Proszę o radę! Wgryziony brąz, pasemka i elgon. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 19:09   #1
L0LA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 278

Proszę o radę! Wgryziony brąz, pasemka i elgon.


Dziewczyny, proszę, nie krzyczcie na mnie, że zakładam nowy wątek, ale szukałam, pytałam i nadal nie mam odpowiedzi... Ale do rzeczy.

Dwa miesiące temu farbowałam włosy bursztynowym kasztanem z L'oreal Excell 10. Włosy wyszły niemal czarne, wypłukały się do tej pory do ciemnego brązu. Chcę się go pozbyć, planuję powrót do średnich blondów. Mam za sobą dwie nieudane próby rozjaśniania pasemkami, przez nałożenie kremu koloryzującego (chwyta tylko naturalny odrost, reszta pozostaje nieruszona, może jedynie z leciutkim złotym refleksem gdzieniegdzie). Fryzjerki nie chcą się podjąć użycia rozjaśniacza, gdyż mam delikatne, cieniutkie włosy.
W brązie czuję się bardzo źle, kolor podkreśla moją jasną, różową cerę z niedoskonałościami. Chcę się pozbyć brązu, ale nie za cenę utraty włosów. Boję się użycia rozjaśniacza, tym bardziej że ten brąz, głębko "siedzi" we włosach.

Co robić? Czy mogę podjąć się domowej dekoloryzacji Elgonem? Obecnie kolor jest tak "wgryziony" w strukturę włosa, że nie daje się wypłukać, ani rozjaśnić farbą z utleniaczem. Czy jest szansa na blond po użyciu Elgonu? Czy moje włosy na tym nie ucierpią? Proszę o pomoc.

Jak mam się pozbyć tego brązu nie pozostając łysa?

Edytowane przez L0LA
Czas edycji: 2009-03-06 o 19:14
L0LA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:55   #2
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Proszę o radę! Wgryziony brąz, pasemka i elgon.

Sądzę, że możesz próbować. Elgon jest na prawdę bezpieczny, o włoski nie masz co się martwić. Miałam robioną kiedyś dekoloryzację z czarnego (taką na bazie rozjaśniacza - masakra) i nie udało mi się rozjaśnić włosów więcej niż o ton, góra dwa. Miałam więc po dekoloryzacji ciemny brąz, który, żeby odświaeżyć matowy kolor, farbowałam przez kolejne pół roku ciemnym brązem z joanny (także też bardzo mi się farba wgryzła we włosy - najpierw czerń 2 lata, potem pół roku ciemny brąz). I na to położyłam w styczniu elgon (sama, pierwsza dekoloryzacja była u fryzjera) - na początku zero reakcji, ale po pół godziny piękny rudy. Nie był to co prawda poziom jasnego blondu, ale ja też do takiego nie dążyłam. Zafarbowałam sobie na średnio-ciemny brąz (bo okazało się, że w jasnym kolorze wyglądam jak paszczur i wyszło ślicznie. Jeśli zależy ci na blondzie to możesz elgonu użyć więcej niż raz, a już na pewno możesz tak zrobić z dekoloryzatorem by Fama. Albo po prostu farbuj tą rudość, która ci zapewne wyjdzie na coraz jaśniejsze blondy, z czasem powinnaś dojść do wymarzonego kolorku
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:53   #3
L0LA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 278
Dot.: Proszę o radę! Wgryziony brąz, pasemka i elgon.

Abraxas2871, dziękuję ślicznie za odopwiedź!

Szykowałam się na ten Elgon, ale nie wiem gdzie i w jakiej ilości go zakupić, w sklepie fryzjerskim nawet o nim nie słyszeli, pytani fryzjerzy też robili wielkie oczy...
Mam włosy do ramion.

O dekoloryzatorze z Famy sama pierwsze słyszę i bardzo się nim zainteresowałam.
Znalazłam link taki link: http://www.progress.pl/progress,www,...13,id,165.html

Czy ktoś go już używał? Jak było z kondycją włosów? No i czy ta woda utleniona "po" jest naprawdę konieczna...?
L0LA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 16:47   #4
magdaot
Przyczajenie
 
Avatar magdaot
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Proszę o radę! Wgryziony brąz, pasemka i elgon.

http://elgon.pl/koloryzacja-dekoloryzacja-c-26_95.html tu możesz kupić elgon.
magdaot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.