Korekrtor-jak uzywac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-24, 14:13   #1
Aga74
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 5
Unhappy

Korekrtor-jak uzywac?


Mam pytanie dot.korektora wypryskow.Jak go uzywac,stosuje na podklad ale wtedy jest widoczny,probowalam tez najpierw korektor a potem podklad ,ale korektor zamazywal sie i tracil swoje wlasciwosci.Mam Revlona colorstay,jest zasychajacy ale mimo tego widoczny.Czy ktos moze mi poradzi jaki korektor jest dobry i jak go uzywac? Pozdrowionka.
Aga74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:43   #2
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Korekrtor-jak uzywac?

Aga, ja raczej rzadko miewam problemy wypryskowe (na szczęście), ale jak już się coś przydarzy - robię tak: Najpierw nakładam podkład, potem biorę korektor na opuszek palca, bez względu na to, czy korektor jest w pędzelku, kremowy, czy w tubce, wklepuję dokładnie w "newralgiczny" punkt, potem biorę na palec trochę sypkiego pudru i wklepuję w zakorektorowane miejsce. Następnie omiatam pudrem całą twarz. Jeśli chodzi o konkretny korektor, to trudno mi poradzić coś do wyprysków, bo ja stosuję wtedy "ogólną" paletkę Shiseido i jestem z niej bardzo zadowolona.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 18:32   #3
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Korekrtor-jak uzywac?

1. Pod podkład zazwyczaj stosujemy w dziennych makijażach, koniecznie trzeba poczekać aż korektor stopi sie ze skórą "wyschnie" i wtedy podkład, Czasami pudruję korektor i dopiero nakładam podkład-zależy.
2. Na podkład no to juz wieczorkiem, bezpośrednio na podkład potem pudrujemy, jeżeli widać różnicę to znaczy , że masz podkład i korektor w innych tonacjach np. żółtawy i różowawy , lub za ciemny , no albo za jasny - to jest chyba podstawowy powód "widoczności" korektorów na podkładach. No i po tak wyczerpującej ceremonii kamuflażu pudrujemy twarzyczkę

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 18:34   #4
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Korekrtor-jak uzywac?

Zazwyczaj korektory nakladam dwojako - zielony, majacy za zadanie kryc naczynka i przebarwienia klade pod podklad, natomiast tradycyjny, maskujacy wypryski, na podklad i podobnie jak Hybris przypruszam go sypkim pudrem. Wklepuje go w samo zmienione miejsce, jak i w miejsce otaczajace zmiane, tak by calosc ladnie sie wtopila. Jesli korektor jest widoczny, to moze zle go dobralas do podkladu? Tj. ich odcien nie jest do siebie zblizony.
Dziewczeta w KWC polecaja korektor Maybelline. Ja ze swojej strony moge polecic dwa drozsze: Revlonu Skinlights i YSL. Swego czasu uzywalam Colorstay'a a do niego wlasnie ten korektor Revlonu i bylam bardzo zadowolona.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 15:16   #5
Aga74
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 5
Dot.: Korekrtor-jak uzywac?

Kochani,bardzo dziekuje za odpowiedzi i szybka reakcje na moj post.Pozdrawiam serdecznie.
Aga74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 08:49   #6
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Korekrtor-jak uzywac?

Witaj;-)
Tak jak i podkłady, korektory mają różne konsystencje. Dla osób początkujących godne polecenia są takie o płynnej konsystencji np. w długopisie z aplikatorem i gąbką lub w słoiczku. Nakłada się je punktowo na miejsca które chcemy zatuszować, a następnie delikatnie wklepuje miejsce przy miejscu. Bardziej kryjące właściwości mają korektory w sztyfcie ponieważ mają większą zawartość pudru. Kolejną opcją to korektory w formie gęstego kremu i te najlepiej jest nakładać małym pędzelkiem. Jeśli wyprysk jest bardzo czerwony możesz przed nałożeniem podkładu pokryć go zielonym korektorem. Przy niewielkich zmianach skórnych wystarczy korektor w naturalnym odcieniu skóry i w tym wypadku istnieje możliwość nałożenia go za równo pod jak i na podkład. Jeżeli zmiana jest duża to możesz korektor nakładać warstwowo (np. pędzelkiem), dokładnie przy tym rozcierając krawędzie, a na końcu delikatnie przypudrować.

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.