Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Maxx)! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 11:35   #1
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317

Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Maxx)!


Hej Dziewczyny !

Wczoraj byłam na małych zakupach i wyhaczyłam w bielskim TK Maxxie coś, co może zainteresować kręconowłose. Chodzi o ten produkt => http://www.jocottbrands.com/cart.php...ail&p=157&c=48 . Wybitną interpretatorką składów nie jestem, ale na pewno wiem więcej niż przeciętna konsumentka, dlatego wydaje mi się, że ów specyfik jest pod tym kątem bardzo przyjemny.

Skład: Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Behenamidopropyl Dimethylamine, Amodimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Keratin Amino Acids, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum).

Produkt nabyłam za 24,99 zł (cena producenta: 15 $). Widziałam na półce jeszcze ok. 5-6 butelek, ale np. w jednej otwarcie wypełnione było kosmetykiem (czyli pewnie kogoś pokusiło do wyciśnięcia niewielkiej ilości np. żeby sprawdzić zapach ;/). Jako że otwarcie jest takie, jak w większości szamponów i odżywek John Masters Organics lub w produktach z serii Timotei with Jericho Rose, zalecam szybkie sprawdzenie, czy w egzemplarzu, który zdecydujecie się kupić, otwarcie jest czyste. Mam nadzieję, że komuś przyda się to info. Nie wiem ofc, czy ów krem jest dostępny w innych TK Maxxach w Polsce, ale jeśli Was zainteresował, to warto to sprawdzić .

[Btw, jeśli ogółem gustujecie w kosmetykach naturalnych, to w ww. sklepie zaopatrzyłam się jeszcze w produkt do mycia twarzy tej firmy => http://www.naturalbeingskincare.com/products.html . Tu sprawa jest o tyle fajna, że żel (za który swoją drogą zapłaciłam 19,99 zł, a skład też ma fajny, no i posiada certyfikat BDIH) ma ujście tubki zaplombowane w ten sam sposób, co pasty do zębów, dlatego możliwość, iż ktoś przy nim majstrował (i tym samym skrócił "żywotność" produktu) jest zerowa !]
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 20:04   #2
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

Ten produkt widziałam też we wrocławskim TKM w Renomie. Wygląda ciekawie, mimo amodimethiconu (sama się akurat z nim nie lubię). Jest shea, olejek arganowy, wit. E i B5 oraz aminokwasy. Mało konserwantów i zapachów - też na plus

Dziś widziałam też sporą odżywkę Tigi Tigi Catwalk Oatmeal & Honey Treatment Conditioner - link pokazuje inne opakowanie, ale skład jest dokładnie ten sam:
Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado Fruit Extract), Wheat Amino Acids, Quaternium-79 Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Oat Beta Glucan, Panthenol (Vitamin B5), Tocopherol, Buxus Chinensis (Jojoba Seed Extract), Stearalkonium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Cetrimonium Bromide, Fragrance (Perfum), Mel l Santalum Album (Sandalwood Oil), Pogostemon Cablin (Patchouli Oil), Juniperus Communis, Cananga Odorata (Ylang Ylang)
Myślę, że powinna dać w efekcie włosy miękkie i wygładzoną łuskę. Nie za ciężka, ale też i niezgodna z cg.
Nie napalałabym się na wielkie działanie miodu - maleńko go w środku. To plus dla brunetek i szatynek

Wielka, błękitna butla chyba litrowa za jakiś 60 zł.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 22:04   #3
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

W bielskim TK Maxxie jest dość dużo produktów Tigi - m.in. szampon z tej samej linii, co odżywka, o której piszesz. Cena taka sobie, bo bodajże 45 zł za butelkę o poj. 350 ml. Skład na 1-wszy rzut oka bardzo przyjemny .

Btw, Eloe - wiem, że jesteś fanką tej odżywki Tigi => https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html . Nie chciałabyś czasem darmowej odlewki ? Kupiłam ją w grudniu 2011 r. (też w TKM i to za jedyne 24 zł !), ale nie zdążyłam zużyć od otwarcia (koniec grudnia - 27.12 lub później). Jeśli chciałabyś dogodzić swoim lokom kilka razy, to daj znać w PW, ewentualnie inne chętne kręconowłose zapraszam, jeśli się takowe znajdą, bo marnować to ja nie lubię, ojjj nie ...
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 16:50   #4
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

Pewnie w większości TKMaxx-ów jest dostępne Tigi. Mam również polecany przez Ciebie produkt i maskę z tej samej firmy.
Niestety w TKMaxx jest tak, że nigdy nie wiadomo jaki produkt będzie dostępny następnym razem i kiedy. Sami sprzedawcy tego nie wiedzą.

Mam wosk tigi, kończy się. Widziałam go raz rok temu.
Tak samo z innymi fajnymi produktami - są raz, dwa, a potem .
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 11:52   #5
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
W bielskim TK Maxxie jest dość dużo produktów Tigi - m.in. szampon z tej samej linii, co odżywka, o której piszesz. Cena taka sobie, bo bodajże 45 zł za butelkę o poj. 350 ml. Skład na 1-wszy rzut oka bardzo przyjemny
Szampony Tigi ma jak dla mnie za mocne i napakowane - ponownie jak dla mnie - zbędnymi substancjami.
Nadto jedna seria Tigi drugiej nierówna Dzięki temu jest w czym wybierać. Niestety trzeba pamiętać, że porządnej pielęgnacji nam Tigi nie zapewni
Cytat:
Btw, Eloe - wiem, że jesteś fanką tej odżywki Tigi => https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html . Nie chciałabyś czasem darmowej odlewki ? Kupiłam ją w grudniu 2011 r. (też w TKM i to za jedyne 24 zł !), ale nie zdążyłam zużyć od otwarcia (koniec grudnia - 27.12 lub później). Jeśli chciałabyś dogodzić swoim lokom kilka razy, to daj znać w PW, ewentualnie inne chętne kręconowłose zapraszam, jeśli się takowe znajdą, bo marnować to ja nie lubię, ojjj nie ...
zakupiłam ostatnio dwie, więc mam zapas, a i tak zimą nie mogę używać - gliceryna Ale naprawdę pięknie dziękuję za propozycję.
Może zróbmy tak: jeśli nie znajdzie się nikt więcej chętny, to z przyjemnością Mogę jednak odstąpić komuś, kto chciałby doświadczyć czegoś naprawdę przyjemnego z tym produktem
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 20:46   #6
kahaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

Hm ja dopiero się uczę dbać o moje kręciołki, chciałabym się dowiedzieć dlaczego ta odżywka jest taka super. Drugie pytanie do eloe o co chodzi z gliceryną w zimie?

Edytowane przez kahaaaaa
Czas edycji: 2012-12-07 o 20:47 Powód: zła składnia
kahaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 20:52   #7
bankowiec32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

gliceryna w zimie, no właśnie o co chodzi?!
__________________
Same świąteczne oferty i HITY! Każdy znajdzie coś dla siebie http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/FT99/
bankowiec32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 21:13   #8
kahaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

ok, już przeczytałam skład, i opinie na KWC, rozumiem zachwyt, będę szukała u siebie w Poznaniu. A gliceryna nadal mnie ciekawi.
kahaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 22:03   #9
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

Gliceryna to humektant, może spuszyć włosy. Więcej w faq (pielęgnacja włosów zimą)
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 13:28   #10
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

Basia wszystko wyjaśniła, więc nie muszę nic więcej dodawać
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 08:16   #11
koza_herbalife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Info dla kręconowłosych z Bielska-B. i okolic (lub miast, w których jest TK Max

nadaje się dla jedenastolatek z burzą loków?
koza_herbalife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.