Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 14:10   #1
lejdi_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Lightbulb

Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie...


Witam wszystkie Mamy!
Chciałabym się od Was dowiedzieć czy Wasze pociechy miały pozwężane kanaliki nosowo-łzowe po katarze? Mojej niuni (miała drożny kanalik a potem po długim przeziębieniu się zapchał, potem znów odepchał itd...)co rozmasuję(a już duża jest) to na 3 tygodnie mam spokój, a jak złapie katar to muszę zaczynać od nowa, żeby odetkać Czy któraś z Mam miała/ma podobny kłopot? (Pytam, bo pediatra twierdzi, że czekać i masować). Dzięki z góry
lejdi_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:32   #2
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez lejdi_s Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Mamy!
Chciałabym się od Was dowiedzieć czy Wasze pociechy miały pozwężane kanaliki nosowo-łzowe po katarze? Mojej niuni (miała drożny kanalik a potem po długim przeziębieniu się zapchał, potem znów odepchał itd...)co rozmasuję(a już duża jest) to na 3 tygodnie mam spokój, a jak złapie katar to muszę zaczynać od nowa, żeby odetkać Czy któraś z Mam miała/ma podobny kłopot? (Pytam, bo pediatra twierdzi, że czekać i masować). Dzięki z góry
Radzę masować Zabieg udrożniania kanalików to koszmar!!! Niby jest znieczulenie ale wyobraź sobie wbijanie znieczulenia w okolice oczu i przepychanie tych kanalików jakimś płynem!! Płukanie nosa jest nieprzyjemne a to napewno jest gorsze. Nie wiem,czy sama zdecydowałbym się na taki zabieg (no chyba,że nie miałabym wyjścia) a co dopiero dać to zrobić dziecku!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:52   #3
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Radzę masować Zabieg udrożniania kanalików to koszmar!!! Niby jest znieczulenie ale wyobraź sobie wbijanie znieczulenia w okolice oczu i przepychanie tych kanalików jakimś płynem!! Płukanie nosa jest nieprzyjemne a to napewno jest gorsze. Nie wiem,czy sama zdecydowałbym się na taki zabieg (no chyba,że nie miałabym wyjścia) a co dopiero dać to zrobić dziecku!

a skąd wiesz ze to koszmar ? skoro sama nie miałas robione to nic o tym nie wiesz

jezeli chodzi ci o przetykanie kanalików łzowych to chyba nie masz o tym zielonego pojecia
mój synek miał niedrozne od urodzenia, wogółe nie płakał łzami i ciągle mu ropiały,masowanie nie pomogło, jak miał 7 miesiecy miał przetykane, najpierw oko jest znieczulane przez zakrapianie, około 7 razy, pozniej dziecko jest owijanie wielką chusta, fakt drze sie przy tym niemiosiernie ale chyba bardziej ze strachu bo okuliska zapewniła mnie ze wcale go to nie boli, pozniej pogmerała mu w oku druckiem i to wszystko, no jeszcze zrobiła wszelkie badania jak juz lezał tak unieruchomiony
od tego czasu nie miał ani razu problemu z oczami
po zabiegu zachowywał sie normalnie i nic nie wskazywało na to ze go cos w oczkach boli
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........

Edytowane przez lucyAS
Czas edycji: 2011-01-13 o 11:41
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 06:39   #4
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
a skąd wiesz ze to koszmar ? skoro sama nie miałas robione to nic o tym nie wiesz

jezeli chodzi ci o przetykanie kanalików łowych to chyba nie masz o tym zielonego pojecia
mój synek miał niedrozne od urodzenia, wogółe nie płakał łzami i ciągle mu ropiały,masowanie nie pomogło, jak miał 7 miesiecy miał przetykane, najpierw oko jest znieczulane przez zakrapianie, około 7 razy, pozniej dziecko jest owijanie wielką chusta, fakt drze sie przy tym niemiosiernie ale chyba bardziej ze strachu bo okuliska zapewniła mnie ze wcale go to nie boli, pozniej pogmerała mi w oku druckiem i to wszystko, no jeszcze zrobiła wszelkie badania jak juz lezał tak unieruchomiony
od tego czasu nie miał ani razu problemu z oczami
po zabiegu zachowywał sie normalnie i nic nie wskazywało na to ze go cos w oczkach boli
Tak właśnie wyglądało przetykanie u syna siostry-opisuję tylko co widziałam. Może w innych ośrodkach robią to bardziej humanitarnie-jeśli tak to super!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 11:40   #5
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie...

na perwno nie wbijaja znieczulenia w okolice oka, a kanaliki sie przepycha własnie drucikiem a nie zadnym płynem.... wiesz to z opowiadan ? czy byłąs obecna przy zabiegu ( w co wątpie bo jak znam zycie to tylko rodzicom pozwalaja na obecnosci a i tak krzywo patrza) bo mam wrazenie ze siostra ci opowiadała a tobie sie pomyliła kolejnosc najpierw znieczulaja płynem do oka a pozniej przepychaja drucikiem ale go nie wbijaja tylko wprowadzaja własnie w kanalik, po to zeby go udroznic

zrozumiałe ze dla dziecka moze byc cały zabieg przykry i moze duzo przy tym płakac, zakrapianie oczu jest nieporzyjemne , płyn troche szczypie, i całosc trwa ponad 2 godziny bo krople wpuszczaja co 25 min, no ale chyba lepiej raz sie zdecydowac na zabieg niz miesiacami meczyc dziecko zapaleniem spojówek i ropiejacymi oczkami
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:23   #6
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Question Dot.: Kanalik znów niedrożny! Pomóżcie...

Wiesz co? Moja Marysia tez miała niedrożny kanalik, też nakazano mi masować, ale bardzo się przy tym nacierpiała i płakała,więc nie miałam serca tego robić. I trochę ze strachu, trochę z powodu za miękkiego serducha ( w międzyczasie chorowała na inne przypadłości i nie miałam sumienia katować jej jeszcze masażami) odpuściłam sobie.
W tej chwili mała ma 6,5 miesiąca i kanalik sam się przepchał.
Spotkałam się z taką opinią,że dzieci często same z tego wyrastają-nie wiem na ile jest to prawda, ale mojej samo przeszło.
Rzeczywiście jak była przeziębiona to ta niedrożność sama wracała, ale po chorobie również sama ustępowała.
Ale opisuję tylko nasz przypadek i szczerze mówiąc radzę skonsultować się z lekarzem. Powodzenia!
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.