Podkład dla mężczyzn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-22, 16:06   #1
Cersei28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1

Podkład dla mężczyzn


Witajcie!

Być może dla wielu z Was bedzie to mało męskie ale szukam podkładu bardzo lekkiego do twarzy, który byłby niemal niewidoczny ale dobrze wyrownywal koloryt skóry. Mam przy nosie popękane naczynka, lekkie since, zaczerwienienie przy brodzie. Używam kosmetyku firmy Pupa, jestem zadowolony w miarę ale słyszałem o jakimś droższym żelu jako podkładzie, który jest przezroczysty i podobno świetnie dopasowuje się do skóry. Może ktoś wie o co chodzi, albo polecacie coś? ;-) Nie lubię się bawić w jakieś wybieranie odpowiedniego koloru specyfiku gdyż moja cera zmienia kolor, jeżdżę czesto w cieplejsze miejsca i rożnie z ta cerą bywa - raz bladsza raz ciemniejsza.

Ps. I czy coś polecacie na takie zmarszczki przy ustach, lwią zmarszczkę między brwiami i te zmeczoną skórę pod oczami?

Nie wiem jaki mam typ skory...

Z góry bardzo dzięki i pozdrawiam!
Cersei28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 14:10   #2
568c8150e7b8ce8d406aa0f7ddc270b2ae3c94b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład dla mężczyzn

każdy podkład będzie widoczny na skórze. o ile u kobiet nie zwraca się na to uwagi, bo makijaż kobiet jest powszechny i społecznie przyjęty, tak u mężczyzny będzie bardziej zwracał uwagę. może baza pod makijaż? jest ich całe mnóstwo, gdybyś wybrał dowolną bezbarwną to osiągnąłbyś efekt gładkiej ujednoliconej skóry. efekt ujednolicenia koloru oczywiście nie będzie taki jak przy podkładzie, ale jednak subtelny będzie. nie miałbyś problemu z doborem koloru, byłaby odpowiednia zawsze mimo zmian odcienia skóry, nic nie będzie bieliło, nie będzie widać pigmentu, pory będą mniejsze. najczęściej spotkasz się z wygładzającymi, a jeśli masz problem z przetłuszczaniem się skóry to możesz wybrać matującą - zauważalnie redukuje wydzielanie sebum. co do naczynek to zadziała na nie jedynie zamknięcie, można to zrobić m.in. laserem, trzeba się wybrać do dermatologa albo od razu umówić do kliniki, która się zajmuje takimi rzeczami. co do cieni pod oczami to niektóre bazy pod makijaż są lekko koloryzowane, więc mogłyby pomóc. nie doradzę firm, bo zazwyczaj wybierałam na chybił-trafił i zawsze byłam zadowolona, niemniej jakiś trop ci podsunęłam. bardzo ważne jest dokładne zmycie bazy pod makijaż z twarzy, jeżeli jest to baza silikonowa to niedokładne domycie spowodować może zanieczyszczenie się skóry. najlepiej myć dwuetapowo, najpierw olejami (może być hydrofilny, łatwiejszy w użyciu niż zwykły olej), a potem żelem.
568c8150e7b8ce8d406aa0f7ddc270b2ae3c94b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 14:50   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Podkład dla mężczyzn

Cytat:
Napisane przez Cersei28 Pokaż wiadomość
Ps. I czy coś polecacie na takie zmarszczki przy ustach, lwią zmarszczkę między brwiami i te zmeczoną skórę pod oczami?

Nie wiem jaki mam typ skory...

Z góry bardzo dzięki i pozdrawiam!
Na dwa pierwsze tylko medycyna estetyczna. Na skórę pod oczami (w zależności od tego, co dokładnie znaczy to zmeczenie) cos tam jeszcze da się do pewnego stopnia zdziałać kosmetykami. Jedyne skuteczne w moim przypadku są sera Subq eyes Hylamide i Fractionated Eye Contour Concentrate NIOD i tylko je mogę polecić.


A podkład im bardziej kryjący, tym więcej musi mieć pigmentów. Wszystko, co zawiera pigmenty trzeba dopasowywać do odcienia skóry, nie ma magicznego produktu, który zadziała kryjąco i jeszcze będzie na tyle inteligentny, że rozpozna czy jesteś jasny, ciemny, chłodny czy ciepły i się do tego dostosuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 15:50:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.