żyły widoczne z pod skóry :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 20:18   #1
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955

żyły widoczne z pod skóry :(


Czemu tak widać mi żyły nie mam żylków jedynie prześwitują mi. Jestem grubsza,ale przeszłam na dietę i co to będzie jak tkanka tłuszczowa zniknie?? Czy będzie je widać jeszcze bardziej?? np na biuście nie zawsze są widoczne, mam wrażenie, że przed okresem bardziej
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:26   #2
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Mi też bardzo widać żyły, ale nie przeszkadza mi to. Najbardziej są widoczne na stopach aż wypukłe. Kiedyś mnie tylko ktoś zapytał czy to takie straszne żylaki
Same żylaki można operować i jest na to obecnie parę sposobów. Tak samo można się pozbyć pękniętych naczynek czy krwiaczków. Jednak na zbyt widoczne żyły pod skórą chyba nie ma sposoby.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:30   #3
Kiciunia85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 530
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

A mi widać jedną długą... na policzku. Da się coś z tym zrobić? Chyba nie...
__________________
Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?
Ja nie, bo w ogóle nie nosze!

Opalone, a raczej przypalone, jędrne pośladki!
http://www.youtube.com/watch?v=APKyPYR7jAk
Kiciunia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:50   #4
GagataJ
Przyczajenie
 
Avatar GagataJ
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(


Widok zył nie jest niczym dziwnym ani chorobowym. zylaki są specyficznie, chorobowo zmienionymi zyłami -szerokimi i z małym przepływem krwi a nawet z zastojem krwi. Same żyły- zdrowe, reagują np na zmiany temperatury rozszerzając się pod wpływem ciepła- w lecie są bardziej widoczne a kurcząc w zimnie. Mogą być też tak zwane pajączki- drobniutkie zyłki, ktore nie znikają. Jest to pierwszy objaw choroby żył (niewydolności żylnej) i problemów z krążeniem- pojawiają się najcześciej na nogach. Mogą pomóc ćwiczenia fizyczne no i jakieś rodzaje kompresoterapii- czyli podkolanówki czy pończochy uciskowe... Ale z tym najlepiej sie udać do chirurga naczyniowego.
Jeśli nie masz pajączków ani żylaków, to prawdopodobnie masz jasną skórę
GagataJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:34   #5
Kiciunia85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 530
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

A na te żyły na twarzy to chyba nic się nie poradzi...? w sumie nie są straszne... one biegną jakoś od góry, przez policzki, aż do szyi i jest ich nie wiele, nie są strasznie widoczne... ale jeśli jest jakiś sposób... chociaż wątpię.
__________________
Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?
Ja nie, bo w ogóle nie nosze!

Opalone, a raczej przypalone, jędrne pośladki!
http://www.youtube.com/watch?v=APKyPYR7jAk
Kiciunia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 08:19   #6
GagataJ
Przyczajenie
 
Avatar GagataJ
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Pan loreva nachalnie reklamuje na forach pijawki, czyli ten swój "lek", każdy jej post wygląda tak samo co do słowa. widzę że z "badań klinicznych" ma Pan tylko jedną opinię rzekomej klientki, której lekarz niby to "potwierdził" skuteczność tej ruskiej metody? Ciekawe
GagataJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:33   #7
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

przepraszam za odkopywanie starego wątku, ale nie chcę zakładać nowego tematu o podobnej tematyce otóż w lipcu żyły na moim dekolcie i piersiach zaczęły mi się wydawać niepokojąco wwyraziste (wcześniej nie były aż tak). oczywiście pomyślałam o ciąży ale nie! dzisiaj przed kąpielą spostrzegłam także żyłki w okolicach żeber, poniżej pach, na brzuchu. czy jest jakieś wytłumaczenie tego co się dzieje? czy może to być skutek tabletek antykoncepcyjnych? może zmian hormonalnych? a może taka już moja "uroda" ? przepraszam za "głupie" pytanie, ale nie znalazłam na nie odpowiedzi. dodam, że żyły nie są wystające, mają kolor błękitny (nie są to tzw "pajączki). mam dość jasną cerę - więc dodam, że niepokoi mnie coraz większa widoczność żył. wciąż dostrzegam jakieś nowe
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 04:28   #8
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Żyły na stopach, to nie żylaki. Żylaki zaczynają się zwykle na zgięciu nóg pod kolanami, w postaci grudek i zawijasów. A że komuś widać żyłę tu czy tam - ciekawsza uroda. Tylko lalce Barbie nie widać żył, bo z plastiku jest
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 08:55   #9
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Moja twarz, dekolt, uda, łydki i stopy również pokryte są siecią żył.
Takich sinoniebieskich, niewypukłych. W dodatku mam bardzo jasną cerę - tym bardziej widać wszystkie naczynia krwionośne.
Nie lubię tego szpecącego przymiotu; w zależności od oświetlenia i odległości, może wyglądać nawet jak zaniedbanie i brud.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 06:22   #10
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Droga do szczęścia zaczyna się od punktu, w którym nie tylko zaakceptujemy siebie (w tym swój wizerunek), ale wręcz obdarzymy samych siebie miłością. Nie darmo chrześcijaństwo wymyśliło kiedyś stwierdzenie "kochaj bliźniego JAK siebie samego". Nie mniej, nie bardziej.
Z Twojego opisu wynika, że musisz być osobą bardzo, ale to bardzo szczupłą i dlatego Twoja skóra jest bardzo cienka. Twoja uroda jest zatem bardzo interesująca.
Ale jeśli bardzo Ci to przeszkadza, to wystarczy trochę nabrać ciała, a jeśli nie wiesz jak to zrobić, to warto skorzystać z porady profesjonalnej dietetyczki.
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 15:16   #11
Sandra_l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Co robicie z żyłkami na nogach? Mam problem, zwłaszcza na udach..
Sandra_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 12:33   #12
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Chodzi Ci o sieć drobnych pękających naczyń, czy o normalne żyły w postaci linii, nabrzmiewające krwią?
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 22:10   #13
Iza_bellla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 55
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Niestety to już chyba taka uroda Mam identyczny problem, chociaż w zasadzie już przestał być moim problemem. Moje żyły także bardzo są widoczne - próbowałam różnych sposobów i nic. Przyzwyczaiłam się i stwierdziłam, że tak już musi być
Iza_bellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 22:55   #14
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Ja mam taki problem, że od jakiegoś czasu żyły na moim ciele zrobiły się bardzo widoczne. Jeszcze do niedawna nie miałam takiego problemu. Przeglądałam nawet zdjęcia z zeszłego roku i w miejscach, w których "powyskakiwały" mi żyły wtedy w ogóle nie było ich widać. Pojawiły się na ramionach, dłoniach, nogach, stopach, brzuchu, klatce piersiowej. Najgorsze jest to, że te na dłoniach i stopach czasami robią się wręcz wypukłe, i to nie jedna czy dwie tylko taka gęsta siateczka. Nie rozumiem co się dzieje. Te żyły często mnie bolą i czuję jak mi krew pulsuje. Zastanawiałam się co może być przyczyną. Mam bardzo przesuszoną skórę, co jest skutkiem przyjmowania silnie wysuszającego leku na trądzik. Czy to możliwe, że od tego zrobiła się cienka i stąd widoczność żył? Poza tym od ponad roku leczę się na niedoczynność tarczycy. Być może to ma jakiś związek? A może silny stres?
Skoro tak widać mi żyły w młodym wieku to co będzie za 10, 20 lat
Czy nie ma ktoś pomysłu jak temu zaradzić?
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 11:02   #15
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Nie powinnaś się przejmować swoim typem urody, nie widzę w tym nic nieatrakcyjnego.
Natomiast powinnaś zadbać o tarczycę, zrób badania, bo nadczynność czy niedoczynność tarczycy rodzi wiele rożnych pobocznych konsekwencji.
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:15   #16
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Właśnie nie wiem czy taki jest mój typ urody skoro jeszcze niedawno tych żył nie było widać. W dodatku ten ból, to chyba nie jest normalne?
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 01:41   #17
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Żyły nie bolą.
Nie bardzo wiem, co rozumiesz przez ten ból, może to sugestia?
Może być inna rzecz, sprawdź sobie ciśnienie krwi, może zrobiło Ci się nadciśnienie (to nie zależy od wieku), a wtedy lekarz przepisze Ci leki na obniżanie i będziesz funkcjonować w pełnym zdrowie i normalnie choćby do późnej starości.
Ale musisz to sprawdzić.
Natomiast sama wypukłość żył, której nie obserwowałaś wcześniej, a teraz obserwujesz, to może wynikać np. ze schudnięcia. Albo uprawiasz sport. Gdy uprawia się sport, lub wykonuje się cięższą pracę, to mięśnie muszą być zasilane intensywnym dopływem krwi, tlenu i żyły stają się bardziej widoczne. Wtedy rośnie Twoja siła i wydolność organizmu.
Ale sprawdź najpierw czy nie masz nadciśnienia.
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:05   #18
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Nadciśnienie sprawdzę, ale w ostatnim czasie nie schudłam, nie uprawiam też sportu, więc to na pewno nie jest przyczyna. Wiele razy już spotkałam się z opinią, że za widoczność żył jest odpowiedzialna zbyt mała waga czy wzmożona aktywność fizyczna, ale znam sporo osób uprawiających sport oraz bardzo szczupłych (w tym dziewczynę chorą na anoreksję, w dodatku o bardzo jasnej karnacji) i u nich żyły są mało widoczne. Gdyby to faktycznie była główna przyczyna to chyba większość z nich miało by ten problem, a wcale tak nie jest. Natomiast u mnie na chwilę obecną ramiona i przedramiona wyglądają jakby ktoś narysował na nich kreski niebieskim flamastrem.
58d87d05a2cd72eb707acb55e2d3d4c1fd32ccea_60f603f226f65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 23:39   #19
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Masz 21 lat, więc fizycznie Twój organizm tak czy inaczej dojrzewa i prawdopodobnie masz taki typ urody i nadmiernie się tym przejmujesz.
Nie bardzo wierzę w to, że obudziłaś się któregoś ranka i "wczoraj żył nie było widać - dzisiaj są".
Nie ma jakiś jednostek chorobowych związanych z żylastą budową ciała, jeśli nie jest to powiązane z nadciśnieniem, czy wadą serca (sprawdź u kardiologa i nie zwlekaj z tym), to po prostu Twój organizm w postaci dojrzałej kobiety taki jest.
Żyły wystają, gdy biegną blisko powierzchni skóry, gdy tkanka tłuszczowa jest także cienka.
Tkanka tłuszczowa może być cienka, jeśli Twoja tarczyca coś ma do powiedzenia, ale to także mało prawdopodobne.
Spróbuj polubić siebie, jaką jesteś.
I daj znać, co z tym badaniem serca i nadciśnieniem.
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-10, 07:54   #20
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 945
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Ja mam to samo - okropne żyły na przedramionach i dłoniach.
Przestałam ćwiczyć, ale to nie to. Minęło 7 m-cy i nic się nie zmieniło. Właściwie jest gorzej, bo lato idzie.
Chociaż akurat z lata to się cieszę.
komtesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 00:22   #21
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

A nie przychodzi Ci do głowy, że to co dla Ciebie "okropne" może być dla kogoś ekstremalnie sexi?
To, że widać Ci żyły, to kwestia budowy ciała (niepotrzebnie rezygnujesz z ćwiczeń). Twoim prawdziwym problemem jest brak akceptacji dla swojej powierzchowności, to jest problem, a nie to, czy widać Ci żyły. Nie masz obowiązku podobać się wszystkim, zresztą nikt nie podoba się wszystkim. Polub siebie. Angelina Jolie jest bardzo dumna ze swoich żylastych rąk i przynajmniej w pewnym okresie miała miliony wielbicieli.
Nie daj się stłamsić swoim myślom. Jest ok, a wiosna jest piękna.
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 11:03   #22
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 945
Dot.: żyły widoczne z pod skóry :(

Cytat:
Napisane przez feminista Pokaż wiadomość
A nie przychodzi Ci do głowy, że to co dla Ciebie "okropne" może być dla kogoś ekstremalnie sexi?
To, że widać Ci żyły, to kwestia budowy ciała (niepotrzebnie rezygnujesz z ćwiczeń). Twoim prawdziwym problemem jest brak akceptacji dla swojej powierzchowności, to jest problem, a nie to, czy widać Ci żyły. Nie masz obowiązku podobać się wszystkim, zresztą nikt nie podoba się wszystkim. Polub siebie. Angelina Jolie jest bardzo dumna ze swoich żylastych rąk i przynajmniej w pewnym okresie miała miliony wielbicieli.
Nie daj się stłamsić swoim myślom. Jest ok, a wiosna jest piękna.
Bez przesady, nie jestem stłamszona przez własne myśli i akceptuję siebie. Z ćwiczeń nie zrezygnowałam przez żyły. Musiałam (na szczęście chwilowo) z innego powodu, a przy okazji mogłam sprawdzić, jak to wpłynie na wygląd moich rąk. Nie wpłynęło w żaden sposób.
Masz rację, wiosna jest piękna.
komtesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-13 12:03:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.