Torty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 12:28   #1
eleonore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 52

ozdobić tort?


czy macie jakieś pomysły jak ozdobić tort,najlepiej kolorowymi pisakami,jakieś proste rysuneczki?
tort ma być nagrodą za zdaną maturkę
__________________
Magda.Z
eleonore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 12:52   #2
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: ozdobić tort?

Jest tyle różnych kwiatków, wzorków, zwierzaczków gotowych, że można super przyozdobić. Tylko uważaj, żeby nie było tak jak u mnie Tort był idealny (najładniejszy, jaki w życiu zrobiłam), ale przed podaniem klapnął tą przyozdobioną częścią na podłogę Tak się wkurzyłam, że wylądował w kuble, chociaż gdyby nie emocje, to pewnie pozbierałabym ta część, która nie dotknęła podłogi na jakiś talerzyk
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 13:01   #3
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: ozdobić tort?

a mozecie mi dac jakis przepisic na tort ? jakis latwy na taki malutki dla dwoch osob moze byc czekoladowy, truskawkowy taki aby byl prostu w wykonaniu i niedrogi???
a do przystrojenia to jest taka firma Schwartu ( czty jakis tak ) i ona ma w swojej ofecie, serduszka, rozyczki, listki i takie pisaki smakowe
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 20:09   #4
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Thumbs up Dot.: ozdobić tort?

Podaje przepis na dos prosty torcik na tortownice o średnicy 21cm:

Tort ajerkoniakowy:

Biszkopt:
5 dużych lub sześć mniejszych jajek
6 łyżek cukru
4 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
łyżeczka proszku do pieczenia

Masa
Kupic gotową z dr Oetkera - jest naprawdę dobra - nie czuc sztucznosci - 2 paczuszki a do tego mleko(patrz ile na opakowaniu masy) i masełko(będzie lepsza)

Więc zaczynamy od biszkoptu: bialka odzielamy od żółtek i ubijamy je na sztywno z szczyptą soli. w połowie ubijania dodajemy cukier i ubijamy dalej, az do momentu, gdy bialka po odwróceniu naczynia nie będą sie wylewac. Potem wrzucamy żółtka, ale nie wszystkie naraz - jedno, a potem nastepne itd. Gdy masa bedzie gotowa, mikser odstawiamy i juz go nie dotykamy Teraz czas na mąkę: przesiewamy ją koniecznie i razem z proszkiem wsypujemy do masy i delikatnie mieszamy łyżką drewnianą aż do polaczenia skladników. Potem przelewamy masę do formy wyłożonej papierem do pieczenia(ale tylko spód) i pieczemy okolo 25 - 30 min w temp. początkowo 160 stopni, po 10 min zwiekszamy do 200 stopni.
Biszkopt po wystudzeniu kroimy na dwie częsci, ewentualnie na trzy, jesli bedzie wysoki i przekladamy przygotowanym kremem. a górę ozdabiamy jakimis gotowymi różyczkami lub wiórkami czekoladowymi. Smacznego!!! Jest naprawde pyszny
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 22:47   #5
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: ozdobić tort?

ooo dziekuje bardzo za przepis jak bede miala chwilke czasu i jaka okazje moze juz w piatek ) to napweno zrobie Mam nadzieje ze mi wyjdzie
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 08:15   #6
eleonore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 52
Dot.: ozdobić tort?

przepis na pyszną i bardzo słodziutką masę kajmakową:
-puszka mleka skondensowanego słodzonego
-masło/margaryna

Wrzucasz puszkę mleka do garnka z wodą i gotujesz 2 godz.Po tym czasie studzisz puszkę,otwierasz i przekładasz do raczej dużej miski i miksujesz z masłem.(oczywiście mleko musi być już zimne)
Masa już gotowa,może czekać w lodówce pare minutek,gdy szykujemy np.biszkopt(tzn ja szykuje go tak,ze wyjmujeme go z opakowania )

Biszkopt przełożony masą kajmakową polecam łasuchom co lubią b.słodkie...

ps.masa jest też świetna do bezików


__________________
Magda.Z
eleonore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 09:59   #7
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: ozdobić tort?

eleonore dziiekuje twoja tez wyrubuje ))
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 20:12   #8
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Tort dla kolegi ;)))

Z okazji urodzin upiekłam koledze taki oto torcik Przepis chyba nie potrzebny bo to zwykły biszkopt przełożony kremem waniliowym wymieszanym z brzoskwiniami z puszki. Na wierzchu krem czekoladowy, rodzynki i pisak do tortów. Ale liczy się kształt Pozdrawiam
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 20:22   #9
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Tort dla kolegi ;)))

sliczny, bardzo pomysłowe, jaka reakcja? napisz koniecznie pewnie walka o najlepsze kawałki
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 20:27   #10
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: Tort dla kolegi ;)))

Kolega był baaaaardzo zdziwiony, tym bardziej , że to była impreza-niespodzianka Naprawdę był nieźle zaskoczony
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 09:11   #11
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Torty

macie jakies fajne przepisy na torty? zeby masa nie byla jakas mdła strasznie, na urodzinki albo na jakies wieksze okazje dzieki papa
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 12:07   #12
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Torty

podbijam bo niedługo mam osiemnastkę i też szukam czegoś sprawdzonego, w miarę łatwegi i efektownego
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 13:51   #13
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Torty

Żeby krem do tortu nie był mdły to ja zawsze dodaję dużo spirytusu, działa cuda no ale nadaje się do twardych kremów, bita śmietana robi się lejąca.

Co do przepisów to dla leniwych mam taki:
Biszkopt
W zależności od tego jaki ma wyć wielki zdecydować ile jajek, ja zazwyczaj robię z 6 sztuk. Na każde jajko 1 łyżka cukru i 1 łyżka mąki.
Do białek dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę, dodać cukier i nadal ubijać. Następnie dodać żółtka i ubijać masę aż do rozpuszczenia się cukru. Następnie dodać mąkę i ostrożnie mieszać, w przypadku korzystania z miksera zmienić na 1 bieg. Gotową masę wlać do tortownicy i piec około godziny. Najlepiej upiec dzień wcześniej wtedy ma czas przeschnąć.
Krem
Śmietana kremówka (na biszkopt 6 jajeczny 300 ml., cukier, zagęstnik np. śmietan fix- jest bezsmakowy (nie polecam śnieżki i temu podobnych bo mi nie smakują). Puszka brzoskwiń (można dowolne owoce.
Do schłodzonej śmietany dodać cukier i zagęstnik i ubijać. Jeżeli śmietana jest rzadka dodać zagęstnika, a cukier dodawać do smaku.

Biszkopt przekroić na 3 części, w szklance wymieszać w proporcji 1 do 1 spirytus i sok z brzoskwiń lub dowolny sak owocowy. Namoczyć biszkopt. 2/3 brzoskwiń pokroić w kostkę a 1/3 w plasterki. Kostkę brzoskwiniową wymieszać z 2/3 bitej śmietany. Masę śmietanowo- brzoskwiniową podzielić na 2 części i posmarować ją między plastry tortu. Na wierzchu i po bokach wysmarować tort bitą śmietaną i poukładać plasterki na wierzchu tortu.

Tort się robi szybko dlatego często gości u mnie jako poobiedni deser.

Mam jeszcze przepis na tort bardziej skomplikowany idealny na urodziny (zwłaszcza dla dorosłych- zawiera dużo alkoholu)- truflowy, podam go wieczorem jak wrócę do domu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 16:05   #14
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Torty

a teraz tort truflowy, biszkopt jak w poprzednim torcie a krem:
SKŁADNIKI

250 g masła

150 g cukru pudru

100 g czekolady gorzkiej lub deserowej

2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej

150 g startej czekolady

spirytus do smaku

PRZYGOTOWANIE:

Masło z cukrem pudrem zmiksować na jednolitą masę (raczej nie stosować cukru kryształu bo nie będzie chciał się rozpuścić. Czekoladę rozpuścić i dodać do masy, następnie dodać kawę rozpuszczalną (najlepiej rozpuścić ją z łyżeczką wody- żeby nie było grudek). Dodawać spirytus wg przepisu 2 łyżki ale ja preferuję większe ilości (zazwyczaj było to 100 ml).

Biszkopt nasączyć spirytusem rozmieszanym pół na pół z dowolnym sokiem owocowym. Krem po 1/3 nałożyć pomiędzy trzy warstwy biszkoptu, resztą wysmarować wierzch i boki tortu. Obsypać całość startą czekoladą.

Jako ozdobę można zrobić takie kulki jak na obrazku, ale osobiście odradzam, raz zrobiłam i w jedzeniu to nie było zbyt szczęśliwe bo w jednym miejscu miało się dużo kremu do zjedzenia bez biszkoptu, a krem jest ciężki.

Tort można zrobić w wersji piętrowej, wtedy kremu należy zrobić dwa razy więcej a biszkopty upiec dwa różnej wielkości, lub jeżeli ktoś chce jeszcze większy to trzypiętrowy. Należy zrobić dwa takie same biszkopty. Z jednego obciąć około 3 cm brzegu. Brzeg wysmarować z jednej strony kremem i zwijać w kółko.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Resize of skanuj.jpg (78,2 KB, 914 załadowań)
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 17:35   #15
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Torty

asiulka ten twój pierwszy tort moja mama robi czasami ale mi sie ten truflowy podoba fajnie wygląda z tą czekoladą no i z alkoholem jest a na osiemnastkę to jak najbardziej odpowiedni dodatek
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 19:51   #16
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Torty

No tort truflowy był zawsze przebojem na wszelkich przyjęciach, na 25 rocznicę ślubu rodziców, zrobiłam w wersji 2 piętrowej i nic nie zostało a było 20 osób zaproszonych. Co do spirytusu to brat nalał kiedyś chyba ponad 200 ml, ale to już była przesada o to prawie jak drink a nie krem smakowało, ale najlepiej próbować w trakcie robienia bo zawsze dodawałam inną ilość alkoholu.
Tort najlepiej podawać zimny, alkohol nie jest taki ostry (no to tak jak z drinkiem z lodem).
Co do czekolady to do kremu bezwzględnie musi być to gorzka lub deserowa czekolada bo inaczej wyjdzie mdły, ale jeżeli chodzi o posypkę to można poeksperymentować z mleczną czekoladą- to już jak kto preferuje- no może kolorystycznie ciekawy był by efekt posypania białą- ja nigdy nie próbowałam bo dla mnie to nie czekolada, ale jak ktoś taką wersję zrobi to chętnie zdjęcia zobaczę.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 20:41   #17
ghola
Raczkowanie
 
Avatar ghola
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 323
Dot.: Torty

ja proponuję tort czekoladowy wprost z Meksyku przepis znalazłam w dodatku kulinarnym do GW, ale dostępny jest również i tu: http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

Torcik zrobiłam na urodziny brata i cała rodzina się rozkoszowała smakiem, choć jak go zaserwowałam to pytali którą szybę potłukłam nawet mama, która za tortami nie przepada brała dokładkę
ghola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 11:03   #18
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Torty

co za fajny wątek!!!!!!!!!!!!!!
W lutym moja córka ma urodziny i postanowiłąm sama upiec tort. Szczerze mówiąc to od bardzo dawna szukam dobrego przeisu na biszkopt, który zawsze się udaje...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 14:10   #19
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: Torty

może jeszcze ktoś zna ciekawe przepisy na tort?? pozdrawiam
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-09, 21:13   #20
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Torty

beliczku, mówisz - masz
5-6 jaj, 2 paczki budyniu śmietankowego (na 3/4 l mleka, bez cukru) 3 łyżki mąki pszennej, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia, szklanka cukru, mały kieliszek wódki lub octu.
budyń, mąkę i proszek wymieszać, żółtka odzielić od białek, białka ubiź na sztywno, dodając stopniowo cukier, kiedy piana z cukrem będzie dobrze ubita dodawać po 1 żółtku cały czas ubijając, następnie dodawać po 3 łyżki mieszanki mącznej najlepiej przesiewając i mieszając delikatnie łyżką, an koniec wlać wódkę lub ocet, ciasto wylać na niesmarowaną tortownicę i odstawić na 5 min, piec 30 min w 180-200 st.C
po upieczeniu wyjąć z piekarnika i odwrócić do góry dnem do wystygnięcia.
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 17:39   #21
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Torty

Witam Szanowne Łasuchy Tortowe
ja robię biszkopt z następującego przepisu:
*6 jaj
*1 szklanka cukru
*1 szklanka mąki pszennej
*0,5 szklanki mąki ziemniaczanej
*1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
Jak każda "rasowa" gospodyni wie, sekret udanego biszkoptu zależy od sposobu ubijania- jak już poprzedniczki wspomniały, najpierw ubijamy białka ze szczyptą soli, następnie dodajemy cukier, później żółtka- wszystko ubijamy mikserem. Osobno mieszamy razem mąki i proszek do pieczenia, dodajemy do ubitego ciacha i mieszamy delikatnie łychą. Pieczemy pół godzinki w 150 stopniach.
Masę proponuję następującą(jest mniej mdła niż bita śmietana)
*śmietanka kremówka 0,5 l - w wersji mniej kalorycznej bądź bardziej ekonomicznej 2 "Śnieżki"
*2 galaretki (smak jaki kto lubi) zrobione w 3 szklankach wody
Galaretki rozpuszczamy, lekko stężone dodajemy do ubitaj śmietany i przekładamy nimi tort; można na masę wyłożyć owoce np. pasujace smakiem do galaretki.
Smacznego
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:58   #22
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Torty

ta masa jest rewelecyjna, ale nadaje się bardziej na wierzch niż do przełożenia, a robię z nią taką oto "szarlotkę królewską" :

połowa biszkoptu (nie powinien być zbyt gruby, najlepiej "na 2 palce"

1 kg jabłek (twardych) 1 czerwoną galaretkę...jabłka pokroićw kostkę lekko przesmażyć
na patelni zasypując je galaretką tak, żeby puściły troszkę soku i galaretka się rozpuściła, ale zachowały kształt...jakby były za kwaśne można dosypać troszkę cukru

MASA:
1 masło, 1 żółtko, 3/4 szkl cukru, 8 łyżek wody i 8 łyżek mleka w proszku
tłuszcz utrzeć z cukrem i żółtkiem na pianę powoli dodawać mleko i wodę ciągle ucierając (najlepiej łyżka wody, łyżka mleka)
na biszkopt ułożyć jabłka, krem i posypać ciemnym kakao
ciacho jest rewelacyjne...i efektowne żółciutki biszkopt, czerwone jabłka, bieluteńki jak bita śmietana krem i brązowe kakao

drobna rada praktyczna: najlepiej zacząć robotę od zrobienia kremu...robi się dość rzadki w trakcie ucierania i lepiej, żeby trochę stężał w lodówce przed położeniam na jabłka


łomamo!!, ale sobie smaka narobiłam,
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:10   #23
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Torty

Ja zrobiłam tort według przepisu z atlasu kulinarnego wyborczej. Tylko zamist glazury na wierch dałam polewę czekoladową. A biszkopt skropiłam dodatkowo rumem.
Oto link do strony z przepisem: http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

Udał się za pierwszym razem Rodzina była zachwycona tym tortem, czekoladowy, pyszny. Jeszcze lepszy był następnego dnia po upieczeniu. No i dobrze, że nie wyszedł mdły. Polecam.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 12:01   #24
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Torty

a to tort który mam zamiar zrobić na moją osiemnastkę
http://sys21.de/viewtopic.php?t=6523&start=0
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 21:46   #25
nelly26
Raczkowanie
 
Avatar nelly26
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: sochaczew
Wiadomości: 68
GG do nelly26 Send a message via Skype™ to nelly26
Dot.: Torty

wczoraj robilam tort wegierski ze strony cin cinjest przepysznytylko ze zamiast wisni dalam orzechy i malinymiodzioa oto stronka
http://sys21.de/viewtopic.php?t=8969
__________________
Nelly
Nadzieja ma skrzydła..przysiada w duszy i nuci pieśń która nigdy nie ustaje
nelly26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 12:39   #26
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: Torty

up
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:17   #27
nurthena
Raczkowanie
 
Avatar nurthena
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 206
Dot.: Torty

Cytat:
Napisane przez asiulkaa
Żeby krem do tortu nie był mdły to ja zawsze dodaję dużo spirytusu, działa cuda no ale nadaje się do twardych kremów, bita śmietana robi się lejąca.

Co do przepisów to dla leniwych mam taki:
Biszkopt
W zależności od tego jaki ma wyć wielki zdecydować ile jajek, ja zazwyczaj robię z 6 sztuk. Na każde jajko 1 łyżka cukru i 1 łyżka mąki.
Do białek dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę, dodać cukier i nadal ubijać. Następnie dodać żółtka i ubijać masę aż do rozpuszczenia się cukru. Następnie dodać mąkę i ostrożnie mieszać, w przypadku korzystania z miksera zmienić na 1 bieg. Gotową masę wlać do tortownicy i piec około godziny. Najlepiej upiec dzień wcześniej wtedy ma czas przeschnąć.
Krem
Śmietana kremówka (na biszkopt 6 jajeczny 300 ml., cukier, zagęstnik np. śmietan fix- jest bezsmakowy (nie polecam śnieżki i temu podobnych bo mi nie smakują). Puszka brzoskwiń (można dowolne owoce.
Do schłodzonej śmietany dodać cukier i zagęstnik i ubijać. Jeżeli śmietana jest rzadka dodać zagęstnika, a cukier dodawać do smaku.

Biszkopt przekroić na 3 części, w szklance wymieszać w proporcji 1 do 1 spirytus i sok z brzoskwiń lub dowolny sak owocowy. Namoczyć biszkopt. 2/3 brzoskwiń pokroić w kostkę a 1/3 w plasterki. Kostkę brzoskwiniową wymieszać z 2/3 bitej śmietany. Masę śmietanowo- brzoskwiniową podzielić na 2 części i posmarować ją między plastry tortu. Na wierzchu i po bokach wysmarować tort bitą śmietaną i poukładać plasterki na wierzchu tortu.

Tort się robi szybko dlatego często gości u mnie jako poobiedni deser.

Mam jeszcze przepis na tort bardziej skomplikowany idealny na urodziny (zwłaszcza dla dorosłych- zawiera dużo alkoholu)- truflowy, podam go wieczorem jak wrócę do domu.

mmmm ja zawsze robie ten tort tylko do smeitany dodaje zwyklej zelatyny, a na poczatku scinam wierch tortu krusze i obsypuje nim boki wysmarowanie smietana wtedy tak fajnie nasiakaje i to akurat moja ulubiona czesc tortu polema wszystkim
__________________
**** Jeżeli chcesz o czymś zapomnieć, to znaczy, że nie możesz przestać o tym myśleć....****
nurthena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:40   #28
nurthena
Raczkowanie
 
Avatar nurthena
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 206
Dot.: Torty

Cytat:
Napisane przez Taverney
Ja zrobiłam tort według przepisu z atlasu kulinarnego wyborczej. Tylko zamist glazury na wierch dałam polewę czekoladową. A biszkopt skropiłam dodatkowo rumem.
Oto link do strony z przepisem: http://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

Udał się za pierwszym razem Rodzina była zachwycona tym tortem, czekoladowy, pyszny. Jeszcze lepszy był następnego dnia po upieczeniu. No i dobrze, że nie wyszedł mdły. Polecam.
'

ehh a mi zupelnie nie wyszedl nie wiem co sie stalo ale te spody bizkoptowe (chociaz naprawde smaczne) w ogle nie chcialy sie odlepiac, no i ciasto jak stalo ic zekalo na swoja kolej do upieczenia calkiem opadlo i ostatnie to juz w ogole sie piec nie chcialy ladnie :/
__________________
**** Jeżeli chcesz o czymś zapomnieć, to znaczy, że nie możesz przestać o tym myśleć....****
nurthena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 19:20   #29
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Torty

z tą żelatyną jako zagęstnik to dobry pomysł, ale chyba więcej pracy- to rozpuszczanie i bałabym się że mi się grudki porobią. Chętnie poproszę o jakieś praktyczne rady do rozpuszczania żelatyny w bitej śmietanie.
Na zagęstnik się zdecydowałam bo mam go za darmo. Tzn. ze składu śmietan-fix'u przeczytałam że jest to skrobia modyfikowana 1422 i glukoza (pewnie żeby produktu było więcej), no i miałam szczęście że mama w pracy się tym zajmowała więc mi przyniosła chyba z 2 kilo tego czegoś, to teraz mam zapas na kilka lat. Zanim nie dostałam tego od mamy myślałam też o tym żeby znaleźć jakąś hurtownię dla cukierników i tam kupić zagęstnik taniej, no ale udało się jeszcze taniej.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 17:10   #30
nurthena
Raczkowanie
 
Avatar nurthena
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 206
Dot.: Torty

hmm mi sie czasami robia lekkie grudki na zeltatynie zanim ja wleje ale zazwyczaj sie to ladnie rozmiesza w smietanie. W kazdym razie nigdy tego nie czuc
__________________
**** Jeżeli chcesz o czymś zapomnieć, to znaczy, że nie możesz przestać o tym myśleć....****
nurthena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-21 21:57:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.