Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużaniaHelp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-26, 00:38   #1
exigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Question

Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużaniaHelp


Liczę na Waszą pomoc, Wizażanki!
Nie chciałabym zmarnować tak pięknego podarunku od braciszka. Wydębiłam od niego około 45-cio centymetrową kitę dziewiczych włosów, które ściął parę la temu jak szedł do woja- brat metal Włosy ładne, zdrowe, jedynie trochę porozdwajane końcówki.
Napaliłam się na przedłużanie (przez to forum!!!), ale nie wiem co i jak. Wstępnie zdecydowałam się na mikroringi albo tulejki, z tym, że chciałabym to zrobic w domu, z pomocą mamy/szwagierki/przyjaciółki
Mogłybyście mnie poinstruować co należy zrobić z takimi surowymi herami? Jak je umyć (wysterylizować?), kiedy je umyć? Po zabezpieczeniu końców pasemek, czy przed? Jak w ogóle zrobić te keratynowe końcówki, żeby to miało ręce i nogi? Jakie grube robić pasma? Bo co do samego przedłużania- będę się martwić potem najpierw obróbka surowca, decyzja co do metody i kompletowanie zestawu do przedłużania/późniejszego podciągania.
Bardzo, bardzo proszę o rady i sugestie
exigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 05:50   #2
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:14
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 09:35   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

A nie szkoda włosów na taką jednorazową (chyba) imprezę? Moze lepiej zrobić z tego treskę? Można takie włosy oddać do perukarza i za opłatą zrobi z tego treskę, która będzie służyć wiele lat.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 13:25   #4
exigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Cytat:
Napisane przez Ametys Pokaż wiadomość
Nie bardzo wiem co masz na myśli pod hasłem "zabespieczyć końcówki".
Mówiąc o zabezpieczeniu końcówek miałam na myśli wykonanie właśnie keratynowych sztyftów na końcówkach, oczywiście od strony cebulek. Jakiej powinny one być długości i grubosci? A co do mycia- jak przeprowadzic ta operacje, zeby mi sie wlosy nie rozsypaly? powinny pozostac zwiazane w kitke podczas mycia?

Cytat:
Napisane przez Ametys Pokaż wiadomość
Najlepiej na początku popatrz na zdjęcia na internecie
od tego w ogole zaczelam ale chcialam poradzic sie kogos obeznanego z tematem

do keratyny mam pistolet, o ile taki pistolet do gorącego kleju sie nadaje. Ale ponoc sie nadaje do tych keratynowych "pałek". A takie moze głupie pytanie: skoro keratyna jest taka problematyczna:
Cytat:
Napisane przez Ametys Pokaż wiadomość
ponieważ niektóre składniki ją rozpuszczają, troche więcej ciepła - keratyna robi się miękka
, to może te końcówki zrobić właśnie z tego kleju z pistoletu na gorąco? bo skoro keratyna jest uciążliwa w metodzie keratynowej, to zakładam, że tak samo zachowują się te końcówki sklejone keratyną, wystające spod tulejki. Co myślicie o kleju zamiast keratyny do tego zadania?

Cytat:
Napisane przez Ametys Pokaż wiadomość
Na yt jest wiele filmików gdzie babki pokazują jak obrobić włosy do konkretnej metody, polecam się porozglądać
niby szukałam, ale znalazlam same instruktaze jak juz mocowac włosy do glowy przeroznymi metodami, ale ani jednego filmu o obrobce włosłów
exigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 13:30   #5
exigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A nie szkoda włosów na taką jednorazową (chyba) imprezę?
podobno prawdziwe, dobrej jakości włosy też można ponosić 2-3 lata, oczywiście pewnie przy wzorowym ich pielegnowaniu
exigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 01:14   #6
exigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Oczywiście, kochana, że się przydał!
Ale jeszcze bym Cię chętnie wypytala o.pare rzeczy np. Czy taka jedna kitka (niestety jeszcze jej nie zwazylam) wystarczy na całą głowę? Hmm.. Pewnie zapytasz jakiego efektu oczekuje. Oczywiście zjawiskowego! :P he he właśnie jestem ciekawa jaki będzie efekt przy użyciu jednej kitki, czy może powinnam jeszcze trochę ty jakch wlosow dokupić? Dziewczyny, jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii? Moje własne włosy są cienkie, w sensie, że każdy włos jest cienki sam w sobie, choć ogólnie nie mam ich jakos strasznie mało. Ale wyglądają jakby ich było ledwie garstka. Długość- asymetrycznie: z jednej strony do brody, z drugiej trochę za brode. I co mi z tego wyjdzie?
exigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 02:50   #7
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

,

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:13
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 19:13   #8
exigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Cytat:
Napisane przez Ametys Pokaż wiadomość
Jeśli masz włosów mało to doczepianych nie będziesz potrzebowała też dużo, dobrze aby było ich ciut więcej, bo z doświadczenia wiem że wtedy zakrywają się "przejścia".
Koniecznie włosy doczepiane pocieniuj! wtedy cudnie zanika granica, inaczej nie osiągniesz na pewno tak naturalnego efektu.

Myślę że kitka Twojego brata wystarczy, ale nie widze ani jej ani Ciebie, więc na pewno musisz sama to określić, poprzykładaj kitke do swoich włosów zebranych w kuc i zobaczysz czy będzie ich tyle ile potrzeba, czy za mało a może za dużo

Aha ps. Koniecznie dobierz kolor włosów do swoich! (możesz je pofarbować czy delikatnie rozjaśnić, ponieważ są to włosy "dziewicze", choć dość delikatne bo męskie, dlatego na jeden raz możesz się skusić) ale musisz pamiętać o obfitym nawilżaniu takich włosów bo bardzo szybko zaczną się łamać.
Zważylam dzisiaj te herki i ważą dokładnie 78gram. To tak na marginesie jak je sobie doczepiłam jako kucyk to było ich dużo, tak akurat więc powinno byc ok, dzięki
a właśnie z tym cieniowaniem to myslałam, zeby przed doczepianiem się porządnie pocieniować, zeby mi się ładnie nowe włoski wtopiły, a potem jeszcze raz isc do fryzjera i nadac kształtu fryzurce, podciąć zniszczone końcówki, wycieniowac przy twarzy... ale wtedy to 2 razy łazenie i 2 razy płacenie.. Myslisz, że wystarczy raz, po doczepieniu?
nie wiedzialam, ze męskie wlosy inaczej reagują na farbowanie niz kobiece ) ale mi teraz zabiłaś ćwieka.. te włosy sa brazowe, a ja mam czerwone. co prawda taka przygaszona czerwień, ciemniejsza, stonowana, ale zawsze. czy jest w ogole szansa, ze wyjdzie mi z nich cos zblizonego do moich, po pierwszym farbowaniu? musialabym je najpierw troche rozjasnic, a potem zafarbowac. czy one to zniosa??
A gdybym się jednak podjęła farbowania, to jak to zrobić? Rozpuszczac ich chyba nie moge, bo by sie jeszcze pomieszaly.. a czy zwiazane w kucyku równomiernie mi się rozjaśnią/pofarbują? A moze uzyc tonera? ale to co 20 dni sie "tonerować" to majątek wydam na te wlosy. Co robic?
W ogóle to dziękuję Ci, Amethys, kochana, ze mnie prowadzisz za raczke przez ten nowy dla mnie swiat
A jeszcze ogólnie do wszystkich: kto słyszał o metodzie przedłużania "Brazilian Knot"? Polega ona na łączeniu naszych włosów z "nowymi" za pomocą gumeczki ciętej z metra, którą oplata się oba kosmyki, tworzac taką gumeczkowa tulejkę, że tak powiem, a na końcu związuje się to pare razy na supełek. Bardzo mnie to zainteresowało, bo efekt ponoć taki sam jak przy ringach czy keratynie, ale właśnie nie trzeba się męczyc ani z tą problematyczną keratyną (jak juz Amethys wspominałaś), ani z metalem we włosach. i nie trzeba nawet robić tych keratynowych sztyftów. co Wy na to? Miała to któras z Was? Jak wrażenia?
Pozdrawiam!!
exigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 23:59   #9
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

,

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:12
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:50   #10
exigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

O, a doszywałaś/doczepiałaś sobie tasmy? zastanawiam sie jeszcze, czy rzeczywiscie, tak jak mowila Wampierz, nie isc do perukarza i nie przerobic ich na tasme. ale skoro meskie wlosy krócej mi posłużą, to nie wiem, czy warto i w ogole ile taka usluga u profesjonalisty moze kosztowac? No i jak się nosi tasmy? czy to jest wygodne? czy mozna sobie upiąć wysokiego koka?
A zdjęcia postaram się wkleić, jak trochę ogarnę jak się to robi
exigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 23:37   #11
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

,

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:12
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 12:03   #12
czytelnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Są firmy, które zajmują się profesjonalnie obróbką włosów przeznaczonych do doczepienia. Sama chcę kupić naturalną kitkę i potem dać ją do przerobienia na micro ringi Znalazłam w internecie taką stronę: http://soteshop.head-styler.pl/category/uslugi tylko nie wiem czy można do nich wysłać swoje włosy i oni je przerobią? Najlepiej znajdź w swoim mieście stacjonarny sklep, gdzie sprzedają włosy do przedłużania, akcesoria itp i zapytaj, czy wykonaliby taką usługę. Z tego co widzę cena waha się pomiędzy 1-1,50 zł za jedno pasemko (zależy ile pasemek chciałabyś uzyskać ze swojej kitki, dla grubych gęstych włosów zwykle robi się jedno pasemko 1 gram, dla cienkich i delikatnych 0,5 g, dla normalnych około 0,7 - 0,8 g)
czytelnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 23:04   #13
fo3kaa
Raczkowanie
 
Avatar fo3kaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 125
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Hej jak chcesz przerobić Ci włoski. Od 6 lat przedłużona włosy i też robię końcówki. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Ah ten słownik... wrrr...
__________________
Wszystko co mam, noszę w sobie...
fo3kaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 21:35   #14
WeronikaH
Przyczajenie
 
Avatar WeronikaH
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 24
Dot.: Mam kitkę włosów od brata iZEROpojęcia jak z niej zrobić pasemka do przedłużani

Cytat:
Napisane przez fo3kaa Pokaż wiadomość
Hej jak chcesz przerobić Ci włoski. Od 6 lat przedłużona włosy i też robię końcówki. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Ah ten słownik... wrrr...
A robisz tylko końcówki mikroringi? czy też na przedłużanie włosów innymi metodami? I najważeniejsze, gdzie to robisz?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-08 o 22:42 Powód: Link.
WeronikaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 22:35:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.