Jaka wyciskarka do soków? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-24, 10:32   #601
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez iwonki42 Pokaż wiadomość
Aaaa przyszła! Tak jak pisałam gdzieś na paru stronach wcześniej, Haa rose gold <3

piękna
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 19:22   #602
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Też mysle o takiej inwestycji, bo bardzo lubię świeże soki.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 21:06   #603
damian12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Dawno mnie tu nie było, ale widzę dalej to samo promowanie huroma kuvingsa ktoś jeszcze łyka te teksty ? kiedyś chciałem zaczerpnąć informacji na temat wyciskarki eldom pj1000 nie znalazłem tu odpowiedzi kupiłem i jestem bardzo zadowolony napisałem ale tez zaraz dostałem odpowiedz ze lepiej dołożyć i kupić huroma
Ze swoich obserwacji po 7 miesiącach użytkowania eldoma polecam każdemu, który się zastanawia nad droższym sprzętem kiedyś porównałem wycsikarkę kuvungsa z moją ta sama ilość owoców warzyw kupionych w jednym sklepie różnicy nie było żadnej w ilośći jakości soku według mnie eldom cichszy, jeśli ktoś szuka sitka do swojego kuvingsa to polecam kupić sitko z eldomu dużo tańsze i pasuje według mnie nie warto przepłacać akcesoriów tym bardziej wyciskarki eldom pj1000 -1299 zl teraz czekam na polecenie huroma i kuvingsa pozdrawiam
damian12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 23:27   #604
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez damian12345 Pokaż wiadomość
... dalej to samo promowanie huroma kuvingsa ktoś jeszcze łyka te teksty ?
Przymierzam się do zakupu wyciskarki i chyba właśnie zdecyduję się na wyciskarkę Hurom (zastanawiam się nad którymś z modeli). Rozważałem też Kuvingsa i Omegę jednak bardziej skłaniam się do firmy Hurom.
Mocno zastanawiałem się nad wyciskarką Eldom PJ400, ale... widzę, że to chińszczyzna, którą sprowadza wiele firm sygnując tę wyciskarkę swoim logiem. I tak np. wspomniany Eldom PJ400, Gotie GSJ-510 czyTV930W MAX500W Turbo Berlinger wyciągnięte są z tego samego wora. Silnik niby o mocy 400W, a jak ktoś pisał na jakimś forum po sprawdzeniu natężenia pod obciążeniem silnik ma 240W. Dodatkowo z tego co ludzie piszą są problemy z demontażem do mycia, urządzenie często trafia do serwisu.
Przypomniało mi się powiedzenie, że oszczędny płaci dwa razy. Jak mam wydać 400 zł na coś, co po paru użyciach trafi szlag, to wolę dopłacić i kupić coś lepszego, co posłuży mi dłużej.

Cytat:
Napisane przez damian12345 Pokaż wiadomość
według mnie nie warto przepłacać akcesoriów tym bardziej wyciskarki eldom pj1000 -1299 zl teraz czekam na polecenie huroma i kuvingsa pozdrawiam
PJ1000 to chyba jakaś podróba made in China imitująca Kuvingsa. Osobiście nie zapłaciłbym za nią 1299 zł. Wolałbym już Huroma HU-200 lub HU-500. Jednak każdy kupuje co chce.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Drogie Dziewczyny,
jako użytkowniczki Huromów doradźcie mi proszę.
Początkowo myślałem nad modelem HU-200, jednak przeczytałem, że
w modelach HE środkowa przekładnia, czy trybik w kształcie gwiazdy obecnie umiejscowiony jest z tyłu bębna, natomiast w starszych modelach (m.in. HU-200) umieszczony był z przodu. Ta zmiana, to znacząca różnica w jakości soku, gdyż teraz pulpa (pozostałość) wydalana jest ze strony przeciwnej do wylotu uzyskanego soku, co minimalizuje możliwość dostania się pulpy do soku.
Odpuściłem więc sobie HU-200.
Nie mogę zdecydować się czy wybrać Hurom HE (HU-500) czy też dołożyć 200 zł i wziąć model HH (HU-700)?
Kusi mnie również ta druga generacja... ale i cena wyższa.
Skupiając się na wspomnianych powyżej dwóch modelach HU-500 i HU-700: czy zauważę jakąś różnicę w ilości/jakości soku pomiędzy nimi? Widzę, że HU-700 ma większą pojemność misy, bo 500 ml. Czy jest coś jeszcze co sprawi, że warto dopłacić 200 zł kupić HU-700?
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 08:38   #605
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez iwonki42 Pokaż wiadomość
Aaaa przyszła! Tak jak pisałam gdzieś na paru stronach wcześniej, Haa rose gold <3
Fajny model z manetką do ustawiania gęstości soku. To teraz zaszalejesz z sokami.
Fajna też cena...

Edytowane przez d3xter
Czas edycji: 2017-03-30 o 08:41
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 12:59   #606
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez damian12345 Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było, ale widzę dalej to samo promowanie huroma kuvingsa ktoś jeszcze łyka te teksty ? kiedyś chciałem zaczerpnąć informacji na temat wyciskarki eldom pj1000 nie znalazłem tu odpowiedzi kupiłem i jestem bardzo zadowolony napisałem ale tez zaraz dostałem odpowiedz ze lepiej dołożyć i kupić huroma
Ze swoich obserwacji po 7 miesiącach użytkowania eldoma polecam każdemu, który się zastanawia nad droższym sprzętem kiedyś porównałem wycsikarkę kuvungsa z moją ta sama ilość owoców warzyw kupionych w jednym sklepie różnicy nie było żadnej w ilośći jakości soku według mnie eldom cichszy, jeśli ktoś szuka sitka do swojego kuvingsa to polecam kupić sitko z eldomu dużo tańsze i pasuje według mnie nie warto przepłacać akcesoriów tym bardziej wyciskarki eldom pj1000 -1299 zl teraz czekam na polecenie huroma i kuvingsa pozdrawiam
Wiesz, może akurat nie było użytkowników tego modelu. Ja się nie wypowiadam o innych niż korzystałam sama, także nie powinienieś mieć pretensji do wszystkich.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez d3xter Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupu wyciskarki i chyba właśnie zdecyduję się na wyciskarkę Hurom (zastanawiam się nad którymś z modeli). Rozważałem też Kuvingsa i Omegę jednak bardziej skłaniam się do firmy Hurom.
Mocno zastanawiałem się nad wyciskarką Eldom PJ400, ale... widzę, że to chińszczyzna, którą sprowadza wiele firm sygnując tę wyciskarkę swoim logiem. I tak np. wspomniany Eldom PJ400, Gotie GSJ-510 czyTV930W MAX500W Turbo Berlinger wyciągnięte są z tego samego wora. Silnik niby o mocy 400W, a jak ktoś pisał na jakimś forum po sprawdzeniu natężenia pod obciążeniem silnik ma 240W. Dodatkowo z tego co ludzie piszą są problemy z demontażem do mycia, urządzenie często trafia do serwisu.
Przypomniało mi się powiedzenie, że oszczędny płaci dwa razy. Jak mam wydać 400 zł na coś, co po paru użyciach trafi szlag, to wolę dopłacić i kupić coś lepszego, co posłuży mi dłużej.



PJ1000 to chyba jakaś podróba made in China imitująca Kuvingsa. Osobiście nie zapłaciłbym za nią 1299 zł. Wolałbym już Huroma HU-200 lub HU-500. Jednak każdy kupuje co chce.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Drogie Dziewczyny,
jako użytkowniczki Huromów doradźcie mi proszę.
Początkowo myślałem nad modelem HU-200, jednak przeczytałem, że
w modelach HE środkowa przekładnia, czy trybik w kształcie gwiazdy obecnie umiejscowiony jest z tyłu bębna, natomiast w starszych modelach (m.in. HU-200) umieszczony był z przodu. Ta zmiana, to znacząca różnica w jakości soku, gdyż teraz pulpa (pozostałość) wydalana jest ze strony przeciwnej do wylotu uzyskanego soku, co minimalizuje możliwość dostania się pulpy do soku.
Odpuściłem więc sobie HU-200.
Nie mogę zdecydować się czy wybrać Hurom HE (HU-500) czy też dołożyć 200 zł i wziąć model HH (HU-700)?
Kusi mnie również ta druga generacja... ale i cena wyższa.
Skupiając się na wspomnianych powyżej dwóch modelach HU-500 i HU-700: czy zauważę jakąś różnicę w ilości/jakości soku pomiędzy nimi? Widzę, że HU-700 ma większą pojemność misy, bo 500 ml. Czy jest coś jeszcze co sprawi, że warto dopłacić 200 zł kupić HU-700?
Tutaj wypowiadała się koleżanka chyba Kusum login. Miała jedną z tych bodajże. Warto by było jej zapytać bo ja nie mam pojęcia z tymi modelami, jedynie moge wypowiedzieć się o hh2g i obecnie Hz Oczywiście jakbyś chciał
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 17:46   #607
Aga75
MCdexter
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez iwonki42 Pokaż wiadomość
Tutaj wypowiadała się koleżanka chyba Kusum login. Miała jedną z tych bodajże. Warto by było jej zapytać bo ja nie mam pojęcia z tymi modelami, jedynie moge wypowiedzieć się o hh2g i obecnie Hz Oczywiście jakbyś chciał
Cześć, to ja d3xter, zapomniałem o swoim wcześniejszym koncie, które kiedyś założyłem dla siebie tyle, że na nicka swojej byłej dziewczyny. Z tego co czytałem nicka już nie zmienię.
Kusum posiada HU-200, którą sobie odpuściłem. Jednak widzę, że limba1 i Pleur mają HU-500 a Vril użytkuje HU-700.
Jeśli chodzi o Twoją wyciskarkę - ogólnie o te 2 generacji, to zastanawiam się czy faktycznie warto dopłacać do tej dźwigni i nowego ślimaka? Cena-kosmos za dodanie manetki zamykającej ujście pulpy. Zrozumiałbym te 100 czy 200 zł, ale nie aż tyle. A może ja źle rozumuję? Kupując swoją wyciskarkę stwierdziłaś, że te I generacji są gorsze czy też robią gorszy sok?

Edytowane przez Aga75
Czas edycji: 2017-04-02 o 19:50
Aga75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-03, 23:15   #608
Miliannna
Przyczajenie
 
Avatar Miliannna
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Chyba chodzi ogólnie, o parametry, trochę inne działanie, wygląd, użyteczność. Tak ja to rozumuję. Każda kolejna generacja ma jakieś ulepszenia. Ja kupiłam Huroma Hp, i na moje potrzeby absolutnie wystarcza. Ale chyba po to jest ich tyle, żeby każdy mógł sobie wybrać jaki uważa, za tyle kasy na ile może sobie pozwolić. Wiadomo, chętnie przygarnęłabym model z kryształkami svarowskiego bo jest wypasiony ale odległy dla mnie finansowo Co nie zmienia faktu, że fajny i mi się podoba.
Miliannna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 03:39   #609
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Miliannna Pokaż wiadomość
Chyba chodzi ogólnie, o parametry, trochę inne działanie, wygląd, użyteczność. Tak ja to rozumuję. Każda kolejna generacja ma jakieś ulepszenia. Ja kupiłam Huroma Hp, i na moje potrzeby absolutnie wystarcza. Ale chyba po to jest ich tyle, żeby każdy mógł sobie wybrać jaki uważa, za tyle kasy na ile może sobie pozwolić. Wiadomo, chętnie przygarnęłabym model z kryształkami svarowskiego bo jest wypasiony ale odległy dla mnie finansowo Co nie zmienia faktu, że fajny i mi się podoba.
Chyba wezmę Huroma HE (HU-500). Myślę, że będzie to dobry wybór. Zastanawiałem się też nad Omegą VRT bodajże model 352, ale postawię na Huroma.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 14:21   #610
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

No o fajnie, jeśli kupisz to daj znać jak się sprawuje Być może teraz Ty pomożesz w wyborze komuś innemu! Wpadnij z opinią jak już trochę pokorzystasz, po to tu piszemy
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 22:21   #611
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Użytkuje hurom HH 2g od paru tygodni i jestem zadowolona. Jednakże spodziewałam się czegoś innego. Czegoś bardziej "Wow ". Soki pyszne ale nie mam porównania z innymi sokami wyciśniętymi z innych wyciskarek.
Plus za łatwe mycie i małe gabaryty. Początkowo minusem wydawał się mały otwór wsadowy ale doszłam do wniosku ze lepiej i tak przekroić owoc / warzywo przed wrzuceniem i sorawdzic czy nie jest zepsute.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-19, 15:35   #612
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

No ale czego wow można się spodziewać po wyciskarce? Wyciska owoce Powiem Ci, ze ja z tym otworem to nieraz już bym się nacieła jakbym wrzuciła coś nie przekrojonego. Na pierwszy rzut oka nie widać a w środku zgnilizna...
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 14:25   #613
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Użytkuje hurom HH 2g od paru tygodni i jestem zadowolona. Jednakże spodziewałam się czegoś innego. Czegoś bardziej "Wow ". Soki pyszne ale nie mam porównania z innymi sokami wyciśniętymi z innych wyciskarek.
Plus za łatwe mycie i małe gabaryty. Początkowo minusem wydawał się mały otwór wsadowy ale doszłam do wniosku ze lepiej i tak przekroić owoc / warzywo przed wrzuceniem i sorawdzic czy nie jest zepsute.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli soki Cię nie zachwycają to może spróbuj smoothies? Ja chyba nawet częściej ostatnio korzystam z tej opcji ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 00:45   #614
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Z braku czasu nie odzywałem się na forum i dopiero w czwartek zamówiłem wyciskarkę. Jeszcze myślałem nad Huromem 2 generacji, ale trochę szkoda mi było dopłacać te 500 zł (najniższa krajowa to niestety nie kokosy), zdecydowałem się więc na zakup modelu HE (HU-500).
Dzisiaj kurier dostarczył mi do biura paczkę. Na szybko kupiłem marchewkę, buraki i jabłka, pokroiłem tak "na oko" bez odmierzania proporcji każdego po trochę i zrobiłem sok. Wyszedł dobry, myślę, że można zrobić jeszcze lepszy odmierzając jakieś proporcje. Pulpa trochę mokra - możliwe, że to z jabłek. Wypiłem dwie szklanki soku i czułem się syty.
Co do wyciskarki - jest cicha, dużo cichsza niż sokowirówka, którą swego czasu użytkowałem. Poza tym solidnie wykonana.
Teraz moja prośba: czy ktoś mógłby podać mi jakieś swoje przepisy na soki? Wiem, że w internecie jest ich mnóstwo, jednak chętnie skorzystam z Waszych sprawdzonych. Ewentualnie możecie zaproponować mi jakąś książkę z przepisami. Z góry dziękuję!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg h1.jpg (52,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg h2.jpg (45,8 KB, 18 załadowań)
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 23:28   #615
pszern
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Dostałem zadanie kupienia sokowirówki. Przegladając allegro znalazłem jakiegoś filipsa za ok 700 zł ale wychodząc z założenia, że droższe=lepsze znalazłem eldom pj1000. Na tym forum dużo jest informacji o 2 innych markach i jak czytam o modelu 200 to jakoś mnie to nie przekonuje. Model hh2g wydaje się być jakby lepszy i choć prawie 2k na zmielarkę marchewek to moim zdaniem przegięcie to skłaniam się ku temu. Powód jest prosty - "jak znam życie" kupię coś za 1,2k po to żeby żyć z niedosytem i późniejszy zakup np: hh2g wyniesie mnie nie 1900 ale łącznie ~3k.

Takie pytanie: czy ten hh2g rzeczywiście robi to co ma robić zauważalnie lepiej od tańszej o 1/3 chińszyzny. Może wymagam za dużo ale wydajee mi się, że za ~2k można oczekiwać, że urządzenie poradzi sobie z całymi warzywami i owocami. Pamiętam jak rodzice prawie 30 lat temu mieli machinę, do której po prostu wrzucało się duże marchewy i to działało. Wydaje mi się, że technika poszła do przodu a target też nie jest za niski.

Czy h200/h500 będzie zauważalnie gorszy?
pszern jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 00:43   #616
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez pszern Pokaż wiadomość
Dostałem zadanie kupienia sokowirówki.
Sokowirówki czy wyciskarki wolnoobrotowej?

Cytat:
Przegladając allegro znalazłem jakiegoś filipsa za ok 700 zł ale wychodząc z założenia, że droższe=lepsze znalazłem eldom pj1000.
Made in China.

Cytat:
Takie pytanie: czy ten hh2g rzeczywiście robi to co ma robić zauważalnie lepiej od tańszej o 1/3 chińszyzny.
Myślę, że zrobi więcej soku, lepsza jakość wykonania, nietoksyczne elementy wyciskarki, dłuższa gwarancja na silnik i podzespoły.

Cytat:
Może wymagam za dużo ale wydajee mi się, że za ~2k można oczekiwać, że urządzenie poradzi sobie z całymi warzywami i owocami.
Może się zatrzymywać przy dużych warzywach. Poza tym do tego HH 2G nie wrzucisz np. całych jabłek - za mały otwór!
Kuvings i BioChef mają duże otwory wrzutowe.
Osobiście uważam też, że nie warto wrzucać całych owoców. Mamy wówczas pewność, że w środku owoc nie jest zepsuty, co skutkuje późniejszym pogorszeniem smaku wyciśniętego soku.

Cytat:
Pamiętam jak rodzice prawie 30 lat temu mieli machinę, do której po prostu wrzucało się duże marchewy i to działało.
Made in ZSRR? Czyli: nie gniotsja, nie łamjotsja.

Cytat:
Czy h200/h500 będzie zauważalnie gorszy?
H200/500 czy HU-200/500?

Od czego gorszy? Od tej maszyny, którą posiadali Twoi rodzice?
Czy też od HH 2G?
Ja kupiłem HU-500 i dopiero co zacząłem użytkowanie tej wyciskarki. Nie mam porównania do nowszej konstrukcji HH 2G. Z opisu wiem, że posiada o połowę mniej obrotów, ma nowszy wałek ślimakowy, na stronie chwalą się, że wydajność wyciskania została zwiększona do 30% dzięki bardziej precyzyjnemu wyciskaniu przy jednoczesnej redukcji ilości odpadu. Posiada również blokadę z płynną regulacją wylotu pulpy, nowszą konstrukcję sita filtrującego sok i większą misę niż model HU-500.

Wyciskarki chińskiej bym nie kupił. Jeśli zaś chodzi który z modeli wybrać: czy HU-200/500 czy HH 2G - sam zdecyduj.
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 09:28   #617
pszern
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Dzięki!
I to ja rozumiem - wypunktowanie i odpisanie na każdy punkt.

Czy sokowirówka czy wyciskarka - po prostu coś co zamieni produkt stały w mokry a jak to zrobi nie ma dla nas znaczenia.

Made in China to są komputery, z których piszemy, telefony których używamy itd więc o to bym się nie martwił.

Wcześniej takie urządzenia były Made in ZSSR i miały ślimak z metalu - jak choćby w maszynie do mielenia mięsa. Nawet obecny Zelmer ma korpus i ślimak stalowy a kosztował góra 300 zł. I tu jest mała zagwozdka - po co płacić bardzo dużo więcej za ponoć trwałe plastiki skoro mogli zrobić to ze stali? I czemu dają tylko 2 lata gwarancji? Boją się, że maszyna rozpadnie się od twardszych warzywek? 10 lat na silnik mnie nie przekonuje ponieważ domyślam się, że zastosowano sztuczkę: słaby silnik (150w to jest słaby silnik) i sprzęgło. Mogli dać z 2-3x mocniejszy silniczek, stalową mechanikę i zwyczajnie niższą cenę.
Moje obawy wynikają z tego, że to maleństwo o wątłych parametrach zbliża się ceną do przyzwoitej lodówki i po prostu szkoda mi wydać tygodniówki na coś gdzie widzę tyle zagrożeń.

"Od czego gorszy? Od tej maszyny, którą posiadali Twoi rodzice?
Czy też od HH 2G? "
Na to 1 to znam odpowiedź - ich maszyna mogłaby zmielić owoc razem z drzewem, na którym rosła. Skoro producent posiada w ofercie modele tańsze i ludzie je chwalą oraz droższe i nie ma za bardzo opinii to ciężko się zdecydować. Logika podpowiada, że jeśli coś jest od tego samego vendora i jest o połowę droższe to zwyczajnie musi być lepsze bo to wynika z segmentacji rynku: tak jak astra będzie lepsza od corsy tak insignia będzie lepsza od astry.

Jak mam przekonać żonę, która też jest inżynierem (i to mechaniki), że lepiej wydać 2 koła na plastikowego koreańca niż mniej na stalowego chińczyka (jak takowego znajdę).
pszern jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 17:43   #618
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez pszern Pokaż wiadomość
Jak mam przekonać żonę, która też jest inżynierem (i to mechaniki), że lepiej wydać 2 koła na plastikowego koreańca niż mniej na stalowego chińczyka (jak takowego znajdę).
Skoro ma być z metalu a nie plastiku to będzie drożej:
Angel 5500
Angel 7500
Angel 8500S
ewentualnie można zaszaleć i wziąć prasę Norwalk Juicer.

Ja postawiłem na koreańskiego Huroma. Soki dużo lepsze niż z sokowirówki. Sąsiadka posiada wyciskarkę z Biedronki i też zadowolona. Powiedziała, że jak się popsuje, to nie będzie jej żal wyrzucić. Nie brała pod uwagę takich aspektów jak materiał, z jakiego wykonana jest misa czy wałek ślimakowy, czy jest on toksyczny czy nie. Nie wyciska też codziennie soków (zrobiła to kilka razy) i sprzęt stoi w kącie, zatem trudno ocenić awaryjność. Niestety, nie jest on metalowy.
Skoro żona jest inżynierem mechaniki, to można wspólnie zaprojektować własną metalową wyciskarkę korzystając z dobroci technologii obróbki CNC.
Co się tyczy chińskich wyciskarek - niestety wątpię, by któraś z nich została wykonana z metalu i do tego była solidna.
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 10:59   #619
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ślimak z ultemu jest bardzo wytrzymały i nie "kontaktuje" z wyciskanymi warzywami/owocami w jakiś toksyczny sposób. A nie wiem jak to było w starych sokowirówkach i metalowych nożykach, raczej mogli tak nie kontrolować a czy na pewno było zdrowe...mam tutaj cytat odnośnie tworzywa jakim jest ultem "Ślimak wysiskarki wykonany z ultemu nie ulegnie uszkodzeniu przetwarzajac nawet najtwardsze składniki. Prawdą jest, że nie zniszczą go żadne substancje chemiczne zawarte w składnikach soków, jak i również w drugą stronę, żadne szkodliwe substancje nie przedostana się z plastiku do soku."

Edytowane przez iwonki42
Czas edycji: 2017-05-12 o 11:03
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-18, 12:27   #620
maniek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

ja do tej pory używałem Eldoma PJ400, ale żona zobaczyła u przyjaciółki Huroma i stwierdziła, że nie może być od niej gorsza
Musiałem kupić jej tego Huroma, dla mnie to wszystko jedno ale ona jest wniebowzięta tą wyciskarką i jakością soku.
Kupiłem wyciskarkę reklamowaną jaką tą drugiej generacji.
Znalazłem na allegro promocje za 1490 zł Hurom HH2G
Jakby ktoś chciał podsyłam adres:
http://allegro.pl/wyciskarka-wolnoob...810594886.html
maniek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 00:41   #621
d3xter
Przyczajenie
 
Avatar d3xter
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez maniek88 Pokaż wiadomość
Kupiłem wyciskarkę reklamowaną jaką tą drugiej generacji.
Znalazłem na allegro promocje za 1490 zł Hurom HH2G
Jakby ktoś chciał podsyłam adres:
http://allegro.pl/wyciskarka-wolnoob...810594886.html
Jak dla mnie śmierdzi tu chińszczyzną. Na podanej stronie stronie napisano:
"W przeciwieństwie do konkurencji jasno informujemy
w naszym regulaminie, że przesyłki są nadawane z Chin i istnieje możliwość doliczenia przez Urząd Celny podatku VAT którego regulacja leży po stronie kupującego."

Zatem jaka z tych 1490 zł zrobi się realna cena?

Hurom 2 generacji kosztuje w promocji 1890 zł i pochodzi z Korei a nie z Chin.
Można rownież wygooglować i poczytać jaka jest jakość tego chińskiego Huroma.
d3xter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 00:06   #622
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez maniek88 Pokaż wiadomość
ja do tej pory używałem Eldoma PJ400, ale żona zobaczyła u przyjaciółki Huroma i stwierdziła, że nie może być od niej gorsza
Musiałem kupić jej tego Huroma, dla mnie to wszystko jedno ale ona jest wniebowzięta tą wyciskarką i jakością soku.
Kupiłem wyciskarkę reklamowaną jaką tą drugiej generacji.
Znalazłem na allegro promocje za 1490 zł Hurom HH2G
Jakby ktoś chciał podsyłam adres:
http://allegro.pl/wyciskarka-wolnoob...810594886.html
Ale ludzie są naiwni
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 10:55   #623
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Z doświadczenia moich znajomych - parę osób przesiadło sie z innych wyciskarek na Huroma, ale nie znam nikogo, kto z Huroma przesiadł się na coś innego.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 12:57   #624
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

To jest akurat zrozumiałe
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 15:49   #625
N1cci
Przyczajenie
 
Avatar N1cci
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez maniek88 Pokaż wiadomość
ja do tej pory używałem Eldoma PJ400, ale żona zobaczyła u przyjaciółki Huroma i stwierdziła, że nie może być od niej gorsza
Musiałem kupić jej tego Huroma, dla mnie to wszystko jedno ale ona jest wniebowzięta tą wyciskarką i jakością soku.
Kupiłem wyciskarkę reklamowaną jaką tą drugiej generacji.
Znalazłem na allegro promocje za 1490 zł Hurom HH2G
Jakby ktoś chciał podsyłam adres:
http://allegro.pl/wyciskarka-wolnoob...810594886.html
nie chcę Cię martwić ale kupiłeś chińską replikę do tego sporo przepłacając. Tutaj masz fotki jednego z takich zakupów i realną cenę http://zakupyzaliexpress.pl/wyciskar...om-aliexpress/ 700 PLN to jeszcze można zapłacić za takie coś, ale 1500
N1cci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 14:23   #626
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

To jest właśnie to o czym kiedyś już tutaj hen hen dawno temu wspominałam. Kupując jakikolwiek sprzęt - tylko autoryzowany sklep, z pewnością że to oryginalna dystrybucja. A nie allegro, alliexpress, olxy czy inne.
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 11:48   #627
maniek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez N1cci Pokaż wiadomość
<reklama>
Dokładnie wszystko sprawdziłem i porównywałem ze zdjęciami podróbek.
Mój sprzęt jest oryginalny, z wszystkimi certyfikatami i książkami producenta.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-06-25 o 13:54
maniek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 15:35   #628
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Powodzenia przy serwisowaniu ;P Na sto procent nie jest oryginalna. Nigdy nie kupiłabym poza legalnym źródłem, oficjalna dystrybucją bo to za dużo kasy wyrzucone w błoto
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 07:57   #629
pyQt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

100 % pewności nie masz Żeby to stwierdzić trzeba by rozebrać i dokładnie sprawdzić jego i taką z oficjalnej dystrybucji, bo może faktycznie mieć oryginał. Serwis? Podobno Huromy się nie psują
Mimo to nie bawiłbym się w zakupy sprzętu BYĆ MOŻE oryginalnego. Przy tej cenie wolę odmówić sobie kilku innych rzeczy (to przecież zakup na lata i inwestycja w siebie) i mieć spokój zarówno z pochodzeniem jak i ewentualnym serwisem. A jeżeli HH 2G to za duży wydatek to zawsze jest HP, inna obudowa (pistacjowa wygląda świetnie na zdjęciach ), brak możliwości regulacji gęstości soku w trakcie wyciskania i brak sitka z dużymi otworami, ale ta sama generacja i kosztuje mniej, więc jeżeli kogoś przeraża cena w okolicach 2k zł to jest to fajna opcja. Szkoda, że HH 2G P-Type jest niedostępna, cena HP a jedno sitko więcej.

Korzystacie w Huromach z opcji zmiany gęstości soku "w locie"? Zastanawia mnie czy to jest faktycznie jakiś "killer feature", czy bardziej miły dodatek na który - z perspektywy czasu - nie zwrócilibyście uwagi? Również interesuje mnie czy w Waszej opinii jedno sitko w HP spokojnie wystarcza do 90% soków, czy raczej to gęste jest też bardzo przydatne?
Jak sprawdzają się wyciskarki pionowe (HH 2G) przy produkcji mleka kokosowego?

Z innej beczki - japońska jakość Muke chyba nie jest taka super, bo całkiem niedawno z wyciskarką można było kupić rozszerzenie gwarancji na wszystko do 10 lat w cenie 100 zł a obecnie kosztuje to 250 zł i "tylko" 5 lat. Ktoś tu chyba zmaga się z awariami Miałem chęć na ich wyciskarkę, ale spasowałem bo pluję na takie praktyki
pyQt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 09:59   #630
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Nie psują się ale z czasem wszystko może się przetrzeć chociażby uszczelki, to nie są wieczne rzeczy przecież a różne modele mają różne elementy. Albo komuś nieszczęśliwie się coś stanie, zniszczy, upuści, pęknie wszystko się może zdarzyć Ja w sumie większość robię na sitku z grubymi oczkami, jakoś tak po prostu więc mi się mocno przydaje. No i ja w alphie mam pełne, które też jest mistrzowskie. Ja mam Hz i robie wszystkie mleka roślinne, wcześniej miałam Hh2G ale tą podstawową i też dawała sobie radę bez problemu. A ja na te muke to nawet się nie interesuję szczerze mówiąc. Zmiana gęstości przydaje się przy bananie
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-13 15:21:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.