tłusta cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-26, 14:53   #1
Adair77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2

tłusta cera


Mam strasznie tłusta cere wystarczy że przemyje ją tonikiem a ona za 2 godziny jest strasznie tłusta aż sie swieci przez to makijaż sie nie trzyma jak powinnien no i brudze sobie ubrania tak samo włosy na drugi dzień MUSZE je umyć bo wyglądają jakbym przez miesiąc nie myła a tłuste są tylko od karku czubek jest w porządku O_o
Mam 17 lat wiec to chyba przejdzie ale do tego czasu jakie kosmetyki używać malować się czy nie? może żywienie też ma wpływ na moją cere??
Adair77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:15   #2
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: tłusta cera

Żywienie wpływ na cerę jak najbardziej
Używasz kosmetyków do cery tłustej? Mam podobny problem Moim wybawieniem jest maska normalizująca Aquatonale - po jej zastosowaniu skóra jest matowa i nie ma mowy o świeceniu przez 2-3 dni dla mnie to bardzo dużo
Stosujesz jakiś krem matujący pod makijaż? Do cery tłustej najlepsze są podkłady i pudry mineralne - absorbują sebum. W ciągu dnia to już chyba tylko bibułki matujące uratują sytuację.
No i nie można zapomnieć o odpowiednim nawilżaniu - cerę tłustą też trzeba nawilżać Mycie mydłem moze ją przesuszyć przez co zacznie wydzielać jeszcze więcej "świecidełek"...
Pozdrawiam
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:53   #3
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Dot.: tłusta cera

A co byłoby wskazane dla chłopaka z tłustą cerą ?
Jakie kosmetyki ?
Mam 15 lat i już nie wiem co robić ,a świecę się jak kostka smalcu
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:03   #4
Adair77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: tłusta cera

przez długi czas używałam tylko tonika na tradzik i miałam normalną cere ale cóż zima a ja często zapominam o kremach zimowych i sie chyba broni skóra:/
Dopiero zaczął sie ten problem więc na razie nie mam żadnych kosmetyków dla cery tłustej musze się podpytać o jakieś dobre i nie za drogie
ta maska normalizująca Aquatonale gdzie ja kupiłaś i ile kosztowała?
Adair77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:34   #5
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: tłusta cera

Ja też ostatnio strasznie się świecę Makijaż się nie trzyma Ktoś ma jakieś sprawdzone metody? Patrzyłam na wizażu w kosmetykach na maskę aquatonale, ale kosztuje 65 zł!
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:38   #6
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: tłusta cera

Cytat:
Napisane przez Adair77 Pokaż wiadomość
przez długi czas używałam tylko tonika na tradzik i miałam normalną cere ale cóż zima a ja często zapominam o kremach zimowych i sie chyba broni skóra:/
Dopiero zaczął sie ten problem więc na razie nie mam żadnych kosmetyków dla cery tłustej musze się podpytać o jakieś dobre i nie za drogie
ta maska normalizująca Aquatonale gdzie ja kupiłaś i ile kosztowała?
Zestaw kosmetyków od nich udało mi się wygrać jakiś czas temu, można je kupić na ich stronie internetowej, kosztuje około 100zł ale jest bardzo wydajna (200ml), używam od początku wakacji a nie doszłam jeszcze nawet do połowy
Kremy na zimę to ściema i chwyt marketingowy, każdy inny się nada. No i trzeba unikać kosmetyków które w składzie mają alkohol. Jeśli chodzi o niedrogie i sprawdzone kosmetyki to warto sięgnąć po naszą polską ziaję
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:47   #7
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: tłusta cera

od jakiegoś czasu moja twarz świeci się masakrycznie ;| stosuję krem matujący, podkład matujący, puder bambusowy ( który podobno tak super matuje) owszem, ale na pół godziny, a czasem to nawet nie...
już nie wiem co mam z tym robić
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 18:12   #8
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: tłusta cera

ponoć dobry jest krem BIODERMINE. sama nie używałam, ale czytałam jak niektóre wizażanki polecają i mówią, że jest świetny na świecącą się cere
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.