Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-08, 10:50   #1291
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
Wiecie może jakiej farby w przyblizeniu użyć ?
Z fioletem, poziom w okolicach 6-5 np.Koleston 55/66, Topchcic 6 V V MAX, pamiętaj że efekt końcowy zależy tez od tego co teraz masz na włosach

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
ej! a zielonym?? bo wiecie co..zrobiłam tym zielonym i mam mniej rude! takie mega super zimny brązik...ale trochę daje na rudo w słońcu nie widziałam tam niebieskich w palecie, ale też nie szukałam tylko się zdałam na Panią to może następnym razem kupię niebieską mam jeszcze pół tubki tej zielonej...to walnę jeszcze raz za jakiś miesiąc..a może od razu niebieską kupić? może i było z milion razy ale ja jestem debil w farbowaniu narazie i do tej pory próbowałam jedynie naturalnych odcieni i z szarością a tych innych się bałam bardzo.
Zielony wybija czerwienie, więc możliwe że Ci troszkę wygasiło, bo jednak rudy trochę tych czerwieni zawiera, a czy od razu kupić niebieską czy nie to już Twój wybór

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie czy można zastapić aktywator do szamponu koloryzującego inna wodą?
Co to za szampon koloryzujący?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-05-08 o 10:54
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 10:57   #1292
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny, czy używałyście same farby L'Oreal dia Light Richesse? Jest tam między innymi gama kolorów i nazwie "milkshake" - myślicie, że to nie jest normalna farba tylko coś innego? Chcę poprawić kolor rozjaśnionych włosów, ale nie uzyskać przy tym zielonego albo siwego, tylko ładny kolor zimnego bardzo jasnego blondu...
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:15   #1293
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, chciałabym zafarbować moje brązowe włosy (poziom 4/5) na jasny miedziany blond Chantala, odcien 9.4. Gdy dodam utleniacz 12% to nie wyjdzie mi kolor wgl, czy będzie po prostu trochę ciemniejszy?
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:17   #1294
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Z fioletem, poziom w okolicach 6-5 np.Koleston 55/66, Topchcic 6 V V MAX, pamiętaj że efekt końcowy zależy tez od tego co teraz masz na włosach [COLOR="Silver"]
No wlaśnie czerń, jak powinnam z niej zejść >? Boję się ściagania koloru
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 13:23   #1295
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy używałyście same farby L'Oreal dia Light Richesse? Jest tam między innymi gama kolorów i nazwie "milkshake" - myślicie, że to nie jest normalna farba tylko coś innego? Chcę poprawić kolor rozjaśnionych włosów, ale nie uzyskać przy tym zielonego albo siwego, tylko ładny kolor zimnego bardzo jasnego blondu...
Chyba musisz w necie poszukać info, bo ta gama chyba nie została wprowadzona na Polski rynek jeszcze, choć obstawiałabym że sobie porostu tak tą game nazwali i to zwykła farba tonująca
Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałabym zafarbować moje brązowe włosy (poziom 4/5) na jasny miedziany blond Chantala, odcien 9.4. Gdy dodam utleniacz 12% to nie wyjdzie mi kolor wgl, czy będzie po prostu trochę ciemniejszy?
A masz naturalne brązowe czy farbowanie?
Przy naturalnych wyjdzie Ci prawdopodobnie tak jak napisałaś (wyjdzie Ci normalnie albo ciemniejszy), natomiast na farbowanych nie wiadomo - niektórym normalnie rozjaśnia a niektórym prawie nic nie wychodzi
Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
No wlaśnie czerń, jak powinnam z niej zejść >? Boję się ściagania koloru
No niestety nie pomogę, nigdy nie miałam czarnych włosów poszukaj informacji o kąpieli rozjaśniające i ściągaczach koloru bez rozjaśniacza (np.Chantal Pro Salon)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 13:38   #1296
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

A masz naturalne brązowe czy farbowanie?
Przy naturalnych wyjdzie Ci prawdopodobnie tak jak napisałaś (wyjdzie Ci normalnie albo ciemniejszy), natomiast na farbowanych nie wiadomo - niektórym normalnie rozjaśnia a niektórym prawie nic nie wychodzi
No właśnie farbowane... Ale staram się je jak najbardziej 'sprać'.
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:42   #1297
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
No właśnie farbowane... Ale staram się je jak najbardziej 'sprać'.
To jeśli się zdecydujesz to może spróbuj najpierw na pasemku zrobić
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 20:47   #1298
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie czy można zastapić aktywator do szamponu koloryzującego inna wodą?
podbijam!!!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 21:25   #1299
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
podbijam!!!
No przeciez pytałam się co to za "szampon koloryzujący"? Farba bez amoniaku czy co?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 21:47   #1300
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

szampon koloryzujacy joico (farba bez amoniaku) do której powinien być aktywator ale niestety nie mam!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 23:06   #1301
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
szampon koloryzujacy joico (farba bez amoniaku) do której powinien być aktywator ale niestety nie mam!
Joico Vero Chrome, ta? Jak się dowiesz ile ma mieć % to możesz zastąpić jakimś innym utleniaczem, ale jak co to aktywator do tych vero chrome można na allegro dostać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 08:38   #1302
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988;33970702[COLOR=Silver
[/COLOR]
Zielony wybija czerwienie, więc możliwe że Ci troszkę wygasiło, bo jednak rudy trochę tych czerwieni zawiera, a czy od razu kupić niebieską czy nie to już Twój wybór
He! No ja wiem,że mój wybór tylko ,że ja się nie znam. Proszę o radę
Stan mam taki teraz,ze brąz mam rewelacyjny ale w słońcu trochę na rudo daje jednak...ale trochę. To albo pozostałość po nieudanych wcześniejszych farbowaniach albo ja mam naturalnie taki mocny barwnik. Chyba raczej to drugie...więc pytanko. Czy farbowanie drugi raz zielonym da lepszy efekt czy walnąć od razu z niebieskim? Czy już jak zeszłam z tego rudego trochę to wystarczy zieleń? Bo teraz nie wiem czy jak walnę niebieski to mi wyjdzie jakaś sraczka zielona
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 13:08   #1303
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
He! No ja wiem,że mój wybór tylko ,że ja się nie znam. Proszę o radę
Stan mam taki teraz,ze brąz mam rewelacyjny ale w słońcu trochę na rudo daje jednak...ale trochę. To albo pozostałość po nieudanych wcześniejszych farbowaniach albo ja mam naturalnie taki mocny barwnik. Chyba raczej to drugie...więc pytanko. Czy farbowanie drugi raz zielonym da lepszy efekt czy walnąć od razu z niebieskim? Czy już jak zeszłam z tego rudego trochę to wystarczy zieleń? Bo teraz nie wiem czy jak walnę niebieski to mi wyjdzie jakaś sraczka zielona
No ale jak ja mam Ci cokolwiek poradzić jak 1) nie widzę Twoich włosów, 2) nie wiem na ile Ci przeszkadza ta rudość.... Możliwe że masz jeszcze jakąś czerwień na włosach więc możliwe że jeszcze trochę się wychłodzą po farbowaniu zielenią a możliwe że nie, jak bardzo Ci przeszkadza rudość to ja bym kupiła od razu niebieski, a "zielona sraczka" wychodzi jeśli na żółty położysz niebieski...
A z jakim % utleniacza farbujesz? Zwykle przy używaniu 3% kolory wychodzą mniej rude u osób które naturalnie mają dużo barwnika we włosach
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:35   #1304
lwiatko5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

witajcie Kochane Profeski
otóż mam problem: po 3tyg od farbowania Joanna multicream cynamonowy brąz z włosów zrobiło mi się szarobure dziwne coś, nie wspominając ze od połowy po końcówki włosy zrobiły się buro-czarne... na te końcówki to juz mi wizażanki w innym wątku poleciły kąpiel rozjaśniająca i tak zrobie, ale: co po tym? interesuje mnie odcień średniego brązu jak w załączniku i chcę przetestować jakąś profesjonalną farbę (po drogeryjnych historia się powtarza - czerń i siano). Zastanawiałam się nad Loreal Richesse (czym się rozni od hi Richesse? farbowała któraś z was może jakim odcieniem brązu? interesuje mnie 5.32 kawa szczegolnie), lub loreal majirel lub wella Koleston lub Wella Color touch. co polecacie? mam obecnie kolor na poziomie 3-4.... może któraś z was uzyskała podobny odcień brązu jak w załączniku? chętnie podzielę się pozniej swoim doswiadczeniem tylko musze dokonac wyboru co do farby

zdjecie 1 - wymarzony kolor
zdjecie 2 - reklama richesse, niestety nigdzie nie mogę znaleźć jaki to nr farby grr grrr
zdjęcie 3- dla przykładu próbnik farby majirel , wydaje mi się że to podobny docien do wymarzonego, nie wiem może dobrze celuje naprowadźcie mnie, nie chcę być znów czarna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (25,1 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg richesse.jpg (18,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5_32 majirel.jpg (33,8 KB, 20 załadowań)
lwiatko5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 10:05   #1305
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

jaki to poziom, ten z próbnika?
Koleston ma coś podobnego, poziom 6 z 7 i 07 po kropce.
Mi 7.07 wyszedł bardzo ładnie i nawet ładnie schodził.
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 10:30   #1306
lwiatko5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez nikah Pokaż wiadomość
jaki to poziom, ten z próbnika?
Koleston ma coś podobnego, poziom 6 z 7 i 07 po kropce.
Mi 7.07 wyszedł bardzo ładnie i nawet ładnie schodził.
majirel właśnie też 5.32 tylko się zastanawiam czy ten poziom 5 czarno nie wyjdzie znalazłam tylko opinie, że ponoć jak średni brąz własnie, ale bez zdjęcia to sobie można gdybać nikah a masz może gdzieś jakieś zdjęcie po farbowaniu tym 7.07? i na jaki kolor kładłaś?
lwiatko5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 11:33   #1307
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez lwiatko5 Pokaż wiadomość
majirel właśnie też 5.32 tylko się zastanawiam czy ten poziom 5 czarno nie wyjdzie znalazłam tylko opinie, że ponoć jak średni brąz własnie, ale bez zdjęcia to sobie można gdybać nikah a masz może gdzieś jakieś zdjęcie po farbowaniu tym 7.07? i na jaki kolor kładłaś?
Poziom 5 nie wychodzi czarny, ale to już taki ciemny brąz. Napisałas że masz poziom 3-4 więc tak czy siak poziom 5 Ci nie wyjdzie....
A IMHO na zdjęciach jest poziom 6
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-05-10 o 11:36
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 12:56   #1308
lwiatko5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Poziom 5 nie wychodzi czarny, ale to już taki ciemny brąz. Napisałas że masz poziom 3-4 więc tak czy siak poziom 5 Ci nie wyjdzie....
A IMHO na zdjęciach jest poziom 6
tak, bo przy odrostach to taka 4 jest, a od połowy włosów to 3... juz pod czarny podchodzi....
viki1988 a jakbym tą kąpiel rozjaśniającą zrobiła najpierw tak jak zamierzam to też mi 6 nie wyjdzie? bo widziałam, że po tej kąpieli to taki kolorek nieźle się rozjasnia czasem pod rudy nawet, więc mówisz że nie wyszłaby 6? a według Ciebie to jaki to jest odcień tej 6 co tu zdj wstawiłam? która farba może dać podobny efekt?
meega mi zależy mieć takie włosy, prawie na wszystko się zgodzę, tylko poradźcie Kochane
lwiatko5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 14:03   #1309
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez lwiatko5 Pokaż wiadomość
tak, bo przy odrostach to taka 4 jest, a od połowy włosów to 3... juz pod czarny podchodzi....
viki1988 a jakbym tą kąpiel rozjaśniającą zrobiła najpierw tak jak zamierzam to też mi 6 nie wyjdzie? bo widziałam, że po tej kąpieli to taki kolorek nieźle się rozjasnia czasem pod rudy nawet, więc mówisz że nie wyszłaby 6? a według Ciebie to jaki to jest odcień tej 6 co tu zdj wstawiłam? która farba może dać podobny efekt?
meega mi zależy mieć takie włosy, prawie na wszystko się zgodzę, tylko poradźcie Kochane
Naprawdę ciężko wyrokować co Ci może wyjść, a co nie, nie mając jakiegokolwiek zdjęcia Twoich włosów. W przypadku koloryzacji ma znaczenie nie tylko ich kolor, ale też stan, tym bardziej jeśli będziesz robiła kąpiel. Jeśli z jej pomocą podjaśnisz włosy są szanse na poziom 6, aczkolwiek powtórzę - dużo zależy od ich kondycji. Nie wystarczy że znajdziesz kolor farby taki jak chcesz, żeby mieć takie włosy W każdym razie proponuję Ci poszukać czegoś z poziomu 6, co jest odcieniem ciepłym, typu ciemny blond brązowy, czekoladowy etc... Wydaje mi się co prawda, że to coś pomiędzy poziomem 6, a 5 i można by się pokusić o ich zmieszanie, ALE po kąpieli rozjaśniającej wzięłabym szóstkę. Kolor i tak będzie się trochę wypłukiwał, więc lepiej w przyszłości włosy nieco przyciemnić, niż niechcący wrócić do zbyt ciemnego koloru.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 19:00   #1310
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Niestety 7.07 nie mam po farbowaniu, na poprzedniej stronie są za to takie 4 miesiące później ...gdzie kolor właściwie wymył się do zera. rzadko robię sobie zdjęcia.
Kładłam go na włosy po dekoloryzacji do poziomu 6 -7, kąpieli rozjaśniającej do poziomu wielkanocnego kurczaczka, i kilku farbowaniach sklepowym badziewiem na poziomie 7, ostatni przed kolestonem był chyba wellaton? nie chciałabym skłamać. I z taką historią raczej nigdy nie zdecyduje się na farbowanie po kąpieli rozjaśniającej. Chociaż trzeba przyznać, że ta moja była raczej mało fachowa.

Może zerkniecie na poprzednią stronę i powiecie czy na tym poziomie włosów, abstrahując od ich stanu, wyjdzie mi to nieszczęsne 8.21? Będę ogromnie wdzięczna.
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 19:04   #1311
lwiatko5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Naprawdę ciężko wyrokować co Ci może wyjść, a co nie, nie mając jakiegokolwiek zdjęcia Twoich włosów. W przypadku koloryzacji ma znaczenie nie tylko ich kolor, ale też stan, tym bardziej jeśli będziesz robiła kąpiel. Jeśli z jej pomocą podjaśnisz włosy są szanse na poziom 6, aczkolwiek powtórzę - dużo zależy od ich kondycji. Nie wystarczy że znajdziesz kolor farby taki jak chcesz, żeby mieć takie włosy W każdym razie proponuję Ci poszukać czegoś z poziomu 6, co jest odcieniem ciepłym, typu ciemny blond brązowy, czekoladowy etc... Wydaje mi się co prawda, że to coś pomiędzy poziomem 6, a 5 i można by się pokusić o ich zmieszanie, ALE po kąpieli rozjaśniającej wzięłabym szóstkę. Kolor i tak będzie się trochę wypłukiwał, więc lepiej w przyszłości włosy nieco przyciemnić, niż niechcący wrócić do zbyt ciemnego koloru.
taki mam obecnie kolorek, końce ciemniejsze i nieco popalone...

noo nikah, to 4 miesiące później to rzeczywiście wypłukane bo to blondzik typowy:P chyba w te 6 bede celowac tylko właśnie przed 6 mam objekcje, bo robie mamie 6.35 i ma kolor ciemny karmel włosy ykhm a nie chce takich jasnych... co do tego 8.21 to wygląda trochę jak mój naturalny masz dosyć jasne już włoski także powinien wyjść, ale specjalistką nie jestem, więc niech się ktoś inny jeszcze wypowie :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03224.jpg (55,1 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez lwiatko5
Czas edycji: 2012-05-10 o 19:14 Powód: dopisanie
lwiatko5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 21:10   #1312
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Naprawdę ciężko wyrokować co Ci może wyjść, a co nie, nie mając jakiegokolwiek zdjęcia Twoich włosów. W przypadku koloryzacji ma znaczenie nie tylko ich kolor, ale też stan, tym bardziej jeśli będziesz robiła kąpiel. Jeśli z jej pomocą podjaśnisz włosy są szanse na poziom 6, aczkolwiek powtórzę - dużo zależy od ich kondycji. Nie wystarczy że znajdziesz kolor farby taki jak chcesz, żeby mieć takie włosy W każdym razie proponuję Ci poszukać czegoś z poziomu 6, co jest odcieniem ciepłym, typu ciemny blond brązowy, czekoladowy etc... Wydaje mi się co prawda, że to coś pomiędzy poziomem 6, a 5 i można by się pokusić o ich zmieszanie, ALE po kąpieli rozjaśniającej wzięłabym szóstkę. Kolor i tak będzie się trochę wypłukiwał, więc lepiej w przyszłości włosy nieco przyciemnić, niż niechcący wrócić do zbyt ciemnego koloru.
W zasadzie zgadzam się z Meliną choć ja bym celowała w kolory typu natura/brąz + złoto (np. Koleston 6.03, 6.73 )
Cytat:
Napisane przez lwiatko5 Pokaż wiadomość
noo nikah, to 4 miesiące później to rzeczywiście wypłukane bo to blondzik typowy:P chyba w te 6 bede celowac tylko właśnie przed 6 mam objekcje, bo robie mamie 6.35 i ma kolor ciemny karmel włosy ykhm a nie chce takich jasnych...
Powiem tak - ZAWSZE możesz przyciemnić włosy bez żadnego albo z małym uszczerbkiem dla nich, natomiast jak wyjdą za ciemne to już kaplica, przejście do jaśniejszych zawsze wiąże się z pogorszeniem kondycji kudłów więc lepiej najpierw zrobić jaśniejsze ,a jeśli okażą się za jasne to dokupić ciemniejszą farbę i najpierw spróbować pół/pół , a jak dalej będzie za jasno to samą ciemniejszą
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 22:09   #1313
lwiatko5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
W zasadzie zgadzam się z Meliną choć ja bym celowała w kolory typu natura/brąz + złoto (np. Koleston 6.03, 6.73 )

Powiem tak - ZAWSZE możesz przyciemnić włosy bez żadnego albo z małym uszczerbkiem dla nich, natomiast jak wyjdą za ciemne to już kaplica, przejście do jaśniejszych zawsze wiąże się z pogorszeniem kondycji kudłów więc lepiej najpierw zrobić jaśniejsze ,a jeśli okażą się za jasne to dokupić ciemniejszą farbę i najpierw spróbować pół/pół , a jak dalej będzie za jasno to samą ciemniejszą
bo to właśnie takie naturalne ze złotym są tak jak mówisz... ale macie racje ze to 6 będzie raczej, tak jak poatrzylam po tych paletach profesjonalnych to te naturalne złotka właśnie coś pod ten podchodzą to pozostaje tylko zamowić farbe i działać tak za tydzien , może dwa poszaleje odezwe sie z wynikami dziekuje
lwiatko5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 00:59   #1314
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Poziom 5 nie wychodzi czarny, ale to już taki ciemny brąz. Napisałas że masz poziom 3-4 więc tak czy siak poziom 5 Ci nie wyjdzie....
A IMHO na zdjęciach jest poziom 6
Viki1988 chyba jesteś włosomaniaczką tyle o farbowaniu wiesz,że jestem pełna podziwu. Jesteś fryzjerką? Na kazdej pytanie rzeczowo odpowiesz doradzisz.
Chciałabym sie jeszcze dowiedziec czy perła z popielem moze byc laczona? znalazłam fajny kolorek w palecie topchic 7NP i pomyslałam zeby go połaczyc z 7A z 3% . dOBRZE KOMBINUJE? Czy lepiej cos z 7SB lub fioletem. Tylko ze goldwell chyba nie ma V na tym poziomie.
Moje włosy w załączniku. W słoncu złote, ale ja rudość też w nich widzę. Dla mnie wyglądają jak miedź a miedz to odcień rudego..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08777.jpg (84,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09134.jpg (71,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09222.jpg (106,8 KB, 24 załadowań)
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!

Edytowane przez wiki124
Czas edycji: 2012-05-11 o 09:57
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 08:14   #1315
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No ale jak ja mam Ci cokolwiek poradzić jak 1) nie widzę Twoich włosów, 2) nie wiem na ile Ci przeszkadza ta rudość.... Możliwe że masz jeszcze jakąś czerwień na włosach więc możliwe że jeszcze trochę się wychłodzą po farbowaniu zielenią a możliwe że nie, jak bardzo Ci przeszkadza rudość to ja bym kupiła od razu niebieski, a "zielona sraczka" wychodzi jeśli na żółty położysz niebieski...
A z jakim % utleniacza farbujesz? Zwykle przy używaniu 3% kolory wychodzą mniej rude u osób które naturalnie mają dużo barwnika we włosach
a widzisz! niby nie widzisz włosów , nie wiesz a pomogłaś!
bo wyszło mi ,że nie spróbuję zielenią jeszcze raz bo mam już lekko żółte pasemka więc mogą mi wyjść zielone z niebieską i spróbuję wodą 3% bo zawsze robię mocniejszą więc może dlatego mi ta rudość wiecznie wyłazi.
Dzięki wielkie!
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 10:19   #1316
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez lwiatko5 Pokaż wiadomość
bo to właśnie takie naturalne ze złotym są tak jak mówisz... ale macie racje ze to 6 będzie raczej, tak jak poatrzylam po tych paletach profesjonalnych to te naturalne złotka właśnie coś pod ten podchodzą to pozostaje tylko zamowić farbe i działać tak za tydzien , może dwa poszaleje odezwe sie z wynikami dziekuje
To czekamy na wyniki Pamiętaj że na poczatku mogą Ci nieco rudawe wyjść (po tej kąpieli) choć w sumie to zalezy od tego jak Twoje włosy się rozjaśniają
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Viki1988 chyba jesteś włosomaniaczką tyle o farbowaniu wiesz,że jestem pełna podziwu. Jesteś fryzjerką? Na kazdej pytanie rzeczowo odpowiesz doradzisz.
Hah dzięki nie jestem fryzjerką już prędzej włosomaniaczką z 3- letnim doświadczeniem w farbowaniu farbami profesjonalnymi A że lubię kombinować to przeszłam od zmywającej się farby po blondzie przez fiksację na punkcie zimnych odcieni do stwierdzenia że jednak lepiej mi w cieplejszych jeszcze w międzyczasie wpadła kąpiel rozjaśniająca, a obecnie mam ciemno czerwone kudły Więc trochę opcji przerobiłam i jakieś tam pojęcie mam
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Chciałabym sie jeszcze dowiedziec czy perła z popielem moze byc laczona? znalazłam fajny kolorek w palecie topchic 7NP i pomyslałam zeby go połaczyc z 7A z 3% . dOBRZE KOMBINUJE? Czy lepiej cos z 7SB lub fioletem. Tylko ze goldwell chyba nie ma V na tym poziomie.
Moje włosy w załączniku. W słoncu złote, ale ja rudość też w nich widzę. Dla mnie wyglądają jak miedź a miedz to odcień rudego..
Powiem szczerze że te perły Goldwella to taki dziwny twór, bo zwykle perła = fiolet, a oni tu maja osobno Ale w sumie i tak to będzie zimniejszy odcień więc IMHO powinno wyjść w porządku
Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
a widzisz! niby nie widzisz włosów , nie wiesz a pomogłaś!
bo wyszło mi ,że nie spróbuję zielenią jeszcze raz bo mam już lekko żółte pasemka więc mogą mi wyjść zielone z niebieską i spróbuję wodą 3% bo zawsze robię mocniejszą więc może dlatego mi ta rudość wiecznie wyłazi.
Dzięki wielkie!
Pamiętaj ze z wodą 3% kolor moze nieco ciemniejszy wyjść i troszkę szybciej się wypłukiwać Skoro maż już jakieś żółcienie to możesz spróbować niebieskiego połączonego z fioletem (fiolet wybija żółty więc nie wyjdzie Ci zielony )
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:17   #1317
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

a ja mam włoski teraz takie jak w załączniku

kupiłam allwaves 7.0 i 7.1, mam zamiar zmieszać i zobaczymy co wyjdzie pochwalę się efektem, ale to w nastepnym tygodniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1073.jpg (105,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1077.jpg (52,1 KB, 12 załadowań)
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 23:23   #1318
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

Hah dzięki nie jestem fryzjerką już prędzej włosomaniaczką z 3- letnim doświadczeniem w farbowaniu farbami profesjonalnymi A że lubię kombinować to przeszłam od zmywającej się farby po blondzie przez fiksację na punkcie zimnych odcieni do stwierdzenia że jednak lepiej mi w cieplejszych jeszcze w międzyczasie wpadła kąpiel rozjaśniająca, a obecnie mam ciemno czerwone kudły Więc trochę opcji przerobiłam i jakieś tam pojęcie mam

Powiem szczerze że te perły Goldwella to taki dziwny twór, bo zwykle perła = fiolet, a oni tu maja osobno Ale w sumie i tak to będzie zimniejszy odcień więc IMHO powinno wyjść w porządku

Pamiętaj ze z wodą 3% kolor moze nieco ciemniejszy wyjść i troszkę szybciej się wypłukiwać Skoro maż już jakieś żółcienie to możesz spróbować niebieskiego połączonego z fioletem (fiolet wybija żółty więc nie wyjdzie Ci zielony )
Ciemno czerwone? Wow odważnie Jak z kondycją Twoich włosów w takim razie po tylu farbowniach ? Używasz też profesjonalnych szamponów i odżywek?
Ja po moich 2 farbowaniach w przeciągu ok. 3 mcy jestem zatroskana o moje kudły. A tu mnie jeszcze nie jedno farbowanie czeka
Co do farb wziełam Topchic 7NP i 7 A z 3%. We wtorek farbuję tylko zastanawiam się czy wszystko jednoczesnie kłaść czy najpierw na długość a potem na odrost ( ktory ma poziom 5-6)?? Bo nie wiem czy ta 3% przyciemnia tez odrost czy same farbowane włosy...
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 10:19   #1319
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Ciemno czerwone? Wow odważnie
Bo ja wiem czy tak odwaznie raczej dość spontanicznie to zrobiłam tu są fotki https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=453
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Jak z kondycją Twoich włosów w takim razie po tylu farbowniach ?
A generalnie rzecz biorąc to dobrze co prawda ostatnie było farbą sklepową i niestety kudły najbardziej to odczuły ale wcześniej nie miałam z nimi żadnych problemów, z tym że farbowałam głównie Color Touch'em (czyli bez amoniaku) na oksy 3% i w dodatku całość mniej więcej co 2 mies. a jedynie odrost co miesiąc
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Używasz też profesjonalnych szamponów i odżywek?
Szczerze powiem, zdarza mi się, ale raczej rzadko głównie dlatego że nie zauważyłam żeby działały jakoś znacznie lepiej niż sklepowe, a czasem działają nawet gorzej (wyjątkowym niewypałem u mnie okazała się cała seria L'oreal Proffesional), obecnie namiętnie używam odżywki bananowej z The Body Shop, również lubię odżywkę-maskę Tołpy, a poza tym używam szamponów bez silikonów i SLS/SLES (obecnie używam garniera z ALS, wcześniej używałam szamponów z Yves Rocher)
POlecam też olej kokosowy ja bardzo lubię Vatikę ale wiem ze nie które dziewczyny wolą jego czystą postać
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Ja po moich 2 farbowaniach w przeciągu ok. 3 mcy jestem zatroskana o moje kudły. A tu mnie jeszcze nie jedno farbowanie czeka
Co do farb wziełam Topchic 7NP i 7 A z 3%. We wtorek farbuję tylko zastanawiam się czy wszystko jednoczesnie kłaść czy najpierw na długość a potem na odrost ( ktory ma poziom 5-6)?? Bo nie wiem czy ta 3% przyciemnia tez odrost czy same farbowane włosy...
Hmm skoro masz odrost ciemniejszy to będzie trzeba na niego wyższy oksydant użyć, inaczej odrost wyjdzie Ci ciemniejszy niż reszta włosów...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-05-14 o 10:23
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 13:26   #1320
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

viki1988, Darling, czy Ty farbowałaś kiedyś profeskami na poziomie 5? Poszukuję wiarygodnych opinii jak toto może wyjść, bo w czasach kiedy byłam brunetką farbowałam głównie sklepową Joanną, a teraz poszukuję czegoś co da mi ciemnybrąz - nie jasny, nie średni, ani nie czarny, ale WYDAJE MIE SIĘ, że na moich poblondowych włosach (na których teraz mam 6, która wyszła była jak jasny brąz i jest w stadium spierania się i odrostów) piąteczka byłaby w sam raz. Co sądzisz?
P.S Nie masz czasem jakichś fotek (o ile dobrze mi się roi, że robiłaś piątką)?
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.