Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-02, 21:17   #631
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No właśnie mi PEG też nie za bardzo pasuje. Po pierwsze ścieka do ust i pozostawia biały nalot (a chroniłam usta i uważałam na ilość). Po drugie nie można nałożyć kilku warstw. Po trzecie nie ma łuszczenia po nim a mimo wszystko ja się lubię łuszczyć Jak już pisałam salipeg stosuję jako maseczkę oczyszczającą a jako peeling salicyla rozpuszczam w alkoholu i wtedy czuję, że mam kwas na twarzy. Toniku nie odważyłabym się zrobić na PEGu bo bym chyba musiała codzienie pościel zmieniać.
Ostatni salicyl wylądował na mojej twarzy w środę w stężeniu 25% (na spirytusie ma się rozumieć). Dzisiaj mi pięknie skóra schodzi małymi łuskami. Jak zrobiłam makijaż to mi wyraźnie twarz odstawała hehe, więc wyszłam z domu bez makijażu Dla mnie to coś wielkiego bo nie pamiętam kiedy ostatni raz się ludziom pokazałam w takim stanie. Skórek nie było widać, nikt nie zauważył, że coś majstrowałam przy twarzy a i ja nie specjalnie się przejmowałam swoim kiepskim wyglądem
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 07:25   #632
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

wczoraj na wieczór poszedł ) .Przed przemyłem twarz kremikiem lysanel oczyściłem itp nałożyłem i 30min trzymałem swędził niemiłosiernie, a na sam koniec pomasowałem troszkę i zmyłem wodą.Poczułem go mocniej niż wczoraj Na noc kremik nawilżający AA THERAPY ranoo hmm jest efekt sporo rzeczy poznikało , ale niektóre miejsca sa upierdliwe
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:46   #633
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wczoraj zrobiłam SALIPEGA 30 % i wytrzymałam tylko 15 minut. Tak mnie szczypało :/
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 12:37   #634
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

a efekt?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 13:06   #635
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ja jestem juz po 5 salipegu

najleposze efekty widze jak robie co 3 dni, 30%. Skora juz w ogole nie reaguje pieczeniem. Nawet sie nie luszczy . Do tego maska z glinka i mam pory oczyszczone

cos tam wyskakuje ale - szybciej sie goi, skora jest gladka, jasniejsza. Na jesien wlacze atre, teraz mimo wszytsko sie boje. Staram sie duzo nawilzac i chyba jestem na dobrej drodze, ahh zebym sobie uregulowala to przetluszczanie na twarzy jakos
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 13:08   #636
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja sie wyjątkowo długo łuszczę po ostatnim peelingu. Robiłam w środę i jeszcze linieję. Dziwne, ale nie przeszkadza mi to bardzo bo nie muszę ludziom się pokazywać, więc mogę zrzucać skórę.

Koko jak u Ciebie? Skóra schodzi?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 14:56   #637
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
a efekt?
Standardowo wypryszczyło mnie na drugi dzień
Ale dzisiaj schodzi mi skóra I jest ładniej
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 15:06   #638
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wojtek jestem bo to koko tak dziwnie brzmi hehe .Hmmm u mnie jedynie skóra na szyi jest szorsta i troszkę schodzi i za uszami na twarzy nic . Widać następnego dnia, że skóra jest jakby jaśniejsza i gładsza, ale są miejsc u mnie takie upierdliwe ( tak jakby głębiej coś siedziało).Generalnie jest ok, mi nawet pasuje codziennie robić .Co radzicie o zielonej glince bo leży u mnie argieletz i nie wiem czy dać sobie z nią spokój czy jak ???? . Zobaczymy co będzie tak po 10 salipegach .Myślę też tak samo jak Ewela o atre, ale mam problem żeby kupić go w ogóle, a teraz nawet bym spróbował bo z domu wychodzić nie musze bo naukę mam .
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 15:25   #639
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Wojtek jestem bo to koko tak dziwnie brzmi hehe .Hmmm u mnie jedynie skóra na szyi jest szorsta i troszkę schodzi i za uszami na twarzy nic . Widać następnego dnia, że skóra jest jakby jaśniejsza i gładsza, ale są miejsc u mnie takie upierdliwe ( tak jakby głębiej coś siedziało).Generalnie jest ok, mi nawet pasuje codziennie robić .Co radzicie o zielonej glince bo leży u mnie argieletz i nie wiem czy dać sobie z nią spokój czy jak ???? . Zobaczymy co będzie tak po 10 salipegach .Myślę też tak samo jak Ewela o atre, ale mam problem żeby kupić go w ogóle, a teraz nawet bym spróbował bo z domu wychodzić nie musze bo naukę mam .
Nie wiem jak ja czytam, ale byłam pewna, że z kobietą piszę
W sumie nie robi różnicy


Ja tę glinkę miałam. Masz w proszku czy w paście? Dla mnie ona jest ''bez szału''. Zużyłam, bo szkoda mi było ją zmarnować. Ale już nie kupię. Zamówiłam na naturalnepiekno.pl różne glinki i są zdecydowanie lepsze

Atre można na necie gdzieś zamówić w internetowej aptece. Albo miło się uśmiechnąć do pań w aptece i będzie To chyba kwestia około 20 zł Chociaż za dobrze się nie orientuję. Ja zaczekam z tym do jesieni. Teraz chcę łagodnie.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 17:03   #640
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

[quote=koko19891;12164177]Wojtek jestem bo to koko tak dziwnie brzmi hehe .quote]

Hehe ok zapamiętam na pewno. Salipeg jest łagodny więc ja także mam ochotę robić go codziennie. No miałam bo już mi się odechciało Ja po salipegu nigdy się nie łuszczyłam nawet przy stężeniu ponad 30%. Co innego spirytusik, po nim się łuszczę nawet w stężeniu 16%.

Glinka zielona fajna ale nie lubię tej w proszku. Po niej twarz ściągnięta i piecze, nawet nie mogę wytrzymać 10 minut z nią na twarzy. Gotowe pasty sa o niebo lepsze.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 20:38   #641
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Piszecie, że salipeg łagodny, a ja teraz siedzę z 20% i piecze niemiłosiernie, chociaż i tak nie aż tak mocno, jak ostatnio... To pewnie przez poretinoidowe podrażnienie, ciekawa jestem, jakie miałabym odczucia, gdybym nie stosowała Atredermu. W zasadzie, to chyba znaczy, że działa
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 21:09   #642
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

no to zaraz poójdzie porcja na twarz hehe ) dzisiaj dokładnie ze zestawem strzykawek 40% , a co do glinek hmm wychodzi na to, że wszystko co z tych kosmetyków natrualnych jest lepsze... dzisiaj jeszcze zdam relacji jaka reakcja była )
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 22:48   #643
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cześć!!

Chcialam dolaczyc do was i zaczac zabawe z kwasami... (tym bardziej, ze zbliza sie wazna impreza rodzinna i chcialabym sie troszke przed nia wygladzic ) wydaje mi sie, ze zakupilam juz wszystko( w tym miejscu podziekowania dla Ani za PEG ) i ze przeczytalam wiele...... ale ja nadal nie kumam, moze ominelam kilka wypowiedzi... (nie czarujmy sie trudno jest przezytac prawie 4000 wypowiedzi)

... a więc do rzeczy
1.
mam kwas salicylowy z ZSK i PEG od Ani czy to wystarczy do zrobienia Salipegu?? czy musze dodac tam jeszcze wode czy sorb..cos tam (chcialabym uzyszkac 30% stezenie)

Wystarczy pozniej wszystkie skladniki przeliczyc w kakulatorze... a co pozniej poprostu zmieszac?? czy trzeba tez podgrzac??

2.
jesli chcialabym zrobic cos mocniej zluszczajacego na plecki, to polaczyc salicyl z wodka i woda??

czy to tez jakies proporcje maja byc (np dla 30%), czy musze podgrzewac.


Wiem, ze to duzo pytan, ale juz sie w tym zagubilam az mnie glowa rozbolala. Nie chce robic czegos na oko, albo ''bo tak mi sie wydaje'', skutki moga byc oplakane.

I prosze was nie odsylajcie mnie do wyszukiwarki bo wiem jak z niej skorzystac, tyle ze ona mnie nie odesle do konkretnej odp ale do obszernego watku.

Jeśli ktoras z was na pocztaku czula sie tak samo zagubiona w tym temacie jak ja, a teraz ma cala ta wiedze na ten temat w jednym palcu, to bardzo bede wdzieczna za udzielona pomoc.

Pozdrawiam
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 23:15   #644
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez monloug Pokaż wiadomość
Cześć!!

Chcialam dolaczyc do was i zaczac zabawe z kwasami... (tym bardziej, ze zbliza sie wazna impreza rodzinna i chcialabym sie troszke przed nia wygladzic ) wydaje mi sie, ze zakupilam juz wszystko( w tym miejscu podziekowania dla Ani za PEG ) i ze przeczytalam wiele...... ale ja nadal nie kumam, moze ominelam kilka wypowiedzi... (nie czarujmy sie trudno jest przezytac prawie 4000 wypowiedzi)

... a więc do rzeczy
1.
mam kwas salicylowy z ZSK i PEG od Ani czy to wystarczy do zrobienia Salipegu?? czy musze dodac tam jeszcze wode czy sorb..cos tam (chcialabym uzyszkac 30% stezenie)

Wystarczy pozniej wszystkie skladniki przeliczyc w kakulatorze... a co pozniej poprostu zmieszac?? czy trzeba tez podgrzac??

2.
jesli chcialabym zrobic cos mocniej zluszczajacego na plecki, to polaczyc salicyl z wodka i woda??

czy to tez jakies proporcje maja byc (np dla 30%), czy musze podgrzewac.


Wiem, ze to duzo pytan, ale juz sie w tym zagubilam az mnie glowa rozbolala. Nie chce robic czegos na oko, albo ''bo tak mi sie wydaje'', skutki moga byc oplakane.

I prosze was nie odsylajcie mnie do wyszukiwarki bo wiem jak z niej skorzystac, tyle ze ona mnie nie odesle do konkretnej odp ale do obszernego watku.

Jeśli ktoras z was na pocztaku czula sie tak samo zagubiona w tym temacie jak ja, a teraz ma cala ta wiedze na ten temat w jednym palcu, to bardzo bede wdzieczna za udzielona pomoc.

Pozdrawiam

Witam , rozumiem Cię doskonale .
Kwas z ZSK + PEG = SALIPEG nic więcej nie dodajesz . Zyskowy kwas b. łatwo się rozpuszcza , nie trzeba pogrzewać , wystarczy zamieszać .
Jak liczysz stężenie w kalkulatorze , to wpisz 0.54 g -tj. ciężar nasypowy kwasu salicylowego , nie ściskasz już go w strzykawce .

Mocniejszy peeling to na czystym spirytusie , plecy przed też przetrzyj spirytusem.

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-05-05 o 23:16
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 14:55   #645
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Proporcje będą takie same jak na pegu ? np 40% wychodziło 4,2 pegu i 3,1 kwasu
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:11   #646
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Witam , rozumiem Cię doskonale .
Kwas z ZSK + PEG = SALIPEG nic więcej nie dodajesz . Zyskowy kwas b. łatwo się rozpuszcza , nie trzeba pogrzewać , wystarczy zamieszać .
Jak liczysz stężenie w kalkulatorze , to wpisz 0.54 g -tj. ciężar nasypowy kwasu salicylowego , nie ściskasz już go w strzykawce .
Nie ściskać w strzykawce? A to czemu? chodzi o ten ciężar właściwy, że jak się ściśnie, to wyjdzie większy? Wtedy wyjdzie większe stężenie czy jak? Kurczę, bo nie rozumiem. Wszędzie czytałam, żeby ścisnąć w strzykawce I swój ścisnęłam...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:28   #647
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nie ściskać w strzykawce? A to czemu? chodzi o ten ciężar właściwy, że jak się ściśnie, to wyjdzie większy? Wtedy wyjdzie większe stężenie czy jak? Kurczę, bo nie rozumiem. Wszędzie czytałam, żeby ścisnąć w strzykawce I swój ścisnęłam...
Jeżeli obliczasz stężenie procentowe na kalkulatorze , to powinnaś uwzględnić ciężar kwasu , który masz . I tak kwas salicylowy z mazideł jest cięższy od zyskowego . Sklepy podają nam ciężar kwasu nasypowego , czyli nie ściśniętego .
Robiłam próbe na kwasie zyskowym , leciutki pyłek . Wychodziło , że trzeba prawie drugie tyle więcej kwasu , żeby uzyskać odpowiednie stężenie .Inaczej mówiąc , myślałam , że robie stężenie 30% , a było niecałe 20% .To jest też odpowiedź na to , dlaczego zyskowy kwas jest taki tani , bo więcej go trzeba użyć .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:38   #648
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalia bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję:dzieku je:


jak tylko wypróbuje, to napisze co i jak
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:47   #649
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jeżeli obliczasz stężenie procentowe na kalkulatorze , to powinnaś uwzględnić ciężar kwasu , który masz . I tak kwas salicylowy z mazideł jest cięższy od zyskowego . Sklepy podają nam ciężar kwasu nasypowego , czyli nie ściśniętego .
Robiłam próbe na kwasie zyskowym , leciutki pyłek . Wychodziło , że trzeba prawie drugie tyle więcej kwasu , żeby uzyskać odpowiednie stężenie .Inaczej mówiąc , myślałam , że robie stężenie 30% , a było niecałe 20% .To jest też odpowiedź na to , dlaczego zyskowy kwas jest taki tani , bo więcej go trzeba użyć .
Ehem, rozumiem i dzięki za wyjaśnienie Jeszcze jedna kwestia, której nie rozumiem - dlaczego tyle razy było pisane o ściśnięciu kwasu, a teraz się okazuje, że tego nie robić, i czy bardzo źle zrobiłam, ściskając Tzn, że zrobiłam wyższe stężenie, niż obliczałam? Obliczyłam dla 20 % w kalkulatorze, podając ciężar nasypowy... Hmm, czyli mój peeling nie ma 20%, tylko więcej? Kurcze, to jakie mi to stężenie wyszło? Można to teraz jakoś obliczyć??
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-05-06 o 18:50
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 19:00   #650
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ehem, rozumiem i dzięki za wyjaśnienie Jeszcze jedna kwestia, której nie rozumiem - dlaczego tyle razy było pisane o ściśnięciu kwasu, a teraz się okazuje, że tego nie robić, i czy bardzo źle zrobiłam, ściskając Tzn, że zrobiłam wyższe stężenie, niż obliczałam? Obliczyłam dla 20 % w kalkulatorze, podając ciężar nasypowy... Hmm, czyli mój peeling nie ma 20%, tylko więcej? Kurcze, to jakie mi to stężenie wyszło? Można to teraz jakoś obliczyć??
Wynika z tego , ze stężenie robiłaś większe , ale dla pewności podaj mi jeszcze ciężar kwasu , który wpisywałaś i skąd jest kwas .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:34   #651
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Wynika z tego , ze stężenie robiłaś większe , ale dla pewności podaj mi jeszcze ciężar kwasu , który wpisywałaś i skąd jest kwas .
Wpisałam ciężar kwasu ZySKowego 0,54.
Na "20%" dałam tak około 3,5 ml ściśniętego kwasu i 6,5 ml PEGa, tak mi wyszło w kalkulatorze... Ciekawa jestem, jakie w rzeczywistości wyszło stężenie
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:49   #652
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Wpisałam ciężar kwasu ZySKowego 0,54.
Na "20%" dałam tak około 3,5 ml ściśniętego kwasu i 6,5 ml PEGa, tak mi wyszło w kalkulatorze... Ciekawa jestem, jakie w rzeczywistości wyszło stężenie
40%. Jeżeli dobrze pamiętam, że PEG ma 1,13 g/ml.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ehem, rozumiem i dzięki za wyjaśnienie Jeszcze jedna kwestia, której nie rozumiem - dlaczego tyle razy było pisane o ściśnięciu kwasu, a teraz się okazuje, że tego nie robić, i czy bardzo źle zrobiłam, ściskając Tzn, że zrobiłam wyższe stężenie, niż obliczałam? Obliczyłam dla 20 % w kalkulatorze, podając ciężar nasypowy... Hmm, czyli mój peeling nie ma 20%, tylko więcej? Kurcze, to jakie mi to stężenie wyszło? Można to teraz jakoś obliczyć??
Jak nie zmanieniasz wartości w kalkulatorze to tam jest wpisany ciężar właściwy - czyli bo ściśnięciu.
A 0,54 to nasypowy, czyli jak nasypiesz nie ściskając
Teoretycznie mierzenie wg. właściwego powinno być dokładniejsze, ale obawiam się , że tak czy tak laboratoryjnej dokładności naszymi sposobami nie uzyskamy.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 23:01   #653
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym



No ładnie, to i nie dziwota, że mnie piekło niemiłosiernie Szczególnie po niespełna jedno-dwudniowej przerwie po retinoidach. Ale mi się udał pierwszy salipeg

Dziękuję bardzo Alkaxy za dokładne wytłumaczenie niczym krowie na miedzy, teraz już naprawdę wszystko rozumiem


Tak się zastanawiam tylko... Czy dalej stosować ten salipeg, co mi został, czy jednak zrobić mniejsze stężenie? Jest sens teraz zmniejszać w ogóle, skoro tamto przeżyłam?
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-05-06 o 23:03
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 23:57   #654
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Pierwszy Salipeg? no ładnie zaszalałaś

A nie wiem czy stosować dalej taki, każda skóra reaguje inaczej, ja zawsze przestrzegam, żebyście sobie krzywdy nie zrobiły.
Dużo ci tego zostało? Może lepiej na plecy zużyj czy coś. Jeżeli ci została połowa porcji to jak dodasz 2 ml PEG uzyskasz 30 proc.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 00:03   #655
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Pierwszy Salipeg? no ładnie zaszalałaś
A chciałam zrobić łagodny na początek...


Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A nie wiem czy stosować dalej taki, każda skóra reaguje inaczej, ja zawsze przestrzegam, żebyście sobie krzywdy nie zrobiły.
Dużo ci tego zostało? Może lepiej na plecy zużyj czy coś. Jeżeli ci została połowa porcji to jak dodasz 2 ml PEG uzyskasz 30 proc.
Dużo zostało, połowa co najmniej, nie dawałam go dużo na raz na twarz, bo za bardzo piekło Nawet nie pomyslałam, żeby dodać pega, chyba tak zrobię
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 01:36   #656
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Jak nie zmanieniasz wartości w kalkulatorze to tam jest wpisany ciężar właściwy - czyli bo ściśnięciu.
A 0,54 to nasypowy, czyli jak nasypiesz nie ściskając
Teoretycznie mierzenie wg. właściwego powinno być dokładniejsze, ale obawiam się , że tak czy tak laboratoryjnej dokładności naszymi sposobami nie uzyskamy.
Jestem pewna , że ciężar właściwy podany w kalkulatorze , nie może być taki sam dla dwóch kwasów salicylowych o innym ciężarze nasypowym . Nie wiem , kto stworzył kalkulator i który kwas salicylowy tam wpisał. Ja będe się kierować ciężarem nasypowym , tak jest pewniej i oczywiście nie będe go ściskać w trzykawce
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 02:02   #657
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jestem pewna , że ciężar właściwy podany w kalkulatorze , nie może być taki sam dla dwóch kwasów salicylowych o innym ciężarze nasypowym . Nie wiem , kto stworzył kalkulator i który kwas salicylowy tam wpisał. Ja będe się kierować ciężarem nasypowym , tak jest pewniej i oczywiście nie będe go ściskać w trzykawce
Może tak być, bo nasypowy zależy od tego jak tam te drobiny się układają.
Ale czy jest taki sam tego bez wagi laboratoryjnej i obydwu kwasów się nie sprawdzi.
Ale jak liczysz nasypowo i nie ściskasz jest ok

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jeżeli obliczasz stężenie procentowe na kalkulatorze , to powinnaś uwzględnić ciężar kwasu , który masz . I tak kwas salicylowy z mazideł jest cięższy od zyskowego . Sklepy podają nam ciężar kwasu nasypowego , czyli nie ściśniętego .
Robiłam próbe na kwasie zyskowym , leciutki pyłek . Wychodziło , że trzeba prawie drugie tyle więcej kwasu , żeby uzyskać odpowiednie stężenie .Inaczej mówiąc , myślałam , że robie stężenie 30% , a było niecałe 20% .To jest też odpowiedź na to , dlaczego zyskowy kwas jest taki tani , bo więcej go trzeba użyć .
Tu nie masz racji, używasz go tyle samo jeżeli chodzi o wagę, jedynie objętościowo tego z ZSK więcej musisz dać.
A kupujesz wg. wagi - na ZSK 20 gr - > czyli nasypowo 37 ml i na mazidłach 20 gr - tyle że tu to 30 ml.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:14   #658
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja może dzisiaj zrobię SALIPEGA Siedzę w domu. Jutro będę mieć wysyp, a w sobotę będzie już ok
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:19   #659
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

kurcze Anulka współczuję ci, że w ten sposób twoja skóra się oczyszcza
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:31   #660
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Nie rozumiem tego mieszania ludziom w głowach.
Każdy kwas salicylowy ma ciężar właściwy 1,44g/ml.
Więcej zamieszania jest przy odmierzaniu ciężaru nasypowego, bo każdy ruch powoduje, że igiełki się przemieszczają i uklepują, więc zachowanie precyzji jest bardzo trudne.
Dlatego go ściskamy w strzykawce. Proste.
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.