Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-30, 20:57   #601
xera
Raczkowanie
 
Avatar xera
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 30
GG do xera
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Hej Dziewczyny,

mam taki problem - stopy mam ogólnie ładne ale... cóż, mogłoby być lepiej. Mam kilka miejsc które są chyba niezbyt zdrowe i nie wiem zbytnio co to jest, ani jak się tego pozbyć.

Pierwsza sprawa - na piętach, ale chodzi mi o tą wystającą kość mam cały czas zaczerwienione hm.. placki. skóra nie jest jakoś specjalnie zgrubiała, o tyle o ile, raz na jakiś czas trzeba ścierać tak czy siak, i coś się tam utworzy ale nic niebezpiecznego. Problem jedynie mam taki, że to czerwone nie chce zejść i na prawdę jest widoczne ! to od obtarć ale cóż - chciałabym jakoś temu zaradzić.

Sprawa numer dwa, mam na kilku palcach takie małe nagniotki - tzn bardziej takie zgrubienia, nie jest to żółte, też nie ma koszmarnie dużo, ale też jest czerwone no i tu faktycznie t zgrubienie jest większe. Niestety dwa moje palce (trzecie z kolei licząc od dużego ) są większe niż palce numer dwa (dłuższe) no i tam cóż - nie ma siły, i tak się to będzie tworzyć, bo palec jest w nienaturalnej pozycji. Chętnie bym sobie je skrócila ))

Jakie maści stosować na te nagniotki i czerwone?
Mogę przesłać zdjęcia jesli to pomoże )
__________________
— życie się gniecie
— musi, luz jest małorodny
xera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:34   #602
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cześć dziewczyny, liczę na waszą pomoc.
Rok temu wiosną pojawił się problem, nie pierwszy raz, zdarzało się to wcześniej, ale szybko goiło i potem był spokój. Tym razem tak nie było... ból towarzyszył mi przez cały okres letni.
Przednia część podeszwy stopy, tuż za palcami. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Pojawiały się na niej bolesne pęcherze, wypełnione płynem. Naklejałam różne plastry, wkładałam wkładki żelowe itd. nic nie poprawiało stanu stóp, problem się nasilał, pewnie z powodu chodzenia, ale nie mogłam sobie pozwolić na leżenie, aż do zagojenia.
Oczywiście mogło się do tego przyczynić chodzenie w zwykłych trampkach- wiem, moja wina.
W tym roku chcę tego uniknąć, zakupiłam wygodne, porządne sportowe obuwie, skarpetki tylko bawełniane. Niestety przy dłuższym chodzeniu zauważam, że problem zaczyna się znów pojawiać! lekkie szczypanie/ pieczenie tej części stopy.

Boję się, że znów będę całe wakacje musiała się oszczędzać i płakać przy chodzeniu.

Co może być tego przyczyną? Jak sobie pomóc?
Problemu z nadmierną potliwością raczej nie mam. Wiadomo po całym dniu w obuwiu, gdy jest ciepło, stopy są spocone, ale to chyba normalne?
Stopy mam nawilżone, systematycznie usuwam zgrubiały naskórek.
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 09:31   #603
LOLik5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Ja też mam problem ze stopami, wątek stary, ale mam wieeeeelką nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Otóż od zawsze strasznie schodzi mi skóra na stopach. I to wszędzie, na podeszwie i po bokach, Wygląda to strasznie nieestetycznie, wstydzę się wychodzić w jakichkolwiek odkrytych butach, a przecież lato w pełni... Na dodatek stopy są całe czerwone. Nic nie boli, nie piecze, żadne pęcherze się nie robią, ale bywa, że mogę skórę zrywać całymi płatami.

Zapisałam się do dermatologa, ale wizyta dopiero za miesiąc, więc wcześniej mogę wypróbować parę domowych sposobów, zwłaszcza że strasznie mnie to denerwuje.

Ostatnio kiedy było bardzo gorąco musiałam chodzić w pełnych butach i zauważyłam, że wszystko się pogorszyło, może to problem z nadmierną potliwością? Pocą mi się stopy strasznie....

Próbowałam moczenie stóp, ścieranie tarką, pumeksem, intensywne nawilżanie i nic nie pomogło :/

Błagam, pomóżcie!!!
LOLik5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 13:27   #604
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

koniecznie idź do podologa! pomoże napewno!
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 20:57   #605
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Mi pomaga zwykły krem + preparat zmiękczający zrogowaciały naskórek. Później traktuje go pumeksem, do tego parę razy w tygodniu peeling i moje stopy wyglądają zdrowo Używam bielendy serii Happy End, nawilżającej
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:14   #606
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
Mi pomaga zwykły krem + preparat zmiękczający zrogowaciały naskórek. Później traktuje go pumeksem, do tego parę razy w tygodniu peeling i moje stopy wyglądają zdrowo Używam bielendy serii Happy End, nawilżającej
a czego konkretnie uzywasz z happy endu? ja mam jak na razie krem z mocznikiem ale widzialam ze ta seria jest dosc spora. mozesz polecic cos jeszcze innego? mialas ich peeling? mocno sciera?
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:25   #607
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Ja polecam pilnik do stóp z rossmana, o taki https://wizaz.pl/kosmetyki/foto/26075_250.jpg Koszt ok. 3 zł ale działanie ma naprawdę świetne. Potem peeling, nawet nie jakoś mocno ścierajacy i na to jakiś silnie nawilżający krem i stopy są naprawdę gładkie (choć u mnie niestety nie na długo ale ja mam problemy z szybkim rogowaceniem).

Edytowane przez 4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Czas edycji: 2014-08-04 o 21:26
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 12:02   #608
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
a czego konkretnie uzywasz z happy endu? ja mam jak na razie krem z mocznikiem ale widzialam ze ta seria jest dosc spora. mozesz polecic cos jeszcze innego? mialas ich peeling? mocno sciera?
ja mam ten ich peeling i musze powiedziec, ze jest to najskuteczniejszy ktory dotychczas miałam, bo dokladnie usuwa wszystko i bardzo mocno zmiękcza skore, jeszcze jak potrzesz dobrym pumeksem czy tarką to wszystko pieknie schodzi i co najwazniejsze nie przesusza stóp
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:26   #609
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
ja mam ten ich peeling i musze powiedziec, ze jest to najskuteczniejszy ktory dotychczas miałam, bo dokladnie usuwa wszystko i bardzo mocno zmiękcza skore, jeszcze jak potrzesz dobrym pumeksem czy tarką to wszystko pieknie schodzi i co najwazniejsze nie przesusza stóp
a zmiekczasz stopy przed tym peelingiem? tzn. czy namaczasz w misce z woda? czy peeling dobrze zetrze pod prysznicem bez namaczania? chyba jeszcze kupie z bielendy maske regenerujaca moje stopy po calym dniu w sandalach sa zmeczone :/
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:36   #610
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
a zmiekczasz stopy przed tym peelingiem? tzn. czy namaczasz w misce z woda? czy peeling dobrze zetrze pod prysznicem bez namaczania? chyba jeszcze kupie z bielendy maske regenerujaca moje stopy po calym dniu w sandalach sa zmeczone :/
tzn chwile potrzymam w cieplej wodize, ale doslownie z 2minuty moze, dodaje tez jakas sol jak mam wymeczone po calym dniu. o, a jest jakas maska do stóp?
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 01:57   #611
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez xera Pokaż wiadomość
Pierwsza sprawa - na piętach, ale chodzi mi o tą wystającą kość mam cały czas zaczerwienione hm.. placki. skóra nie jest jakoś specjalnie zgrubiała, o tyle o ile, raz na jakiś czas trzeba ścierać tak czy siak, i coś się tam utworzy ale nic niebezpiecznego. Problem jedynie mam taki, że to czerwone nie chce zejść i na prawdę jest widoczne ! to od obtarć ale cóż - chciałabym jakoś temu zaradzić.
Mam ten sam problem! Znalazłaś jakieś rozwiązanie? Albo ktoś ma jakąś propozycję? Chodzi o kośc pod ścięgnem achillesa. Skóra tam jest cały czas czerwona i podsuszona, wiecznie sie mnie ludzie pytają czy mnie but obtarł..
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 06:59   #612
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez reject Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem! Znalazłaś jakieś rozwiązanie? Albo ktoś ma jakąś propozycję? Chodzi o kośc pod ścięgnem achillesa. Skóra tam jest cały czas czerwona i podsuszona, wiecznie sie mnie ludzie pytają czy mnie but obtarł..
to exostosa haglunda, zgłoś się do ortopedy. Pozdrawiam
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 10:24   #613
biedronka607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Hej dziewczyny! Też mam problem ze stopami - a konkretnie z piętami. Moja skóra na stopach jest zrogowaciała i nie wygląda to najlepiej. 1-2 razy w tygodniu używam tarki do pięt, do tego co jakiś czas peeling stóp i codziennie smarowanie kremami, ale niezbyt mi to pomaga. Sądzę, że to przez wielogodzinne stanie na nogach w pracy. Stosowałam już tyle kremów, ale żaden nie spełnił moich oczekiwań. Macie jakieś sprawdzone sposoby na twarde piętki?
Wybieram grupę Black!
biedronka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 22:04   #614
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez biedronka607 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Też mam problem ze stopami - a konkretnie z piętami. Moja skóra na stopach jest zrogowaciała i nie wygląda to najlepiej. 1-2 razy w tygodniu używam tarki do pięt, do tego co jakiś czas peeling stóp i codziennie smarowanie kremami, ale niezbyt mi to pomaga. Sądzę, że to przez wielogodzinne stanie na nogach w pracy. Stosowałam już tyle kremów, ale żaden nie spełnił moich oczekiwań. Macie jakieś sprawdzone sposoby na twarde piętki?
Wybieram grupę Black!
mam podobny problem jak koleżanka ( która niedoczekała się odpowiedzi ;( )
smaruje, wcieram, piłuje, wcieram, smaruje i ...nic
mam wiecznie twarde piety, Krem na piętach szybko wsiąka i skóra robi sie twarda i chropowata.
już nie wiem w jakie kremy celować
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 20:53   #615
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
mam podobny problem jak koleżanka ( która niedoczekała się odpowiedzi ;( )
smaruje, wcieram, piłuje, wcieram, smaruje i ...nic
mam wiecznie twarde piety, Krem na piętach szybko wsiąka i skóra robi sie twarda i chropowata.
już nie wiem w jakie kremy celować
same kremy nic tu nie pomogą niestety celuj w dobry gabinet podologiczny, naprawdę szkoda kasy na badziewia które nie przynoszą efektów
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 22:32   #616
IJENNA85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Mam płaskostopie. W zeszłym roku, w wakacje, zrobił mi się straszny modzel na śródstopiu. Kupiłam w aptece plastry likwidujące modzele, jednak zamiast wypalić mi bolący dodatek na skórze, po zdjęciu plastra wokół modzela giganta utworzyły się małe modzelki. Bolało tak, że nie mogłam chodzić. Musiałam pójść do chirurga. Co byście poleciły na takie sprawy? Znowu wakacje a ja boję się o swoje stopy.
IJENNA85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:15   #617
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Mnie pomogła maść na odciski Aflofarmu, 3 zł w aptece kosztuje, usunęła zarówno odciski, modzele, nagniotki, jak i twardą skórę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:15   #618
zuzazuza72
Przyczajenie
 
Avatar zuzazuza72
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Skoro już jestemy przy temacie stóp do doradźcie coś na puchnięcie stóp?
zuzazuza72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 06:23   #619
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie pomogła maść na odciski Aflofarmu, 3 zł w aptece kosztuje, usunęła zarówno odciski, modzele, nagniotki, jak i twardą skórę.
ooo dzis będę w aptece i spróbuję.
Cytat:
Napisane przez zuzazuza72 Pokaż wiadomość
Skoro już jestemy przy temacie stóp do doradźcie coś na puchnięcie stóp?
dla mnie pomaga zimny prysznic stóp i hop do góry na parę minut.
Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
same kremy nic tu nie pomogą niestety celuj w dobry gabinet podologiczny, naprawdę szkoda kasy na badziewia które nie przynoszą efektów
mam jednak nadzieję, że uda mi się w końcu odnaleźć krem , który w końcu nawilży i zmiękczy trochę moge stopy.
Odciski nie są tak męczące jak wiecznie suche stopy
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-07, 13:58   #620
zuzazuza72
Przyczajenie
 
Avatar zuzazuza72
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ooo dzis będę w aptece i spróbuję.

dla mnie pomaga zimny prysznic stóp i hop do góry na parę minut.
wypróbowałam i podziałało Dziękuję
zuzazuza72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 19:24   #621
agnieszka0908
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Ja jestem zwolenniczką zakupów przez internet, dlatego też kupuję tam plastry na odciski z firmy Langsteiner xxx. Są niezawodne. Zawsze mam je w torebce na wypadek sytuacji awaryjnej.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-02-16 o 09:40 Powód: link
agnieszka0908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:02   #622
Vika90
Raczkowanie
 
Avatar Vika90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 57
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cześć!
Mam problem z nawracającym modzelem na środku górnego śródstopia (zaraz przy linii palców). Na obu stopach.
Chodzę na medyczny pedicure z frezarką, bo plastry i mazidła na odciski z kwasem nie pomagają.
Widziałam na forum, że takie problemy już były rozwiązywanie.

Moje pytanie: czy jest jakaś metoda, aby tak często się nie odtwarzał? Oprócz kremów z mocznikiem, bo mam wrażenie że nie za bardzo działa.
Widziałam żelowe wkładki do butów scholla,może to ? Najbardziej boli mnie to miejsce gdy chodze w jakichkolwiek obcasach - nawet wygodnych na początku.

Edytowane przez Vika90
Czas edycji: 2016-02-22 o 19:11
Vika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:15   #623
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;47572083]Ja polecam pilnik do stóp z rossmana, o taki https://wizaz.pl/kosmetyki/foto/26075_250.jpg Koszt ok. 3 zł ale działanie ma naprawdę świetne. Potem peeling, nawet nie jakoś mocno ścierajacy i na to jakiś silnie nawilżający krem i stopy są naprawdę gładkie (choć u mnie niestety nie na długo ale ja mam problemy z szybkim rogowaceniem).[/QUOTE]
ja niestety nie polecam tego pilnika, mam go, ale po nim mam jeszcze gorsze pięty, niż przed uzyciem :P
ja często robie peelingi i używam pumexku, do tego ostatni okupiłam krem z mocznikiem jak wyzej dziewczyny wspominały, happy end od bielendy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ocznikiem.html
bardzo dobrze nawilża i cena ok
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 22:13   #624
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Ja pumeksem to bym mogła tydzień walczyć, bo mam takie zgrubiałe miejsca. Jak tylko wyszedł pilnik wet&dry to zaraz go sobie kupiłam, do tego krem z mocznikiem też mam, czasami kupuję z oriflame taki krem do pięt, też fajnie działa, a jak nie mam akurat nic to ciekłą parafiną nawet posmaruję na noc.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 09:10   #625
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

hej
U mnie sprawdzil sie ostatnio krem z ziaji med , ten z mocznikiem
Robiłam sobie też skarpety złuszczające, dla mnie strata czasu. Złuszczyło sie dużo, ale po tygodniu stopy wróciły do swojego stanu pierwotnego. Nie kupię tego ponownie.
Kupiłam sobie znów krem na odciski i dzis zaczynam mam odcisk na stopie tzn pod duzym palcem , ciężko bedzie utrzymać te miejsce zaklejone ale cóż spróbowac warto.
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 20:43   #626
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej
U mnie sprawdzil sie ostatnio krem z ziaji med , ten z mocznikiem
Robiłam sobie też skarpety złuszczające, dla mnie strata czasu. Złuszczyło sie dużo, ale po tygodniu stopy wróciły do swojego stanu pierwotnego. Nie kupię tego ponownie.
Kupiłam sobie znów krem na odciski i dzis zaczynam mam odcisk na stopie tzn pod duzym palcem , ciężko bedzie utrzymać te miejsce zaklejone ale cóż spróbowac warto.
Hej
Możesz polecić jakąś sprawdzoną maść na odciski?
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 12:28   #627
Weraa96
Przyczajenie
 
Avatar Weraa96
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Lublin
Wiadomości: 18
GG do Weraa96
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Witajcie, może ktoś mi pomoże. Na śródstopiu (nieopodal dużego palca) zrobił mi się bolesny odcisk. Smaruję go maścią na odciski i moczę. Odeszło mi bardzo dużo naskórka. Odcisk nie boli już aż tak jak na początku (praktycznie nie mogłam stanąć na tę stopę), ale nadal powoduje dyskomfort i lekki ból, szczególnie na twardych nawierzchniach. Sam odcisk raczej też jeszcze do końca nie odszedł, bo nie dość, że trochę boli to naskórek po posmarowaniu maścią robi się biały i schodzi... Jest jakiś sposób, by przyspieszyć proces gojenia? A może trzeba się wybrać do chirurga, skoro to mnie jeszcze boli, bo domowymi sposobami tego nie wyleczę? Nie mam już cierpliwości. Przeszkadza mi to w chodzeniu
Weraa96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 13:57   #628
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Weraa96 Pokaż wiadomość
Witajcie, może ktoś mi pomoże. Na śródstopiu (nieopodal dużego palca) zrobił mi się bolesny odcisk. Smaruję go maścią na odciski i moczę. Odeszło mi bardzo dużo naskórka. Odcisk nie boli już aż tak jak na początku (praktycznie nie mogłam stanąć na tę stopę), ale nadal powoduje dyskomfort i lekki ból, szczególnie na twardych nawierzchniach. Sam odcisk raczej też jeszcze do końca nie odszedł, bo nie dość, że trochę boli to naskórek po posmarowaniu maścią robi się biały i schodzi... Jest jakiś sposób, by przyspieszyć proces gojenia? A może trzeba się wybrać do chirurga, skoro to mnie jeszcze boli, bo domowymi sposobami tego nie wyleczę? Nie mam już cierpliwości. Przeszkadza mi to w chodzeniu
Ja miałam podobną sytuację i jednak maść na odciski Aflofarmu mi pomogła, a jeśli miałam od maści podrażnioną okolicę odcisku, to odczekiwałam, smarowałam maścią Alantan Plus i jak już było wygojone to znów smarowałam maścią na odciski i tak na okragło, aż odcisk zszedł całkiem. Potrwało to ze 2 miesiące, ale się udało. Nie wiem jak u chirurga, ale na pewno też nie będzie bezboleśnie, no i jednak dużo drożej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 17:54   #629
ma9ini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 23
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Dziewczyny, a jakie polecicie dobre plasterki, żeby się nie odklejały od stopy? Ja testowałam już różne, wszystkie się odklejają pod wpływem potu i odłażą, Viscoplast wodoodporny też. Kto ma patent?
ma9ini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 21:26   #630
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Vika90 Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam problem z nawracającym modzelem na środku górnego śródstopia (zaraz przy linii palców). Na obu stopach.
Chodzę na medyczny pedicure z frezarką, bo plastry i mazidła na odciski z kwasem nie pomagają.
Widziałam na forum, że takie problemy już były rozwiązywanie.

Moje pytanie: czy jest jakaś metoda, aby tak często się nie odtwarzał? Oprócz kremów z mocznikiem, bo mam wrażenie że nie za bardzo działa.
Widziałam żelowe wkładki do butów scholla,może to ? Najbardziej boli mnie to miejsce gdy chodze w jakichkolwiek obcasach - nawet wygodnych na początku.
Słyszałam że jak się odnawia właśnie w tym miejscu to potrzebne są dobrze dobrane wkładki. Ale sama nie testowałam.

Witam się w wątku
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.