Siwe włosy u 25 -latka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-04, 14:20   #1
venom92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3

Siwe włosy u 25 -latka


Witam,z racji tego że niestety posiadam coraz więcej siwych włosów ,co postępuje od kilka lat a co nie jest normalne u 20-25 latka,chciałbym się dowiedzieć czy mogę jakoś z tym walczyć oprócz farbowania włosów?
Dodam że nie znam przyczyny tego stanu i nie jest to jakieś uwarunkowanie genetyczne.

Edytowane przez venom92
Czas edycji: 2017-04-04 o 15:57 Powód: włosy siwe
venom92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 19:00   #2
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

Dla facetów są jakies odsiwiacze ale nie wiem czy skuteczne hihi

Nie ma na to lekarstwa, gdyby było ludzie by je kupowali i nie siwieli :P
Kwestia genetyki i nie ma w tym nic niesamowitego
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 19:24   #3
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

Moja ciocia przed 30 już byłam dosyć mocno siwa, a niektórzy nawet do starości nie są siwi... różnie to bywa...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 12:50   #4
venom92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

to raczej nie kwestia genetyki bo mój ojciec ma 63 lata i nie jest do końca siwy,ja próbowałem dx2 ale nie działa więc pomyślałem że może tutaj polecicie mi coś innego
venom92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 13:12   #5
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

Cytat:
Napisane przez venom92 Pokaż wiadomość
to raczej nie kwestia genetyki bo mój ojciec ma 63 lata i nie jest do końca siwy,ja próbowałem dx2 ale nie działa więc pomyślałem że może tutaj polecicie mi coś innego
ale mogłeś pójść po kimś innym z rodziny, mamie dziadku,,, nie koniecznie po tacie, albo jakieś czynniki zewnętrzne, choroba, stresy nadmierne,,, choć ja miałam stresy nadmierne i dalej nie mam ani jednego siwego wlosa, za to cera mi się bardzo popsuła, i włosy wypadały,,, każdy inaczej reaguje...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 16:39   #6
nikki2676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

Przyczyną siwienia są czynniki genetyczne, stres, zła dieta, niektóre choroby (np. nadczynność tarczycy, niedokrwistość, depresja), warunki klimatyczne - im większe narażenie na promieniowanie UV, tym szybciej będzie przebiegał proces siwienia. Konieczna jest ochrona włosów przed promieniowaniem UV ( nakrycie głowy).
Pomocne mogą być szampony, które stopniowo przywracają włosom naturalny kolor, o ile stosowany jest regularnie. Pierwsze rezultaty są widoczne po 3-4 tygodniach regularnego stosowania.
Przywoływane już odsiwiacze.
Preparaty zawierające kwasy omega-3 i omega-6 przeznaczone do miejscowego stosowania.
Dieta na siwe włosy bogata w witaminy i składniki odżywcze: żelazo, cynk, wapń, jod. Rozważyć można również suplementację witamin (zwłaszcza B6 , B12, biotyny) i minerałów.
Skrzyp ma działanie wzmacniające włosy oraz stymulujące produkcję melaniny. Może być stosowany w formie naturalnej lub w formie suplementów preparatów przeznaczonych do zażywania doustnego lub do stosowania miejscowego (np. w formie sprayów do włosów).
Możesz spróbować przygotować wcierkę do siwych włosów na bazie szałwii i herbaty.
1 łyżka herbaty czarnej
1 łyżka liści szałwi
to zalać 0,5 litra wrzącej wody.
Gotować na małym ogniu ok. 2 godzin, uzupełniając wyparowującą wodę.
Żeby przedłużyć "ważność" wcierki należy dodać trochę alkoholu. Wcierać raz dziennie.
Naturalne napary przyciemniające włosy, np. napar z czarnej herbaty, szałwii, tymianku, rozmarynu, lawendy do stosowania miejscowego na włosy – przyciemniają włos i ukrywają siwiznę.
Podobne działanie posiada płukanka z łupin orzechów włoskich, którą można samodzielnie przygotować w domu. Efektów można się spodziewać wyłącznie wtedy, gdy napary i płukanki stosuje się regularnie.

Osobiście nie próbowałam, ale wątpię, żeby ten sposób był w stanie całkiem zastąpić farby/czy hennę. Ja na moje siwki stosuję hennę khadi, też wymaga "zabawy", ale przynajmniej na 3-4 tygodnie mam spokój.

Edytowane przez nikki2676
Czas edycji: 2017-04-12 o 16:14
nikki2676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 07:59   #7
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

moim zdaniem idź do dermatologa i po prostu zapytaj, ja byłam z moim łysieniem, i mi pomógł, u mnie przyczyniło się wiele czynników, może z siwieniem jest tak samo i też coś ci pomoże... Powodzenia
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 17:35   #8
venom92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Siwe włosy u 25 -latka

W sumie z dermatologiem to chyba będzie najlepszy pomysł,ale co do postu jeszcze wyżej to od dziecka mam niedobór żelaza i na brak stresu też nie mogę narzekać więc może coś z tym związanego
venom92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-12 18:35:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.