie ma za co przepraszac. poprostu uwazaj na siebie. a co do pomyslow to mysle ze ten z pizza najbardziej mi sie podoba. odpuscialbym sobie te staropolskie smalce moze i dobre albe jakos do mnie nie przmawiaja. zamiat zmowionej pizzy mozesz przygotowac swoja, albo tortille, hot-doggi, tosty, spagetti, frytki z dodtakiem salsy albo sosu czosnkowego, jakas salatke, zapiekanke.... pomyslow jest wiele. sorry za to nieporozumienie! mam nadzieje ze milo spedzisz czas

manima tylko nie spaghetti do wódki - przyznaję, że z autopsji nie polecam
a jedzenie "tłustego" ma swoje jak najbardziej rzeczowe uzasadnienie w przypadku wódkowania, najlepiej jeszcze przed piciem...


także życzę miłego "posiedzenia" - btw. czy u Was nadal tak zimno? u mnie niby słoneczko a chłód okrutny
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 08:41   #19
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: co podać do wódki

taa, puszke sardynek razem z olejem

a tak powaznie to cos tlustszego /sledzie w oleju, koreczki z serem, jajka z majonezem, kanapki z salami czy cos/
chyba, ze chcecie sie urżnąć szybko i skutecznie
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 12:20   #20
manima
Zadomowienie
 
Avatar manima
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 230
Dot.: co podać do wódki

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
manima tylko nie spaghetti do wódki - przyznaję, że z autopsji nie polecam
a jedzenie "tłustego" ma swoje jak najbardziej rzeczowe uzasadnienie w przypadku wódkowania, najlepiej jeszcze przed piciem...


także życzę miłego "posiedzenia" - btw. czy u Was nadal tak zimno? u mnie niby słoneczko a chłód okrutny

Orenda u mnie nawet poprawa pogody od kilku dni - nie jest tak zle, nawet slonce sie pokazalo ale cos mi sie wydaje ze to juz ostatnie w tym roku, za to wieczory bardzo chłodne.
wracajac do tematu to zgadzam sie ze dobrze jest cos zjesc przed piciem i w trakcie. Shandusia daj znac na co sie zdecydowalas. ja tez niedlugo bede robic imprezke w domu i nie mam za bardzo pomysłow co podac.....
manima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 16:44   #21
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: co podać do wódki

słodkości jakoś mi tu nijak nie pasują... tak samo jakieś dania na ciepło, typu makaronowego, z autopsji powiem, że człowiek się potem do kibelka przytula :P
najlepsze to rzeczy typu mini kanapeczki, jak dziewczyny radzą, pieczarki marynowane (woda z takich grzybków najlepsza na powódkowe problemy żołądkowe :P ) chipsy, itp,
Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
taa, puszke sardynek razem z olejem
hehe kiedyś na studiach się nadziałam właśnie na taką "zagryzkę" przed imprezą - że to niby tłuste, dobre zeby się nie urżnąć itp... masakra
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 16:58   #22
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: co podać do wódki

Hmm ja myślę, że kanapeczki są jak najbardziej w porządku. A jak przyjdzie większy głód to można zamówić pizze. Mój TŻ mówi, że bez chipsów i napojów gazowanych.
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:35   #23
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: co podać do wódki

Zdecydowanie koreczki i mini kanapeczki Można przegryzać w trakcie rozmowy, nie trzeba wiele wysilku w przygotowaniu ani tez nie ma pozniej duzo sprzatania, zwlaszcza jak sie po wodce blogo zrobi Śledzie to też dobry pomysl, np. pokrojone w taka wieksza kostke w smietanie i z majerankiem. Nie trzeba biegac do kuchni i odgrzewac. Ja osobiście lubie tez barszczyk czerwony ze slonymi paluszkami z takiego kruchego ciasta ( francuskiego?) ktore mozna kupic w sklepie. Pozdrawiam
Villga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 12:55   #24
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: co podać do wódki

Ja bym zrobila koreczki, ale nie podala ich na talerzu, czy czymkolwiek, ale powbijała w glowke kapusty, bardzo wąziutko, oczywiscie spod kapusty bym obciela, zeby ta kula sie trzymala stolu. Efektowne, niezbyt kosztowne, jednak pracochlonne.

Dobre jest tez caprese, u mnie jako pierwsze znika ze stolu. Mozzarelle kroisz w plastry, pomidory rowniez, ukladasz naprzemiennie czy to na talerzu, czy to na jakiejs desce, posypujesz swieza bazylia, sola i pieprzem, polewasz odrobiną oliwy, najlepiej aromatyzowanej, moze byc czosnkowa.

U mnie rowniez kroluja kurczaczki ala kfc - na zimno lub na cieplo, w obu wersjach smaczne. kroisz piers z kurczaka w paski, w kawalki mniejsze lub wieksze, zalewasz czyms pikantnym, i tutaj dowolnosc - ja dodaje oliwy, tabasco, czasem pieprz cayenne, czosnek, sol, ew. pieprz. trzymasz w tej marynacie jakis czas, a potem panierujesz w platkach kukurydzianych polaczonych z bulka tarta.

deska wedlin/serów

Moze byc tez polmisek warzyw, papryka, marchewka, ogorki, pomidorki, wszystko pokrojone w ladne kawalki.

pieczywo czosnkowe lub zwykle plus zrobione maslo pietruszkowe, czosnkowe, kto jakie lubi.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 09:53   #25
Halszczak
Raczkowanie
 
Avatar Halszczak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: MałaPolska - Galicja
Wiadomości: 51
Dot.: co podać do wódki

Dzień dobry.
Widać, że żaden chłop tu jeszcze głosu nie zabrał . Wszystko pięknie, ale do gorzałki najlepsze (można gotowe kupić i wyłożyć tylko na talerz) boczek wędzony gotowany (jakby co to mam przepis), jakiś salcesonik wiejski (tylko broń Boże nie drobiowy), smalec, jak się nie umie zrobić, można gotowca dostać, tylko nie w biedronce, a jakichś lepszych delikatesach, oczywiście ogóreczki, małosolne, albo korniszony, niezłe do gorzałki są korniszony z papryczką chili, na ciepło można żeberka z piekarnika zrobić, roboty mało. a efekt niezły, względnie jakiś karczek z patelni, smażony na smalcu. Pieczywko najlepsze razowe, albo gracham, pszenne bułeczki jakoś do tego nie pasują, do smarowania oprócz smalczyka oczywiście jakieś masełko (po margarynie mam smutne wspomnienia), względnie ostry ser topiony. Można dostać gotowe pasztety (teoretycznie) wieprzowe, o ile pamiętam Babuni, w słoiczkach, też dobre. Z sałatek polecam jarzynową (znajomy mówi, że jednako smakuje w obie strony), Kolesława, względnie coś w tym stylu, byle nie owocowe, facet zje, ale zachwycony nie będzie . Jak Ci się chce, to spokojnie można koreczki machnąć, dobre, tylko ręce bolą, bo małe. Pizza też jak najbardziej, byle nie wegetariańska, ani drobiowa, a raczej ze sporą ilością wędlin, najlepiej tłustawych.
To by było na tyle, jakby ktoś chciał to mogę poszukać, gdzieś mam zapisane całe menu (z przepisami) na "wódeczne" imprezy.
Halszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:23   #26
bienx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 62
Dot.: co podać do wódki

ja polecam prostą zakąskę:
smarujesz kromkę smalcem, kroisz na małe kawałeczki, dajesz na talerz. Następnie kroisz czerwoną cebulę w kostkę, dajesz na drugi talerz, a rzecz polega na tym by te małe kawałki chleba ze smalcem "moczyć" w cebuli. Super sprawa, polecam!
bienx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 00:05   #27
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: co podać do wódki

ogóreczki kiszone, koreczki, kanapki, sałatki-wsztsko jak najbardziej
ostatnio łączyłam też z grzybkami marynowanymi
no i pieczywo czosnkowe mniam, mniam, najlepiej takie jeszcze cieplutkie (możesz kupić zwykłą taką bułkową bagietkę, posmarować masłem czosnkowym, i wsadzić na chwilę do piekarnika albo mikrofalówki na funkcji grilowanie)
ach, jak tak o tym jedzeniu i wódce pomyślałam to juz Wam zazdroszczę, chyba sama zaraz coś takiego zorganizuję
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:20   #28
Halszczak
Raczkowanie
 
Avatar Halszczak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: MałaPolska - Galicja
Wiadomości: 51
Dot.: co podać do wódki

Grzybki też dobre , ale wszystko się rozbija o to co będziemy "polewać". Jak czystą, dobrze zmrożoną wódeczkę (najlepsza taka "wczorajsza" z zamrażalnika) to konkretnie i po "wiejsku", jak wino to coś z drobiu, jakieś ryby, względnie chude mięso (zależy od koloru wina), a jak drinki to z doświadczenia wiem, że wsio ryba co się na stole postawi.
Halszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:27   #29
Lamecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 51
Dot.: co podać do wódki

U mnie do wódki na stół wjeżdżają koreczki, śledzie, szynka surowa, kiełbasa, jajka z majonezem, grzybki, sałatka z ogórków warszawskich i papryki, zwykła sałatka warzywna a jak zapowiada się dłuższe siedzenie i gości jest więcej to bigos na ciepło i kiełbase grzeje

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Halszczak Pokaż wiadomość
Grzybki też dobre , ale wszystko się rozbija o to co będziemy "polewać". Jak czystą, dobrze zmrożoną wódeczkę (najlepsza taka "wczorajsza" z zamrażalnika) to konkretnie i po "wiejsku", jak wino to coś z drobiu, jakieś ryby, względnie chude mięso (zależy od koloru wina), a jak drinki to z doświadczenia wiem, że wsio ryba co się na stole postawi.

Byle nie było groszku - też wiem z doświadczenia
__________________
Pragnę być skałą... Głazem ze stali... Nie potrafię...
Lamecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 09:08   #30
Halszczak
Raczkowanie
 
Avatar Halszczak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: MałaPolska - Galicja
Wiadomości: 51
Dot.: co podać do wódki

Na ciepło bardzo dobra jest "Potrawka", nie mam pojęcia jak to się naprawdę nazywa, ale to zupa pomidorowa z pieczarkami i parówkami. Banalnie proste do wykonania i szybkie. 30 dag pieczarek, obrać, pokroić w półplasterki, podsmażyć z cebulką na złoto (na masełku oczywiście), zalać wrzątkiem (mniej więcej litr) i kiedy się zagotuje dodać pokrojone w plasterki parówki. Znowu zagotować, wrzucić do tego puszeczkę przecieru (lub 3 łyżeczki, jak ze słoiczka), zagotować jeszcze raz, doprawić pieprzem, magą (lub czym innym w płynie) i ostrą papryką i gotowe. Jak kto lubi to można dołożyć śmietany, najlepsza 30%.
Porcja dla 4 średnio jedzących osób
Halszczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.