Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 21:09   #31
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Może należy sobie wyjaśnić jedną sprawę : kasa to normalna praca,a CBS / CBA to służba - nie chodzi byś niewiadomo ile zarabiał, ale służył ojczyźnie, ideałom i wartością które obierasz. Jak tylko przeczytałem twój post - nie nadajesz sie do służby... To nie jest robota, że idziesz na godziny 8-16 i wracasz na obiad a potem browar i TV. A co do wypowiedzi nt sportów walki i siłowni - w pracy w służbach liczy się co innego - służba musi być dla was czymś, co lubicie i nie narzekacie na to. Nie płaczesz, że pracujesz po 24 godziny bez przerwy i nikt nie pogłaszcze Cię za poświęcenie. A jeśli chodzi o dostanie tam pracy - najpierw musisz się wykazać w policji albo innej formacji mundurowej. I to nie Ty szukasz drogi do pracy w służbach - to służby znajdą Ciebie...
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:36   #32
mariusz_1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Na Śląsku jest uczelnia gdzie bezpieczeństwo wewnętrzne jest dofinansowane z Unii, czesne tylko 80 zeta a można zrobić tam certyfikat śledczego, który otwiera nam drzwi do biegłego sądowego.


Edytowane przez Dzieciol
Czas edycji: 2010-08-19 o 12:30
mariusz_1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:41   #33
jestdobrzetak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

A jakie są przedmioty na bezpieczeństwie?
jestdobrzetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:45   #34
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez kris90 Pokaż wiadomość
Witajcie

Mam 21 lat od 14 roku zycia marzyłem o pracy w CBŚ a przynajmniej byciu tajniakiem w wydziale śledzczym . Czesem wydaje mi się ze nie moge bez tego żyć.
W tym roku zdawałem mature i chce pujść na studia . Zawsze mówiłem o bezpieczeństwie wewnętrznym , bo myslałem że po takich studiach bede mógł pracować w CBŚ LUB CBA .
Jednak jak poczytałem sobie te fora i info w necie zaczynam mieć wątpliwości.
I nie wiem juz sam co wybrac ogolnie jestem po ukończeniu technikum ekonomicznego .Zawsze ęciły mnie pieniądze.
Czy po takich studiach i tylko po licencjacie mogę zrobić karire w CBŚ czy CBA .
Jesli ukończyłbym bezpieczeństwo to nie chciałbym siedzieć za biurkiem , chciałbym byc oficerem CBA czy policjantem w CBŚ , w każdym razie nie chce siedzieć za biurkiem a przy okazji duzo zarobić.
Co byscie proponowali.
Rzeczy które powoduja ze się wacham to fakt iz jestem bardzo szupły , nigdy nie chodziłem na siłownie i nie uprawiałem sztuk walki.

Myślałem kiedyś o wstapieniu do policji i nie iśc a studia ale nie chce skończyć jako krawęznik czy Pan policjant w drogówce.

Chciałbym zajmować się naprawdę przestepcami a nie dzikami które handlują ziołe pod szkołą lub pala fajki.
Jednak nie wiem czy praca w takich słuzbach idzie w parze z kasą, duzymi zarobkami.

Z drugiej strony zaawsze chciałem posiadać duzo kasy i z tąd szkoła ekonomiczna , planowałem tez zostać księgowym , zarabia dużo kasy i wybrać się na finanse i rachunkowość.


krótko mówiąć , czy po takich studiach mógłbym wstapic to CBA i być agentem wiecie czarny gajerek czarne okulary fajny słuzbowy wózek.

Słyszałem tez ze takie słuzby zapeniaja mieszkanie .

Proszę o odpowiedż.
hola, hola... praca w polskich organach ściagania to nie James Bond. z takimi oczekiwaniami możesz się rozczarować rzeczywistością. Policjantom czasem od krzeseł przy biurkach robią się odleżyny, bo to też praca z papierami. No i badania psychologiczne trzeba przejść... sito ma bardzo małe oczka.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:31   #35
jestdobrzetak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez kikona900 Pokaż wiadomość
Hej Mogę pomóc co do Waszych pytań bo studiuję bezpieczeństwo narodowe Także jesli macie jakieś konkretne pytania to piszcie


Ciężkie są te studia do przejścia? Są przedmioty związane z matematykom? Napisz coś więcej na temat studiowania BN i P
jestdobrzetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 23:50   #36
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez jestdobrzetak Pokaż wiadomość
Ciężkie są te studia do przejścia? Są przedmioty związane z matematykom? Napisz coś więcej na temat studiowania BN i P
Studia BN są zazwyczaj na wydziałach humanistycznych / społecznych, więc matematyka niet A co do pierwszej części pytania - co oznacza ciężkie? Masz zamiar za 3 lata wziąść magistra za free? Są to studia jak każde, jeśli tylko chcesz - zaliczysz bezproblemu. Trzeba zaliczać ćwiczenia i wykłądy na kolokwium, jakby gdzieś rozdawali magistra, to studia nie starczyłyby do pracy na kasie w żabce. Jeśli chodzi o przedmioty- jest trochę nauki, jednak że są to zazwyczaj studia "cywilne", to więcej jest teorii do nauki, niż praktyki.
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 00:31   #37
jestdobrzetak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

A CO ZE STATYSTYKOM? JEST ZWIĄZANA Z MATMA? Jest w-f? Ile osób liczy jedna grupa?
jestdobrzetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 11:36   #38
tkomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej ja własnie dostałem się na takie kierunek BW a specjalność Zarządzanie Kryzysowe. Wie ktoś jakie są perspektywy pracy po takiej specjalności własnie??
tkomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 18:04   #39
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Rządowe / Wojewódzkie / Powiatowe / Gminne Centra Zarządzania Kryzysowego.
Ale nie licz, że po licencjacie znajdziesz coś konretnego - bez magistra nichuchu... Jest sporo instytucji poszukujących tego typu pracowników, jednak jest cieżko się dostać bez odpowiednich kontaktów.
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 21:28   #40
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Pisze, gdyz mam maly problem bo szukalam wiele informacji na temat dwoch szkol wyzszych, a mianowicie:
Akademii Obrony Narodowej i Wyzszej Szkoly Policji.

Chodzi mi oto, ze jestem obecnie studentka na III roku bezpieczenstwa narodowego, ale na WATcie. Chce dalej kontynuowac nauke i wybieram sie na studia magisterskie. Tyle, ze Wojskowa Akademia Techniczna nie prowadzi naboru na studia II stopnia, no i nie wiem tylko, ktora szkole wybrac... Ktora ma poprostu lepsza renome, jest lepiej postrzegana, bo obie sa sluzb mundurowych i obie maja wysoki poziom, ale pytanie co wybrac:

bezpieczenstwo narodowe na AON, czy bezpieczenstwo wewnetrze w WSPOL
?

Mial ktos z was stycznosc z w/w uczelniami, jakie sa wasze odczucia, opinie, itp. Czekam na odpowiedzi i rady!!
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 18:52   #41
chmielu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

ja bym Ci doradzał AON lub UPH w Siedlcach, odradzam szkołe Policji, niski poziom, bardzo oklepany, znajomy mi odpowiadał.
chmielu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 21:53   #42
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Polecam UPH, jestem tam studentem.
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 23:04   #43
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zimc a jakies konkrety o tej uczelni ?? Poziom, atmosfera, wykladowcy ??
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:00   #44
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Koleżanka studiuje bardzo podobny kierunek na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie - Edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie.
Jak sama mówi, po tym kierunku ma to samo, co osoby po bezpieczeństwie narodowym ,plus może być również nauczycielem WOSu i edukacji dla bezpieczeństwa raz pedagogiem szkolnym.
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:52   #45
gosiiiia
Przyczajenie
 
Avatar gosiiiia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie- Czy ktoś z was studiował tam? Lub słyszał coś na temat tej uczelni ? Jest tam kierunek bezpieczeństwo wewnętzrne jak i narodowe.
__________________

` a dookoła największy bałagan na świecie!

gosiiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 18:53   #46
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Gosiiiia moj chlopak tam studiowal i powiem Ci, ze light taki mial, ze uhalalala XD Nie narzekal, wiekszosc cacy zaliczona przedmiotow i w ogole
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:13   #47
gosiiiia
Przyczajenie
 
Avatar gosiiiia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

aha aha a jak z pracą potem? bo właśnie spodobał mi się harmonogram zajęć na bezpieczeństwie wewnętrznym tylko nigdy nic o tej szkole nie słyszałam, na internecie też nie moge znaleśc żadnych opini.
__________________

` a dookoła największy bałagan na świecie!

gosiiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:18   #48
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez NAUGHTYxANGEL Pokaż wiadomość
Gosiiiia moj chlopak tam studiowal i powiem Ci, ze light taki mial, ze uhalalala XD Nie narzekal, wiekszosc cacy zaliczona przedmiotow i w ogole
A gdzie teraz pracuje? Bo jak miał lajcik, to się pewnie za wiele nie nauczył i z pracą może być cienko.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiiiia Pokaż wiadomość
aha aha a jak z pracą potem? bo właśnie spodobał mi się harmonogram zajęć na bezpieczeństwie wewnętrznym tylko nigdy nic o tej szkole nie słyszałam, na internecie też nie moge znaleśc żadnych opini.
Z pracą to może być kiepsko, bo tych bezpieczeństw masę teraz pootwierali, uczą emerytowani wojskowi, bo są redukcje w wojsku i poziom różniasty. A policja albo straż to przyjmie po swoich szkołach i po testach sprawnościowych. A ten kierunek nie wiadomo, co czego przygotowuje, lepiej skończ coś sprawdzonego już wcześniej, to każdy będzie wiedział, co umiesz.
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 18:57   #49
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Moi drodzy - jeśli chcecie to studiować - to musicie mieć obrany kierunek w życiu - służba w wojsku, policji, mundurówka, administracja w państwie, - niech nikt się nie napala, że z tytułem magistra bezpieczeństwa narodowego dostanie pracę jako manager produktu w wielkiej korporacji. Te studia to są dla zdecydowanych.
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 00:15   #50
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez zimc Pokaż wiadomość
Moi drodzy - jeśli chcecie to studiować - to musicie mieć obrany kierunek w życiu - służba w wojsku, policji, mundurówka, administracja w państwie, - niech nikt się nie napala, że z tytułem magistra bezpieczeństwa narodowego dostanie pracę jako manager produktu w wielkiej korporacji. Te studia to są dla zdecydowanych.
A i nie wszyscy, którzy to skończą, dostaną pracę w policji albo innej służbie mundurowej. Służby mają własne szkoły, przygotowujące dokładnie do takiej służby, czyli pożarnicze dla strażaków, a policyjne dla policjantów, i nie potrzebują absolwentów bezpieczeństwa na cywilnych uczelniach, którzy są uczeni przypadkowych przedmiotów, ni to do straży, ni to do policji, ni to na celnika. I do zatrudnienia w policji trzeba przejść testy sprawnościowe i psychologiczne. Policja prędzej zatrudni absolwenta jakiegoś konkretnego niepolicyjnego kierunku - psychologa, prawnika, a nie kogoś, kto będzie studiował pseudomundurowe nauki. Poza tym tych bezpieczeństw się namnożyło na różnych uczelniach, studiuje to kupę młodzieży i wszyscy wylądują na bezrobociu, bo niczego nie będą umieli. Dajcie sobie z tym spokój, lepiej spróbujcie postudiować coś konkretnego: psychologia, prawo, administracja, socjologia, historia. A do wielkich korporacji - ekonomia.
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 14:34   #51
zimc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Te szkoły kształcą do pracy zawodowo. Ktoś po ogólniaku albo zawodówce idzie i się uczy. W przypadku studiów jest opcja, aby startować do szkół oficerskich ( spora konkurencja) i zaczynać karierę od podoficera - jednak tu potrzeba wykształcenie wyższe, by tam próbować. A co do pożądanych kierunków - ekonomia, prawo, finanse, administracja - ( nie jestem pewien), psychologia, nauki ścisłe w wielu przypadkach, wszelkie AWF-y, informatyka, itp. "Socjolog i Politolog = bezrobotny." ;]

Edytowane przez zimc
Czas edycji: 2011-02-09 o 14:36
zimc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:22   #52
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Szkoły dla służb mundurowych różnią się zasadniczo od typowych studiów . Szkoły mundurowe szkolą - OFICERÓW. Np. SZkoła Policji w Szczytnie kształci: Prawników, Psychologów, Administratorów, Resocjalizatorów, Informatyków. Poza tym kończąc BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, ADMINISTRACJĘ, PRAWO, PSYCHOLOGIĘ, RESOCJALIZACJĘ - jest się np. zwolnionym z 3 letniej służby przygotowawczej. Czyli w Policji np. mgr Psycholog, nie musi 3 lata jeździć w Prewencji lub RD ;o) nie musi, ale może.
Oczywiście wykształcenie ma mniejsze znaczenie w procesie doboru, tutaj liczą się też inne predyspozycje. Ale na pewno lepiej mieć wykształcenie podane wyżej (kierunkowe), niż inne - nie związane z służbami. Pamiętać należy jednak, że w procesie rekrutacji dostać się mogą nawet ludzie z wykształceniem średnim... po maturze... 19letni ;o)))))) Akurat w służbach mundurowych nie ma reguły. Ale wykształcenie kierunkowe pomaga w późniejszym czasie.
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:29   #53
rogacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kattia87 Pokaż wiadomość
Szkoły dla służb mundurowych różnią się zasadniczo od typowych studiów . Szkoły mundurowe szkolą - OFICERÓW. Np. SZkoła Policji w Szczytnie kształci: Prawników, Psychologów, Administratorów, Resocjalizatorów, Informatyków. Poza tym kończąc BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, ADMINISTRACJĘ, PRAWO, PSYCHOLOGIĘ, RESOCJALIZACJĘ - jest się np. zwolnionym z 3 letniej służby przygotowawczej. Czyli w Policji np. mgr Psycholog, nie musi 3 lata jeździć w Prewencji lub RD ;o) nie musi, ale może.
Oczywiście wykształcenie ma mniejsze znaczenie w procesie doboru, tutaj liczą się też inne predyspozycje. Ale na pewno lepiej mieć wykształcenie podane wyżej (kierunkowe), niż inne - nie związane z służbami. Pamiętać należy jednak, że w procesie rekrutacji dostać się mogą nawet ludzie z wykształceniem średnim... po maturze... 19letni ;o)))))) Akurat w służbach mundurowych nie ma reguły. Ale wykształcenie kierunkowe pomaga w późniejszym czasie.
Ale to bezpieczeństwo często jest bardzo teoretyczne i mało tam przedmiotów przydatnych w policji, więc trzeba uważać. Poza tym studiuje to bardzo dużo studentów na wielu uczelniach, wiec wszyscy nie mają szans dostać się do policji. A po bezpieczeńśtwie nie umie się niczego innego. Psycholog, prawnik, jak się nie dostanie do policji, ma zawód, a bezpiecznik - żadnego. Ja takie studia odradzam.
rogacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:09   #54
Kattia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 46
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ale rozpatrując np. sytuację kogoś po studiach Ekonomicznych - też nie ma po nich konkretnego zawodu -jak piszesz ( psycholog, prawnik), a mimo to są to uniwersalne studia i można pracować zarówno w instytucjach państwowych, jak i w różnych prywatnych firmach. Faktycznie jednak tematyka bezpieczeństwa jest bardziej jednolita - ukierunkowana na służby mundurowe, dlatego ja bym np. proponowała robić takie studia o charakterze - studiów podyplomowych. - gdy jest się już zatrudnionym w danym obszarze dotyczącym porządku publicznego
Kattia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:21   #55
malutka127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej dziewczyny!!

Pomocy, bo już się gubię..
Kurczę, mam zamiar studiować Bezpieczeństwo Wewnętrzne/ Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny na WSZOPie w Katowicach. Co prawda mam jeszcze 2 lata do zakończenia liceum, ale już teraz poważnie myślę o swojej przyszłości. Przede wszystkim wybieram się na studia zaoczne, bo chcę też w między czasie pracować. Jest może ktoś, kto ukończył BW i znalazł pracę? Słyszałam, że bardzo trudno jest po tym z pracą... A sam licencjat na pewno nie pomoże. Więc może dodatkowo z czegoś mgr? Podpowiedzcie mi, proszę, bo szczerze mówiąc już sama nie wiem co mam myśleć...
Chciałabym w przyszłości zajmować się czymś związanym ze służbą mundurową np. policja, służba więzienna, służba celna. Co powinnam skończyć, żeby robić to co chcę??
Doradźcie, proszę!!

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
malutka127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 15:26   #56
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja obecnie studiuję Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii Marynarki Wojennej i jestem bardzo zadowolona z kierunku studiów. Chcę w przyszłości pracować w służbach mundurowych zwłaszcza w wojsku i uważam,że ten kierunek przygotuję mnie do późniejszej pracy. Przedmioty prowadzone są w ciekawy sposób dodatkowo klimat wojskowej uczelni jest dość specyficzny ale osobiście jak najbardziej mi odpowiada. Ostatnio uczelnia podpisała umowę z policją dzięki,której absolwenci na kierunkach BN i BW odbędą w przyszłości krótsze szkolenie policyjne także to jest dodatkowy atut dla ludzi,którzy planują późniejszą pracę w takiej formacji.
( http://www.wojsko-polskie.pl/article...z-policja.html)
Osobiście wychodzę z założenia,że jest to w porządku kierunek dla ludzi z zainteresowaniami militarnymi. Można później się pobawić i zrobić sobie po mgr. szkołę oficerską albo podyplomówkę na WSO we Wrocławiu. Teoretycznie przecież w dzisiejszych czasach po żadnych studiach nie masz pracy a iść na kierunek,który nas nie interesuje i męczyć się przez 5 lat ślizgając z roku na rok jest bez sensu...
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:50   #57
malutka127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
Ja obecnie studiuję Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii Marynarki Wojennej i jestem bardzo zadowolona z kierunku studiów. Chcę w przyszłości pracować w służbach mundurowych zwłaszcza w wojsku i uważam,że ten kierunek przygotuję mnie do późniejszej pracy. Przedmioty prowadzone są w ciekawy sposób dodatkowo klimat wojskowej uczelni jest dość specyficzny ale osobiście jak najbardziej mi odpowiada. Ostatnio uczelnia podpisała umowę z policją dzięki,której absolwenci na kierunkach BN i BW odbędą w przyszłości krótsze szkolenie policyjne także to jest dodatkowy atut dla ludzi,którzy planują późniejszą pracę w takiej formacji.
( http://www.wojsko-polskie.pl/article...z-policja.html)
Osobiście wychodzę z założenia,że jest to w porządku kierunek dla ludzi z zainteresowaniami militarnymi. Można później się pobawić i zrobić sobie po mgr. szkołę oficerską albo podyplomówkę na WSO we Wrocławiu. Teoretycznie przecież w dzisiejszych czasach po żadnych studiach nie masz pracy a iść na kierunek,który nas nie interesuje i męczyć się przez 5 lat ślizgając z roku na rok jest bez sensu...
Dziękuję Sasza

Świetnie. Czyli jak ukończe licencjat np. na WSZOPie w Katowicach to mogę potem zrobić mgr albo zrobić poddyplomówkę i co mogę wtedy robić np? Gdzie znajdę pracę??
Z góry dziękuję za pomoc
malutka127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:07   #58
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

po WSZOPie masz licencjat a później możesz zrobić mgr a dopiero po mgr podyplomówkę i wtedy możesz pracować w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne (Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Straż Miejska)
po licencjacie szukasz specjalizacji w kierunku,który Cię interesuję. Wybór wg. mnie jest spory na pewno znajdziesz coś dla siebie jeśli ta tematyka Cię interesuje. Z roku na rok specjalizacji powstaje coraz więcej w tym temacie.Musisz się na bierząco tym interesować i szukać,czytać opis w ciągu tych 3lat na prawdę dużo nowych rzeczy się pojawi ....
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 13:28   #59
malutka127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
po WSZOPie masz licencjat a później możesz zrobić mgr a dopiero po mgr podyplomówkę i wtedy możesz pracować w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne (Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Straż Miejska)
po licencjacie szukasz specjalizacji w kierunku,który Cię interesuję. Wybór wg. mnie jest spory na pewno znajdziesz coś dla siebie jeśli ta tematyka Cię interesuje. Z roku na rok specjalizacji powstaje coraz więcej w tym temacie.Musisz się na bierząco tym interesować i szukać,czytać opis w ciągu tych 3lat na prawdę dużo nowych rzeczy się pojawi ....

No i super

Dziękuję Ci bardzo kochana
Bo bałam się, że będę musiała zrezygnować ze swoich ukochanych studiów, jakoś sobie poradzę . Dziękuję!
malutka127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 10:11   #60
MJ23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam. Chciałem zapytać czy na BN przy rekrutacji są przeprowadzane testy spr. jeżeli tak to jakie?? Wiem ze w Szczytnie czy innych placówkach tego typu są i myślałem ze na takich zwykłych studiach stacjonarnych nie ma ale np. na UZ jest napisane ze odbywają się egzaminy z W-F'u w trakcie rekrutacji....i nie wiem co o tym myśleć.

Z góry dziękuję za pomoc.
MJ23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.