benzacne (benzapur) - jak stosować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-18, 10:51   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534

benzacne (benzapur) - jak stosować?


Zachęcona opiniami wizażanek dotyczących tej maści kupiłam ją, ale sposób użycia opisany na opakwoaniu jest inny niż podawany wcześniej na forum. Dziewczyny pisały że nalezy tego używać na noc, a na moim pisze żeby nałożyć tylko na 30 min. Może ma to związek z tym, że kupiłam maść o nazwie benzapur, a nie benzacne, tak jak było opisane na forum. Farmaceutka twierdziła że teraz sprzedają to pod tą właśnie nazwą. Na dodatek tego specyfiku trzeba używać przez min. tydzień... Jeśli mam zekać tydzień aż zniknie mi syfek to chyba podziękuję... W związku z tym wszystkim mam pytanie do osób które używały tej maści: czy należy ją nakładać na noc, czy raczej zgodznie ze wskazaniam producenta (Herbapol)? Po dwukrotnym użyciu zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu nie zauważyłam żadnej poprawy...
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:16   #2
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

[img]icons/icon40.gif[/img]Nie wiem czy kupiłaś tą maść o której jest mowa w większości wątków. Ja gdzieś miesiąc temu kupiłam sobie Bensacne 10%(Benzoili peroxydum) firma Byk Mazovia, Benzapur to jest chyba(na opakowaniu nigdzie takiej nazwy nie ma) inna maść.Zastosowanie Benzacne: Wciera się w chorobowe miejsca najpierw 5% maść 1 raz dziennie, potem zwiększa się dawkę na 2 razy dziennie, potem w razie konieczności kontynuuje się kuracje maścią 10% - to jest zastosowanie przy leczeniu trądziku. Wiele wizażanek stosuje zaś Benzacne 10% miejscowo, ja nakładam większą warstwę na pryszcza i zostawiam na noc, zazwyczaj znika.
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:17   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

Benzapur to nowa nazwa benzacne. Sposób użycia zależy od Twojej skóry. radzę stosować na noc, bo słabo sie wchłania i nie da rady, np. zrobić na benzacne makijazu. Jakie stężenie ma penzapur, który kupiłaśc (5 czy 10%). 5% można stosować troszkę częściej, szczególnie na obszary z zaskórnikami. 10% to raczej punktowo.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:31   #4
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

kupiłam 10% (benzoilum peroxydatum) ale nie firmy Byk Mazovia tylko właśnie Herbapolu. Czyli jak nałożę na noc, to nie powinno się nic stać? Co do wchłaniania, to po posmarowaniu robi się taka biała proszkowa skorupka, jakbym się posmarowała pastą do zębów, więc o wchłanianiu raczej nie może być mowy. Nie mam trądziku w jakiejś wybujałej formie. Czsem tylko wyskakuje mi taka boląca niespodzianka i chciałam stosować miejscowo na te krosty. Czy można to nakładać na takie zaskórniki które nie są zaczerwienione, a tylko tworzą grudki pod skórą? Boję się trochę że mi się zacznie gwałtownie łuszcyc skóra po zastosowaniu niezgodnie z instrukcją... [img]icons/icon32.gif[/img]
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:44   #5
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

To chyba jednak ta sama maść, jestem nienabieżąco i nie wiedziałam że zmieniła nazwę, ale Justy pewnie ma rację. Jak już napisałam maść nakładam grubszą warstwą na syfka, nie wchłania sie tylko zasycha i idę z tym spać. Rano syfek znika lub nie, ale częściej to pierwsze. Jak spróbowałam nałożyć kiedyś na większą powierzchnię to mnie troszkę podrażniło ale stosowane miejscowo jest ok.

Pozdrówka
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 15:06   #6
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

Ja też nakładam punktowo na noc i jestem zadowolona z działania. Co do nazwy to po co oni by mieli zmieniać, przecież ta nazwa jest dość popularna? Z tego co Maja mówi to kupiła jakąś inną maść Herbapolu, a Benzacne jest Byk Mazowia. Jeśli jest inaczej to ja już nic nie wiem. [img]icons/icon40.gif[/img]
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 15:14   #7
milia**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 28
GG do milia**
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

Ja mogę dać tylko jedna radę. Zapytaj w aptece o Benzacne 10% , pożałuj coś koło 10 złotych i miej święty spokój.
Mi naprawdę pomoglo [img]icons/icon12.gif[/img] i zapomnialam już (tfu, tfu [img]icons/icon12.gif[/img] co to są krostki . no czasem się coś trafi, ale Benzacne jaknajbardziej skutkuje, oui, jestem na tak [img]icons/icon12.gif[/img]

Pozdrówki ciepłe.
milia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-19, 19:13   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

slonko napisał(a):
> Z tego co Maja mówi to kupiła jakąś inną maść Herbapolu, a Benzacne jest Byk Mazowia. Jeśli jest inaczej to ja już nic nie wiem.

Kiedyś Benzacne było produkowane przez Herbapol Poznań. Potem zniknęło z rynku. Pojawiło się Benzacne firmy Byk Mazowia. Potem znów pojawiło się Benzacne z Herbapolu, ale już pod nazwą Benzapur. Niezleżnie od producenta i nazwy- skład jest taki sam.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 19:14   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

milia** napisał(a):
> Ja mogę dać tylko jedna radę. Zapytaj w aptece o Benzacne 10% , pożałuj coś koło 10 złotych i miej święty spokój.

Benzacne kosztuje ok. 6zł [img]icons/icon7.gif[/img]
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 19:56   #10
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: benzacne (benzapur) - jak stosować?

Dzięki Wam wszystkim za oświecenie! [img]icons/1cmok.gif[/img] Nałożyłam dziś na noc i jakoś skóra mi nie zeszła [img]icons/icon7.gif[/img] Inna sprawa że stan mojego "syfka" pozostał niezmieniony (no, moze mniej boli) [img]icons/icon21.gif[/img] Moze ja jestem jakimś ewenementam na którego to nie działa? W każdym razie dzięki za Wasze rady [img]icons/icon35.gif[/img]
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 02:38   #11
5c2821eb96c95a20d23443bef0b2a7927d805e65_62ca08852859b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: benzacne (benzapur) - jak stosować?

Ja stosuję go tylko miejscowo, grubszą warstwą na krostkę, tylko na noc, ale nie zawsze daje radę ;(
5c2821eb96c95a20d23443bef0b2a7927d805e65_62ca08852859b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.