Trwała ondulacja prostująca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 15:58   #1
Senjogahara
Przyczajenie
 
Avatar Senjogahara
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1
Lightbulb

Trwała ondulacja prostująca


Hej!
Mam pytanie do wszystkich osób, które znają się na zabiegach ondulacyjnych.
Odkąd pamiętam moją udręką są kręcone włosy. Próbowałam je okiełznać na różne sposoby, ale jedynym skutecznym okazała się prostownica. Niedawno odkryłam też wygładzający zabieg na bazie keratyny - bardzo się sprawdził, ale jego efekt nie trwał długo. Planuję powtórzyć to przed wakacjami, żeby nie męczyć się z prostowaniem włosów po każdym wyjściu nad jezioro, etc. Włosy po tym zabiegu nie są idealnie proste, tylko trochę bardziej przyklapnięte (to niestety efekt uboczny), okiełznane, gładkie i duuużo mniej się puszą. Dobra, do sedna: od zawsze marzyłam o grzywce, kiedyś nawet się o nią pokusiłam, ale kiedy tylko wyszłam na podwórko i było wilgotno lub bardzo sucho, grzywka zamieniała się w "baranią sierść". Kiedy ludzie widzieli mnie w tej grzywce świeżo po ułożeniu, mówili, że bardzo mi pasuje. Zgadzam się z nimi, naprawdę marzę o grzywce i zakryciu wysokiego czoła, ale wiem, że nie chcę być przez nią ograniczona (np. tym, że nie mogę pojechać nad jezioro lub wyjść z domu w deszczowy dzień). Keratyna słabo pomaga na grzywkę, bo jak już wspomniałam, włosy są przylizane i tak czy siak się kręcą. Zastanawiam się czy nie ma możliwości jakiejś trwałej ondulacji prostującej lub czegoś w tym stylu, co pomogłoby mi okiełznać tę grzywkę. Nie chcę stosować jej na całe włosy, bo nie chcę ich niszczyć. Wiecie czy to byłoby możliwe wyprostować na stałe tylko grzywkę? I czy nie wyglądałaby ona wtedy jak zniszczona szczotka? Czy układałaby się normalnie (nawet po kąpieli w jeziorze)? Wszelkie porady będą bardzo pomocne!
Senjogahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 22:10   #2
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Trwała ondulacja prostująca

Użyj wyszukiwarki, jest wielki wątek nt.temat - opisałam tam swoje trwałe prostowania.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.