Moda a światopogląd. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-22, 23:30   #1
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka

Moda a światopogląd.


Tak sobie siedzę na tym Wizażu i naszła mnie taka myśl.
Jak sadzicie czy przez modę można wyrazić swój światopogląd?
Jeśli taki wątek juz był, przepraszam i proszę abyście mnie do niego odesłały. Jestem bardzo ciekawa jakie macie zdanie na ten temat.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 06:18   #2
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Moda a światopogląd.

no,ja myślę że jak chcemy coś sobą przekazać,wyrazić jakiś pogląd,zaakcentować odmienność to przede wszystkim przez ubiór

ps.widzę że tokio-hotelomania dotyka nie tylko 10,11-letnie dziewczynki :P
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 08:42   #3
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Moda a światopogląd.

Myślę tak samo jak sylwiaa
Wszyscy przez swój ubiór coś przekazujemy i nie chodzi mi tylko o przynalezność do subkultur.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:47   #4
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: Moda a światopogląd.

oczywiście, że można ja na ulicy w ten sposób rozpoznaję "swoich" ludzi
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:01   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez sylwiaa_
no,ja myślę że jak chcemy coś sobą przekazać,wyrazić jakiś pogląd,zaakcentować odmienność to przede wszystkim przez ubiór

ps.widzę że tokio-hotelomania dotyka nie tylko 10,11-letnie dziewczynki :P
Przynależność do jakiś subkultur to przecież wyznawanie jakiś poglądów, ideałów,a subkultury najłatwiej rozróznić właśnie za pomocą ubiorów Poza tym coraz popularniejsze w Polsce koszulki z różnymi napisami, które zwracają uwagę i mówię wiele o osobie,która je zakłada, np. I don't need a logo,czyli widze taki napis i wiem,że ta osoba nie ma pędu do ciuchów od super projektantów, że nie liczy się dla niej metka, nie lubi się afiszować i wszystkim pokazywać,że ma coś od np. LV.

Co do Tokio
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:10   #6
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Moda a światopogląd.

no jak najbardziej patrz subkultury i nie tylko
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:33   #7
boneca
Raczkowanie
 
Avatar boneca
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 128
GG do boneca
Dot.: Moda a światopogląd.

Ale z drugiej strony ktoś nam może zrobić psikusa i po ubiorze ocenimy jego światopogląd zupełnie inaczej niż ten, który ma w rzeczywistości
__________________
Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca.

boneca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 12:48   #8
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez Bezelka
Tak sobie siedzę na tym Wizażu i naszła mnie taka myśl.
Jak sadzicie czy przez modę można wyrazić swój światopogląd?
Jeśli taki wątek juz był, przepraszam i proszę abyście mnie do niego odesłały. Jestem bardzo ciekawa jakie macie zdanie na ten temat.
Myślę, że chyba każdy będzie udzielał odpowiedzi jak najbardziej twierdzącej. Już od zarania dziejów ludzie poprzez ubrania wyrażali swój status, stosunek do pewnych spraw lub przynależność do jakiejś grupy. Uważam jednak, że nie tyle moda kształtuje światopogląd co jeden określony styl w tej modzie. Tak naprzykład dandysi ubierali się niekonwencjonalnie, ale poprzez swój ubiór - odmieńca - można było łatwo ich scharakteryzować i rozpoznać. Innym przykładem może być subkultura ... dajmy na to dzieci kwiatów czyli hipisów . Wszyscy wiemy jak ich rozpoznać i co ich charakteryzuje.
Gdybym miała uprościć definicję światopoglądu brzmiałaby ona tak : światopogląd to system jakiś wartości (odpowiednia hierarchia w myśl której działamy) , którymi się kierujemy w życiu.
Pojawił się wyżej post, że dziewczyny często mają coś napisane na koszulkach. Rzeczywiście jest to najprostsza forma manifestu, pokazania czegoś. Pytanie tylko ile z tych dziewczyn rozumie co ma napisane na t-shirtach, spodniach czy bóg wie czym .... ?. Poza tym są też pewne kategorie ludzi, którzy jednego dnia ubierają się powiedzmy jak hipis a drugiego dnia bardzo klasycznie. Czy oni nie odnaleźli jeszcze swojej egzystencji ? W moim przekonaniu nie należy tego tak rozpatrywać... są to osoby, które szukają swojego stylu a nie światopoglądu. Oczywiście istnieje coś takiego jak narzucenie uniformu do pracy czy do szkoły . Nie można wtedy pokazać swojego prawdziwego, często zadziornego oblicza, ale przecież zawsze można przemycić troszkę swojej osobowości do stonowanego "garniaka" a nie " po godzinach" kreować zupełnie inną osobę.
Generalnie aby coś wyrażać poprzez swój ubiór trzeba to coś nosić ciągle (w innym wypadku nie ma to dla mnie sensu).... przykładem mogą być "metale", którzy noszą prawie zawsze pieszczochy (lub glany, czarne ubrania, kostki, co tylko chcecie) ... to jest ta konkretna przynależność do światopoglądu, do subkultury.
No bo przecież nie możemy powiedzieć nic o osobie, która jednego dnia ubrała krzykliwe czerwone spodnie, a drugiego dnia czarne dżinsy. Bo to poprostu jej styl ubierania a nie forma wyrażania dezaprobaty czy poglądów. Właściwie ciężko jest wyrazić pogląd przez ubranie (chyba, że mowa o napisach : "Vote or Die" ), ale jak najbardziej przez ubranie można wyrazić swój styl, smak, szacunek do mody.
Zatem jak widać moda to zabawa, każdy postrzega ją inaczej ..... nie kształtuje ona i nie rozwija nas duchowo !. Ale konkretny styl w "niej" jak najbardziej może zakwalifikować nas do określonej grupy społecznej, która poprzez ubiór (często charakterystyczny) wyraża swoje "ja".
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:18   #9
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Moda a światopogląd.

Ja bym odpowiedziała krótko - tak można, przykład - krawaty Samoobrony.

Ale sposób ubierania się, styl, moda nie przesądzają o światopoglądzie. Zakłądając krawat w biało - czerwone paski (bo akurat mam taką ochotę) niekoniecznie prezentuję w/w partię.

Cytat:
Napisane przez besciara
Generalnie aby coś wyrażać poprzez swój ubiór trzeba to coś nosić ciągle
A z tym się nie zgodzę, bo czasem zakładamy określony strój na daną okazję i np. czarnym strojem wyrażamy żałobę na pogrzebie, garniturem na rozmowie kwalifikacyjnej szacunek do pracodawcy itd. pomimo, że w innych sytuacjach ubieramy się inaczej.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:26   #10
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Moda a światopogląd.

Sytuacje wyjątkowe to rzeczywiście podporządkowanie się pewnym normom ... ale ja miałam na myśli ubieranie się na codzień. Zostałam opatrznie zrozumiana .
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:28   #11
masiek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 158
Dot.: Moda a światopogląd.

No to i ja dożucę swoje zdanie
Jeśli ktoś nie naśladuje kogoś, nie stara się na siłe być kimś kim nie jest to swojim ubiorem może zaznaczyć swój światopogląd. Można oczywiście też zamaskować się, choć w tym przypadku to może być trudniejsze.

No i dzięki ubiorowi z kim się lepiej nie zadawać, np samoobrona, wszechpolska
masiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 14:38   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez yedanna
Ja bym odpowiedziała krótko - tak można, przykład - krawaty Samoobrony.

Ale sposób ubierania się, styl, moda nie przesądzają o światopoglądzie. Zakłądając krawat w biało - czerwone paski (bo akurat mam taką ochotę) niekoniecznie prezentuję w/w partię.

Paski Samoobrony są bardzo charakterystyczne i jeżeli nawet ktoś założy podobny krawat,a nie sympatyzuje z tą partią to i tak nie będzie to ten sam krawat.

Ja z Tobą nie mogę się zgodzić w twoim NIE ponieważ przypadków ubierania się w określone ciuchy,a jednocześnie nie identyfikowanie się z jakimiś poglądami nie jest wcale tak wiele, są to marginalne przykłady. Są-masz rację,ale one o niczym nie świadczą.

To jak się ubieramy jest naszym świadomym wyborem i w jakiś sposób kreujemy siebie oraz to jak chcemy być odbierani przez innych, np. zakładam opaskę żółto-zielono- czerwoną i wszystkim się to kojarzy z Jamajką, z rasta, z regge. Zakładam taką opaskę i coś ona ma symbolizować, ma być znakiem dla innych.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:45   #13
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez besciara
Pojawił się wyżej post, że dziewczyny często mają coś napisane na koszulkach. Rzeczywiście jest to najprostsza forma manifestu, pokazania czegoś. Pytanie tylko ile z tych dziewczyn rozumie co ma napisane na t-shirtach, spodniach czy bóg wie czym .... ?.
Beściaro nie pisałam o dziewczynach tylko ogólnie o ludziach. Jeżeli ktoś zakłada koszulkę z napisem,że jest np. przeciw wojnie w Iraku to chyba to coś znaczy prawda? Ja uwielbiam zakładać koszulkę z Wizażu z tekstem "Jestem Wizażanką.A ty?" To,że noszę taką bluzkę również o czymś świadczy. Jest to moje pokazywanie przynależności do grupy Wizażanek. Nie muszę nosić tego na codzień,by manifestować moją przynależność do tego forum. Tak samo Andrzej Lepper i jego trzódka również nie zawsze noszą swoje biało-czerwone dodatki. Czy jak Andrzej Lepper założy niebieski krawat to oznacza to,że nie jest już w Samoobronie?


EDIT-wklejam kilka zdjęć A.Leppera
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:45   #14
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja z Tobą nie mogę się zgodzić w twoim NIE ponieważ przypadków ubierania się w określone ciuchy,a jednocześnie nie identyfikowanie się z jakimiś poglądami nie jest wcale tak wiele, są to marginalne przykłady. Są-masz rację,ale one o niczym nie świadczą.

To jak się ubieramy jest naszym świadomym wyborem i w jakiś sposób kreujemy siebie oraz to jak chcemy być odbierani przez innych, np. zakładam opaskę żółto-zielono- czerwoną i wszystkim się to kojarzy z Jamajką, z rasta, z regge. Zakładam taką opaskę i coś ona ma symbolizować, ma być znakiem dla innych.
Miałam na myśli, że jak np. zakładam adidasy i dres (zestaw kojarzony z pewnym światopoglądem) bo jadę na siłownię lub na basen, to nie ma to raczej nic wspólnego z moim światopoglądem Chcę się po prostu czuć wygodnie.
To trochę tak, jak z językiem ciała i pozycją zamkniętą. Oczywiście może ona świadczyć o niechęci itd. ale jeśli ktoś siedzi tak na przystanku, gdy jest mróz, to po prostu świadczy o tym że jest mu zimno
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 14:53   #15
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez yedanna
Miałam na myśli, że jak np. zakładam adidasy i dres (zestaw kojarzony z pewnym światopoglądem) bo jadę na siłownię lub na basen, to nie ma to raczej nic wspólnego z moim światopoglądem Chcę się po prostu czuć wygodnie.
Dres musi być charkterystyczny,by się kojarzył tak jak się kojarzy Poza tym nie tylko ten dres jest wyznacznikiem tego,że się należy do tej właśnie grupy
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:04   #16
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez natii4
Poza tym nie tylko ten dres jest wyznacznikiem tego,że się należy do tej właśnie grupy
Właśnie o to mi chodziło, gdy napisałam:
Cytat:
Ale sposób ubierania się, styl, moda nie przesądzają o światopoglądzie.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:13   #17
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez yedanna
Właśnie o to mi chodziło, gdy napisałam:
I tak się do końca nie mogę z Tobą zgodzić. Muszą nastąpić określone czynniki ,by człowiek skojrzył-zestawił ubiór z daną subkulturą, jednak bardzo często mimo że określone czynniki nie występują to jednak w naszej głowie siedzi stereotypowy obraz,że jednak on do tej subkultury należy, np. widzimy szalik i myślimy kibol Pierwsze wrażenie jest ważne,a to pierwsze wrażenie jest przecież wzrokowe.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:37   #18
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez natii4
I tak się do końca nie mogę z Tobą zgodzić. Muszą nastąpić określone czynniki ,by człowiek skojrzył-zestawił ubiór z daną subkulturą, jednak bardzo często mimo że określone czynniki nie występują to jednak w naszej głowie siedzi stereotypowy obraz,że jednak on do tej subkultury należy, np. widzimy szalik i myślimy kibol Pierwsze wrażenie jest ważne,a to pierwsze wrażenie jest przecież wzrokowe.
Owszem, z tym się zgadzam - pierwsze wrażenie może łączyć obserwowanego z określoną subkulturą (łączyć nie przesądzać o przynależności do niej!). Idąc dalej tym tropem nie mogę się zgodzić, że strój decyduje o zakwalifikowaniu do określonej grupy. Wymagałoby to znajomości licznie występujących subkultur, a nawet gdyby ktoś dysponował taką wiedzą, to czasem konkretne ubranie może odpowiadać kilku grupom. No właśnie wspomniany już dres - może świadczyć o:
1. Byciu sportowcem.
2. Byciu dresiarzem.
3. Byciu osobą ceniącą wygodę.
itd.
Nawet, jeśli jest to dres + łysa głowa + niemiły wyraz twarzy, to i tak nie są to dla mnie okoliczności "przesądzające".

Stereotypy to również kwestia indywidualna, np. dla mnie kolor różowy nie kojarzy się od razu z głupią panienką, a dla niektórych tak.

Krótko mówiąc strój może wyrażać światopogląd osoby A - na pewno w oczach osobyA która ubiera się w określony sposób, natomiast w oczach osoby B niekoniecznie i z tego punktu widzenia styl nie przesądza o światopoglądzie.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 16:05   #19
Soledad
Raczkowanie
 
Avatar Soledad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 342
Dot.: Moda a światopogląd.

wlasnie stereotypy...

ja nie wiem co moj styl moze mowic o swiatopogladzie? moze to ze lubie laczyc wszystkie gatunki we wszelkich sferach sztuki ;D na ciuchach tez
Soledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 16:55   #20
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez yedanna
Nawet, jeśli jest to dres + łysa głowa + niemiły wyraz twarzy, to i tak nie są to dla mnie okoliczności "przesądzające".

Stereotypy to również kwestia indywidualna, np. dla mnie kolor różowy nie kojarzy się od razu z głupią panienką, a dla niektórych tak.


Może nie są przesądzające,bo zapomniałaś o łańcuchach (żart oczywiście )

Cytat:
Krótko mówiąc strój może wyrażać światopogląd osoby A - na pewno w oczach osobyA która ubiera się w określony sposób, natomiast w oczach osoby B niekoniecznie i z tego punktu widzenia styl nie przesądza o światopoglądzie.
Zgubiłam się ....
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 17:10   #21
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez natii4
Może nie są przesądzające,bo zapomniałaś o łańcuchach (żart oczywiście )
Hihihihihi .

Cytat:
Zgubiłam się ....
Wiedziałam, że moje osoby A i B kogoś zdezorientują Znaczy - Ania zakładająca rano krawat identyczny jak Samoobrony ma zamiar swoim strojem prezentować zamiłowanie do wodza Leppera ale Beata, która spotka ją na korytarzu niekoniecznie odbierze Anię jako wielbicielkę Samoobrony. Pomyśli np. że krawat pasuje Ani do biało-czerwonych trampek
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 18:29   #22
Myszette
Raczkowanie
 
Avatar Myszette
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 183
Dot.: Moda a światopogląd.

Światopogląd- to niezbyt łądne słowo. Kojaży się z tzw byłym usrtojem. Ogólnie nasz pogląd na świat wplływa na wszystko, także na to jak chcemy wyglądać.
__________________
Żyjemy tak jak śnimy – samotnie
"Jądro ciemności" Joseph Conrad
Myszette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 19:53   #23
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Moda a światopogląd.

Można wyrazić swój światopogląd-patrz subkultury.Sama kiedyś byłam w jednej z nich i to właśnie ubiorem sygnalizowałam osobom obcym kim jestem.
Teraz mi to już troche przeszło.A ubiorem jedynie moge sygnalizowac swoje samopoczucie.
Ale zgadzam się z bonecą, że ubiór nie zawsze mówi wszystko.Czasem można błednie odebrać czyjś strój
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:02   #24
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Moda a światopogląd.

Cytat:
Napisane przez yedanna
Wiedziałam, że moje osoby A i B kogoś zdezorientują Znaczy - Ania zakładająca rano krawat identyczny jak Samoobrony ma zamiar swoim strojem prezentować zamiłowanie do wodza Leppera ale Beata, która spotka ją na korytarzu niekoniecznie odbierze Anię jako wielbicielkę Samoobrony. Pomyśli np. że krawat pasuje Ani do biało-czerwonych trampek

No tak Ale taka Ania nie jest przypadkiem częstym raczej marginalnym
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 00:15   #25
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Wink Dot.: Moda a światopogląd.

Załozyłam watek, a sie nie udzielam. Mam mało czasu, wiec raczej tylko czytam.Widzę że mamy bardzo podobne zdanie. Właściwie oczekiwałam takich odpowiedzi , ale z drugiej strony nie byłam pewna co siedzi w waszych zwariowanych główkach.
Ps. Co do Tokio Hotel to ja używam tego konta z mama, ona się nie udziela wiec doszłam do wniosku ze będzie po mojemu .
Doppiero teraz sprawdziłam jaki mam wiek w profilu. To oczywiscie nie jest wiek mojej mamy, ani mój, tylko nasz wspólny

Edytowane przez Bezelka
Czas edycji: 2006-05-28 o 17:08
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.