szkoła językowa w Warszawie - która? angielski - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 10:21   #61
kociurra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

dziwie się, że nikt nie pisze o tfls, który dobrze przygotowuje pod egzamin, czyli jak masz do zdania toefl to dobrze do nich uderzyć
kociurra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:19   #62
wandseku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 58
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

hmm hmm tfls kojarze z dobrych kursów na fce wiec cos moze byc na rzeczy
wandseku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 02:40   #63
kociurra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

nie tylko, do gmat tez przygotowuja, generalnie do wiekszosc certyfikatów
kociurra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 22:54   #64
wandseku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 58
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

No własnie moja kolezanak teraz sie zapisała do TFLS, długo szukała, jest po dwóch lekcjach i sobie chwali
wandseku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:34   #65
92Kasia
Przyczajenie
 
Avatar 92Kasia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Post Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Widzę, że tu raczej panują pozytywne opinie o English For You. Ja niestety mam złe wspomnienia po nauce w ich filii w centrum.
Wybrałam tą szkołę, bo jako jedyna nie miała żadnej negatywnej opinii w internecie, a poza tym oferowała ten zachwalany wszędzie system dualny swoją drogą: w szkole, gdzie uczę się hiszpańskiego też jest ten system i jest super!
Miałam zajęcia indywidualne, ponieważ nie pasowała mi godzina zajęć w grupie.
Szkołę tworzą lektorzy i tu zaczynał się problem: z Polką miałam głównie gramatykę i ćwiczenia. Zostałam przydzielona do grupy na pewnym poziomie, ale ona stwierdziła, że powinnam sobie kupić książkę poziom niższą i powtórzyć wszystko (chociaż native nie miał zastrzeżeń, co do przydzielonego mi poziomu). Coś wspominała, że to dlatego, żebym ewentualnie mogła się przenieść na zajęcia grupowe, bo akurat w pasujących mi godzinach ma lekcje grupa na niższym poziomie (to jest wytłumaczenie kompetentnego lektora? może na indywidualnych mniej zarabiała? może mnie nie polubiła? ale gdzie profesjonalizm?) Więc uczyłam się na tym niższym poziomie niż powinnam, co było całkowitym nieporozumieniem.
Natomiast native, był bardzo wygadanym człowiekiem, aż tak bardzo wygadanym, że potrafił całe zajęcia mówić tak jakby nie zwracając uwagi na mnie, nawet jeśli pytał się o coś to zaraz wtrącał się w moją wypowiedź i w sumie siedziałam tylko i słuchałam.

Zrezygnowałam po 2 miesiącach.
92Kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:38   #66
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: Re: Warszawa- szkoły językowe

Widziałam taki ranking, może troszkę pomoże

http://www.speak-point.pl/mazowieckie

Edytowane przez szyszunia_32
Czas edycji: 2012-07-31 o 11:40
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:41   #67
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: Jaki kurs języka ang. w Warszawie?

Więcej niż 100
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 17:57   #68
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja uczęszczam do GB English. Fajna szkółka, ogólnie polecam. Potrafią zachęcić do nauki i przede wszystkim - nauczyć.

Sama chciałabym rozpocząć dodatkowo naukę hiszpańskiego. Na początku będzie to "samonauka", ale z biegiem czasu pewnie chciałabym gdzieś pójść. Macie jakieś propozycje?
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:39   #69
wojtek77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Smile Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

opisy szkół warszawskich znajdziesz na www.maturazangielskiego.n et w dziale szkoły językowe i lekcje prywatne
wojtek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:43   #70
Erykah_B
Rozeznanie
 
Avatar Erykah_B
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 774
Dot.: Peritus

Polecam profi-linguę,skończyłam tam kurs wakacyjny i jestem bardzo zadowolona.
Erykah_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:44   #71
wandseku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 58
Dot.: Peritus

uczyłam się tam i faktycznie nieźle, podobnie w tfls, co kto lubi
wandseku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 10:23   #72
funfelka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 79
Dot.: Warszawa- szkoły językowe

Jeszcze warto zerknąć ile szkoła jest na rynku...
funfelka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 10:23   #73
funfelka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 79
Dot.: Jaki kurs języka ang. w Warszawie?

Cytat:
Napisane przez szyszunia_32 Pokaż wiadomość
Więcej niż 100
Raczej wiecej niż 200
funfelka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:13   #74
karolka_1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Ja chodzę już jakiś czas (5 semestr) do szkoły OK przy Królewskiej. Bardzo dużo skorzystałam. Najlepsze, że lektorzy dają gotowe listy słownictwa (np. po ang. i po polsku) i wytłumaczenie gramatyki na kartkach. Jeśli nie przyjdziesz na zajęcia, podeślą Wam je mailem - i można się przygotować bez szperania po słownikach i wygodnie powtórzyć przed egzaminami końcowymi. Mnie trochę wkurzało na początku, że na wszystkich zajęciach są teściki, ale potem zauważyłam, że to mobilizuje do nauki.
karolka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 20:06   #75
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Czy myślicie, że ktoś będzie brał pod uwagę opinie osób, które mają tylko 1 posta i zarejestrowały się tylko po to by pochwalić szkołę i zniknąć?! Ja nigdy, bo to nie jest wiarygodne.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:49   #76
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Dziewczyny, gdzie sie teraz zapisujecie od pazdziernika??

ja wlasnie usiadlam do komputera i bede szukac kursu. Chcialabym 2 x tygodniu na 7:00 rano tez jest taniej prawda?

W wakacje, caly sierpien chodzilam do English For You - i chodzilabym tam dalej i moze bede jak nic nie znajde taniej a bylo super bo raz z lektorem a druga godzina z nativem
miałam z lektorem: Justyną Wrzosek: jak dla mnie? Genialna!
Z Nativami: Chadem (nie wiem jak się pisze:P ) i Suzanne. Chad ma nadpobudliwość i ADHD :P a Suzanne jest troszkę za nudna Ale ma piękny język, akcent i bardzo ciekawe rzeczy mówi ale sam sposób prowadzenia przez nią zajęć jest trochę nudnawy Dlatego się zastanawiam co wybrać. Bo jak mi dadzą np Nativa Suzanne to wiem że nie nauczę się zbyt wiele... a nie chce trafic na beznadziejnego teachera

Możecie mi polecić szkołę:
- gdzie po pół roku, po jednym semestrze mogę zrezygnować ?
- gdzie rata miesięczna nie jest większza od 250 zł ?


W razie co szukam sobie ale może akurat któraś z Was mi coś odpisze

Zastanawiam się nad ProfiLinguą ale moja przyjaciolka tam chodzila caly rok i bylo ok mowila ze przeciez to najlepsza szkola w Warszawie, i taki super poziom trzyma, ALE poszła na intensywny kurs w wakacje gdzie prowadzil chlopak ktorego to byla pierwsza praca i nie nauczyla sie nic - mowi ta przyjaciolka - a zaplacila 1100 zł ? za miesiac czy poltora. I chodzila do sekretariatu i mowila ze NIE UCZY SIĘ NIC bo ten native jest do dupy a oni w profi lingua mieli to gdzieś ;/ i przyjaciolka stracila pieniazki w sumie... i juz teraz do nich nie będize chodziła.

Moja kolezanka daleka - co jest lektorem - mowi ze w tak wielkiej szkole jak np profi lingua to nie zweracaja uwagi na takie drobne, pojedyncze skargi, bo oni i tak mają zyski.Takze temu myślę nad English For You - bo jednak to mala szkola no i tylko angielski tam jest a nie inne jezyki...

Ale moze inne szkoly polecacie? Takie zeby nie bylo drogo i zeby umowa pozwoliła mi po semestrzez juz odejść?
(zaczynam wtedy studia od lutego i nie dam rady ui pracowac i studiowac i chodzic na ang)



---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że ktoś będzie brał pod uwagę opinie osób, które mają tylko 1 posta i zarejestrowały się tylko po to by pochwalić szkołę i zniknąć?! Ja nigdy, bo to nie jest wiarygodne.
hehe co racja to racja szeptanka dziala

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez migdalku Pokaż wiadomość
Zgadzam się, TFLS to bardzo dobra szkoła. Ja również podszlifowałem swój speaking. Mają niskie ceny i bardzo profesjonalnych lektorów, często są ciekawe promocje - same plusy. Naprawdę polecam
ze co maja?? niskie ceny ?
ja patrzę i mi wychodzi 280 zl za miesiac rata wiec czy to jest tak tanio? ..

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez klarusa Pokaż wiadomość
Ja trochę niepewnie się jeszcze czuję ze swoim angielskim, a fajnie byłoby sobie wszystko utrwalić …Spoko opinie słyszałam o Speak Up, a teraz można mieć 3 miechy za free. A to piechotą nie chodzi :p
tez wlasnie chcialam tam pojsc ,ale moja kolezanka z pracy tam chodzi i mowi ze fajnie fajnie ale umowa jest tak skonstruowana ze na rok masz podpisana i jak nawet nie chcesz chodzic to musisz placic, dlatego warto wczytac sie w umowę

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kolia34 Pokaż wiadomość
Dzięki temu forum trafiłam do 2 szkół języka angielskiego i opinie napisane tutaj w dużej mierze pokryły się z rzeczywistością. Bardzo zależało mi na miejscu, gdzie poprawię się z mówieniem po angielsku. Tak właśnie idąc za różnymi opiniami w necie trafiałam do English For You. Cały semestr wiosenny wykorzystałam na batalię z oporami w mówieniu. Uważam, że w tej kwestii szkoła ta sprawdza się oferując fajne połączenie zajęć polskiego lektora z Nativem. Latem wybrałam się na kurs wakacyjny do speakup, gdyż praca się zmieniła, a czas pracy stał się mniej uporządkowany. Dla mnie było ok, intensywnie i porządnie
ja nie mówiłam
a po kursie u nich zaczełąm
ale wkurzylo mnie bo jak podpisalam umowe to pytam tego goscia ,szefa chyba:

,, bede mowic po miesiacu u was intensywnego kursu? "
a on: ,,nie wiem.. zalezy..."

jak mozna byc takim cieniasem ? :P
powinien powiedziec: ,,TAK !!! jestesmy najlepsi pomozemy Ci" !

Ale poszlam na zajecia i tam mi lektor powiedzial ze slodkim usmiechem na ustach: ,,tu musisz zaczac mowic, bo zaraz po moich zajeciach, bedziesz miala z nativem, a on - po polsku NIE ROZMAWIA wiec bedziesz musiala sobie radzic"


no i poradziłam

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Marek Stronnicki Pokaż wiadomość
Witam, ja polecam Peritus Speed School, fajna szkoła, młoda i fajna kadra ... niedrogo aaa po za tym mają dużo dostępnych lokalizacji więc, nie musiałam pchać się do centrum, żeby skorzystać z lekcji. Po za tym mają fajny system zmianowy lektorów, prawie na każdych zajęciach inny lektor.
kurcze... prawie mnie zainteresowales, ale dlaczego masz jeden post i to Twoj pierwszy ktory reklamuje szkole ? Szeptanka?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-09-28 o 09:52
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:07   #77
love_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 22
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Hej hej, też od października chce iśc na kurs ang

Zrobiłam sobie ranking Trzeba też patrzec na liczbę godzin.

Pod uwagę biorę CITYSCHOOL - system dualny, czyli z nativ'em i lektorem polskim, jak dla mnie wychodzi w godz 7:15 czy 9:00 wychodzi 649zł minus 100zł dla studentów czyli 549zł za 60x45min.
Pisałam do nich o miejsca i podobno są na poranne godz.

Druga szkoła to SWICH - można z nimi negocjowac, mi w mailu zaproponowali 10%, szkoła mała i małe grupy, koleżanka bardzo mi polecała, cena u nich to 897zł za 48x45min, tylko godz nie bardzo mi odpowiadają, nie mają zajęc porannych :/

No i również zastanawiałam się nad ENGLISH FOR YOU - ale cena najdroższa - 999zł, za to małe grupy - do 7osób i 54x45min + 20h\

Sama nie wiem, ale wybiorę cyba CITYSCHOOL, a Wy może uczęszczaliście do którejśc z tych szkół?
love_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 12:54   #78
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Re: Warszawa- szkoły językowe

http://opinie-o-szkolach.warszawa.pl...h-w-warszawie/

Tak jak już pisałam rankingi, rankingami, należy podpytać znajomych.
Widzę jednak , że English For You, szkoła do której osobiście jest na pierwszym miejscu, w sumie to rozumiem, gdyż ich system pracy polegający na tym ,że część zajęć prowadzi polki lektor, cześć osoba anglojęzyczna rzeczywiście zasługuje na uwagę. Polecam Nolan, nativa w tej szkole

Edytowane przez kolia34
Czas edycji: 2012-12-11 o 11:44
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:00   #79
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaki kurs języka ang. w Warszawie?

Ostatnio słyszałam, że sporo szkólek się wykrzaczyło, niż demograficzny
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 15:40   #80
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez kolia34 Pokaż wiadomość
Mnie się natomiast wydaje, że poprzedni post został w klasyczny sposób napisany przez osobę ( Faradka), która jest przedstawicielem jakiejś innej szkoły językowej( konkurencyjnej do English For You i TFLS) i starać się będzie wywołać jakąś dziwną wojnę miedzy tymi szkołami w Warszawie.
Z pewnością Friese nie jest przedsawicielem English For You, jest długo na forum i jest aktywna.
Ja akurat chodziłam do English For You i tak jak pisałam byłam zadowolona z tej szkoły, gdyż mają bardzo dobrych Nativów, mnie uczył Travis, który bardzo ciągnął w temacie konwersacji, szkoła pomogła ogarnąć mi się z mówieniem, rzeczywiście promują konwersacje.
Korzystałam z warsztatów, spoko sprawa na mówienie, zresztą mało jest negatywnych ocen tej firmy.
Chodziłam także do Speakup i zaęcia prowadzone były w sposób zadawalający.
Kiedyś do matury szykowałam się w TFLS, była bardzo dobrze zorganizowana, kurs rzeczowy, dużo zadań pod egzamin
Generalnie uważam, że TFLS oraz English For You, ale także Speak up za dobrą szkołę.
Z tego co czytam Friese nie krytykuje nauki w TFLS, lecz sposób prowadzenia rekrutacji. To jest różnica, nikt nikogo nie szkaluje.


no a ja trafiłam w EFY na Chada właśnie i nie było tak fajnie. Miałam też Suzanne - i ode mnie z grupy dziewczyny nie chodziły w dni gdy były z nią zajęcia bo one u niej zasypiały

TFLS: nie wiem jak uczą, bo nie byłam, ale dopłata 50%ceny kursu za to, że powiem że chce chodzic do lokalizacji którą mam pod blokiem to głupota.

Speak Up: słyszałam dobre opinie


Ale suma sumarum: to jest tak, że wszędzie chyba są dobrzy i źli lektorzy ale jeśli ktoś ma w sobie dużo zaparcia że chce się uczyć to i tak isę nauczy tzn taką mam nadzieję, bo od wtorku rusza mój kurs a nie znam tych lektórów i native
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 16:00   #81
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez kolia34 Pokaż wiadomość
Masz prawo do swojego zdania, chociaż, czasami jeden lektor może być dla części osób fajny, dla innych mniej,
Niektórzy lektorzy zresztą pracują w różnych szkołach językowych równolegle
Nooo pewnie pewnie
ja np lubiłam Suzanne, a dziewczyny przzy niej zasypiały :P
One kochały Chada a ja go nie tolerowałam :P hehe
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 08:06   #82
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez Ylaa Pokaż wiadomość
Tylko ja szukałam takiej szkoły, w której nauczyłabym się mówić i pisać, bo z poprzednich semestrów na UW nauczyłam się tylko siedzieć na tyłku i się nie spóźniać na zajęcia i odpowiadać na wszystkie pytania Yes/No/Of course. Przez cały rok nic nie napisałam, żadnej rozprawki czy wypracowania... Tragedia :/ A wszystko czego nauczyłam się do matury rozszerzonej poszło w zapomnienie przez rok
Żeby brzydko nie powiedzieć, jestem w czarnej ..... dziurze. :/ A w jeden semestr nie przypomnę sobie sama jak się pisało poprawnie wypracowania. Tym bardziej, że zrezygnowałam w tym roku z lektoratów z angielskiego i zapisałam się na japoński, bo uznałam że z angielskim to tylko strata czasu. Zwłaszcza kiedy się dowiedziałam, że nasz lektor planował zrobić typowe przygotowanie dopiero w drugim semestrze... A przecież pierwszy termin przypada już na sesję zimową... :[
Nie ty tylko masz taki problem, generalnie problem z mówieniem ma 90 procent osób idących do szkoły językowej
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 19:07   #83
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez agnes343 Pokaż wiadomość
Ja uczę się w British School - http://www.bs-ict.pl/ Zajęcia są ciekawe, poziom wysoki. Ceny za kursy myślę, że przystępne.
Jaka cena za ile godzin ? I jaki system nauki?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 20:28   #84
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

W kwestii podręczników spodobały mi się zajęcia prowadzone na serii Language Leader, gdyż znajduję się tutaj bardzo rozbudowana sekcja właśnie pod konwersacje, dla mnie fajny podręcznik, zwłaszcza jeżeli zajęcia "speakingu" prowadzi Native Speaker.
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 23:42   #85
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez kolia34 Pokaż wiadomość
W kwestii podręczników spodobały mi się zajęcia prowadzone na serii Language Leader, gdyż znajduję się tutaj bardzo rozbudowana sekcja właśnie pod konwersacje, dla mnie fajny podręcznik, zwłaszcza jeżeli zajęcia "speakingu" prowadzi Native Speaker.
Oczywiście nie jest bez znaczenia podręcznik, ale przede wszystkim liczy się lektor jak realizuje materiał
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 12:14   #86
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez szyszunia_32 Pokaż wiadomość
Oczywiście nie jest bez znaczenia podręcznik, ale przede wszystkim liczy się lektor jak realizuje materiał

Oczywiście, że tak, ale musimy pamiętać o tym ,ze lektor jest jednak trochę ograniczony programem zajęć, czyli de facto podręcznikiem zajęć
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 13:07   #87
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Jeżeli coś o podręcznikach to polecam Murphego, doskonałe zestawienie gramatyki, dzięki tej książeczce można samodzielnie podszkolić się w gramatyce, to rzeczywiście bardzo dobra sprawa, polecam
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 13:31   #88
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez szyszunia_32 Pokaż wiadomość
Jeżeli coś o podręcznikach to polecam Murphego, doskonałe zestawienie gramatyki, dzięki tej książeczce można samodzielnie podszkolić się w gramatyce, to rzeczywiście bardzo dobra sprawa, polecam
Tak to biblia od gramatyki języka angielskiego
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:15   #89
sweet_sofia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Wiadomości: 56
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Widzę, że sporo ostatnio się dzieje w temacie, ale to normalne, nadchodzi ostateczny moment na wybór miejsca do nauki języka angielskiego.
W temacie podręcznika, chodziłam na kurs, gdzie lektor sam przygotowywał materiały, nie było konkretnego podręcznika. Zdania wówczas też były podzielone, czy to dobre, czy złe. Jedni byli za - elastyczność, inni mówili że to chaos. Mnie akurat się to podobało.
sweet_sofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:38   #90
szyszunia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Wiadomości: 55
Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Cytat:
Napisane przez sweet_sofia Pokaż wiadomość
Widzę, że sporo ostatnio się dzieje w temacie, ale to normalne, nadchodzi ostateczny moment na wybór miejsca do nauki języka angielskiego.
W temacie podręcznika, chodziłam na kurs, gdzie lektor sam przygotowywał materiały, nie było konkretnego podręcznika. Zdania wówczas też były podzielone, czy to dobre, czy złe. Jedni byli za - elastyczność, inni mówili że to chaos. Mnie akurat się to podobało.

Tak zupełnie bez podręcznika to ja nie chciałabym, jakieś rozwalające się kserówki itd to nie dla mnie
szyszunia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-25 18:27:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.