Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-11, 11:56   #2581
Jan323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Filtr uv matujący !!!!!!!!!!!!!

Czesc, jestem juz 5 dni po kwasach strupki poschodziły został gdzie nie gdzie mały rumień i teraz pytanie mam jakiś okres stosować filtr uv jako, że jestem mężczyzną chciałbym aby jak najmniej było go widać na twarzy jako, że spędzam w szkole 9 godzin żeby po prostu nie mieć filmu może być troszeczke rozjaśniona twarz ale żeby nie wyglądało to sztucznie. Jaki filtr uv polecacie najlepiej 30, żeby można było dostać go w aptece cena nie gra roli
Jan323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 12:13   #2582
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtr uv matujący !!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Jan323 Pokaż wiadomość
Czesc, jestem juz 5 dni po kwasach strupki poschodziły został gdzie nie gdzie mały rumień i teraz pytanie mam jakiś okres stosować filtr uv jako, że jestem mężczyzną chciałbym aby jak najmniej było go widać na twarzy jako, że spędzam w szkole 9 godzin żeby po prostu nie mieć filmu może być troszeczke rozjaśniona twarz ale żeby nie wyglądało to sztucznie. Jaki filtr uv polecacie najlepiej 30, żeby można było dostać go w aptece cena nie gra roli
Jeśli chcesz coś, co nie jest zbytnio widoczne, to polecam Pharmacers hydrolipidowy SPF50. Dobre opinie mają też Vichy Capital Soleil matująca emulsja oraz LRP Anthelios Ultra Lekki Fluid.
Najbardziej suchy z nich jest Anthelios, z tym, że u mnie on zostawia niestety biały osad gdzieniegdzie, więc nie jest całkiem niewidoczny.
W przypadku filtrów nie nastawiaj się, że możesz położyć na twarz i wyglądać jakbyś nic nie miał. Większość jest tłusta ("matujący" oznacza tyle, że to jest ciut mniejszy smalec), albo bieli, albo jedno i drugie. Z reguły trzeba je matowić pudrem, same z siebie nie dają matu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 12:22   #2583
Jan323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Dot.: Filtr uv matujący !!!!!!!!!!!!!

no tak ale raczej nie przymatuje ich pudrem Chodzi mi o to, że delikatnie świecić się może oby to tylko nie wyglądało sztucznie, a jak bedzie taki ladny polysk zdrowej cery to mi nie przeszkadza
Jan323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 12:35   #2584
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtr uv matujący !!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Jan323 Pokaż wiadomość
no tak ale raczej nie przymatuje ich pudrem Chodzi mi o to, że delikatnie świecić się może oby to tylko nie wyglądało sztucznie, a jak bedzie taki ladny polysk zdrowej cery to mi nie przeszkadza
Zależy, co dla kogo jest połyskiem zdrowej skóry. Zdjęcia Pharmacerisa na mojej skórze zaraz po aplikacji wklejałam w tej recenzji. To jest najbardziej znośny efekt, bywają dni, że świecę się o wiele bardziej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 13:45   #2585
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtr uv matujący !!!!!!!!!!!!!

Też mam ten filtr pharmacerisa i jest świetny. Po nałożeniu czekam az sie wchłonie i pudruje pudrem bambusowym Paese a potem daje minerały też tej marki i musze przyznac , że to działa tzn nie mam dodatkowych piegów czy plam na skórze od słońca. Najwyższą moc ma athelios ale miałam tylko próbkę i nie bardzo mam co napisać. Nie bielił i był ok.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 11:13   #2586
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zdaniem autora tej strony filtry UV i retinole/retinoidy są bardzo szkodliwe, wręcz rakotwórcze. Coraz bardziej boje się, że cała ta maniacza ochrona przed UV i stosowanie wit A aby opoźnic starzenie jest zwykłym marketingiem. Co o tym sądzicie ??

http://kefir2010.wordpress.com/2014/...ecz-szkodliwe/
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 11:32   #2587
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Zdaniem autora tej strony filtry UV i retinole/retinoidy są bardzo szkodliwe, wręcz rakotwórcze. Coraz bardziej boje się, że cała ta maniacza ochrona przed UV i stosowanie wit A aby opoźnic starzenie jest zwykłym marketingiem. Co o tym sądzicie ??

http://kefir2010.wordpress.com/2014/...ecz-szkodliwe/
Poważnie traktujesz artykuł z bloga, którego autor zajmuje się problemami typu "Jak rozmawiać z kobietami, aby stać się ich fantazją?", "fakty o kobietach, które przerażają mężczyzn", "szokujące sposoby na oczyszczczenie umysłu"?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 19:26   #2588
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Poważnie traktujesz artykuł z bloga, którego autor zajmuje się problemami typu "Jak rozmawiać z kobietami, aby stać się ich fantazją?", "fakty o kobietach, które przerażają mężczyzn", "szokujące sposoby na oczyszczczenie umysłu"?
To jest blog, tematyka może być różna. Nie interesują mnie jego posty o relacjach damsko-męskich. Ważne jest dla mnie skąd ma takie informacje, że retinol/retinoidy są rakotwórcze. Przecież my wierzymy w wręcz odwrotną sytuacje, że wręcz zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwór w miejscu gdzie są używane Boję się, że za kilka/kilkanaście lat okaże się, że wyrządzałyśmy sobie ogromną krzywdę.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 20:33   #2589
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
To jest blog, tematyka może być różna. Nie interesują mnie jego posty o relacjach damsko-męskich. Ważne jest dla mnie skąd ma takie informacje, że retinol/retinoidy są rakotwórcze. Przecież my wierzymy w wręcz odwrotną sytuacje, że wręcz zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwór w miejscu gdzie są używane Boję się, że za kilka/kilkanaście lat okaże się, że wyrządzałyśmy sobie ogromną krzywdę.
Nie czytałam tego artykułu, nie mam ochoty. To zdjęcie lasencji z opuszczonymi majtkami mnie nie zachęca...

Już dekadę temu pojawiały się doniesienia o szkodliwości związanej z działaniem słońca. Chodziło głównie o palmitynian retinylu.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-10-14 o 15:51 Powód: zły link
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 20:55   #2590
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Może się przyda:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...wory,t957.html
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 13:44   #2591
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam. Czy mogłybyście mi polecic FILTR MINERALNY TONUJĄCY, BARWIĄCY bez aluminium ? I najlepiej bez PEGów

Trudna sprawa bo praktycznie wszystkie minerałki je mają.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 14:18   #2592
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
To jest blog, tematyka może być różna. Nie interesują mnie jego posty o relacjach damsko-męskich. Ważne jest dla mnie skąd ma takie informacje, że retinol/retinoidy są rakotwórcze. Przecież my wierzymy w wręcz odwrotną sytuacje, że wręcz zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwór w miejscu gdzie są używane Boję się, że za kilka/kilkanaście lat okaże się, że wyrządzałyśmy sobie ogromną krzywdę.
Tematyka może być różna, ale widać nastawienie na tanią sensację. Dla mnie to tak samo, jakby ten artykuł ukazał się w Fakcie albo Super Expresie (oczywiście z tytułem "Filtry grozy - zobacz co Cię zabija").

A co do związku filtrów z czerniakiem, to zdaje się, że jest to tłumaczone w taki sposób, że ludzie więcej się opalają, a mając nałożony filtr sądzą, że mogą przebywać na słońcu bez żadnych konsekwencji i też nie do końca stosują się do zasad reaplikowania. Chociaż przyznam, że nie wiem, czy zaobserwowano powiązanie między zwiększoną zapadalnością na nowotwory a filtrami u osób regularnie i świadomie się filtrujących. Tego wszystkiego dowiemy się pewnie za jakiś czas.

Ja nie uważam, że filtry są zdrowe. To mój pierwszy rok, kiedy (prawie) regularnie się filtruję i robię to ze względu na to, że: 1.mam wrażliwą na słońce skórę, 2.nie lubię opalenizny, 3.kwaszę się. Filtrować się nie lubię, chociaż mam w miarę komfortowy filtr, ale nałożenie go i utrzymanie w ciągu dnia w miarę przyzwoitym stanie jest jednak bardziej upierdliwe niż mój podstawowy zestaw czyli serum + puder + róż.

Jeszcze nie wiem, czy będę filtrować się zimą.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-10-14 o 15:54
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 12:59   #2593
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie

Chciałabym uzywac pod oczy Redermic R i C i w zwiazku z tym powinnam smarowac sie w dzien filtrem pod oczy, prawda ? Jakie filtry polecacie , ktore nie powoduja łzawienia? Ktory nie wysusza i nie wpłynie negatywnie na moje małe linie ktore juz sie pojawiły (od usmiechu). Boje sie uzywac pod oczy filtru ktorego uzywam na twarz - Vichy, Capital Soleil, matująca emulsja SPF 50 (moze powinna uzyc tej wersji do cery suchej ?)
Drugie pytanie...Zdarza mi sie dosc długo przesiadywac przed komputerem wieczorami. Mam przebarwienia na policzkach,pomimo stosownych filtrow od kilku lat ( sa ona moze wynikiem antykoncepcji lub stosowania retinoli/tretionina).Czy wieczorem tez przed monitorem powinnam posmarowac sie filtrem ( na przebarwienia aby ) ? Stosuje teraz co wieczorem Locacid. W dzien oczywiscie jak przez caly rok spr 50
Bede bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi i porade
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 19:15   #2594
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
Drugie pytanie...Zdarza mi sie dosc długo przesiadywac przed komputerem wieczorami. Mam przebarwienia na policzkach,pomimo stosownych filtrow od kilku lat ( sa ona moze wynikiem antykoncepcji lub stosowania retinoli/tretionina).Czy wieczorem tez przed monitorem powinnam posmarowac sie filtrem ( na przebarwienia aby ) ? Stosuje teraz co wieczorem Locacid. W dzien oczywiscie jak przez caly rok spr 50
Bede bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi i porade
Wieczorem daj sobie spokój, daj odpocząć skórze od filtra. Co za dużo, to niezdrowo.
A moje piegi i tak wychodzą wiosną na wierzch, pomimo stosowania filtrów, choć jest ich mniej i są bledsze niż wtedy gdy filtrów nie stosowałam. Może po porządnym obdarciu skóry pozbyłabyś się przebarwień?
Co do pierwszego pytania, to nie wysuszała mnie Ziaja matująca, ale szczypanie niestety było.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 19:45   #2595
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
Witajcie

Chciałabym uzywac pod oczy Redermic R i C i w zwiazku z tym powinnam smarowac sie w dzien filtrem pod oczy, prawda ? Jakie filtry polecacie , ktore nie powoduja łzawienia? Ktory nie wysusza i nie wpłynie negatywnie na moje małe linie ktore juz sie pojawiły (od usmiechu). Boje sie uzywac pod oczy filtru ktorego uzywam na twarz - Vichy, Capital Soleil, matująca emulsja SPF 50 (moze powinna uzyc tej wersji do cery suchej ?)
Drugie pytanie...Zdarza mi sie dosc długo przesiadywac przed komputerem wieczorami. Mam przebarwienia na policzkach,pomimo stosownych filtrow od kilku lat ( sa ona moze wynikiem antykoncepcji lub stosowania retinoli/tretionina).Czy wieczorem tez przed monitorem powinnam posmarowac sie filtrem ( na przebarwienia aby ) ? Stosuje teraz co wieczorem Locacid. W dzien oczywiscie jak przez caly rok spr 50
Bede bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi i porade
ja sobie piegi pousuwałam serum bielendy korygujacym ale tez chce stosowac Redermic c lub r pod oczy a moze i na twarz. też siedze przed kompem przy swietle i rzeczywiscie tak mysle czy filtr cz bez filtra. Polecam filtr hydrolipidow Pharmaceris 50+-jest taki nawilzajacy i nie bieli nic a nic. Jest dla skóry delikatnej , wrazliwej i problemowej dorosłych i dzieci i niemowlat powyżej 6msc zycia. Ostatnio go stosuje i pod oczy tez smaruje i polecam.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 11:15   #2596
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ponawiam swoją prośbę o wskazanie mi filtra mineralnego tonującego bez aluminium w składzie. Z góry dziękuję.

A tutaj wrzucam linki na temat szkodliwości dwutlenku tytanu, który wydawał mi się bardzo bezpieczny ... http://hoga.pl/wiedza/Filtr-grozniejszy-od-slonca/

http://www.roik.pl/skladnik-uzywany-...zi/#more-61722

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2014-10-19 o 20:50
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 21:35   #2597
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Z tego, co pamiętam wszystkie tezy o tym, że filtry powodują powstawanie wolnych rodników zostały dawno obalone, ponieważ wszyscy producenci w preperatach stosują również składniki, które te wolne rodniki wychwytują.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 10:24   #2598
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Ponawiam swoją prośbę o wskazanie mi filtra mineralnego tonującego bez aluminium w składzie. Z góry dziękuję.

A tutaj wrzucam linki na temat szkodliwości dwutlenku tytanu, który wydawał mi się bardzo bezpieczny ... http://hoga.pl/wiedza/Filtr-grozniejszy-od-slonca/

http://www.roik.pl/skladnik-uzywany-...zi/#more-61722
myśle że google najlepiej Tobie będzie pomocny
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:18   #2599
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, od paru dni robię research w poszukiwaniu filtra, który miałby wysokie PPD, nie miał aluminium i filtrów przenikających, no i najlepiej żeby nie miał alkoholu. Ciężko!
Znalazłam ten:
http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...stics/464.html
Ale jest OCTOCRYLENE, wierzycie w szkodliwość tego składnika?
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 09:33   #2600
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od paru dni robię research w poszukiwaniu filtra, który miałby wysokie PPD, nie miał aluminium i filtrów przenikających, no i najlepiej żeby nie miał alkoholu. Ciężko!
Znalazłam ten:
http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...stics/464.html
Ale jest OCTOCRYLENE, wierzycie w szkodliwość tego składnika?
myśle że szukasz czegos czego nie ma, kazdy filtr bedzie miał składnik,który Tobie nie będzie się podobał . filtr Athelios la rocheposaj powinien pasowac . alkohol nkomu nie zaszkodzi bo jest w sladowych ilościach. O filtrach ma na blogu http://kosmostolog.blogspot.com/- yo kopalnia wiedzy. Zyczę powodzenia w szukaniu wymarzonego ideału filtra.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 11:52   #2601
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dumam, co z filtrowaniem zimą. Najchętniej bym odstawiła, ale zaprzyjaźniam się z salicylem, więc wypadałoby.... Tylko czy to ma sens? Czas już naciągnąć czapę, okręcić się szalikiem - przecież filtr nie wytrzyma konfrontacji z zimowymi ubraniami. Dzisiaj na przykład nasmarowałam się, a przed wyjściem zakładałam gruby sweter wciągany przez głowę. Myślę, że po tym niewiele z filtra zostało mi na twarzy. A przed gruntowaniem facjaty tego swetra nie nałożę, bo bym się w nim ugotowała.
Poza tym to ponure, słabe światło wydobywa z twarzy, co najgorsze, niestety też podbija bielenie, chociaż emulsja Lirene bieli naprawdę minimalnie, ale jednak bieli. Nie jest to porcelanowa, ładna biel, tylko chora, po prostu niezdrowa. Jak jeszcze ciepłe letnie słońce ładnie to maskowało, tak teraz wyglądam po prostu źle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 11:56   #2602
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jeśli za oknem jest szaro, buro i ponuro, a ja mam zamiar spędzić na zewnątrz tylko drogę do pracy i z powrotem, to odpuszczam sobie filtr, wtedy mam tylko SPF 20 z kremu na dzień. W słoneczne dni i te, które spędzam na zewnątrz, raczej jednak nakładam SPF 50.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 12:26   #2603
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dumam, co z filtrowaniem zimą. Najchętniej bym odstawiła, ale zaprzyjaźniam się z salicylem, więc wypadałoby.... Tylko czy to ma sens? Czas już naciągnąć czapę, okręcić się szalikiem - przecież filtr nie wytrzyma konfrontacji z zimowymi ubraniami. Dzisiaj na przykład nasmarowałam się, a przed wyjściem zakładałam gruby sweter wciągany przez głowę. Myślę, że po tym niewiele z filtra zostało mi na twarzy. A przed gruntowaniem facjaty tego swetra nie nałożę, bo bym się w nim ugotowała.
Poza tym to ponure, słabe światło wydobywa z twarzy, co najgorsze, niestety też podbija bielenie, chociaż emulsja Lirene bieli naprawdę minimalnie, ale jednak bieli. Nie jest to porcelanowa, ładna biel, tylko chora, po prostu niezdrowa. Jak jeszcze ciepłe letnie słońce ładnie to maskowało, tak teraz wyglądam po prostu źle.
ja się filtruje jak jest słonecznie 50
trzeba odczekać aż się wchłonie, uważać przy ubieraniu
ścierają się mineralne ale te chemiczne już nie tak bardzo
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 13:00   #2604
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja się filtruje jak jest słonecznie 50
trzeba odczekać aż się wchłonie, uważać przy ubieraniu
ścierają się mineralne ale te chemiczne już nie tak bardzo
ja sie pofiltrowałam pharmaceris 50+, wsiadłam do samochodu i po godzinie wróciłam. Jazda w słoncu spowodowała wysyp piegów. Teraz nie wiem czy filtry nie działaja na piegi..słonce sobie w aucie przysłoniłam ale co z tego jak one wylazły i tak? to trzeba kupic atheliosa z PPD 42..kurcze nie wiem
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 13:23   #2605
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
ja sie pofiltrowałam pharmaceris 50+, wsiadłam do samochodu i po godzinie wróciłam. Jazda w słoncu spowodowała wysyp piegów. Teraz nie wiem czy filtry nie działaja na piegi..słonce sobie w aucie przysłoniłam ale co z tego jak one wylazły i tak? to trzeba kupic atheliosa z PPD 42..kurcze nie wiem
ja jednak ufam tylko filtrom LRP , Avene, Vichy, Uriage
tym lepszym aptecznym
LRP ma chyba najlepsze filtry składowo pod względem wlasnie PPD, i ten bym kupiła
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 13:33   #2606
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja od kilku dni testuje polecany tu przez jedną wizażankę azjatycki filtr i nie wiem co o tym myśleć... bo jego stosowanie jest zbyt piękne żeby było możliwe. Zastanawiam się jak to jest ze skutecznością filtrów UV z Azji, przechodzą takie same badania jak te dostępne w Europie? wiecie coś na ten temat?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 13:39   #2607
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja jednak ufam tylko filtrom LRP , Avene, Vichy, Uriage
tym lepszym aptecznym
LRP ma chyba najlepsze filtry składowo pod względem wlasnie PPD, i ten bym kupiła
dzięki
własnie sie skłaniam ku atheliosowi bo nic wyższego z PPD nie znajdę
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 14:02   #2608
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
dzięki
własnie sie skłaniam ku atheliosowi bo nic wyższego z PPD nie znajdę
ja bym go brała
http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4164.aspx

bo co to za filtr jak piegi wyszły?? dupa nie filtr
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 14:26   #2609
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja bym go brała
http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4164.aspx

bo co to za filtr jak piegi wyszły?? dupa nie filtr
dobrze napisałas, tez sie zdziwiłam bo filtr swietnie pracuje z minerałami, dobrze wyglada, ładnie sie nakłada, ma swietne recenzje tylko te piegi to mnie załamały..znaczy sie nie działa wystarczajaco dobrze....
kupimy atheliosa-postanowione
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:07   #2610
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
ja sie pofiltrowałam pharmaceris 50+, wsiadłam do samochodu i po godzinie wróciłam. Jazda w słoncu spowodowała wysyp piegów. Teraz nie wiem czy filtry nie działaja na piegi..słonce sobie w aucie przysłoniłam ale co z tego jak one wylazły i tak? to trzeba kupic atheliosa z PPD 42..kurcze nie wiem
Na pewno Pharmaceris o niewiadomym PPD nie dorównuje w tej kwestii Antheliosowi.
Ja wolę ten pierwszy ze względów użytkowych, używając Antheliosa musiałabym latać co rusz do lusterka i zbierać go ze zmarszczek mimicznych, w których mi się osadzał. Coś za coś


Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja jednak ufam tylko filtrom LRP , Avene, Vichy, Uriage
tym lepszym aptecznym
LRP ma chyba najlepsze filtry składowo pod względem wlasnie PPD, i ten bym kupiła
Jakie PPD ma Uriage? Jakieś 4 lata miałam do czynienia z ich produktami, ale patrząc na skład np ich Hyseaca do mieszanej i tłustej to bieda raczej, filtry tylko 3 w tym parsol.


Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Ja od kilku dni testuje polecany tu przez jedną wizażankę azjatycki filtr i nie wiem co o tym myśleć... bo jego stosowanie jest zbyt piękne żeby było możliwe. Zastanawiam się jak to jest ze skutecznością filtrów UV z Azji, przechodzą takie same badania jak te dostępne w Europie? wiecie coś na ten temat?
To pytanie pojawiało się wiele razy i chyba nikt nie udzielił na nie jednoznacznej odpowiedzi

Dziewczyny, jak to jest z dostępnością filtrów zimą? To moja pierwsza zima, kiedy rozważam filtrowanie, a na pewno mi nie wystarczy to, co mam. Jedna z pań w Hebe mówiła mi latem, jak szukałam tam filtra, że u nich filtry apteczne będą dostępne cały rok, ale nie wiem, czy tak rzeczywiście jest. Gdyby tak było, to chyba pozostałoby mi tylko Vichy Capital Soleil do wypróbowania, bo Antheliosy odpadają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.