Z czego zrobiony jest kolczyk? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-14, 12:40   #1
Catarinka71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
GG do Catarinka71

Z czego zrobiony jest kolczyk?


Dziewczyny mam pewien problem, otóż kamieni, korali itp do robienia kolczyków nie kupuje na allegro tylko zazwyczaj korzystam np z gotowego sznurka różnych ozdób i korali który "rozbrajam" sobie na części pierwsze. Problem w tym że później nie wiem czym jest dana ozdoba Na allegro zawsze pisze czym jest dany koral czy to jakiś kamień szlachetny czy masa perłowa czy co, a tak ja nie wiem po prostu. Staram się wyszukiwać coś podobnego w internecie i czasem ok znajduje dokładnie to co mam ale większość ozdób to po prostu nie wiem co to. Znacie może jakieś strony z opisanymi takimi kamieniami itp żebym mogła określić co posiadam w swojej kolekcji?
__________________
Ich liebe M
Catarinka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:57   #2
Catarinka71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
GG do Catarinka71
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

Chodzi mi o np takie kamyczki itp, co to jest?
__________________
Ich liebe M
Catarinka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 14:53   #3
shenny
Raczkowanie
 
Avatar shenny
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 377
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

Na trzecim zdjęciu jest szlifowane szkło. Co do pozostałych, nie umiem pomóc.
__________________
Książki na wymianę: TUTAJ


Moja biżuteria: 2. grudnia - zapraszam!
shenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:03   #4
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

pierwsze mi wyglada na barwiony howlit, drugie na fatalnie barwione fragmenty muszli...tego co jest na ostatnim zdjęciu nawet nie będę próbowała zgadywać. A dlaczego nie kupujesz w sprawdzonych sklepach? Kamyki tej jakości (bo to co pokazałaś to taki trochę śmietniczek z najniższej półki) są tanie i nie miałabyś wątpliwości co posiadasz. A poza tym jak chcesz coś zidentyfikować jest tutaj wątek "pogadajmy o kamieniach" https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...jmy+kamieniach
i tam zadajesz takie pytania.
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:11   #5
Catarinka71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
GG do Catarinka71
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

O widzisz nie znalazłam tego wątku to drugie to raczej nie są muszle, za 1 i 3 dziękuje za odpowiedź 4 to jakieś kamyczki i właśnie zastanawia mnie co to dokładnie Zamawiałam na allegro parę razy i za każdym razem dostałam coś co myślałam że będzie inaczej wyglądać więc wole dotknąć i pomacać a nie wiem gdzie we Wrocławiu mam sklep z takimi w miarę tanimi dekorami

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Można dawać tu linki na allegro? Nie wiem to wole na razie nie
To ostatnie kupiłam w sklepie koło siebie za 2,50 za sznurek i opisane było jak na allegro "turkus sieczka" Który na allegro jest po około 3,50 więc nie opłacało mi się na allegro, no ale czytając w internecie to prawdziwy turkus jest raczej drogi... tak czy siak kupiłam to samo taniej dlatego nie kupuje przez allegro.. Tylko skąd mieć pewność co to jest? Myślałam że może właśnie znacie strony z opisem jak rozpoznać badziew od nie badziewia
__________________
Ich liebe M
Catarinka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:01   #6
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

ja jednak bede się upierała że to fragmenty muszli- mam takie cudo w domu tyle że nie pobarwione w tak fatalny sposób.
Co do allegro to bym uważała z czerpaniem wiedzy od sprzedawców- o radosnej twórczości wielu z nich jesli chodzi o nazewnictwo swoich produktów pisano tutaj nieraz Przejrzyj sobie wątek o kamieniach, wątek o sklepach- znajdz te które rzetelnie opisują produkty, zajrzyj do leksykonu na beadshopie napisanego przez darkling
A co do sieczki jest ona generalnie dużo tańsza niż ładnie oszlifowane kamyki wiec za sznurek turkusu rekonstruowanego mogłaś tyle zapłacić rzeczywiście
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:10   #7
Catarinka71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
GG do Catarinka71
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

Hmmm może i tak, mam w domu też muszle i wyglądają zupełni inaczej, jakiś czas temu znalazłam coś podobnego to była to jakaś masa ale czy to było to samo to nie wiem. No właśnie zazwyczaj takie sieczki kupuje ale one nie zawsze w sklepach są opisane a tańsze niż na allegro więc tak kupuje i jeszcze przesyłka odpada
A no to skoro to niebieskie to turkus to co to może być to czerwone i zielone kupione tak samo ale opisane tylko jako sieczka te pierwsze to też była po prostu sieczka hehh
__________________
Ich liebe M
Catarinka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 07:01   #8
Theopanu
Przyczajenie
 
Avatar Theopanu
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
GG do Theopanu
Dot.: Z czego zrobiony jest kolczyk?

1. to syntetyczny turkus - sztucznie wytworzone kamienie
2. muszla barwiona
3. szkło szlifowane
4. od lewej sodalit,
srodkowe ciezko powiedziec ale wyglada albo na syntetyczny turkus albo na howlit
i na końcu howlit - ewentualnie marmur barwiony (ciezko dokladnie po zdjeciu stwierdzic)
__________________
Miło pomilczeć z przyjacielem,
Nie mówić nic, mówiąc tak wiele
To jak wiatru rozmowa z drzewem
Słyszy ją wielu, ale rozumie niewiele.
Theopanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.