Jak się ubierać- drobna kobieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 12:48   #1
Althea
Raczkowanie
 
Avatar Althea
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 192

Jak się ubierać- drobna kobieta


Witam forumowiczki. Przeglądałam forum i choć znalazłam wiele tematów pokrewnych to jednak nie znalazłam żadnego postu kobiety, która ma taki problem jak ja.

Mam 159 cm wzrostu i ważę 45 kg (wiem mało, ale choć próbowałam niemal wszystkiego nie jestem w stanie przytyć- zdrowie mam dobre. Jak to mówili lekarze- ot taka uroda). Wymiary mam niby w porządku 83-62-84 jednak mam straszny problem z ubraniami.

Modne teraz tuniki i koszulki za pupę sprawiają, że wyglądam na jeszcze niższą i 'się w nich gubię". Są one robione nawet jak z myślą o osobach szczupłych to też i jednocześnie wyższych. Większość rzeczy dostępnych w sklepach jest na mnie za duża. Mają za długie rękawy, albo nie przylegają mi do talii, przez co góra ciała robi się kwadratowa, bo maskują mi talię. Kupowanie dziecięcych rozmiarów nic nie daje, bo zazwyczaj nie są to rzeczy dostosowane do biustu (paskudnie się na nim opinają i marszczą).

Może to zabrzmi zarozumiale, ale nie uważam bym miała jakieś mankamenty figury do zatuszowania, wręcz przeciwnie- uwielbiam chodzić w dość obcisłych strojach pokazujących moją sylwetkę, tyle że takie robione są tylko i wyłącznie na kobiety 170cm +. Czy drogie wizażanki znacie jakieś miejsce gdzie można kupić jakieś niedrogie ciuszki na moją sylwetkę najlepiej w okolicach Warszawy?

I jak Waszym zdaniem powinna ubierać się osoba o mojej figurze?
Althea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 15:22   #2
kacha88
Raczkowanie
 
Avatar kacha88
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 119
Dot.: Jak się ubierać- drobna kobieta

Chyba mamy dość podobną figurę, mam 153cm wzrostu i ważę ok.43kg
Też mam problemy z ciuchami, zwłaszcza ze spodniami, bo zazwyczaj są za szerokie w pasie, trzeba się trochę nachodzić po sklepach żeby coś dopasować z bluzkami raczej nie mam problemu, zawsze biorę XS czy tam rozmiar 34 i leżą zazwyczaj dobrze..
Dziwne mimo że jestem niższa z rękawami nie mam problemu, no może przy kurtkach tylko..
kacha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 18:26   #3
pawica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 64
Dot.: Jak się ubierać- drobna kobieta

ja jak koleżanka powyżej , 153 cm i 40-43 kg.
nigdy nie zauważyłam u siebie dużego problemu z dopasowaniem ubrania.
spodnie zwykle skracam, gorzej dobrać takie które zmieściłby się na biodra i ładnie leżały na udzie(myślę, że z tym problem mają tez osoby wyższe), ale i na takie można trafić.
z bluzkami nigdy nie miałam problemu, xs, ewentualnie xxs dobrze leży, uwielbiam rękawy 1/2 i one rzeczywiście u mnie wypadają w tym miejscu w którym powinny.
jedynie bluzki koszulowej nie mogę nigdy dopasować, talia nie tam gdzie trzeba, rękawy za szerokie; uznałam ze to ubranie nie dla mnie i staram się je wyeliminować i zastąpić czym innym.
za to sukienki , orsay, h&m i.t.p rozmiar 34 wszystkie leża na mnie idealnie.

uszy do góry, znajdziesz coś dla siebie .

no tak, zapomniałam, marynarki... w moim rozmiarze tej części garderoby nie ma...
pawica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.