Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-12, 11:57   #1861
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justynka333 Pokaż wiadomość
Czyli kupię coś z najwyższym filtrem w aptece
Co do oparzenia skóra na stopie jest grubsza i to mnie uratowało, a Ty jako dzieciaczek pewnie miałaś delikatniutką skórę. W każdym razie mówili mi że blizny oaprzeniowe mają chociaż taki + że z wiekiem robią się mniej widoczne...
Dzieki i pozdrawiam
Tylko nie wiem czy też nie powinna być bardzo wysoka ochrona przed UVA... Jeśli tak to radziłabym la roche posay albo avene bo mają jedne z wyższych wskaźników PPD, a lepiej nie ryzykować
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 12:33   #1862
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy też nie powinna być bardzo wysoka ochrona przed UVA... Jeśli tak to radziłabym la roche posay albo avene bo mają jedne z wyższych wskaźników PPD, a lepiej nie ryzykować
Wypytam Panią Farmaceutkę
Właśnie jak się nie wystawi na promieniowanie miejsca po oparzeniu jest szansa że nie będzie przebarwień. Tylko jak chodzić całe lato w krytych butach... ehhhh Avene kupowałam do smarowania tatuażu i spisał się bardzo dobrze
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 14:25   #1863
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Też zakupiłam w ciemno Ziaję z wit C, pewnie nie wytrzymam do poprawy pogody i już jutro zacznę testować bo mnie ciekawość zżera
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 14:39   #1864
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Też zakupiłam w ciemno Ziaję z wit C, pewnie nie wytrzymam do poprawy pogody i już jutro zacznę testować bo mnie ciekawość zżera
Daj znać co i jak
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 10:58   #1865
Mientka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 313
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja też nie wytrzymałam i wczoraj ponieważ byłam na wycieczce to wypróbowałam tę Ziaję z wit C. Od godziny 8:00 do 17:00. Co prawda wczoraj było chwilami pochmurno ale słońca też nie brakowało.
Na mojej suchej skórze wchłania się super, nic nie bieli, trochę się świeci, ale mi to nie przeszkadza, ma lekko cytrynowy kolor więc u mnie ładnie ujednolica koloryt, i prawie nie migruje do oczu. Dopiero kiedy wracałam do domu to poczułam lekkie mrowienie i łzawienie, lepi się dużo mniej niż wersja tonująca z serii med, którą użyłam raz w tamtym roku i stwierdziłam że to nie to, bo kolor straszny i lepienie też nie do przyjęcia. W Ziai z wit. C to lepienie jest znośne. Nie malowałam się wczoraj wcale więc w tej kwestii nic nie powiem. Nie opaliłam się Ogólnie jestem na tak.
Mientka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 11:45   #1866
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mientka Pokaż wiadomość
Ja też nie wytrzymałam i wczoraj ponieważ byłam na wycieczce to wypróbowałam tę Ziaję z wit C. Od godziny 8:00 do 17:00. Co prawda wczoraj było chwilami pochmurno ale słońca też nie brakowało.
Na mojej suchej skórze wchłania się super, nic nie bieli, trochę się świeci, ale mi to nie przeszkadza, ma lekko cytrynowy kolor więc u mnie ładnie ujednolica koloryt, i prawie nie migruje do oczu. Dopiero kiedy wracałam do domu to poczułam lekkie mrowienie i łzawienie, lepi się dużo mniej niż wersja tonująca z serii med, którą użyłam raz w tamtym roku i stwierdziłam że to nie to, bo kolor straszny i lepienie też nie do przyjęcia. W Ziai z wit. C to lepienie jest znośne. Nie malowałam się wczoraj wcale więc w tej kwestii nic nie powiem. Nie opaliłam się Ogólnie jestem na tak.

Tak myślałam, że na suchej cerze pewnie bardzo dobrze się sprawdzi Pierwsze wrażenia: na mojej mieszanej cerze, długo się wchłania i oczywiście nie do matu, lepi się delikatnie no i błyszczy, ale po przypudrowaniu jest ok. Największy plus jak dla mnie, to to , że nie bieli skóry Zobaczę co będzie cię działo przez cały dzień, słońce w końcu wyszło, więc można testować Ciekawa też jestem jak się sprawdzi pod podkład.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 16:15   #1867
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Gdyby któraś testowała tą nową Ziaję pod minerały to czekam na opinię !
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 17:11   #1868
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Gdyby któraś testowała tą nową Ziaję pod minerały to czekam na opinię !

Ja rownież


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 19:50   #1869
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakby któraś z Was wiedziała, gdzie dostanę nową emulsję matującą 50+ Vichy w Warszawie, albo przez internet to byłabym wdzięczna za cynk !

U mnie w aptece jest, ale stara wersja, a ja się napaliłam na nową .

Nowa Ziajka mnie za to nie kręci, mam jeszcze tą "matującą" i chyba zużyję ją na szyję, albo ciało.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 20:13   #1870
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A jak wypada ziaja antyoksydacyjna w porównaniu do matującej? Konkretnie świecenie się przy przepisowej ilości? Bo często noszę swoją matujacą solo i to ważne dla mnie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 21:41   #1871
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Jakby któraś z Was wiedziała, gdzie dostanę nową emulsję matującą 50+ Vichy w Warszawie, albo przez internet to byłabym wdzięczna za cynk !

U mnie w aptece jest, ale stara wersja, a ja się napaliłam na nową
Widziałam dzisiaj w Super Pharm całą półkę nowych filtrów Vichy, co prawda w Krakowie, ale w Warszawie powinno być tak samo
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 05:59   #1872
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Jakby któraś z Was wiedziała, gdzie dostanę nową emulsję matującą 50+ Vichy w Warszawie, albo przez internet to byłabym wdzięczna za cynk !



U mnie w aptece jest, ale stara wersja, a ja się napaliłam na nową .



Nowa Ziajka mnie za to nie kręci, mam jeszcze tą "matującą" i chyba zużyję ją na szyję, albo ciało.
A czym się różni ta nowa wersja od starej?



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 07:49   #1873
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja filtry apteczne kupuję przez internet, w aptece Gemini [nie, to nie jest reklama]. Nie przepłacam, mają bardzo niską marżę. A czasem jak widzę ceny w Super Phramie to mnie krew zalewa [jestem mgr farmacji i znam mniej więcej ceny zakupu]. Mają i nowe Vichy, i Antheliosa 50+, w którym jestem zakochana miłością bezbrzeżną
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 08:17   #1874
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ja filtry apteczne kupuję przez internet, w aptece Gemini [nie, to nie jest reklama]. Nie przepłacam, mają bardzo niską marżę. A czasem jak widzę ceny w Super Phramie to mnie krew zalewa [jestem mgr farmacji i znam mniej więcej ceny zakupu]. Mają i nowe Vichy, i Antheliosa 50+, w którym jestem zakochana miłością bezbrzeżną

Możesz coś więcej powiedzieć o tym ostatnim? Szukam jakiegoś fajnego niebialego i nie lepiacego filtra


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 08:49   #1875
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Widziałam dzisiaj w Super Pharm całą półkę nowych filtrów Vichy, co prawda w Krakowie, ale w Warszawie powinno być tak samo
Dziękuję Ci bardzo , wprawdzie do SP mi nie po drodze, ale może się wybiorę na wycieczkę, a kojarzysz w jakiej mniej więcej cenie?

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
A czym się różni ta nowa wersja od starej?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Z tego co wiem, to pod względem składu niczym. Zależy mi tylko na nowym opakowaniu i trochę się obawiam, że ta stara wersja będzie miała krótki termin ważności. Pani w aptece nie dała rady sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ja filtry apteczne kupuję przez internet, w aptece Gemini [nie, to nie jest reklama]. Nie przepłacam, mają bardzo niską marżę. A czasem jak widzę ceny w Super Phramie to mnie krew zalewa [jestem mgr farmacji i znam mniej więcej ceny zakupu]. Mają i nowe Vichy, i Antheliosa 50+, w którym jestem zakochana miłością bezbrzeżną
41,79 za Vichy . Dzięki . Szkoda, że nic więcej nie potrzebuję, bo pewnie bym zamówiła, a tak doliczając 12,5 zł za przesyłkę średnio mi się opłaca. Chyba, że skuszę się też na Antheliosa
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 17:53   #1876
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Jakby któraś z Was wiedziała, gdzie dostanę nową emulsję matującą 50+ Vichy w Warszawie, albo przez internet to byłabym wdzięczna za cynk !

U mnie w aptece jest, ale stara wersja, a ja się napaliłam na nową .

Nowa Ziajka mnie za to nie kręci, mam jeszcze tą "matującą" i chyba zużyję ją na szyję, albo ciało.
dzisiaj widziałam w aptece przy południowym wyjściu z metra stokłosy, coś koło 48zł.
__________________
peiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 19:27   #1877
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo , wprawdzie do SP mi nie po drodze, ale może się wybiorę na wycieczkę, a kojarzysz w jakiej mniej więcej cenie?
Nie jestem pewna, na pewno coś z końcówką 8 zł - 48 albo 58
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-04-14 o 19:28
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 19:49   #1878
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

W aptece Ziko jest -25% m.in. na Vichy, ten krem aksamitny spf 50 za 46,90zł.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 20:12   #1879
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie SVR mineral teinte 50, teraz są dwie wersje, jedna do cery tłustej, a druga do tłustej i mieszanej. Chodzą pogłoski, że któraś wersja jest jaśniejsza (?), wiecie może która? W aptece gemini jest super promocja i brałabym w ciemno gdybym tylko wiedziała, którą wybrać
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 21:01   #1880
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
W aptece Ziko jest -25% m.in. na Vichy, ten krem aksamitny spf 50 za 46,90zł.
szkoda, że to nie jest ten filtr matujący a promocja -20% jest niestety tylko na wybrane kosmetyki z asortymentu Vichy (http://www.e-zikodermo.pl/category/-20-vichy,536)
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 06:55   #1881
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Możesz coś więcej powiedzieć o tym ostatnim? Szukam jakiegoś fajnego niebialego i nie lepiacego filtra
Nowa wersja czekała w szafce, bo obiecałam sobie, że najpierw zużyję wersję zeszłoroczną Ale wiadomo jak to jest... Nowy Antek w ogóle nie bieli, można nakładać dosłownie w ciemno, żadnych smug. Kojarzy mi się przez to ze złotą Anessą. Poza tym zauważyłam jak bardzo poprawiła mi się po nim cera, nie wiem jak to możliwe, pewnie to też ciążowe wahania hormonów (teraz na plus na mnie, bo wcześniej był mega wysyp), ale pory są zwężone, skóra nie jest wieczorem zaczerwieniona, a gładka i dobrze nawilżona. Jedyny minus - nie wchłania się do matu. Przy czym producent tego nie obiecuje, na kartoniku jest zaznaczone do skóry normalnej. Zostawia na skórze warstewkę, która jest lżejsza niż w starszej wersji i naprawdę da się z nią wytrzymać cały dzień. I obniżyła się lekko ochrona przed UVA z tego co pamiętam o 6.

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
41,79 za Vichy . Dzięki . Szkoda, że nic więcej nie potrzebuję, bo pewnie bym zamówiła, a tak doliczając 12,5 zł za przesyłkę średnio mi się opłaca. Chyba, że skuszę się też na Antheliosa
Ja nie mam takiego problemu Zaraz przybiega Mama z listą suplementów i leków, i nie ma problemów z ustukaniem darmowej wysyłki Może na przyszłość Ci się przyda

Edytowane przez Post_Blue
Czas edycji: 2014-04-15 o 06:56
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 21:01   #1882
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Czy któraś z Was kupowała ostatnio produkty Biore, albo może polecić zaufanego sprzedawce z Ebay, u którego mogę kupić Biore UV Watery Essence?
Ja kupowałam 8 kwietnia u bushidobooks. Filtr jest już u mnie
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 22:08   #1883
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja w ciemno zamówiłam svr mineral teinte :p za 30kilka zł. Mam nadzieje, ze bedzie w sam raz
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-17, 19:05   #1884
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Testowałam dziś nową Ziaję z minerałami ale tylko 5 h. Od razu po nałożeniu (1, może 1,5 warstwy) skóra wygląda bardzo ładnie, starałam się jak najdelikatniej nałożyć podkład, żeby nie zetrzeć filtra. Po tych 5 h, skóra jest lekko lepiąca, ale to już wiecie, błyszczy się odrobinę bardziej niż normalnie, ale gdybym musiała gdzieś wyjść, to spokojnie można przypudrować, poprawić tu i tam i dalej będzie ok. Cera wygląda ładnie i zdrowo, nie widać suchych skórek (a używam od jakiegoś czasu kremu z kwasem, więc trochę się łuszczy).
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 08:06   #1885
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chyba po skończeniu vichy matujacego kupie ziaje z wit c. Cena zachęca, filtr stabilny. [ do tego dokupie mleczko z serii bio i jest super , podobno są świetne ]


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:15   #1886
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Nowa wersja czekała w szafce, bo obiecałam sobie, że najpierw zużyję wersję zeszłoroczną Ale wiadomo jak to jest... Nowy Antek w ogóle nie bieli, można nakładać dosłownie w ciemno, żadnych smug. Kojarzy mi się przez to ze złotą Anessą. Poza tym zauważyłam jak bardzo poprawiła mi się po nim cera, nie wiem jak to możliwe, pewnie to też ciążowe wahania hormonów (teraz na plus na mnie, bo wcześniej był mega wysyp), ale pory są zwężone, skóra nie jest wieczorem zaczerwieniona, a gładka i dobrze nawilżona. Jedyny minus - nie wchłania się do matu. Przy czym producent tego nie obiecuje, na kartoniku jest zaznaczone do skóry normalnej. Zostawia na skórze warstewkę, która jest lżejsza niż w starszej wersji i naprawdę da się z nią wytrzymać cały dzień. I obniżyła się lekko ochrona przed UVA z tego co pamiętam o 6.
hej, wyczytałam z Twojej odpowiedzi że jesteś w ciąży może więc będziesz umiała mi pomóc, nie jestem obeznana w temacie filtrów, w sumie dopiero ciąża i strach przed przebarwieniami skłoniło mnie do zakupu wysokiego filtra. Czy orientujesz się może, czy będąc w ciąży mogę bez obaw używać tego nowego kremu z Ziaji z 50 spf?Chodzi mi o obecność w składzie filtra Ethylhexyl Methoxycinnamate...
Będę wdzięczna za odpowiedź
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 06:07   #1887
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
hej, wyczytałam z Twojej odpowiedzi że jesteś w ciąży może więc będziesz umiała mi pomóc, nie jestem obeznana w temacie filtrów, w sumie dopiero ciąża i strach przed przebarwieniami skłoniło mnie do zakupu wysokiego filtra. Czy orientujesz się może, czy będąc w ciąży mogę bez obaw używać tego nowego kremu z Ziaji z 50 spf?Chodzi mi o obecność w składzie filtra Ethylhexyl Methoxycinnamate...
Będę wdzięczna za odpowiedź
W pełni Cię rozumiem, miałam tę samą wątpliwość. We wszystkich źródłach znalazłam informację, że to filtr przenikający, mogący wpłynąć na gospodarkę hormonalną... I że był wykrywany w mleku matek karmiących. Dlatego z bólem serca odstawiłam dwa filtry azjatyckie, których był on podstawą. Przestawiłam się na LRP, gdzie wprost jest napisane, że to preparat zalecany dla ciężarówek. Wolę zapłacić więcej, a mieć pewność, że potomek będzie bezpieczny. Sama kupiłam Ziaję na zapas, stoi w szafce, ale na razie jej nie będę używać. Pamiętaj też o niestosowaniu kwasów [zwłaszcza salicylowego] i oczywiście retinoidów. A poza tym to gratuluję z całego serca, niech Maleństwo zdrowo rośnie
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 14:58   #1888
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Aaaa ratunku! Dermatolog kazała mi kupić kosmetyk z SPF30, a jak weszłam na forum, to aż mnie głowa rozbolała... Dla mnie do tej pory filtr to coś takiego, co jest w mleczkach do opalania i takie coś co powinno być w kremach do twarzy na dzień w liczbie nie więcej niż 15, aby coś się opalić... I teraz czytam, że trzeba nakładać odpowiednią ilość i są jakieś filtry stabilne i niestabilne...
RATUNKU!
Sprawa wygląda tak: potrzebuje czegoś na buzie z SPF30. Mam do was ogromną prośbę, abyście coś mi doradziły. Najlepiej za MAX 50 zł, bo szkoda mi wydawać więcej na coś, co może mi zaszkodzić

Mam przebarwienia po trądziku. Moja cera lubi się zapychać i prawdopodobnie nie lubi nic co ma wspólnego z olejami mineralnymi. Przykładowo lubi:
- Ziaja Med, Kuracja Dermatologiczna AZS, Krem regenerujący natłuszczający https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...szczajacy.html
- Avon BB
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...auty-balm.html

Nie znosi:
- Under Twenty, Multifunkcyjny krem antybakteryjny BB lekki krem + puder
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html

- Lirene Dermoprogram, Pielęgnacja Oczyszczająca, Delikatnie złuszczający peeling enzymatyczny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ymatyczny.html
Mam cerę mieszaną - ściągniętą, a czasem pękającą na czole, policzkach i wokoło ust, jednocześnie tłuszczącą się czasem na czole i u nasady nosa. W lato zawsze bardziej się przetłuszczała, ale nie sprawiała problemów. Trądzik pojawił mi się w ostatnim roku i został wyleczony, pozostało tylko multum przebarwień:/ Suchość skóry prawdopodobnie jest spowodowana właśnie tym leczeniem. Wcześniej nie miałam takiego problemu.
Aa.. i mam 23 lata

Błagam o pomoc!!

Edytowane przez YOxD
Czas edycji: 2014-04-19 o 15:00
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 15:50   #1889
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Sprawa zapychania jest bardzo indywidualna, bo może Cię nie zapycha jeden konkretny składnik, a jakieś połączenie. Jeśli ma to być filtr do 50zł to polecam Ziaje Med i antyoksydacyjny (co prawda SPF 50, ale róznicy między SPF 30 a SPF 50 nie ma wielkiej w ochronie, jak już to przy wskaźnikach PPD). Nie będę sie też rozwodzić nad tym jaka jest różnica między SPF 15 a SPF 50 (długość czasu przez który chroni), bo naprawdę sporo tego jest i musiałbyś przeczytać całe forum, bo to już się gdzieś pojawiało, albo poszukać w internecie. Więc wracając do samych filtrów. Trudno mi powiedzieć co Cię zapcha, natomiast jeśli brać pod uwagę samą ochronę przed UV to polecam filtry La Roche Posay, Vichy, Avene, Ziaja, Lirene też chyba była okej. Naprawdę wystarczy przejrzeć wątek. Dziewczyny piszą które jak się u nich zachowują na twarzy No i pytanie czy nakładasz na to makijaż, bo wtedy liczba filtrów może się zmniejszyć

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2014-04-19 o 15:52
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 16:24   #1890
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
W pełni Cię rozumiem, miałam tę samą wątpliwość. We wszystkich źródłach znalazłam informację, że to filtr przenikający, mogący wpłynąć na gospodarkę hormonalną... I że był wykrywany w mleku matek karmiących. Dlatego z bólem serca odstawiłam dwa filtry azjatyckie, których był on podstawą. Przestawiłam się na LRP, gdzie wprost jest napisane, że to preparat zalecany dla ciężarówek. Wolę zapłacić więcej, a mieć pewność, że potomek będzie bezpieczny. Sama kupiłam Ziaję na zapas, stoi w szafce, ale na razie jej nie będę używać. Pamiętaj też o niestosowaniu kwasów [zwłaszcza salicylowego] i oczywiście retinoidów. A poza tym to gratuluję z całego serca, niech Maleństwo zdrowo rośnie
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź utwierdziłaś mnie tylko w przekonaniu, żeby na razie tej Ziaji jednak nie używać, również zostawię sobie ją w zapasie
co to kwasów i retinoidów to również o tym czytałam i nie używam obecnie. Mam za to dylemat co do wit.C- mam świetne serum, które działa super na moją skórę i nie wiem czy mogę go teraz używać, może jeszcze w tym mi pomożesz?
wyczytałam sprzeczne informacje- z jednej strony że wit. C uwrażliwia na słońce i tym samym może powodować powstawanie przebarwień ale z drugiej strony dziewczyny polecają stosować kremy/sera z tą wit. właśnie pod filtry... więc już sama nie wiem

dziękuję Ci za miłe słowa i również gratuluje odmiennego stanu
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.